Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ewelyne
6. júl 2009

a neviem ako by si sa tvarila ty,keby si nieco take zazila po porode.....

ewelyne
6. júl 2009

A na margo tej stravy, nenosili, nam ju lebo sme boli daleko a ani nevedeli ze tam sme a kde sme, s detmi sa tam nedalo ist a tiez sme ichnemohli nechat same, nepoculi by sme ich cez tie dvere a chodby plakat, tiez sa stalo, ze sme mali dati dnu a nevedeli sa dozvonit... ale k tej strave, nemala som kedy chodit si kupovat inu a bola som rada, ze nieco jem... ked sme si jedlo zobrali na izbu, kde sme namali jednu stolicku a nocny stolik, tak nas zdrbkali, ze preco sa nevieme najest v jedalni za stolom ako ludia....tak si vyber... poznali nas len sestricky z novorodeneckeho....a lahko sa kritizuje, ked nieco take nezazijes....

adinam
6. júl 2009

Nejako sa to tu rozhádalo... ☹
Nedá mi to,aby som tiež trošku ochránila Kramáre.Nedám na ne dopustiť,pretože som prešla štyrikrát peklom,kým sa mi narodilo zdravé dieťa a väčšiu časť tehu som si odležala na Kramároch.Aj na materno-fetálnom-fakt robia,čo môžu,aj hore na 8 poschodí.Tieto negatívne príspevky sú asi od mamičiek,ktoré nezažili problémy v tehotenstvách ani pri pôrodoch...preto súhlasím s tebou Bobíček,aj s Natashkou.Zažila som aj horšiu nemocnicu,ako sú Kramáre.
A k tomu nadštandardu s oteckom som sa už vyjadrila-určite to nie je vo väčšine prípadoch rozmar mamičiek,ale vážny dôvod.Keď je možnosť,prečo nie?Fakt je rozdiel byť s bábätkom už na druhý deň po sekcii,ako na tretí,alebo štvrtý.
Ja som bola spokojná aj s odbornou starostlivosťou počas hospitalizácie,takže spomínam v dobrom. 😉
Všetkým želám krásne zdravé,bábätká a komu nevyhovujú Kramáre,sú aj iné nemocnice...

ewelyne
6. júl 2009

adinam, ja som si svoje zažila pred otehotnením a aj počas tehu ☹ ,... ležala som na Kramároch aj pred pôrodom, ale pôrod bol pre mňa dôležitý a po tom všetkom som nemala ani tam pokoj a keď už máš pri sebe bábo,tak ti určite záleží aj na tom, aby nebolo v prievane...

ewelyne
6. júl 2009

adinam a ostatne maminky, neprajem to nikomu ani v najhorsom sne..., to je z mojej strany vsetko.

natashkaa
6. júl 2009

mimochodom ja davam personalu jednicku s dvoma hviezdickami neuveritelny pristup ustretove sestricky podla mna Ruzinov a Antolska sa mozu schovat. Nestretla som sa s jedinou neochotnou sestrickou. Neviem mozno ked rodila ewelyne tusim tam mala napisane 2007 bolo to ine ale teraz 100% starostlivost

lindula3
6. júl 2009

baby konecne som rada ze ma niekto aj pozitivny nazor a nadhlad na nadstandard...

arizona
6. júl 2009

ozaj, chcem napísať ešte jeden vtipný zážitok z čakačky 😀 bolo mi tak dobre, že som vracala pri posteli (asi od 4.00 rána) a 3-krát som išla za službukonajúcou sestričkou, nech to prídu po mne upratať... prišli o pol ôsmej aj s injekciou pre mňa (proti grckaniu), lebo o ôsmej mala prísť veľká vizita. pár minút pred ôsmou ma prišli "uložiť" do postele, nech tam pekne ležím. ešte mi aj paplón pekne narovnali, ale nech skúsia oni "pekne" čakať na veľkú vizitu v pôrodných bolestiach 😎 (pravdaže som neležala) ale napriek tomu by som si kramáre vybrala aj dnes, ale iste by som nechcela rodiť v utorok alebo vo štvrtok (veľkovizitové dni). po prešľapoch na antolskej by som sa tam neodvážila rodiť a ružinov vôbec nepoznám. alebo fakt pôrodnica v nejakom menšom meste...

lindula3
6. júl 2009

teda janicka takto na zem... a to nevis ze nemas tolko pit pred porodom🙂))))

arizona
6. júl 2009

lindul, zapíjala som pôrod, čo som horšia ako chlapi? 😀 😀

lindula3
6. júl 2009

jani takze porod pred porodom🙂 to si skusim ked budem rodit druhe🙂

bobicek5
7. júl 2009

Ewelyn ja viem citat, nemusis mi kazdy prispevok extra posielat aj do internej posty 😀 . Ak sa ti tie podmienky nepacili, mohla si ist na reverz domov, pripadne do inej nemocky. Dopriala by som ti taku nemocku napr. v Trstenej, ktoru som po uraze zazila, este len to by tu boli fotky a komentare 😀. No ale na obranu prave Trstenej, presla uplnou rekonstrukciou, takze snad uz tam nie su take problemy...

No na druhej strane, kedze ste tam boli styri zeny, vzdy aspon jedna mohla odbehnut po to jedlo, ist sa osprchovat, pripadne sa ist stazovat v mene vsetkych. Vizity tam urcite prebiehali, takze otvorit usta na vizite vam nikto zakazat nemohol. Nehovor, ze nic ine sa robit nedalo.

Baby, vy ste vtipne s tym pitim 😀 , to si aj ja dam pred sekciou, nech je vacsia zabava na sale 😅 .

pemar
7. júl 2009

bobicek, ja tu nechcem obhajovat ewelyne, ja som bola s kramarmi tiez nad mieru spokojna a kazdemu len a len odporucam tam ist rodit, dufam ze to tak bude aj tentoraz, ale prosim Ta trosku vaz slova co jej tu pises - ze mala ist na reverz domov, to ako po porode s novorodencom???

a tie tvoje komentare k tomu ze mame vsetky radsej ist do provincnej nemocnice kde je prazdno si dufam tiez nemyslela vazne...no skus porozmyslat, preco asi chceme ist rodit na kramare?
niektore tvoje rady su fakt nad zlato 😉

ewelyne
7. júl 2009

Bobicek5 tvoja ludskost a empatia nema hranic 😉 😀 .... na reverz domov sa s babatkom ist neda... Mam odskusane nemocnice vo Svidniku, Bardejove, Presove a v Kosiciach.... tak tu netahaj Trstenu, ked nevies kto ma ake skusenosti...pekný den a vdaka za info, asi sa nimi budem nabudúce radit... 😉 😀

Niektori ludia nechcu a nevedia pochopit inych a asi ani nikdy nepochopia..... 😉

ewelyne
7. júl 2009

Ja som to tu napísala a dala, len preto, aby maminky vedeli, čo sa môže stať, keď naozaj nie je miesto nikde...
a že čakať treba všetko...pretože nič nie je nemožné...a aj keď máte peniaze na nadštandard, môže sa vyskytnúť situácia, že sa tam nedostanete...

Nenapísala som jedno krivé slovo na lekárov, ani pôrodné asistentky ani sestričky z novorodeneckého, tie zo šestonedelia nekomentujem- to už viete....taktiež je to špecializované pracovisko a čokoľvek by sa stalo, vedia to riešiť- čo sa týka zdrav. stavu....
A v žiadnom príspevku som nenapísala, nechoďte tam rodiť....
Len na margo toho som písala, že najradšej by som ja osobne rodila doma s lekárom, keby sa to dalo 😉 😀
Lebo by som to nerada zažila znova.
A nech mi nikto nehovorí, že to bolo v pohode a nič strašné, a že som fajnovka... keď to nezažil....

Len je tak ťažké pochopiť, že toto by nemala mamička po pôrode zažiť, pretože je to pre ňu dosť traumatizujúce? Každá mamička vie, čo robia hormóny po pôrode a ak tam máte ešte aj bábo...
A to ja nie so žiadna fajnovaka, ale čo je veľa, to je veľa....aj na vola.... 😉

Nečakám a ani som nečakala, že sa ma tu bude niekto zastávať, len som sa chcela podeliť o svoj zážitok a myslela, že mamičky pochopia, že to nie je ozaj príjemná zážitok a závideniahodná situácia... ale veľa ľudí si to nevie predstaviť....

Jediným mojím prianím je, aby toto nemuseli mamičky po pôrode nikde a nikdy zažívať....

babulka123
7. júl 2009

baby .. no tak ..

materno fetalne.. je na tom lepsie ako na 8.. hehehe maju funkcnu mikrovlnku...
ja som tam bola tyzden.. nebolo to take hrozne.. az na sprchu.. ta je vazne zla.. .
a sestricky.. zlatiiiicka..

pokial ja mam info tak prave cele materno fetalne sa ma prerabat , cela ta strana a robit sa z toho jedna veeeeeelikanska porodnica.. takze to bude super..

bubatenko
7. júl 2009

no, nedá mi nereagovať,

sme tu od toho , aby sme prispeli so svojimi skúsenosťami s pôrodnicou na Kramároch, či v dobrom, či v zlom a je mi veľmi ľúto, že kvôli slovíčkam tu dokáže sa rozpútať vojna ako hrom - píšme tu preto, aby sme pomohli mamičkám, ktoré sa rozhodli rodiť na Kramároch a podporiť ich v ich rozhodnutí.

Ja tiež pridám so svojou skúsenosťou, dnes je presne päť mesiacov, čo som priviedla na svet môjho synčeka na Kramároch a tiež som zažila situáciu, že sa tam rodilo jak o dušu a lekári a sestričky nevedeli kam z konopy a nemali už voľné miesta, ani na štandarde, ani na nadštandarde... boli nútení urobiť z jednej izby na čakačke priamo na pôrodnici izbu pre nás maminky s babatkami a museli sme vydržať , strávila som tam tuším dva dni , ale viem, že robili možné, nemožne a keď bolo voľno hneď ma presunuli na nadštandard, ktorý som si vybrala. Časy sa menia a hovorme o situácii , ktorá je na Kramároch dnes, nie v minulosti, podelme sa o súčasné skúsenosti, aby sme poskytli reálny obraz o Kramároch, takže asi tak..... záver - ja mám také spomienky a hovorím, že som si odležala všade od fetálneho, cez 8 až po nadštandard, že keby som mohla idem rodiť hneď, lebo sú neskutoční lekári , sestričky, asistentky, čiže je to hlavne o ľuďoch a nie o tom ako to tam vyzerá, nejdeme predsa na dovolenku do hotela Hilton, ale porodiť naše zlatíčka 😉

bobicek5
7. júl 2009

Baby ospravedlnujem sa uz vopred za tento prispevok ale zaroven slubujem, ze bude posledny tohto razu.

Ewelyn, uz som ti dala najavo, ze cez postu sa s tebou vybavovat nebudem. Ja sa za svoj nazor nehanbim a nemienim sa ani ponizit na tvoju uroven a urazat podobne ako ty. V hlave to mam zatial vsetko v poriadku narozdiel od teba. A ak ty mas skusenosti, ze v tehu s tebou hadzali hormony, v poriadku. Len vedz, ze kazda zena sa sprava individualne a teda nie presne ako ty.
Nikto sa tu do mna nepusta, ja na rozdiel od teba prijmem aj opacny nazor, tak uz mi daj konecne pokoj, lebo inak tu zverejnim tvoje maily. Papa

terapia
7. júl 2009

dievcata
ja lstrucne zareagujem tiez, som tu na fore nova, ale o mojej porodnici rada hned nieco napisem
ja som tiez bola na nadstandarde, nastastie som vystihla nejake medziobdobie a bolo tam dost miesta pre mamicky aj pre oteckov. ja som bola bez manzela. starostlivost perfektna, velmi prijemne prostredie a samozrejme 100% starostlivost po odbornej aj ludskej stranke.

ale... davam za pravdu aj mamickam ktore si myslia ze v case tekejto populacnej explozie nemaju oteckovia co na nadstandarde robit (ja som sa dostala do vtipnej situacie, ked som cez pootvorene dvere nazrela do izby ci tam nie je kamoska lebo sme sa este nestretli, a nejaky otecko si tam skrabkal gulky 😀 , no uznajte, necakany obraz na sestonedeli 😀 ), ale v opodstatnenych pripadoch ako napr. Nataska je to velka pomoc a nevyhnutnost.
Ale tiez sa mi nepaci ako sa tu k tomu niektore bezohladne staviate ze je vam jedno co bude s ostatnymi dievcatami a ani sa neskusite vzit do ich situacie niekde na chodbe a neprispustite aspon to co keby....
a tiez si myslim ze je to hlavne o ludoch, takze aj takto odpoviem na otazku do plena, preco som nesla do nejakej nemocnice v mensom meste. lebo som tam mala moju doktorku ku ktorej mam doveru. aj ked som bola v podstate nerizikova, ale ono kazdy porod sa moze zvrtnut...

no a ked tu tak citam prispevky, bobicek, si to ty z babetka.sk, ktora rovnako bez respektu kyda na dievcata tam? bola som neprijemne prekvapena ked som ta tu zbadala ja si myslim ze toto nie je nahoda, ty si jednoducho velmi konfliktna osoba, a zneprijemnujes diskusie na vsetkych forach ☹ je mi ta luto

tinusa78
7. júl 2009

Ahoj kocky, ja mam onedlho termin, mate niektora aktualne info ako to tam teraz vyzera? ddd.

bobicek5
7. júl 2009

terapia nerobim nic ine, len obhajujem porodnicu Kramare (podobne ako aj ty). Ci uz tu alebo inde. Ale ak ti to prekaza, nebudem sa ozyvat ani tu ani inde, ok?

terapia
7. júl 2009

bobicek ja sa nerada chytam na tie tvoje podrypavania, ale aj tu ani na druhom fore nevidim skoro nikoho kto by pisal nieco zasadne negativne na porodnicu kramare resp. jej personal. a aj ked ,ved skusenosti existuju aj pozitivne aj negativne, na to su tie fora aby sme sa s nimi podelili a podporili navzajom. mne skorej vadia tie tvoje komentare ktore so skusenostami s porodnicou zatial nemaju nic spolocne, kedze si este nerodila a len ma znechucuju citat tu tie prispevky. ale ked musis, tak musis 😉

tinuska, svagrina rodila pred tyzdnom a na nadstandard cakala 3 dni, zatial bola na 8cke, ale so serioznymi maminami, ziadne Rybanny, potom ich presunuli naraz dve, lebo jednu izbu obsadzovali mamicka aj s oteckom. ale nestazovala si, vŕaj sa na 8mom dalo v pohode vydrzat, aspon mala zazitok z pobytu v nemocnici, ona je totiz zvyknuta na mramorovu kupelku, tak to brala ako dobrodruzstvo 🙂 😀 a neni ziadna pipka co odmieta jest co ponuknu, vraj si pochutnala aj na luskovej omacke s vajcom 😎

bobicek5
7. júl 2009

terapia neviem aky mas nick inde, ale ak mi ho prezradis, rada sa ti vyhnem. A na margo Kramarov, poznam ich viac nez si myslis, hoci som este nerodila.

tinusa78
7. júl 2009

Terapia, dakujem za infosku. Uz sa tesim 😀

rodicka
7. júl 2009

Nebola som tu jeden den dievcence a pekne sa to tu rozpisalo a musim sa zastat bobicek, do temy to nepatri, ewelyna mi tiez vypisovala IP a mala som toho plne zuby, ona je ta ktora rype a uraza a ked sa jej do fora napise prispevok a odpoved, tak ho admin vymaze! Radsej ani nenapisem cim vsetkym ma pomenovala, pretoze to sem nepatri. MOze sa hambit.
Kramare su perfektna nemocnica. Rodila som tam 2 deti, sestra tam tiez rodila pred 3 mesiacmi dcerku a takisto doktori aj sestricky boli uplne perfektne, vratane predporodnej pripravy.

ewelyne
7. júl 2009

rodicka a bobicek, ste jedine dve s ktorymi mam problem na MK to je vsetko...
a terapia ma pravdu... 😉

moko123
7. júl 2009

ahojky vidim že tu sa najde aj aj
ale ved otom to je
ja vam poviem iba tolko že sa mi vobec nelubi to že tie ktore sa nezmestia na 9 musia na 8 a ked sa babetka chodia kupat nosia ich maminky po chodbe po schodoch po prievane,,,, vymyslela by som to inak a to tak že by sa kupalo aj na 8 to je tolko ,,
inak personal v poho by som povedala a čo sa tyka kupelni a wc tak ten nadštandart stoji asi zato,,, ale tak každemu to neprekaža len po pôrode treba ten kupel častejšie a preto si myslim že všetky kupelky by mohli trochu zrekonštruovat nie len tie nadštandartne

bobicek5
7. júl 2009

moko, kupelne su v podstate slusne aj na standarde, akurat je tam staaale poradovnik na sprchovanie ☹ .
Asi pred rokom sa vsetko rekonstruovalo a s tym prenasanim deti mas pravdu. Dal by sa pouzit vytah, ale podla mojich skusenosti by som na vytah cakala 5 minut s babom v naruci. Vlastne ja s dvomi 😀

krpcek
8. júl 2009

fiiiiiiiha 😀 😀 😀 😀

bobicek nerozculuj sa, nerobi ti to dobre 😉

babulka123
8. júl 2009

chodte sa pozriet na kupelku na materno fetalnom... musite dat dole tu ruzicu aby vobce tiekla voda.. heheheh eto je sila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre