Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zhrkz
17. mar 2012

@sabiatko Rodila som 06/2010, mne bol manzel o tretej rano doniest odsavacku a nikto ho pri vstupe nekontroloval. Prisiel cez urgentny prijem a rovnako aj odisiel.
Inak som bola celkom spokojna, pred porodom som bola na normalnom oddeleni, po sekcii na JIS-ke a potom na nadstandarde.
Pravda vsak je, ze si neviem predstavit po porode byt na standardnom oddeleni... dva zachody a tri sprchy tam vtedy boli na tusim cca 15-20 zien... no celkom des. Hrozne vela nas vtedy rodilo, nemali nas pomaly kde ukladat. Na izbe bezne 3-4 mamicky, casto aj s drobcami. Mozno to uz zrekonstruovali, neviem.
Porod sekciou v spinale, ak to zdravotny stav dovoli, tuto moznost uprednostnuju. Dovolili mi nechat si okuliare, maleho mi hned po vybrati ukazali ponad plentu - poziadala som si ho hned vidiet, tak mi ho riadne pootriasali pred ocami, nech ma zaspini trosku 🙂. Tatino si ho mohol cerstvo vyliahnuteho nafotit, podrzat.
Na JISke som zazila prijemne aj menej prijemne sestricky, v pomere 2:1 (dve sluzby prijemne, ta posledna ani moc nie), takze sa to dalo prezit, navstevy k nam nepustili, drobcov vari dvakrat, alebo trikrat doniesli na prilozenie na JISku.
Na nadstandarde uz bolo super, starostlive sestricky, jedlo sme si mohli vziat na izbu, zakladne "zenske" hygienicke veci sme mali k dispozicii. Babo po sekcii v pohode vzali na novorodenecke na pre dve-tri noci, rano doniesli. Navstevy boli s babom na chodbe, dalo sa aj mimo navstevnych hodin ujst na chodbu za navstevou ak preve nebola vizita ;) Na nadstandarde su na chodbe take pulty a boxiky urobene na polozenie babatka a zgrupenie rodiny, na standarde (o poschodie nizsie) su len stolicky dokola chodby. Inak dost prepchate ludmi pocas navstevnych hodin, az som sa divila, ci to tym sterilnym detickam neublizi takto zhurta s tolkymi ludmi spolocny vzduch dychat...
Bola tam mila laktacna poradkyna, velmi ochotna a laskava, prisla sa aj na poziadanie pozriet, pomoct s prisatim. Pytala sa, taka proaktivna. Na novorodeneckom tiez pohoda sestry, vysterilizovali co bolo treba, ked ste poziadali.
Hovorim, celkovo som bola spokojna. Sla by som kludne opat sem.

sabiatko
17. mar 2012

@zhrkz som tiez zvedava, jak bude na standarde. ked som prvykrat rodila v kosiciach, tak boli nadstandardy plne, tak som prve 2 dni bola na standarde s 2 babami a bolo to super az na to ze jedna bola chora na antibiotikach a my tam s novorodencami 😒 ale ked som potom sla na nadstandard, tak mi aj trocha bolo smutno, ze si nebudem mat s kym pokecat, ale nakoniec to bolo super, len ja a babenko. tentokrat som sa to ale rozhodla ozeliet a odlozim peniaze pre krpca, bo nam ich tento mesiac moc nezvysilo. na nadstandard by som sa dala len v pripade, ze by som bola na izbe s niekym, s kym nie som ochotna zdielat jednu miestnost za ziadnych okolnosti, ale tak dufam, ze sa mi nieco taketo nepostasti. som zvedava jak to bude vsetko prebiehat, verim, ze budem mat tiez dobre spomienky 🙂 inak to, ze je chodba natrieskana, to je fakt. som tam bola mimo navstevnych a kazda stolicka bola obsadena, si neviem predstavit tu premavku pocas navstevnych hodin...

amouramour
18. mar 2012

@sabiatko navstevy su len na chodbe...na izbe mozu byt iba v pripade jednoposteloveho nadstandartu....na tej chodbe je to dost bieda s babatkami - ja som si vzdy paranoidne predstavovala ako mi tam mala akurat tak ochorie....

inak ako tu niekto pisal, ze ked si unavena tak dve tri noci je babo na noc na novorodeneckom nie je celkom pravda - ja som prvu noc bola po prevezeni na sestonedelie po cisarskom v noci bez nej, ale uz o siestej rano mi malu na stalo prestahovali...co bol troska stres lebo som sa este poriadne nevedela hybat a navyse vystresovana prvorodicka - nic mi viac menej neukazali ako kojit atd...len mi ju tam praskli a ukazali akurat prebalovanie, co by som zvladala aj bez toho🙂ale tak bolo to pol na pol s novorodeneckym aj fajn sestry aj menej fajn...co mne troska prislo zle bolo az prehnane stresovanie s kojenim a priberanim babatka a kopu protichodnych informacii....

sabiatko
18. mar 2012

@amouramour tak to dufam, ze sa cez tie navstevy zmestime na chodbe, mozno by som si mala pribalit aj stolicku :D ja som mala maleho pri sebe tiez skoro. o 1 rano som porodila a o 6 rano bol uz so mnou nastalo, ale to len preto, ze som si ho vypytala. a plienku som mu ja nevedela vymenit :D ale tak sa clovek naucil. v kosiciach davaju babetka az na dalsi den. co sa tyka kojenia, tak som zvedava, jak to bude. pri mne sa laktacne tiez strasne snazili, ale maly sa za ten svet nevedel prisat... takze vyse roka som odsavala jak blazon. bolo to strasne vycerpavajuce, tak teraz urobim vsetko pre to, aby maly zacal pekne pit. a tebe to ako ide, vsetko bez problemov?

ustrachana
19. mar 2012

prave som si pozrela reportaz v relacii Reporteri ☹ ☹ ☹ velmi sa viem vzit do situacie mamicky z reportaze a mam tiez "super" skusenost s uvedenymi lekarmi, neviem ci spominana mamina chodi na MK, ale velmi jej fandim a drzim palce

lenka_21
20. mar 2012

@fialka76 Ahoj, vcera som si pozrela tvoju reportaz ... najhorsie na tom je, ze ma v nej nic neprekvapilo ☹ ☹ ☹ Pretahy v konani, stavovska sudrznost, Dr. drzi bobrika mlcanlivosti, hovorkyna - my nic my partizani (no ona to ma v naplni prace tak sa na nu neda hnevat) 😠 😠 😠 Drzim palceky a verim, ze sa ti to podari dotiahnut do uspesneho konca aj ked chapem, ze tvojmu dietatku to nepomoze, ale aspon clovek neprestane verit, ze existuje aka-taka spravodlivost ☹ Spominalo sa tam sudne pojednavanie, kedy ho mate?
Bohuzial ono ti "prominentni" lekari zabudaju, ze su v prvom rade lekari 😢

fialka76
20. mar 2012

@lenka_21 ďakujem! súdne konanie sa ťahá tiež už roky. A otvorili ho tiež vďaka reportérovi, lebo začal rýpať do celého prípadu🙂)) dám vedieť ako to dopadlo, aj keď niektoré mamičky majú na mňa asi alergiu🙂

lenka_21
20. mar 2012

@fialka76 Nemaju dovod mat alergiu ... pozerali sme to s mm a mas uplnu pravdu. Proste uz aj laik vie, ze ked mas zle prietoky tak treba dietatko hned vybrat a vobec nie cakat na spontanny porod 😕 😕 😕 Ja som kvoli tomuto velmi sledovana, lebo picham celkom vysoku davku Fraxiku na riedenie krvi a tak mi sleduju prietok a keby sa len trosku zhorsil idem hned na salu ... bez cakania... Jasne, ani lekar nie je boh, ale v tvojom pripade jednoducho nechapem na co cakali???? Tolko hodin a potom este to vytahovanie malickeho .... nedava to zmysel a takto uplne znicili zivot tvojmu syncekovi a fakt bezdovodne...

Nam sa len trosku skomplikovala situacia, lebo spominany lekar sa nam ponukol, ze drobca odrodi a kedze ide o nase vytuzene dietatko po 11 rokoch tak sme dost rozmyslali kde ist na porod a uz potrebujem mat porodnika vybrateho, lebo ma treba sledovat ... Dnes som mu mala volat, ale dohodli sme sa s mm, ze sa na to este vyspime a dohodneme sa ako dalej 😖 😒

fialka76
20. mar 2012

@lenka_21 Držím palce, aby to dobre dopadlo! Ja stále nechápem prečo to spravil, prečo nekonal, keď ho všetky mamičky tak vychvaľujú? A to sme sa ho chceli spýtať, no on odmieta komunikovať. A musím napísať, že aj keď Rusnák ťahal malého, tak sa aspoň snažil ho vytiahnuť a keď to nešlo, tak rýchlo robil sekciu, no Čunderlík len stál a stál, veď ten super odborník NEVEDEL čo má robiť. V takej situácii (pri problémoch) sa ukáže či vie reagovať, no sklamal totálne. Týmto neobraňujem Rusnáka, aj on pochybil.

biba07
20. mar 2012

@domeli dakujem za info, tak mozno teraz to je trochu ine ja tiez rozmyslam nad tym nadstandardom dvojpostelovym i ked je to drahe teraz uz, no som zvedava bojim sa toho veru tych kramarov doma je doma, ale tak dufam ze vsetko dopadne dobre... 😉

zuzi118
20. mar 2012

V relacii na STV 2 bude 26.3. ako host aj prednosta Kramarov docent Rusnak. Tu si mozete precitat otazky, ktore sme pre neho a aj pre Dr. Cupanika pripravili.. ak vas zaujali pozrite si relaciu. Ak sa vam pacia mozte za ne zahlasovat na vybrali sme http://vybrali.sme.sk/c/Moderne-metody-porodov/

dandelion18
20. mar 2012

@fialka76 pozrela som si spomínanú reportáž - a bolo mi z toho celého do plaču..držte sa, želám veľa síl, lebo asi ich budete potrebovať 😔

kaby
20. mar 2012

@fialka76 videla som reportáž na STV a zostala som v nemom úžase. Čo mňa zaráža v tomto štáte je to, že pokiaľ niekto niekomu dá plnomocenstvo aby ho zastupoval, je povinný plniť si túto povinnosť, ak nie, mala by sa voči nemu vyvodiť zodpovednosť....!! Momentálne narážam na premlčanie, vďaka ktorému bolo zastavené trestné stíhanie... Ako je toto možné?? advokátka..súdny znalec Ostró.....
Ďalej si kladiem otázku, ako je možné, že napriek uznaniu viny dr. Čunderlíka zo strany Úradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, tento lekár ešte stále pracuje v danej nemocnici a je považovaný za erudovaného lekára??? Je to až smiešne a smutné zároveň...
A to, že sa nechcel k danej veci vyjadriť a utekal pred kamerami len svedčí o tom, aký je to človek a ako sa k tomu stavia... :(
Ja vas skutocne obdivujem, ze ste sa dali na tento boj. NO asi kazdy rodic by taketo nieco len tak neprehltol... Drzim vam palce, aby ste sudnou cestou ziskali aspon odskodnenie a samozrejme aj ospravedlnenie... A vela sil...

blackswan75
20. mar 2012

@fialka76 pozrela som si to dnes v archive, som uplne poburena, to jeho utekanie pred rozhovorom tam len daval najavo ze pochybil...... keby mal ciste svedomie tak vysvetli rozumne co sa stalo a prizna chybu, ... dufam ze vas odskodnia a aspon tm zmiernia nekonecne trapenie ktore vam tym sposobil....

sabiatko
20. mar 2012

@fialka76 ahoj. som si vcera uplne nahodou kukla tuto relaciu a strasne ma rozculil pristup vsetkych zucastnenych. a ake nefer to je k vam, ze za to premlcanie mozu ini ludia a vy ste tym padom akoze vybaveni. to je neuveritelne, ako to funguje. a tiez nechapem, ako vobec toto cele lekari dokazali zavinit. vam tym skomplikovali cely zivot. a este vas aj obdivujem, ze ste sa tak drzali pred kamerami. mna by cela tato nespravodlivost tak rozculila, ze kebyze tam narazim na tych lekarov, tak by na mna museli volat ochranku. a ten cunderlik, to je teda charakter, uplne to ma v pazi. no nic, drzte sa a verim, ze nakoniec spravodlivost vyhra a vyhrate ten sudny spor. velmi vam drzim palce.

orchidea0
20. mar 2012

Ahojte, prosim vas kde si pozriem archiv Reporteri?

seiv
20. mar 2012

@orchidea0 aj ja to chcem vidiet

blackswan75
20. mar 2012
verinka100
20. mar 2012

A to ste poculi ze na Kramaroch vypadlo lekarke prave narodene babatako na zem a skoncilo s rozbitou hlavou?!?! 😒 Keby sa to stalo mne, tak jej asi oci vyskriabem 😠

blackswan75
21. mar 2012

@verinka100 to sa stalo este minuly tyzden ano uz sa to tu riesilo,.....

zuzkac1981
21. mar 2012

Ja som rodila na Kramároch v decembri a nemôžem si vynachváliť.... Pri pôrode som mala mladú doktorku Rukavicovú, bola super, pribehol aj druhý lekár, ale v tom zhone som ho moc neevidovala 🙂 Mala som tam manžela, to mi pomohlo. Celkovo pred aj po pôrode-- pohodička. A na nadštandarde výborné...poriadok, papanie nosili na izbu, aj odniesli, sestričky super..aj kávu nám priniesli🙂 Pomaly by som odtial neodišla 🙂

sabiatko
25. mar 2012

baby, ako to je s prijmom, ked sa babetko nenarodi do terminu? ja mam napriklad TP 3. aprila, tak ak sa dovtedy nenarodi, tak ma den na to beru do nemocky? neviem ako to v tychto pripadoch funguje, len dufam, ze sa mi to nestane, lebo potom budem musiet riesit, kto zostane s mojim 2-rocnym synom doma...

sundance
25. mar 2012

@sabiatko ahoj, nie neberú ťa na druhý deň, ale až po týždni...ja som to tak mala, ale malinká sa vypýtala na svet v piatok, mala som nastúpiť utorok... 😉

sabiatko
25. mar 2012

@sundance vdaka, tak to bude mat babo este chvilku na rozhybanie sa 🙂 a este prosim ta, kedy robievaju prietoky? ja pojdem na kontrolu teraz v stredu a to budem zacinat 40 tt, ale o sone doki nic nehovoril. a potom ten tyzden po termine porodu sa chodi castejsie na kontroly, ci to zas cely tyzden len budem cakat na ten prijem do nemocky? dik

sundance
25. mar 2012

no na ten ultrazvuk sa spýtaj, mne ho robili v 39tt...ale tiež som sa naň pýtala...a ten týždeň po termíne budeš len čakať na príjem ....želám nech sa Samko vypýta skorej, aby si nemusela čakať v nemocke 😉

sabiatko
25. mar 2012

@sundance dakujem, dufam stale, ze sa poponahla 🙂

marsejlka
26. mar 2012

@sundance @andrema tak nakoniec som porodila 8.3. a cisarskym, radsej to nejdem opisovat, ale ak dalsie babatko, tak na Kramaroch rodit nebudem...sundance, gratulujem k babatku 🙂

andrema
26. mar 2012

@marsejlka no ja som tiez nechcela,ale asi tam skoncim zasa, neviem kde inde by som isla, nikoho nikde nepoznam, ziadneho lekara

amouramour
26. mar 2012

@marsejlka a s cim si bola ty konkretne nespokojna ak sa smiem spytat?

sundance
27. mar 2012

@marsejlka Ďakujem aj tebe gratulujem🙂 sme tam museli byť spolu🙂 ja zase na Kramáre nemôžem povedať nič zlé...no iba ohľadne kojenia...rôzne názory.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre