Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tonita
14. feb 2008

Valka vy riesite preblem, ze mala ma malo.. a my riesime problem, ze budeme mat velke babo.Ale mne od 34tt-od prietokov nikto nerobil ziadny USG tak normalne mam strach.Tak teraz neviem.Akurat v utorok popocuval ozvy a potom sa len spytal, ci mi netvrdne brusko.Tak som akurat tak smutna.Tebe Dr. robi USG ako casto?!
Ved aj moja sestra sa smeje, ze ked sa narodi babatko 29-ho tak bude kupovat darceky len kazde 4 roky.Ze to bude super 😀 Ale ved to je tak daleko ten 29.2..
To by sme sa mohli stretnut na druhy tyzden to mi tiez super vyhovuje.Tak to budeme spolu moct aj kocikovat 😀
Tak to je zlatucke, ze ma spoluziacka pozdravuje-este aj cez teba to riesime

julova
15. feb 2008

caute baby - tak uz to mate fakt za par 😉...drzim mooooc palceky...a urcite si zoberte pribor a misku na polievku, lebo to treba aj na nadstandarde 😉

inak aj ja byvam kusocek od Racka 😅 ..by sme mohli chodit spolu kocikovat do parku a by som Vam davala rady vysluzilej matky ak by bolo treba 😀 😀 😀

a mne robili pred porodom USG len preto aby si potvrdili priecnu polohu nasej Terezky...inak nerobia 😕 😒 ...tiez ma Dr. "strasil" ze uz ma 3,5 kg a do terminu moze mat aj 4...a ked sa narodila, mala 2950 g (sice 11 dni pred teminom 😉 )

valka - a nic to ze bude drobnucka...aspon si ju dlhsie uzijes taku miminkovsku 😀 😉...my ked sme odchadzali z porodky, Terezka mala 2580g 😉...ale neuveritelne rychlo rastie..uz ma takmer 4 kg a je to citit aj pri noseni 😝 😀 ...a ked Vam vyjde 29.2. tak to bude dlllllho mlada...ked bude mat narodky kazde 4 roky 😀

valka
15. feb 2008

ahojte kocky, tak to bude babinec...😀 uz sa tesim...

julova,tak tomu sa vravi, ze rastie ako z vody...😉 viem, ze to usg je orientacne, a v podstate ma to tesi, ze je mala...lahsie pojde von 😀 ale na druhej strane podla merania jej klesa hmotnost...je to asi sposobene rezom merania, ale aj tak...ale prietoky by mali byt ok...tak uvidime...

tonita, super, takze v priebehu vikendu mozeme upresnit termin seansy 🙂 co sa tyka usg, tak ho lekar robi kazdu poradnu - chodim k nemu do sukromnej ambulancie - to som ti asi uz pisala, takze sa za to este doplaca...
rozmyslala som nad tym, ci niekto robil vyskum, nakolko pravidelne usg v tehotenstve ovplyvnuje vztah matka - dieta...je to predsa len ine, to babo vidiet kazdy mesiac alebo tyzden...(tema na diplomovku 🙂 )

tonita
15. feb 2008

Ahojte kocky tak aj ja sa tesim na spolocne rande, tak potom to mozme upresnit.Jaj tak ja som dost smutna, ze mi nerobia USG ja by som to nase chrobaciatko chcela vidiet stale ☹ Jajjj.Ale to asi robi to, ze ty valka chodis k nemu do jeho sukromnej amb.
Tak to ste ma potesili, ze ked nase babo bude mat viac ako 4kg tak sa akurat tak pri porode zblaznim.Oci mi vylezu z jamiek 😀

anamor
16. feb 2008

ahojte kočky, máte to už za pár dní.... Máte do pôrodnice kúpenu odsávačku mlieka? či stačí až po pôrode, ak bude ozaj treba?

tonita
16. feb 2008

no ja este odsavacku nemam kupenu az potom mi manzel kupi ked ju budem potrebovat.Ale vela zien hovori, ze ani odsavacku nepotrebuje lebo to robi mechanicky rukou.

tonita
16. feb 2008

Cauko maminky, zase som tu. Ja mam strasny probleeeeeem. Ja som to uz pisala ale nikto nepisal.Maminky, ktore rodili na Kramaroch a mali Epi co ste potrebovali pri predlozeni, aby ste dostali tu Epi? Ja mam iba doklad o zaplateni a potom som mala pohovor u anesteziologicky, podpisala som to tam vsetko a oni mi nic nedali len si tie papiere zalozili.A ja teraz neviem co mam robit 😒 To bude sranda ked mi pri porode povedia, ze ziadna epi nebude ☹
A inac kacenqa si este cela?Nejako sa neozyvas?Uz mas po porode 🙂 ?

valka
16. feb 2008

ahojte kocky,...
ja som si pre istotu kupila odsavacku, lebo kamosky to dost vyuzili...tak som si nechala poradit...ale jandova hovorila, ze do porodnice ju netreba - pozicaju a potom podla toho, ktora ti bude vyhovovat, tak si taku nejaku kupis - ak budes potrebovat 🙂

juj, uz tak ratam dni...snad to nebude zbytocne dlho trvat...nie je to haluzny pocit, ze najneskor o mesiac budeme doma n+1? ja som z toho este stale mimo 😅 tak prijemne... 😅

tonita
16. feb 2008

co ja viem....Mne to este nejako nedochadza.A hlavne valka nestras, ze tak o mesiac.Ja pevne verim, ze za chvilinku to budeme mat za sebou 😀
Ale jedno viem urcite, ze sa nesmierne tesime 😅

Valka prosim ta ty mas zazmluvneneho doktora?Ci nie?

katakata
16. feb 2008

tonita...potrebujes vysledky z krvi...kvoli zrazanlivosti...takze ked budes na poradni spytaj sa sestricky kedy mozes prist na odber oni to za dva tri dni urobia a mas to....
ja som sice epi mala pichnutu ale nejak zle a ked mi pustili plodovu vodu tak sa mi kanyla nejak dostala von a vsetko vytekalo vonku...zistili mi to az ked sommala neskutocne silne bolesti a epi nezaberala...no a vtedy uz nebolo mozne mi to znova pichnut lebo som uz mala jednu kontrakciu za druhou....takze aj take veci sa stavaju...len aby ste boli pripravene...ja som nastastie nakoniec rodila cisarom...epi som chcela hlavne kvoli sitiu lebo mala bola cez 4 kg ta by som sa asi poriadne potrhala

tonita
16. feb 2008

katakata ale ja tie vysledky mam.Aj doktorka si to pozerala povedala mi, ze je to o.k. len ja teraz neviem, ze ci mi ma dat dr.aj nejaky iny papier alebo nie.
Tak to mi je luto, ze epi ti nezabrala.Dufam, ze ja nebudem taky pripad 😒

cat
16. feb 2008

katakata- mozem otazku, po cisarskom..odkedy bolo babo s tebou na izbe? Uz druhy ci treti den? Pytam sa mozno blbo,lebo u Kocha po sekcii moj syn nebol so mnou skoro vobec, len na kojenie a posledne 2 dni a jednu noc. lebo mi bolo velmi zle. a teraz pojdem na Kramare, zas planov. cisarskym.. dakujem za odpoved.

care
16. feb 2008

Ahoj tehulky, ja sice nie som v ocakavani, zatial mi staci jeden anjelik ( ci skor certisko), ale videla som, ze sa bavite o odsavackach..a citim sa trosku v obraze ( nerozpitvavam dalej ) 🙂...na Kramare ak sa chystate, pre pripad, ze budete mat mliecka habakuk, odsavacku si doneste vlastnu. Vysterilizovanu, aby ste ju mali hned nachystanu, ked sa mliecko spusti nadmerne, na novorodeneckom oddeleni sa da na dalsie pouzitie sterilizovat, je tam Avent sterilizator. Do vybavicky pre maminku patria samozrejme vlozky do podprsenky ( i ked to vsetko vam iste PhDr.Jandova povedala...sietkove nohavicky, aby sa vam lahsie s vlozkou pohybovalo 🙂, dostat ich v lekarnach, alebo zdravot. potrebach, iste o tom viete, ja len pisem, co mi teraz tak akutne napada....Valka Tonita, snad nie do mesiaca to mate za sebou, ved ste 39 - 40.tt....tak najneskor do 41-42.tt to urcite musi byt 🙂 drzte sa, kocky.

care
16. feb 2008

Cat, po cisarskom ti babo donesu hoci aj za par hodin, cize ako nahle ta prevezu z pooperacnej (JISky) na normalnu izbu, ak si o babatko poziadas a budes sa na to citit, ale netreba sa precenovat a snazit sa urychlovat svoju regeneraciu. Na novorodeneckom je o deti dobre postarane a nosia sa na prikladanie pravidelne od chvile, ako sa okupu, to je takych 3-5 hodin po porode, ale to naozaj az ked budes na normalnej izbe, nie JISke, kde su vsetky maminy po cisarskom. Takze po 24 hod. bude s tebou, a na noc este do 2 dni mozes poziadat, aby dieta na noc nosili na novorod. odd.Potom definitivne s tebou.

katakata
16. feb 2008

cat, ja som rodila o 23.05 o druhej som sa prebrala z narkozy a ninu mi priniesli o 6.00 asi na dve hodiny...dva dni som bola bez nej pocas noci ale druhy den som ju uz mala dost dlho cez den...púotom ma previezli zo sekciovej izby na normalnu ale kedze som mala teploty tak sa nado mnou zlutovali a este jednu noc mi ju zobrali na novorodenecke...ja som uprimne povedane velmi nechcela byt v kuse s nou lebo som mala strasne bolesti do toho teplloty a bola som velmi slaba ale sestricky z novorodeneckeho sa chcu deticiek cim skor zbavit aspon mne to tak pripadalo...neverili mi ze mi je zle ze nevladzem...nina totiz mala cez 4 kg a ja som bola ale uplne mimo a bala som sa ze mi spadne...navyse strsne v noci plakala

tonita
16. feb 2008

katakata ja sa chcem len spytat ci si mala planovanu sekciu kvoli tomu, ze babo malo cez 4kg?

katakata
16. feb 2008

tonita , nie... ja som tyzden prenasala, do porodnice som dosla lebo som mala pocit ze mi odteka plodova voda, ale bol to plany poplach...nechali si ma tam robili uzv dokonca dvakrat..podla jedneho mala nina 3.6...na druhy den rano 3.8...nakoniec porodna vaha bola 4 050 g...kontrakcie mi prisli na druhy den same...mala som ich do vecera potom mi daco pichli na upokojenie kontr. lebo som nemala pripravene porodne cesty,d ali na noc tabletu ...potom rano sa to rozbehlo trapila som sa 14 hodin a pootvarala len na 6 cm..a nina mala uz zle ozvy tak sa rozhodli ze pojdem cisarom....ale moj porod patril medzi tie tahsie....vsetci okolo mna tam rodili jedna radost...drzim palce

valka
16. feb 2008

tonita, lekara som si zazmluvnila...ze ked uz k nemu chodim,tak nech to stoji za tie peniaze 😉
co sa tyka tej odsavacky, tak hned zajtra pre istotu sterlizujem 😀 aj ked laktacna poradkyna, u ktorej som bola na prednaske, tak odporucala kojit od prveho dna uz kolostrom a potom by to nemalo byt az take hrozne s naliatim prsnikov...ale clovek nikdy nevie...
co sa tyka toho terminu, tak beriem do uvahy vsetky eventuality ale o mesiac uz hadam musime byt doma 🙂

valka
16. feb 2008

a este mi nieco napadlo...ze vraj ked klesa tlak, tak vela zien (ak je blizko terminu) tak porodi....z nedele na pondelok sa stretneme v porodnici ? 😀

tonita
16. feb 2008

Valka ale aky tlak myslis?Vonkajsi?Alebo ten klasicky krvny??? 😀 Ach keby si mala pravdu....Ale mohlo by byt aj zo soboty na nedelu 😀
Inac spoluziacka-sestricka mi povedala, ze mam vydrzat, ze Dr.Cunderlik ma 20-teho sluzbu na Kramaroch 😅

cat
17. feb 2008

care a katakata, dakujem za odpovede 😉

babulka
17. feb 2008

Kati, ja som sice krpca u seba nemala, ved vies, ale presne ako pisu baby - kym sme boli na pooperacnej JISke, tak tam babatko doniesli ukazat (vtedy som tak strasne zavidela, hrozne), prilozili, nechali s mamickou, kym vladala, ale max. dve hodiny a ked isli baby na normlanu izbu, tak doniesli hned, na poziadanie. A na noc brali vzdy, ked to mamicka chcela, nemala som pocit, ze by ich to otravovalo.

katakata
17. feb 2008

babulka, tak mozno sa chceli zbavit len tej mojej 😀 strasny kriklun bola...povedali ze place najhlasnejsie zo vsetkych...ale vazne,. ja neviem ja som mala taky pocit ze ich obtazujem ked som ich prosila aby mi malu zobrali....oni maju taku taktiku, ze " ale mamicka ostatne maminy po cisarskom uz maju svoje deticky, nenechajte sa zahanbit"....inak boli sestricky velmi mile pordili, kojaca sestra super....skojenim som nemala ziaden problem aj vdaka nej...a k tym odsavackam...ja som tam mala svoju a vobec som ju nepouzila lebo laktacna sestra poziciava odsavacky a mala teda lepsiu jak bola ta moja...ale odsriekavala som asi len dvakrat aj to nic moc...mne nina dobre vytahala...

valka
17. feb 2008

ahoj tonita,
no ten atmosfericky 🙂
keby sa to tak dalo naplanovat, ze kedy rodit..ja by som si vybrala termin, kedy by nerodila okrem mna ziadna mamicka 😀 aspon by som mala klud a starostlivost vsetkych okolo 😀
co sa tyka tej sluzby, nebolo by to od veci...hoci ja mam skor strach, aby vtedy niekde neprednasal...to by bol uplne priekak ... 😒

cat
17. feb 2008

babulka dik.. ja som zas dostala po tej celkovej narkoze na druhy den zlcnikovy zachvat, preto som bola taka nemozna a maly nebol so mnou, hoci nasli sa sestricky kt. by mi ho kludne nechali na izbe vrieskat, pricom vedeli ze ja som schopna k nemu vstat tak za 10 min (tolko mi trvalo vstavanie z postele), a to uz reval z celych pluc az bol fialovy. Je to krute ale radsej nech je dieta v takejto situacii na novorodeneckom, aj ked som sa citila ako ta najneschopnejsia mater na svete.

tonita
17. feb 2008

valka jaaaaj keby sme si to mohli vybrat....Tak aj ja by som pobezala vtedy keby tam nebol nikto a personal by sa venoval len mne-maximalne este jednej rodicke 😀 Ale som sebecka, ze???Inac valka nevies co je s kacenqou?Nerodi uz nahodou?Dlho sa neozvala tak neviem.A spominala, ze ide za Dr. v nedelu lebo sluzi...Aspon jedna z nas po tom bude mat.Ja sa odrana citim tak vseliako.Ale to skor na chripku ako na porod 😀 To bude asi tym tlakom 😵 A inac kazdy mysli na ten svoj tlak-myslim tym, ze sme uplne zdeformovane nasim povolanim

kacenqa
17. feb 2008

ahoj kocky 😀

tak este nerodime. som ledva na 1 prst, takze najblizsia kontrola strda-stvrtok, podla toho, ci sa nieco bude diat alebo nie. povedal, ze teoreticky by mi mohol dat vyvolavacku, ale zeby som sa trapila, no som rada, trapitb som sa nechcela.

takze tolko odo mna.

inac dnes ked som tam bola, okolo 10.30, lezala len jedna kocka na monitore, nikto nerodil (bolo tam tico) a zrovna prichadzala dalsie kocka. takze to nebolo natrieskane.

alififi
17. feb 2008

baby jak tak kukam na tie tyzdne - uz to mate fakt *za par* 😕

tonita
17. feb 2008

Alififi ja uz mam take zmiesane pocity...Akurat tu bola kamaratka a povedala mi, ze ma taky pocit, ze pojdem este dnes v noci a ja, ze normalne este nie a zmocnil sa ma taky nejaky da sa tomu povedat strach?Ale zaroven sa velmi tesim 🙂

Kacenqa tak vitaj este medzi nami 🙂 Ja som si normalne myslela, ze uz tam dnes ostanes...A ja si tak hovorim, ze by som aj dnes mohla ist lebo tam bude mat sluzbu Dr. Mares(myslim, ze si spominala)a on vyzera dost sympaticky chlap...

care
17. feb 2008

Nebojte, holky, uz o par hodin bude na oddeleni "plna polna", postarame sa o vas vsetky, ziaden natresk nam nezabrani venovat sa vam tak, ako treba...a vy ste sikulky, zvladnete to s malickymi v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre