Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
17. jan 2012

@vera23 skusim ti odpovedat na vsetko. Na nadstandarte je to plne, ale kazdy den prepustaju, dnes priviezli dalsie tri maminy. Ale dr. pocas porodu hovoril, ze je teraz nejakd hluche obdobie, ze nie je vela porodov. Oxytocin nedavaju pausalne, mne ho teraz vobec nedavali, mne pomohla epi sa rychlejsie otvorit. Babatko mi neprilozili hned, ale podla mna keby si na tom trvala tak ti ho daju, ale hned ako ho zabalili mi ho dali prisat. Kam cez den neviem, skus sa opytat na poradni.

krpcek
17. jan 2012

@denaalubos Plati sa 16,60€ na noc. Plati sa vopred na 4 alebo 5 noci, podla toho ako porodis, ak zostanes dlhsie, pri odchode doplatis.

denaalubos
17. jan 2012

@amouramour @krpcek dik za info, aj ked kazda trochu ine napisala, ale tak najviac ma zarazaju tí oteckovia na nadstandartoch ked tam kludne mozu lezat mamicky a v podstate, pre koho to vlastne je porodnica pre mamicky rodicky a nie pre otcov si myslim...to je pekne nefer... som teda zvedava ako to bude, hlaVne koli tomu som sa rozhodla ze pojdem na kramare ze kamaratka co tam rodila tak vravela ze tam je cele poschodie nadstandartnych izieb, kdezto v TT su dve si tri izby? takze super moc nie som potesene ze stale na fullovane a este aj tí oteckovia ma dorazili...

amouramour
17. jan 2012

@denaalubos tie ceny boli vypisane v zozname poplatkov pri ambulancii..a.s tymi oteckami to som len pocula, nie je to info na zaklade vlastnej skusenosti, ale tiez ma to zaskocilo...ale verim, ze kazda normalna empaticka mamicka si to s tym partnerom v nemocnici rozmysli, predsa len tych par dni sa da aj bez partnera vydrzat🙂

drobec222
17. jan 2012

@denaalubos ja som rodila pred necelymi 2 rokmi a Jandova spominala ze prednost maju mamicky a nie oteckovia tak sa zbytocne nestresuj 🙂 ze jedine keby bolo volne miesto a necakala by ziadna mamicka tak by sa o tom uvazovalo 🙂 Ja sa tam chystam aj teraz v marci rodit a myslim ze za tie 2 roky sa tam asi vela nezmenilo az na tu prerabku co tu baby pisali 🙂

marianka0101
17. jan 2012

@dost ahoj ja som rodila na Kramácho v 9/2009 a stehy by ti mala vybrať tvoja gynekologička, ja som to mala aj v prepúšťacej správe napísané a teraz neviem presne, ale myslím,že to bolo do 5 dní

denaalubos
17. jan 2012

@drobec222 jee tak potom mi sem supni nejake info ked budes mat potom ze co a ako to v skutocnosti je, kedze ty uz budes mat po tom a ja pred tym 😉

drobec222
17. jan 2012

@denaalubos 🙂 termin mam 13.3. tak potom sem napisem co a ako. Prvy porod bol v pohode, mala som EPI, nemala som zazmluvneneho doktora a starostlivost bola v ramci moznosti dobra. Dostala som sa v pohode na nadstandard, kedze kazdy den prepustaju 🙂

denaalubos
17. jan 2012

@drobec222 super tak sa tesim na info, a ozaj znama mi ovorila ze EPI nebude chcet urcite lebo ze to sa zavadza nejaka hadicka do chrbta ci co, je to pravda je to nieco neprijemen?

kvietok23
17. jan 2012

@denaalubos ano, zavadza sa hadicka do chrbta, mne ju pri Miskovi nevedeli zaviest a teraz pri Miske som mala mat pri sekcii spinalku, kde ti tiez zavadzaju do chrbta a tiez to neslo...je to fakt neprijemne, ale co mali kamosky EPI, tak vraj im to na 1x urobili ...

denaalubos
17. jan 2012

@kvietok23 takze chapem to dobre ma to sice na jednej strane pomoct proti bolestiam, ale na druhej je to nieco neprijemne???? a co odporucas dat si ci nie? ja rozmyslam ze aj nie, ze to vydrzim....

sirael
17. jan 2012

Ahojte baby, ja vas obcas citam a neda mi nereagovat 🙂 Ja som na Kramaroch rodila 25.1.2011 a ked som tam ja bola, bola som na nadstandarte a bolo tam prve dva dni uplne prazdno, noc som dokonca bola aj sama na 2 lozkovej izbe. Vedla bola maminka, ktora mala u seba aj manzela. Treti a stvrti den sa oddelenie uplne naplnilo a ocino sa musel vystahovat, aby uvolnil miesto inej mamicke 🙂 Tak predpokladam, ze to tak je aj teraz 🙂

kvietok23
17. jan 2012

@denaalubos ja neviem, ja som neskusila prirodzeny porod, kedze pri prvom bola akutna sekcia a teraz "planovana"...
urcite by osm si ja dala EPI, ale teda, neviem, mozno som nemala stastie na anesteziologov...

denaalubos
17. jan 2012

@kvietok23 sice pekne od teba ze sa mi snazis to tu vysvetlit ale neviem co je to tak akutna a planovana sekcia

krpcek
18. jan 2012

@denaalubos do chrbta sa zavadza hadicka, necitis to, lebo ti pred tym znecitliveju tu cast kde budu hadicku zavadzat, mozes citit len taky tlak, ale nie bolest.

@kvietok23 mne teraz tiez dlho nevedeli zaviest kanylu - pichla ma asi na 10 krat.

drobec222
18. jan 2012

@denaalubos ja som bola s EPI spokojna, na 1x mi ju zaviedli a najprv ti pichnu injekciu na umrtvenie (tu ani necitis, lebo sa tesis ze sa ti ulavi) a potom ti pichaju samotnu EPI, pekne ta naviguju ze co mas robit a je to citit asi tak ako ked ti niekto ukazovakom pritlaci na chrbticu v oblasti krizov. Ziadna bolest 🙂

kvietok23
18. jan 2012

tak potom ja nechapem, co ma tam tak bolelo, ja teraz neznesiem, ak sa mi niekto chyta chrbta, v mieste vpichu, bolo to neprijemne a bolest mi prerazala az do hlavy.... nakoniec sa vykaslali na to a dali ma do celkovej...

vera23
18. jan 2012

@krpcek Ďakujem velmi pekne za rady,snaď to všetko dobre dopadne🙂Zajtra mám poradňu tak sa tam popýtam na ostatné.Inak velmi gratulujem k babatenku,nech ste zdravučký a čím skôr domenka🙂

mimuska2
18. jan 2012

Baby myslite ze ked som mala v pondelok termin a zajtra mam ist do poradne mam ist aj s vecami?nejako sa nevyjadrili ze kedy na prijem alebo tak.

emily3
18. jan 2012

@mimuska2 ahoj moja sestra tiez caka mimco a v pondelok bola v poradni co mala termin, a ked do pondelka neporodi ma prist na prijem. ak mas moznost si tazku zober, ale asi si ta tam este nenechaju a povedia ze mas prist v pondelok na prijem ak neporodis dovtedy 😉
ale takto ti to neviem povedat, je to od pripadu k pripadu...aj podla toho aky budes mat nalez si ta tam mozu nechat... drzim palce.
ma tak poslali do porodnice, bola som v poradni a ten den som mala aj termin...a supovali ma uz na sal, bola som na 4otvorena a dr. nechcel riskovat, ze porodim niekde v autobuse...veci som nemala zo sebou...potom mi nasi doniesli...

alex2201
18. jan 2012

@mimuska2 ja by som si brala, prenášala som 2dni a už ma nechali v nemocnici až do pôrodu

mimuska2
18. jan 2012

@emily3 no ja mam taky pocit ze do rana pojdem.mam krce.

amouramour
18. jan 2012

@mimuska2 drzim palce🙂

emily3
18. jan 2012

@mimuska2 drzim palce... 😉 aby ste to zvladli

vierkasteffi
19. jan 2012

@mimuska2 ja som bola v den terminu na poradni uz som bola otvorena na 3,5 otvorena a uz si ma tam nechali veci mi doniesli nemala som ich zo sebou

seiv
19. jan 2012

@denaalubos akutna sekcia je vlastne urychleny cisarsky rez pre nejaku akutnu pricinu, pr. omotana pupocnikova snura, extremne vysoky tlak,nepokracujuci porod prirodzenou cestou.
Planovana- mas indikacie na to aby si mala tazkosti pri prirodzenom porode. Objednaju Ta na presny den, hodinu atd..... napr. otoceny plod, probelmz s chrbticou, uzka panva....

lorima
19. jan 2012

baby, ja som na Kramároch rodila teraz 6.1. a nadštandard bol stále plný. Mňa v piatok po pôrode dali na normálnu izbu s tým, že zatial a na nadštandard ma volali v pondelok večer, čo sa mi už neoplatilo moc tam ísť, tak som zostala dole. Inak som rodila normálne, bez epiduralky a všetkého možného a dá sa to v pohodičke prežiť. Najhoršie bolo, že ma dosť bolelo šitie, takže až po 10 dňoch od pôrodu som si dokázala normálne sadnúť. :D

kessinka
19. jan 2012

Ahojte 🙂 Čo je potrebné zobrať si na cvičenie s Jandovou? Treba asi nejaké pohodlné oblečko, a ešte niečo? Ďakujem 🙂

amouramour
20. jan 2012

@lorima a ako si bola spokojna na standarte?neponukli ti miesto na nadstandarte na 8.poschodi?ci aj tam bolo plne?

sundance
20. jan 2012

Ahojte, idete teraz utorok niektorá na sedenie s pani Jandovou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre