Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ren1
8. nov 2007

Ahojte babulky,
tak som sa konecne dostala k net-u. Malicka hned prvy den doma mala krizu a ja s nou a aj sme si poplakali. Ale uz vcera a dnes to vyzera byt ok.

Dakujem Vam vsetkym za gratulacie. Teraz som si ich dodatocne citala.

Este skor ako sa trosku rozpisem tak NOVINKA!!!!!!! EVULIENKA VCERA 7/11 PORODILA NINKU, NARODILA SA O 17.15, 3450g, 50cm a MAJU SA FAJN AJ S MAMINKOU. Porod bol vraj rychly, po vyvolani trval 4 hodiny, ze epiduralka nestihla ani zabrat, lebo po polhodine uz porodila malicku.
TAK ESTE RAZ EVULIENKA VSETKO NAJ NAJ NAJ, NECH STE S MALICKOU OBE ZDRAVUCKE A CO NAJRYCHLEJSIE DOMA!

No a moj priebeh?

Toho 31.10. vecer som bola v poradni. Tam ma moj Dr. vysetril a vravi, ze nech si idem zbalit domov veci a nech pridem do porodnice. Tak som na neho rozcarovane pozerala a hovorim, ze ja nikam nejdem, ved este nemam kontrakcie a ani mi nepraskla plodova voda, co tam ja budem v porodnici robit? On, ze ved uvidim, vecer kontrakcie budu a ze na druhy den rano si teda este zavolame. No prisla noc a veru ma zacalo nieco boliet, take tlaky, naskor o 2h, potom neskor, ale vsetko to bolo nepravidelne, a bolelo to tak, ze som to vzdy rozchodila a myslela si, ze to este neboli tie kontrakcie, ved tie maju predsa byt ostre a bolave a co ja budem budit polovicku a Dr. o 3 rano. Potom to preslo a rano mi Dr. volal, ze tak co? Kedze som trosku krvacala, tak som sa az rano o 10.00 odvazila do porodnice. Celu cestu som bola napata a hovorila si, ze ved Dr. ma len vysetri a ja aj tak pojdem domov. Tak som prisla na prijem a odtial na porodne oddelenie. Tam ma dali do "cakacej" izby a potom ma monitorovali a vypisovali sa nejake papiere, dali klistir /to som uz bola v soku, ze ved ja este nejdem rodit/ a poviem vam, ze ten klistir bol asi najhorsi z celeho porodu. Nebolelo to, len to bolo take neprijemne a nestihla som poriadne dobehnut ani na wc. Tak doporucujem, hned po klistire odist na wc a tam pockat tych 10min ako prikazuju, ze vydrzat a tam to na vas pride same aj skor ako tych 10 min. Potom mi praskli plodovu vodu a to som uz vedela, ze idem... Kontrakcie boli strasne slabe. Stale som cakala nieco silne a vynimocne... Pomalicky som sa otvarala a ked som uz bola tusim na nejake tie 4 prsty mi zaviedli epiduralku. Nebolelo to. Len taky vpich a Dr., ktora ho zavadzala bola strasne mila a vzdy mi vysvetlila, co teraz budem citit ako a co funguje, na ako dlho.... Cize prednasku o epi som mala priamo tam na porodnej sale. A co bolo super, tak mi moju polovicku zavolali hned, cize nie az na 2. dobu. A to len preto, ze v tom case tam nijaka kocka nerodila, tak mohol so mnou byt a predychavat. Tak som sa motkala okolo porodneho stola a predychavala a stale cakala na tie silne kontrakcie. Boli sice pravidelne, ale citila som len take mierne tlaky ako pri menstruacii. Nic viac. Ale dolezite bolo, ze som sa otvarala a o 17.00 Dr. zahlasi, ze "ideme rodit". Pozeram na neho ako vyorana, ze "uz". Dali mi nejaku injekciu, aby som citila tlaky na konecnik a potom ked prisiel prvy tlak, tak lekar krici "zatlacit" a od prveho "zatlacit" ubehli len 2 minuty, ked malicka bola na svete! No ja som zasla, ake to bolo vsetko super a neboli to muky ako niektore kocky maju a pisu. Moj porod bol uzasny!!! To som povedala hned, ako som porodila, personalu, ze to bolo uzasne. Oni aj vraveli, ze to bol taky porod "do filmu" ukazkovy! 😀
Sice potom ma museli na 10 min uspat, lebo placenta sa nechcela oddelit od maternice, tak to museli urobit rucne. A siticko som tiez necitila, lebo mi Dr. pichla opat tu epi.
No a na oddeleniach sestonedelie a novorodenecke pracuju same super sestricky, ktore sa neskutocne o nas starali a boli mile. Co vsetko som potrebovala, tak mi splnili a na vsetky otazky odpovedali a radili. Pravidelne sme tam mali "navstevy" lekarov, ci uz kvoli nam mamickam, alebo nasim ratolestiam. Z novorodeneckeho na sestonedelie stale chodili sestricky a ked zaculi nejaky ten krik malickeho, tak vosli do izby a pytali sa, co mame za problem. A ked aj sme si nevedeli dat rady s krpcekami, tak sme mohli kedykolvek zajst na novorodenecke a tam sa nas uz ujali sestricky a radili a pomahali.
Ja naozaj nemozem na Kramare povedat krive slovo! Iba co by som tak, tak tie zachody na porodnom odd. su hrozne!!! To cloveka vystrasi hned na zaciatku. A este neviem, ako to je na "obycajnom" sestonedeli. Ja som mala ten nadstandard a tam bolo super!
Babulky, tak netreba sa bat!!! Aj ked sa mi to lahko teraz pise, co?! Ale chcela som vas vsetky povzbudit a tymto aj podakovat celemu skvelemu personalu na Kramaroch! DAKUJEM!
A osobne chcem podakovat aj Jaje! Dakujem za vsetko!!! 😉

deniska30
8. nov 2007

Ren, gratulujem! Nadherne sa cital tvoj pribeh, to by som aj ja chcela taky porod 😉 Mna to caka v decembri, tak pevne verim, ze bude tak isto spokojna ako ty. Este raz vsetko najlepsie Teba aj malickej.

gagarinka
8. nov 2007

Ren, to je uzasne, gratulujem. A mala si niekoho zazmluvneneho alebo si isla "naslepo" do porodnice?

lenusa
8. nov 2007

Ren ešte raz veľké gratulujem....je príjemné čítať takéto skvelé referencie pôrodu a starostlivosti, človek sa po tvojom príbehu aj prestane báť 🙂 Tak Vám teda prajem nech ste zdravučké a rastiete do krásy 😵

glorita
8. nov 2007

ren GRATULUJEM k dcerke 😵 😵 😵 super porod!
no povzbudila si urcite nielen mna... 😉
aj mne sa videli na prehliadke sestricky mile a ochotne 😉
kedy si rodila?v termine?

uznetusim
8. nov 2007

REN vitajte s malinkou doma. A EVULIENKA gratulujem k Ninke, veľa zdravia a mliečka. 😉 Idem trochu zalahnut kym spia obe ratolesti. Papaaaa 😉

julova
8. nov 2007

jej REN aj ja chcem taky filmovy porod 😀...ked uz mi naaahodou vyjde 1.1. termin, nech som v TV ako filmova hviezda 😀 😀...tak super...este raz moc blahozelam 😵

EVULIENA - aj TEBE moc moc blahozelam..drzte sa a hlavne nech ste Ty aj drobcek zdravucki 🙂

uznetusim - poziciam aj brucho? 😀 😉...aaaale nie...nechcem sa o to pripravit 😉...

baby ja mam posledne tyzdne pocit, ze z nasej Terezky nakoniec bude Martinko 😔 😀 ...dnes som bola na poslednej poradni u mojej Dr. a drobcek je stale priecne, takze nic neukaaaazal-a 😀..nas bude natahovat asi do poslednej chvile 😉...nevadiiii 😀...

a v knizke mam ze CS1 - to uz su take tie "ozajstne" skratky, ze? 😀....jaaaj...zajtra mam posledny den v praci 🙂..sa tesim neskutocne....

Lenus - neboj sa a zavolaj..moj manzel mal dnes volno, hned sa p. Jandovej dovolal a objednal nas na 21.11. o 9:00 hod. 🙂...tak tam pojdeme, ked uz to tak vybavil 🙂...tesim sa....

a ked idem prvykrat do poradne, kam treba ist a hlavne o kolkej-ma zaujima, do kolkej sa mozem vyspat 😀? mamicky poradte..dakujem moc 🙂

deniska30
8. nov 2007

Julova, tak sa tam asi stretneme 😉 Ja som uz u Jandovej bola na takom prvom sedeni... a tiez ideme s mangelom 21.11. o 9.00 k nej - kvoli tomu, aby mohol byt pri porode.

julova
8. nov 2007

jej Deniska, tak to je super 😀...tak ak ma spoznas, tak do mna kludne kopni 😉..ja som kratkozraka a obcas slepa ako krtko 😀 😉

martina46
8. nov 2007

Ren, aj tá gratulujem! 🙂 a teším sa, že si to mala tak rýchlo a že všetko bolo super!
A ďalšia gratulácia evulienke! Och, ako vám závidím.
Ja som bola dnes v poradni po 2 týždňoch a veľké očakávanie bolo, že čo a ako, na poslednej som mala už skrátený krčok, tak som bola zvedavá a aj sa bála, či sa to nezhoršilo, ale ak, tak sa len máličko skrátil, tak to tak plynulo postupuje. Som rada. Asi začnem žiť trochu aktívnejšie. Občas prechádzky a tak.

martina46
8. nov 2007

Ren, aj ja gratulujem! 🙂 a teším sa, že si to mala tak rýchlo a že všetko bolo super!
A ďalšia gratulácia evulienke! Och, ako vám závidím.
Ja som bola dnes v poradni po 2 týždňoch a veľké očakávanie bolo, že čo a ako, na poslednej som mala už skrátený krčok, tak som bola zvedavá a aj sa bála, či sa to nezhoršilo, ale ak, tak sa len máličko skrátil, tak to tak plynulo postupuje. Som rada. Asi začnem žiť trochu aktívnejšie. Občas prechádzky a tak.

ludy
8. nov 2007

Ren tak to je naozaj zavidenia hodny porod. Gratulujem 🙂 naozaj je velmi prijemne vediet ze v porodnici do ktorej chcem ist rodit je to v elku v pohode. Tesim sa

matak
9. nov 2007

Ren gratulejem, prajem vela vela zravicka am obom 🙂

zuzannas
9. nov 2007

AHOJKY REN...TAK TO SI MALA FAKT KRASNY POROD!! 🙂 🙂 VELMLMI VELMI PODOBNE ZAZITKY MAM AJ JA Z PORODU A Z KRAMAROV, LEN JA SOM NEMALA TEN EPIDURAL 😒 NABUDUCE SI HO DAM A BUDE TO TIEZ TAKE SUPROVE.. (KLOP-KLOP 😀 lebo ja som tie kontrakcie pocitovala trosku horsie... 😝

ZELAM TERAZ HLAVNE SKORE ZOTAVENIE TEBE A MALINKEJ HLAVNE VELA ZDRAVICKA, NECH JE LAURINKA KLUDNUCKA A UZ NEMATE ZIADNE KRIZY... 🙂 MOJ ADAM MAL VCERA JEDNU, OD POOBEDIA AZ DO 3:00 NIE A NIE ZASPINKAT... 😢 SME TO MALI S DRAHYM PESTRE.... ☹ ALE DOSPALA SOM SI TO DO 11:00 😀

glorita
9. nov 2007

julova fakt ta jandova objednala tak skoro na 21.11?ja som nemohla prist 6.11 a vcera ma preobjednala az na 29.11-ken ci to stihneme s drobcom 😅 asi tam pojdem skor-mozno ma vezmu...
neviete tu pripravu otecka pri porode zabezpecuje ona? 😵

ren1
9. nov 2007

Kocky, som tu na skok, malicka spinka...zatial 😉 . Dakujem za gratulacie!!! 😀

GAGARINKA, mala som zazmluvneneho Dr., ale bolo tam kopec kociek, co nemali a tiez mali podobne pocity ako aj ja.

GLORITA, rodila som tyzden pred terminom. Povodne som mala 12/11, potom mi ho posunuli na 8/11 a rodila som toho 1/11.

ZUZANNAS a UZNETUSIM, tak som to zvladla na 1 ako aj vy dve 🙂 mam radost!!! Len teraz ma chytaju take zvlastne stavy a pocity, ci to vsetko zvladnem. Normalne mam strach. Tehotenstvo a samotny porod sa mi zdaju byt nic oproti tej starostlivosti o malicku!

julova
9. nov 2007

glori - no veru...vybavoval to moj manzel a akurat mi pisal, ze mu to p. Jandova potvrdila mailom...myslim, ze s nami rovno odbije ten uvodny pokec a aj pripravu otecka k porodu 🙂...nech to mame za sebou 🙂...

zuzannas
9. nov 2007

NEBOJ REN..TO ZVLADNES, CHCE TO LEN NAJST DAKY REZIM A HLAVNE SI NAJST CHVILOCKU LEN PRE SEBA.... 🙂

elize
10. nov 2007

Pripájam sa ku gratulácii 🙂 Už teraz sa teším na pôrod, naozaj 🙂
Hneď idem napísať mail Jandovej z manželovej mailovej schránky, snáď to pomôže a objedná nás skôr 😀

kyliefox271
10. nov 2007

Ahojte zienky,
uz mate iste a ste pevne rozhodnute kam pojdete rodit? Ja som minuly tyzden lezala na Kramaroch v tom Centre materno fetalnej mediciny a dost sa tam teraz bojim vratit...Nepacilo sa mi vobec, ale mozno to bolo len take divne oddelenie. Rozmyslala som aj o Kochu, kde by som asi bola velmi spokojna so starostlivostou o mna, ale keby sa nedajboze vyskytli nejake komplikacie, vsetko aj tak prevazaju na Kramare..

elize
11. nov 2007

kyliefox271 aj ja som ležala na CMFM, a to už 2x. Prvýkrát som bola v šoku a bola som rozhodnutá pre Antolskú. O 10 týždňov neskôr som tam ležala opäť, teraz už 16 dní a už sa mi to nezdalo také hrozné 🙂 Väčšina mojich známych rodila na Kramároch a boli spokojné. Prostredie nič moc, ale prístup sestričiek a doktorov bol vraj super. Je pravda, že sa tam nájde jeden alebo dvaja arogantní lekári. Tích si netreba všímať. Mňa dokonca operoval jeden z nich a už sa mi nezdá taký hrozný. Po zákroku sa bol na mňa pozrieť a pýtal sa ako sa mám, či ma niečo nebolí, vysvetlil, že budem pár dní krvácať, ale nemám sa báť dieťatko je v poriadku a tak 🙂
CMFM je naozaj také divné oddelenie. Mamičky sa tam boja o svoje nenarodené bábatká a atmosféra je tam niekedy hrozná. Hlavne ak ťa dajú na izbu s jedným dievčaťom, ktoré che potrat a s druhým, ktoré si musela dať dieťatko v 24tt preč, pretože by aj tak po narodení zomrelo ☹ To sa potom bojíš o to svoje ešte viac a inak vnímaš prostredie nemocnice a personálu.
Rozmýšľala som o Kochovi aj ja. Dôvodom prečo sme sa s manželom rozhodli pre Kramáre je, že ak by pri pôrode prišlo ku komplikáciám nemajú priestory na rýchly operatívny zákrok pre mamičku ani dieťatko.

jaja25
11. nov 2007

Ahojte. Tak Evulienku som bola pozriet v štvrtok. Mala sa fajn a zvykali si s Ninkou na seba a celkom sa im darilo. Ja som zostala v piatok doma, lebo nas Filip mal teplotu, tak som s nou uz nebola. Ale ak Ninka nedostala zltačku a Evulienka sa cíti dobre, tak ich zajtra pustime domov. Tak dá aj ona vediet co ako... 😉

certica
11. nov 2007

ja to tu sice moc nesledujem, ale si fakt zlata jaja 😉 . malemu skore uzdravenie prajem 🙂

kyliefox271
11. nov 2007

Elize dakujem, uz aj ja zmyslam rovnako.
Chcela by som mat aj priatela pri porode, a na internete som sa docitala, ze je to mozne, ale musi absolvovat nejake sedenie na Kramaroch a zaplatit 500sk.Lenze ked on je cudzinec,na co je mu sedenie ked nebude rozumiet?, ale ja ho pri porode chcem mat.

ren1
11. nov 2007

JAJA, malickemu zelam skore uzdravenie. A si fakt zlata, ako sa o nas "kramarcanky" staras 🙂

KYLIEFOX, to sedenie je s Dr. Jandovou a ona tam vlastne vysvetluje celkovy priebeh porodu, ako to moze byt, co treba robit a tak. Ak chces, tak sa u nej s priatelom nahlaste a potom mu to mozes pretlmocit. Ale myslim, ze to nie je povinne. Ale tych 500,-SKK ano.

uznetusim
11. nov 2007

Ahojte. Ja len na skok. Všetky vás pozdravujem, dúfam že sa máte fajn. Mne Edris ide už zajtra do školky - 😀 už som mala hlavu ako melón - síce ešte pokašliava sem tam, ale myslím že soplíky ustúpili. POre zmenu mňa poškriabkava hrdlo. 🙄 . A Denisa soplíky držia tiež stále. JAJUŠ chcem sa opýtať Teba - ako ,,titulovaná" - mi možno poradíš. Denis sa mi vyhádzal na tvári - líčka, ušká aj vo vlasoch a trocha aj bruško mal vyhádzané - také červené vyrážky, niektoré s bielou bodkou a na ušku mu to aj trocha hnisá. Že čo to môže byť. Nejedla som nič také, z čoho by sa mal vyhádzať, / on je čisto dojčený / prášok som nemenila ani aviváž - po tomto som kúpila Lovelu a všetko mu preprala v nej a bez aviváže, veci požehlené aby som zabila všetky potvory,...mydlo na kúpanie také ako máte u vás na novorodeneckom....tak nechápem že čo to môže byť a čo robiť. Kúpila som repík a umývam mu v tom tváričku, ale sa mi nezdá že by to nejako pomáhalo... 😠 . Kujeeeeeeeem.

uznetusim
11. nov 2007

Jajuš teraz ma napadlo ešte že titulovaná som nechcela dať do úvodzoviek - veď to je pravda, že si. Nuž čo, som dement. 😀 PApa

martina46
11. nov 2007

uznetusim, tak nech sa ti maly co najskor da do poriadku a nie je to nic vazne 🙂

kyliefox, mne sa prave zda, ze nie len poplatok, ale aj to sedenie je povinne, ale ked zavolas dr jandovej, urcite to nejako spolu vyriesite. a mozno sa stretneme v porodnici 🙂

uznetusim
12. nov 2007

Ahojte, bože Martinka - ´teraz kukučkujem - ty už si 35 TT???? 😲 😲 😲 ? To letíííííííííí. No dúfam že už tie pupáky či čo to je pomiznú - na brušku už nie sú ani vo vláskoch, ale tvárička a ušká stále.... 😖 Uvidím zajtra v poradni. 😉 Aj ty o chvíľočku budeš už opisovať pôrod. To letíííííííííííííííííííííí s 😲 strašne. A stááááááááále neviete pohlavie? 😀 A kedy máš poradňu ďalšiu? Edris šiel do škôlky, som zvedavá koľko vydrží zdravý 🙄 . A musíme mu kúpiť boty - teraz má len kožené tenisky a v nich aj šiel.....a vonku je zimaaaa. 😒

lilyk
12. nov 2007

kyliefox, my sme to sedenie absolvovali, staci jeden "rodic",mali sme tam aj otecka bez mamicky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre