Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

natashkaa
28. júl 2009

ani na jiskeee 🙂

mirka2710
28. júl 2009

Neviete na ake oddelenie sa prijma pred planovanym CS? Zeby dole na materno-fetalne?

nevestickka
29. júl 2009

baby, na JIS-ke tiez nie je klima...
ale ver mi, bude ti to par hodin po sekcii uplne jedno.... 😉

ja som mala planovany CS, prisla som rano a na obed ma rezali...ale len preto, ze prave nemali naval, inac by som cakala na 8.poschodi

este k tomu nadstandardu, lezala som na JIS s 5 babami a vsetky sme chceli ist na nadstandard... a napriek tomu, ze bolo plno, hned ako sa uvolnovali postele po jednej nas tam aj prevazali, sestricky robili nemozne, tiez si potrebovali pouvolnovat postele na JIS-ke. Takze ak pockate, je velka pravdepodobnost, ze sa na nadstandard dostanete.
A co sa tyka tatinov na izbe, v opodstatnenych pripadoch som rozhodne za. Ja som tam zazila maminu bez ruk, takze logicky mala na izbe manzela, inac by to nezvladla, aj ked sestricky ochotne pomahali, ale nemohli pri nej byt 24 hod v kuse. Na druhej strane tam bola mlada kocka po bezproblemovom porode na izbe aj s mamou, co sa mi teda zdalo prehnane, kedze dole cakali baby v poradovniku 😒
podla mna by nemocnica mala jasne zadefinovat, ze cudzia osoba na izbe len ak nie je poradovnik na nadstandard, a ak je plno tak len po schvaleni primarkou v odovodnenych pripadoch (ako napr. ta invalidna mamina)

babulka123
29. júl 2009

heheh je mi to jasne .. heheh po tej sekcii ci mi bude teplo alebo nie..

no ja nastupujem v pondelok ale ci ma budu rezat hned alebo az utorok to netusim a tak isto neviem , ci sa mozem hned eventualne ubytovat na nadstandarde alebo idem na maternofetalne.. alebo .. no neviem ..

koncom tt mam volat este s dr. tak snad mi povie ze co a ako... najradsej by som to uz mala za sebou .. toto cakanie a rozmyslanie, to ma privedie do hrobu..

chruminka
29. júl 2009

babulka tak vela stastia a treba carovat koli pocasiu 😀

babulka123
29. júl 2009

no no mala by si sa snazit. hehehehe

bubatenko
29. júl 2009

babulka, ono je to indi-vindi... väčšinou ťa príjmu hneď na 8, tam si tak jeden deň a na druhý ti urobia sekciu. Tašku si stále nesieš zo sebou, najprv sa polovybalíš na 8, potom na pôrodnici a potom sa zase sťahuješ na nadštandard, ale ty máš sekciu, takže sa moc nepovybaluješ. Hlavne si to zabal tak, aby si mala svoje veci oddelené od vecí pripravených pre mimčo, lebo nakoniec dopadneš ako ja, že kým som prišla na nadštandard som mala v kufri bordel jak svet. Bo prvý deň som strávila na materno-fetálnom, druhý deň na 8, tretí, štvrtý deň na pôrodnici lebo nemali miesto na nadštandarde a až piaty deň som konečne bola na nadštandarde. Všade som si vybalovala veci pre mňa potom zase baliť.... som si pripadala ako na fakultatívnom výlete po Kramároch 🙂 Držím palce a neboj bude to super fajn, máš super doktora, ktorý ti dokáže urobiť s pôrodu zážitok, aspoň pri mne to tak bolo. Držím palce 🙂

babulka123
29. júl 2009

bubatenko .. tiez Valent??? je super.. sak to si hovorim ze ked nic ine tak aspon ze on..
ak budem musiet byt nahodou pri CS hore {ze mi nedaju celkovu anestezu } tak si budem aspon trosku istejsia pri nom.. a zakazem mu hovorit.. heheheheh

mam kufor na kolieckach nech sa im to jednoduchsie nosi, a veci pre babatko mam zvlast v takom obale tak snad s tym nebudu mat problem , ale dakujem.. dobre vediet ze ma mozu takto presuvat..
ozaj a kym somm na sale alebo tak kde budem mat svoje veci ?

bubatenko
29. júl 2009

hej rodila som tiež u Valenta... Prečo mu zakážeš hovoriť, nech hovorí... on to vie 🙂 my sme vtipkovali celý čas , hlavne počas šitia..... bola sranda 🙂
keď budeš na sále budeš mať veci na čakačke , na izbe kde budeš počas prípravy na CS, potom ťa zase budú sťahovať na JISKu aj z kufrom a ptom zase na nadštandard.... ja som mala tiež kufor na kolieskach, ale ked som ho už balila na pôrodnicu som to už nevedela tak pekne zabaliť, cez to brucho, som ho ledva zapla , pomáhal mi sanitár, ktorý sa na mna už nevedel pozerať, ako sa trápim 🙂

babulka123
29. júl 2009

hej hej .. len mu zakazem take ze toto odsajte a tak.. hrozne sa toho bojim. heheheh
ale v podstate sa na neho tesim ... na poradni sa zakazdym smejeme.. duuufam ze bude mat dobru naladu..

ozaj nevies ci pri planovanej CS davaju klistir??

babulka123
29. júl 2009

a ty si mala CS alebo spontanny porod??

bubatenko
29. júl 2009

bambulka tak to ti nepoviem, ja som mala spontanný pôrod... no vyvolávaný, bo som dva týždne prenášala....musím ísť.... junior sa hlási.... držím palce 😉

mirka2710
29. júl 2009

Baby, preco sa ide po CS na JIS-ku? Ja som mala sice akutny CS, ale rovno po nom ma previezli na nadstandart. A ako dlho ste potom boli na JIS-ke? 😕

babulka123
29. júl 2009

mirka ja neviem , opytaj sa ma v utorok.. hehehehe
mame rovnako termin.. ja mam original 13.8.. sa mozno stretneme... hehehhe

mirka2710
29. júl 2009

Babulka a ty uz vies kedy tam nastupujes? Lebo mne povedali, ze az okolo 10-teho nastup 😝

babulka123
29. júl 2009

hej hej lebo mam planovanu sekciu , nastupujem uz v pondelok {ak dovtedy vydrzim}

mirka2710
29. júl 2009

no aj ja pojdem na CS, ale az tesne pred terminom. Cize zhruba o tyzden neskor ako ty. Taks om zvedava na info. 😉

babulka123
29. júl 2009

nooo ja musim ist troska skor. nieje dobre aby som chytila bolesti mam problem s lonovou kostou .. ale neviem , snad ma budu robit hned , nechcem tam zbytocne lezat tyzden ... uvidime..

mirka2710
29. júl 2009

Moja mala je podla tyzdnov mensia ako by mala byt, Tomika mi tiez vyvolavali az devat dni po termine, takze sa so mnou nejak neponahlaju, nakolko je obrovsky predpoklad, ze sa skor na svet nevypyta 😝

babulka123
29. júl 2009

jaaaj no my sme tak akurat, ale akurat som pocitala ze keby ze idem az v 40 tt, tak by sme mali asi cez 4 kg.. teraz v nedelu sme mali 3050 = 3220 g.. a to sme boli v 37 plus 4 .. tak neviem ..

nevestickka
30. júl 2009

pri planovanom CS klistir nedavaju... aspon mne ho nedali
bola som nalacno nejakych 18 hod. predtym
drzte sa baby 🙂

babulka123
30. júl 2009

nevesticka.. no uz teraz som z toho hladna.. heheheh
ozaj a porad, v pondelok sa mam hlasit na prijem.. predpokladam ze asi na tej poradnovej ambulancii, neviem ..
myslis ze mam ist uz na lacno alebo nie??

nevestickka
31. júl 2009

babulka, poslala som Ti IP 😉

valka
5. aug 2009

neviete, ci jandova ma dovolenku? som jej pisala mail a neodpovedala mi uz niekolko dni...

pemar
5. aug 2009

valka ma dovolenku, buduci tyzden bude tam u seba, robi aj stretnutia aj cvicenia, a potom ma zase dovolenku az do 2. septembra

emily3
5. aug 2009

valka je tam teraz od 10.8 tyzden a potom ma zase dovolenku, ale ty mas cas tam ist....
pemar myslim ze ma dovolenku az do 7.9

lindush
5. aug 2009

caute baby,

aj ja som zhanala Jandovu a ma dovolenku do 9.8 zatial vypisanu,vraj surne konzultacie sprevadzajucichosob pri porode vybavia sestry na 9.posch -porodne saly.

Ja by som potrebovala ine info...neviete,ci ma Mudr Valenta v auguste dovolenku?

wewe4
5. aug 2009

jaaj, ešte, že nerodím v lete...samé dovolenky... 😖

tinusa78
5. aug 2009

Lindush, pokial viem, MUDr. Valent by uz mal byt po dovolenke.

given
5. aug 2009

Zajtra u neho rodim, tak sa mozem spytat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre