Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

dulkagabulka
20. mar 2013

@qtinka77 lekár Thomas R. Verny v knihe Rodičovstvo od počatia tiež konštauje, že vela porodíkov vehemetne odporuje a zosmiešnuje objavujúce sa zisteia o dôkazy o nenarodených či novorodených deťoch. Píše , že má podozrenie, citujem" že títo prakticí lekári si do uričtej miery musia uvedomovať, že ak by v skutočnosti začali považovaťnenerodené a novorodené deti za bytosti obdarené ľuddskou citilivosťou a vnímavosťou, museli by zmeniť spôsob, ako sa správajú k tehotným ženám a novrodoeným deťom..Museli by zavrhnúť svoj pohľad na ženy ako na nedokonalý stroj na rodenie, ako aj pohľad na seba samých ako na záchrancov..- koniec citátu
Chapem, že sa asi ťažko prijímajú podobné novinky, lebo to bude chcieť zrejme zmenu organizácie práce , ale pevne verím, že raz sa na túto prax "únosov novorodencov" budeme dívať ako na vývalú škodlivú praktiku,ktorej následky si možno nevieme ani len predstaviť..

inak..ešte v članku pribudnú fotky (adminka ich nestihla všetky pridať)- su také krásne, ako príbeh samotnyý

qtinka77
20. mar 2013

@dulkagabulka Hej, smutne je to, ze si to, co je normalne a prirodzene musime "vybojovat"... ale niekto to zacat musi - aj mala zapalka vie zapalit velky ohen, ze? :o)
Ja len pevne dufam, ze nam to vsetko prebehne tak ako si predstavujem, bez komplikacii biologickych aj ludskych 🙂

lanskys_sister
21. mar 2013

@dulkagabulka
Vedela by si mi prosim poradit, ktora porodnicka na kramaroch je priaznivo naklonena prirodzenemu porodu? Chcela by som si niekoho takeho zazmluvnit a byt si tak ista, ze moj porodny plan bude respektovany. Ide mi hlavne o to, aby mi nepodavali ziadne zbytocne medikamenty a aby som mala zarucene prilozenie dietatka hned po porode na cele dve hodiny bez prerusenia na meranie a vazenie. Dakujem a drzim palce v osvetovej cinnosti, ktoru pre nas zeny robis.

dulkagabulka
21. mar 2013

@lanskys_sister bohužial, neviem, kto je tam naklonený prirodzenému pôrodu...
mám silné podozrenie, že bez rutinnach zasahov a liekov, teda minimalne napr. bez oxytocínu, je porodit na SK takmer utopia

mamimonka
22. mar 2013

@qtinka77
@lanskys_sister baby z mojich skúseností bol pôrod na Kramároch prijateľný. čo znamená že som šťastná, že všetko dobre dopadlo. čo sa týka holenie, samozrejmá vec, klystír- no určite áno, nepotrebujem sa na stole ešte aj s prepáčením pos... , partner pri pôrode- úžasná vec a obrovská opora, a čo sa mi páčilo, maximálne podporujú dojčenie, takže prvé priloženie a celkovo rozbiehanie laktácie, bola úžasná pomoc aj s milou laktačnou poradkyňou. čo som veľmi nechcela pred pôrodom, ale v konečnom dôsledku som bola rada, že som dostala oxytocín. po 21 hodinách porodiť skoro 5 kilové dieťa, potrebovala som trošku pomoc a oxy to pohol 🙂 či dotepal pupočník mi bolo jedno, držala som v náruči svoje krásne dievčatko a spolu sme strávili aj nasledujúce 2 hod. na sále. takže zhrniem to, mala som tiež svoje predstavy a požiadavky z ktorých mi väčšina bola splnená, ale koniec koncov bola som rada, že sme to obe zvládli. 😉

qtinka77
22. mar 2013

@mamimonka Zlata si, dakujeme za referencie. Chcela by som sa spytat, ci si mala porodny plan alebo to bolo automaticky. A ak mozes este, kto Ta rodil? Vdaka.

trish31
22. mar 2013

@mamimonka ahoj,kto bol tvoj porodnik?

chelonka
22. mar 2013

@lanskys_sister ale to prerušenie na važenie a meranie a je cca len 5 min mojej ešte museli vyťahovať vodu lebo sa riadne nalogala plodovej ale to stihli v tých 5 minutach všetko potom ju šup šup prniesli napať a išlo sa na prikladanie bábatka za pomoci sestričky zakial ma šili a nechali ju na mne spinkať cele tie 2 hodiny potom kám ma prevažali na 6tonedelie tak ju zatial okupkali a obliekli a už som ju mala pri sebe na stalo

ja som mala nezazmluvneného a porodny plan som neriešila iba som vedela že chcem porodiť prirodzene bez Epi a pod. a aj sa tak stalo ak si chceš zaručiť, že nechceš aby ti dali oxytocin tak ti poradím iba jedno nechod zbytočne skoro do porodnice 😀 😀 😀 pokial ti odíd plodová voda a bábatku sa nebude scieť íst von bez oxytocínu sa veru nepohneš lebo to babatko musí ísť do teraz neviem či 12 alebo 24 hodin, ja som na čakačke mala tak 2 mamičky čo im odišla plodová voda ale babatkám sa nescelo tak obed dostali oxytocin a po tom porodili asi do 2-3 hodín

mamimonka
23. mar 2013

@trish31
@qtinka77 baby ja neviem ako sa volala pôrodníčka, bola mladá a milá, bolo mi jedno kto tam je aj tak sa vám väčšinou venuje pôrodná asistentka .. nemala som zazmluvneného pôrodníka, ani napísaný pôrodný plán ( ale nie je na škodu keď si ho spravíte) 😉

qtinka77
23. mar 2013

@mamimonka Dakujeme 🙂

trish31
23. mar 2013

@mamimonka Ja som uplny novacik v tomto,co je porodny plan?

jajabax
24. mar 2013

ahojte, ja som bola s Kramarmy maximalne spokojna, rodila som 24 hodin a dostala som len jednnu davku oxitocinu, co je vraj uplne minimum, to mi povedala sestricka, ony vacsinou hovoria pravdu, teda nezavadzaju 🙂, dieta mi hned ukazali, meranie trvalo asi 2 minutky a potom som mala malu uz stale pri sebe. ked ma prevazali na izbu, tak ju okupali a potom uz bola stale somnou. rodila som pri Mudr. Prochazkovi. bol zlaty, dokonca sa prisiel namna kuknut aj na izbu hoci nebol zazmluvneny, ale chodila som k nemu na kontroly co sa chodi posledny mesiac pred porodom. jedine co odporucam ist na nadstandardne oddelenie ak to peniazky dovolia, tam je uplne super. je tam aj jedna izba , kde su 3 postele a ta je lacnejsia. ale fakt sa oplati!!! bo na standarde su 2 sprchy na cele oddelenie a to je masaker !

jajabax
24. mar 2013

@vevejiska klistir davaju na koze, aj som premyslala ako inak by tam dali tu vodu, ale inak mi nic nenapadlo, ale vobec to nie je neprijemne, sestricka bola mega mila, aj sme si zazartovali, vobec to nebolo trapne ani nic, boli sme tam same dve. klistir robia s odstupom casu, cize vecka su volne, nie je to daju 5 naraz a potom co 🙂 , vobec sa toho netreba bat. a uprimne poviem, ze lepsie ako sa pototo na stole.

marianka0101
25. mar 2013

🙂))) tak nam urobili klistir 3 naraz 🙂 ale je tam 1wc pre rodicky, potom 1wc v sprche a tretia bezala na doktorske 🙂 a az potom som si vsimla, ze je tam este taka 1 asi nadstandardna izba cakacka a tam je myslim aj wc 🙂

lovesista
25. mar 2013

@vevejiska aj mne robili klystir na koze. ale je to v pohode neboj, mne ho davala studentka PA a dokonca sa ma pytala ci ho chcem, asi su zvyknute ze zeny ho odmietaju. jasne ze som chcela, bola som praveze rada ze som sa mohla pred tlacenim na porodnom stole vyprazdnit 😀
@qtinka77 ja som nemala porodny plan lebo som vedela ze tam su vsetci tak busy ze nebudu mat cas si ho citat ani so mnou preist.. Mozno keby som mala zazmluvneneho porodnika tak si ten plan spravim a prekonzultujeme ho spolu, ale pochybujem ze by si ho pamatal 😀 je tam vazne frmol, rodi sa ako na beziacom pase

qtinka77
26. mar 2013

@lovesista Nooo, pozri sa, na skodu to nebude, ked ho budem mat a vzdy lepsie mat a nebyuzit ako nemat a v kontrakciach si spominat co vsetko chcem a nechcem, nie? 🙂 Ved napisanie bude trvat tak pol hodku...

mamimonka
26. mar 2013

@jajabax no mne sa presne ušla na nadštandarde tá 3-posteľová izba. vôbec nie je leacnejšia i keď je nekomfortnejšia, hlavne pri jedení sa tam nie je kde poriadne zložiť. ale i to sa dá prežiť 😉

mamimonka
26. mar 2013

@trish31 pôrodný plán je plán ktorý si napíšeš aké máš predstavy aby prebiehal tvoj pôrod. je dobre ho prejsť s pôrodníkom, keď tam budeš. samozrejme jedna vec sú Tvoje požiadavky a druhá vec bezpečie Tvoje a Tvojho dieťatka, takže niekedy sa nedá na pôrodnom pláne striktne trvať.

mamimonka
26. mar 2013

@qtinka77 ja si myslím, že nikomu tým neuškodíš, keď si napíšeš svoj pôrodný plán. držím palce aby ti vyšlo všetko tak ako si predstavuješ 🙂

qtinka77
28. mar 2013

@mamimonka Dakujem krasne, zlata si, dufam, ze sa nam babatko narodi co najprirodzenejsie a bude tu s nami zdrave a stastne 🙂

nany28
3. apr 2013

ahojte maminky.
chcem sa vas spytat ake su vase skusenosti s dr ferakovou, nakolko dnes som bola u nej na poradni a teda vobec ale vobec nebola zhovorciva a nic nove som sa nedozvedela. ak ste k nej chodili, robila vam niekedy utzv pocas poradne? lebo ja som mala posledny v 34 tt este u svojej dr a teda vobec sa mi nepaci, ze najblizsi utzv by mal byt az pri prijme do nemocky..pls mate nejake skusenosti pripadne rady?? dakujem velmi pekne

dudi30
4. apr 2013

@nany28 ja ani neviem koho si vybrat na poradnu, kedže tam chcem ist rodit ako prvorodička v máji... aj si si ju zazmluvnila? možno preto nebola zhovorčivá :/ alebo sa treba viac pýtat, možno by sa rozkecala 🙂

tamaris
4. apr 2013

@nany28 Ja som bola z niektorych doktoriek (muzi lekari boli fajn) dost zhrozena. Najma ak lekarka trva na tom, aby si okamzite prerusila kojenie svojho babatka, polozila ho do postielky a laskavo odpovedala na jej otazky. 😠 Toto urcite nie je v sulade s BFH. Ten, kto im udelil tento statut, by sa teda hodne divil. Ale nastastie je tam viac slusnych lekarov ako tychto arogantnych nafukancov. Dr. Ferakovu osobne nepoznam, ale jedna znama si ju celkom pochvalovala 🙂

tamaris
4. apr 2013

@dudi30 z vlastnej skusenosti odporucam napr. Dr. Turkotu, dr. Gerincovu, dr. Cunderlika, dr. Masura bol tiez fajn. Na Kramaroch je vela dobrych lekarov. 🙂

dudi30
4. apr 2013

@tamaris to ako naozaj tak funguje? to je potom ako v škole.... polož, odpovedz.... fúúúha.... no nič moc teda

dudi30
4. apr 2013

@tamaris no super dakujem pekne, už som si to aj zapísala.... snad dobre vyberiem 🙂

nany28
4. apr 2013

@dudi30 ahoj, nezazmluvnujem si nikoho, preto som pri prvom monitore bola priradena k nej. nevravim, ze je zla, ona ma len vysetrila ci sa neotvaram a to bolo cele. ja som len trosku zdesena toho, ze pribliznu vahu maleho sa mam dozvediet az pri prijme do porodnice :( ale podla toho co som vcera pozerala fora, je to tak bezne...takze nic ine mi neostava len netrpezlivo cakat...
@tamaris ja som sama velmi zvedava ako to tam cele bude prebiehat, celkovo sa toho velmi bojim, ale uz by som to rada mala za sebou. no snad to bude dobre, nejako tam tych par dni musime vydrzat.

dudi30
4. apr 2013

@nany28 a to čo je ten monitor? lebo ja týmto postupom vobec nerozumiem :(

nany28
4. apr 2013

@dudi30 to je taky pristroj, ktory meria srdiecko babu a cinnost maternice tzn kontrakcie. a toto sa robi kazdy tyzden na poradni v nemocnici..teda aspon na kramaroch, ale za to neviem, kolko cca vazi maly :(((

dudi30
4. apr 2013

@nany28 ahaaa... lebo mne to bude robit ešte môj gynekolog normalne na poradni, lebo má ten prístroj.. a potom už pojdem na kramáre ..... ale neboj malý určite váži dost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre