Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kessinka
8. jan 2012

@bambula1307 to netuším...
ja som na kramároch bola zatiaľ raz, na monitore... objednávala som sa cez telefón, a keď som tam došla tak o mne vôbec nevedeli ☹ v telefóne mi povedali, že mám ísť ráno na monitor (na tú 221), a odtiaľ ma už odošlú k doktorovi (tiež si nezazmluvňujem)....nakoniec to dopadlo tak že monitor mi natočili, odoslali ma na 217 kde mi mali pozrieť výsledky a objednať ma na poradňu. Tam mi nakoniec aj dali termín (tento utorok na 214), a keď som mala tento termín tak som išla ešte raz na tú 221 objednať sa na monitor, aby som ho mala pred poradňou 🙂

ako to ale má prebiehať normálne, kde čo a kedy tak to neviem...

bambula1307
8. jan 2012

@kessinka dakujem, tak sa zajtra zastavim na tej 221 a idem aj cvicit tak sa popytam aj tam ,ak nic nezistim.

amouramour
8. jan 2012

@bambula1307 ja tak isto ako kessinka, ked som volala ohladom objednanie na poradnu, objednali ma na monitor na tento stvrtok co bude o 7:40, ked som sa pytala ci mam aj nieco doniest, moc, alebo tak, povedala mi, ze nie lebo to nie je poradna, ale len monitor, tak sa tam tiez skusim rovno vo stvrtok aj na poradnu opytat....

bambula1307
8. jan 2012

@amouramour dakujem velice moc...tak ja sa tam zajtra pojdem objednat a uvidim co mi povedia 🙂)

katuskads
8. jan 2012

Ahojte o dva tyzdne mam termin a mam sa hlasit na Kramaroch ale neviem vobec kam co ako??? Epidural mam vybavenu som poucena ale neviem ako to tam chodi s poradnou ,porodom vie my niekto poradit??? 😒

katuskads
8. jan 2012

Nemam zazmluvneneho lekara tak na kramare musim ist len 38tyzdni .

bambula1307
9. jan 2012

@katuskads ja tiez nemam zazmluvneneho lekara a kludne mozes ist od 36t..tak sa to robi vsade..mesiac pred terminom. ja som v šžt.
Dnes som tam bola na 221 si zaklopes objednas sa na monitor a sestricka ti povie co a ako dalej. Ak este niesi zaradena v amb. tak pojdes na vyhodnoenie monitora na 217 a potom ta pridelia nejakej ambulancii..aspon tak mi bolo povedane.

bambula1307
9. jan 2012

podla mna mas najvyssi cas sa tam objednat da sa aj telefonicky

katuskads
9. jan 2012

Dakujem za informaciu v stredu sa tam zastavim a poinformujem sa ja som mala chodit do 38t k svojej gynekologycke a tak isto v 38 sa hlasit na mieste kde budem rodit tak my to bolo povedane 🙂 dufam ze som nic nezmeskala 🙂
@bambula1307

mimuska2
9. jan 2012

@amouramour poradnu ti asi neurobia.ja ked som isla prvy krat na monitor tak som isla k doktorovi iba odniest monitor a objednat sa na porsdnu.

mimuska2
9. jan 2012

@kessinka takto to budes mat uz stale.pojdes na monitor odtial k dr na kontrolu monitoru a poradnu a tam ti povie kedy mas prist a potom pojdes na 221 a objednas sa na ten isty den.

strakovakatka
9. jan 2012

Baby ono to tam funguje tak, ze prvykrat ides len na monitor do dveri c. 221 a potom na vyhodnotenie vysledkov na 217 k doktorovi. Tam Vám dajú aj nový termín do poradne. Dalsi tyzden pojdete najprv na monitor kde sleduju ozvy srdiecka babatka, kontrakcie... a potom do poradne k doktorovi, ktoreho vam pridelili. Do poradne treba nosit aj moč. Čiže každy týžden najprv monitor a potom hned poradna.
Este vám odporucam profylakticku pripravu - prípravu na pôrod u pani Jandovej. Velmi príjemná pani, vsetko vám vysvetli ako prebieha porodo... je to velmi prospesne aj pre buduceho otecka 🙂

ava11
9. jan 2012

Dievčatá, v ktorom týždni sa začína tá predpôodná príprava? Tam sa objednám mailom na Jandovú, ako som pochopila, ona mi napíše kedy a kam treba prísť, čo si priniesť a také? V tejto príprave je zahrnutá aj príprava pre otecka, či to je iný kurz a treba sa bjednať zvlášť? A kde sa to platí? Ďakujem 🙂

katuskads
9. jan 2012

@strakovakatka ahoj a ktej pani Jandovej musime ist s partnerom spolu ak chce byt pri porode????

strakovakatka
10. jan 2012

Ano, k pani Jandovej sa chodí aj s partnerom. Dá Ti pečiatku do tehotenskej knizky ze partner absolvoval prípravu. Je to dobré absolvovat, aby ste obaja vedeli čo Vás čaká, ako može tatino pomôcť mamine pri porode, ako ju ukludnit... Vysvetli aj akym spôsobom sa zaplati za prítomnost otca pri pôrode. Platí sa tusim 16.6O €. KEby to nahodou nestihol byt pri pôrode, tak peniazky vratia. Ahoj

strakovakatka
10. jan 2012

@katuskads Kontakt na pani PhDr. Katarínu Jandovu, CSc, telefón 02/ 5954 5215, katarina.jandova@kr.unb.sk. Lepsie je poslat mail, kedze telefon casto nedviha, pocas prednasok ju to rusi, robi aj cvicenia.... Na mail odpovie ked moze a dá Vám termin.

strakovakatka
10. jan 2012

@ava11 K pani Jandovej mozes ist asi kedykolvek pred porodom. Ja som bola az v 39 týzdni, mala som strach ci to stihnem a ci bude moct byt manzel pri mne. Nastastie sme to stihli 🙂 Netreba si tam nic take zvlastne zobrat, hlavne tehotensku knizku kvoli pečiatke ze otec alebo niekto iný absolvoval prípravu na pôrod.

katuskads
10. jan 2012

Dakujem za info a ako to zvladal otecko pri porode??? mala si epidural???ak ano ake skusenosti stym mas???

katuskads
10. jan 2012

@strakovakatka Dakujem za info a ako to zvladal otecko pri porode??? mala si epidural???ak ano ake skusenosti stym mas???

krpcek
10. jan 2012

@ava11 k dr. Jandovej sa objednas mailom, robi pripravu pre mamicky, oteckou, prednasku o dojceni aj tehotenske cvicenia, na kazde sa treba objednat, lebo ich robi v ine dni.
@katuskads do konca januara nepustaju oteckov k porodu, kvoli prerabke porodnice.

strakovakatka
10. jan 2012

@katuskads Otecko to teraz v oktobri zvladol velmi, bol uz druhykrat 🙂 Je to nádherný pocit aj pre otca ked zbadá toho drobčeka, a je to asi najkrajsí zážitok v zivote, ktorý sa nedá nikde kúpit. Epidurál so nemala ani raz, dá sa to zvládnut aj bez neho. Aj tak su bolesti aj po porode, takze je to jedno. Neboj, na vsetko velmi rýchlo zabudnes a budes sa tesit z drobčeka. 🙂

saska697
10. jan 2012

Pozna niekto chodil ci chodi do poradne k Mudr. Romanovi Procházkovi na bratislavske Kramare?

ivulik211
10. jan 2012

ahojte mam len info. rano som písala Dr. Jandovej a teraz mi odpísala myslela som že budem čakať dlhšie. Každý utorok o 9.15 hod robia skupinovú prípravu kde povie všetko čo sa týka pôrodu a ako ďalej postupovať. (Cvičiť sa začína už od 25tt. ) toto stretnutie trvá asi 60min a potom sa dá asi objednať aj na ostatné aktivity o ktorých bude hovoriť. Asi tam hneď v utorok zbehnem aj na tu anesteziologiu na poučenie o epi, ked už tam budem 🙂 tak fajn napokon možno stihnem aj zopár cvičení len pre pokoj duše, bo som ešte nikde nebola. 😀

amouramour
10. jan 2012

@katuskads ja som pisala tiez pani Jandovej a odpisala mi, ze sa robi priprava pre oteckov najskor mesiac pred porodom, takze nas objednala na 19.1. ma to trvat cca 2 hodinky....

kamilka22
10. jan 2012

@saska697 ja som chodila do poradne k Prochazkovi - pri oboch detoch, podla mna je super, aj vodu mi pustil on ked som mala rodit. Je citlivy a vysetrenia u neho neboli vobec bolestive, dokonca ani tie predporodne.

kamilka22
10. jan 2012

@katuskads ak mozem odporucit ten epidural. Ja som rodila bez neho - oba porody. Prvy bol v pohode, po druhom porode som si povedala, ze ak by som nahodou ostala tehu, tak bez neho uz rodit nejdem... Radsej si to zaplat a potom sa pripadne rozhodnes, ze ho nechces, peniaze Ti vratia spat.

kamilka22
10. jan 2012

a este ma napadlo - moj manzel na ziadnom pouceni o porode nebol - akosi to nestihol. A pri porode bol pritomny, personal mu nerobil ziaden problem.

pajka22
10. jan 2012

@vivi ahoj ja som chodila s oboma detmi k dr. Masurovi do poradne a je to uplne super doktor velmi starostlivy vrelo odporucam 🙂

vivi
10. jan 2012

@pajka22 aj ťa rodil?

krpcek
10. jan 2012

@saska697 dr. Prochazka mi rodil prvu dceru a aj teraz ho mam zazmluvnenho k porodu. je to ten tip lekara, ktory vecne niekde lieta, ale vysetrenia robi precizne. ja som velmi spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre