Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mirulienka
30. dec 2009

dakujem vam...

csina
30. dec 2009

v prvom rade...miru...véľmi držím palce, aby ste čoskoro boli komplet domka... 🙂 srdečne blahoželám k tomu pokladíku a verím, že všetko bude už len naj naj....

no a čo mám ešte ja k môjmu prípadu...som unavená, vyčerpaná a rozčarovaná, že sa mi to naťahuje...tak som sa dnes zaťala, že keď ma teda nevzali, idem na výpredaje 😀 a behala som 3 hodiny po obchoďákoch... 😀 ledva som sa doplazila domov, už som myslela, že ju niekde vytratím.. 😀 dotiahli sme domov fit loptu a mám v pláne na nej hopsať tak do polnoci...nech už sa to poooohhnééé 😲

ja mám brucho tak nízko, že si do neho už div nekopem kolenami, keď kráčam...a stále nič..teda poslíkov mám na dennom poriadku, ale vždy ma to prejde...
Valenta som si pôvodne chcela zmluvniť, chvalabohu, že som tak neurobila, bolo by to zbytočné...asi tam majú naozaj málo lekárov, lebo dnes bolo celkovo akosi pusto ráno aj na príjme...som sa divila...ale asi to tak naplánovali..
no a blanďavé dievčatko by som chcela úplne najviac 😀 najlepšie hneď 🙂

lenocka23
30. dec 2009

no teda dievca, ty si aka odvazna... 🙂 mne sa uz nechce ani obut topanky a ist kuknut do postovej schranky...🙂 nie to este sa trepat niekam do mesta... 😀 aspon si dobre nakupila..?? 🙂

csina
30. dec 2009

aale..práveže som bola dosť sklamaná...všade veľké vývesky, že výpredaj a kde nič, tu nič...ale niečo som predsa len vykutrala, keď už som si dala tú námahu... 🙂 😉 ale bol to nadľudský výkon, aj som potom banovala, že som sa trepala, ale bolo mi to blbé, keď som hrala takú hrdinku.. 😅 drahý ma rýchlo prekukol,keď videl ako sa vlečiem ledva z nohy na nohu tri metre za nimi... 😕

lenocka23
30. dec 2009

jeeej, to aj ja tak chodim za mojimi chlapmi... som sa minule smiala, ze ako v niektorych kulturach, manzelka tri metre za manzelom... 🙂

csina
30. dec 2009

no...už sa ale nikam nevyberiem...jedine do porodky... 🙂 už som taká zmierená s osudom, že ak mi sľúbia denne trikrát stravu, poriadok a čisto v byte, som ochotná preležať tie posledné dni pred telkou... 😀 😀

bibione
30. dec 2009

to ta vazne nezobrali??? a to uz preco? a kedy tam mas ist?? 😅

bibione
30. dec 2009

aha...uz viem 😉

mirulienka: ohooooooooo 🙂 dalsia konikova 😀 ...no pekne si somnou vybabrala...ale to ma mrzi s babetkom 😖
a ako sa mate??

weronyca
31. dec 2009

Csin zatial ste pokope?? Som zvedava ci predsa nebudes prva 2010. Ved po vcerajsich behackach po obchodoch

myzma
31. dec 2009

mirulienka: gratulujem a drzim palceky malej, aby bolo vsetko ok 😉

diduska777
31. dec 2009

Mirulienka aj ja gratulujem k dcerenke a drzim palceky aby bolo vsetko v najlepsom poriadku a aby ste uz mali svoj pokladik domka 🙂

beruska151
31. dec 2009

Cavte baby chcem sa spytat ci boli to ked prepichuju plodovu vodu.A cim to robia?Diki za odpovede

lenocka23
31. dec 2009

ja som nic necitila.... akurat ked vytekala, som mala taky divny pocit, ako keby som sa pocikala... 🙂

mirulienka
31. dec 2009

csina, teda ta tvoja mala sa ta drzi zubami nechtami 😀 ale snad po takej vcerajsej ture sa to aj pohne... aj mne sa to tak po dlhej prechadzke na druhy den spustilo...

prepichovanie vaku vobec neboli... robia to takou cca 30cm ihlicou, ci co to je

bibione, no vidis, ani sme o sebe nevedeli 🙂 ja som chodila chlapov kontrolovat na chodbu, lebo som sa tam dost nudila, kedze som dve hodiny po prichode este nemala take velke bolesti. inak ta mlada doktorka sa volala Rukavicova a celkom na mna kaslala... pustila mi vodu a potom stihla prist uz ked bola mala vonku... este ze isla okolo mna jedna por.asistentka a opytala sa, ako sa citim. a ja ze uz by som tlacila a ona ma skusila zo spodu a ze nech teda zatlacim, stacilo dvakrat a mala bola vonku. takze v mojom pripade ani lekara nebolo treba, este ze som si ho neplatila...

zajtra asi nastupujem do nemocnice k malej. uz budeme moct byt zevraj spolu na izbe, takze po dvoch tyzdnoch sa ideme ucit kojit... bude to vesele. uz teraz mam bolave bradavky z odsavania. au
vcera ju uz previezli na kardio-JIS, to je ta posledna stanica a potom uz domoooov...

amisa
31. dec 2009

mirulienka drz sa, a mala nech pekne saje.
Inak ako opisujes porod tak to si mala super, bodaj bynam vsetkym tak islo.

csina, chuda, inak kamoske poradil lekar taky vtipalek ze ench si da medzi nohy nieco co ma rada a lakaju na to von 🙂..ale to bol len pokus o vtip.. fit lopta este nezabrala? mozno mala caka aby bola v spravach medzi prvymi babetkami roku 2010

lenocka ja som an tom z behanim podobne, nejak velkym rpechadzkam zabrat nedam, ale dost sa nalietam po byte, furt nieco upratujem a varim.

lenocka23
31. dec 2009

mirulienka, aj ja drzim palce, nech Vam to spolu ide.. inak ty mas medzi detmi podobny vekovy rozdiel.. maly ako reagoval, ked mala neprisla s tebou domov..?
amisa, ja tiez beham po byte.. ale moja trasa je len pohovka-chladnicka-wc.. (sak staci.. 😀 )

csina
31. dec 2009

tak zajtra na druhý pokus idem na ten príjem...už to mám tak fasa nacvičené... 😎 inak stále mi nerobili to hemokoagulačné vyšetrenie na tú epi...tak snáď mi to hnaď zajtra urobia...mám ísť radšej nalačno, či netreba??? môj lekár mi ho nerobil, lebo vraj má krátku trvanlivosť....najprv som sa jedovala ale nakoniec mal pravdu....
mirulienka...a ako ti to vlastne začalo??
fit lopta nepomáha, len mi brucho tvrdne, ale nebolí...zátka neodišla ani voda, ani nič...len nervy mi už tečú....
behám celý deň, všetko som upratala, už neviem čo mám robiť...vždy večer mám pocit, že sa to hýbe a do rána to vyspím, je toto normálne??

lenocka23
31. dec 2009

csina, mozno by si nemala ist spat vobec.. 🙂
inak mne povedala sestra,ze to vysetrenie krvi koli epi nesmie byt starsie kao 10 dni.. ale ked som sa pytala priamo dr. anesteziologicky, ze tam nie je casove obmedzenie... tak hadam ked pojdem v pondelok na poradnu urobia mi ho a do desiateho bude maly von... no a vraj nie je dovod ist nalacno... 😉

csina
31. dec 2009

tak fajn...niečo zjem, iste mi tam tak skoro nedajú... 😝 mne doktor zase vravel, že nie je problém, že mi ho urobia pri príjme a trvá asi hodinu, kým majú výsladky...a zase anesteziologička mi vravela že mám čas, aby mi ho nerobili skoro, lebo bude neplatné... 😕 tak neviem....
ja na tej lopte dlho nevydržím, veď je to únavné...a bolia ma na tom kríže...mám robiť nejaké špeciálne pohyby na nej, aby sa dostavil želaný efekt??

lenocka23
31. dec 2009

no p.Jandova hovoila, ze skakanie je najlepsie uz na porodnej sale... a preto ho pocas tehu NEodporucala, aby sa nedostavil porod skor.. tak skus este pohopsat.. len sa moc nevycerpaj, aby si potom vladala tlacit.. 🙂

beruska151
31. dec 2009

Boze to tak strasne znelo 30 cm ihla dufam ze mi to nebudu musiet robit.
Csina:nestresuj sa zbytocne uvidis ze to pride vtedy ked to budes najmenej cakat.Len si poriadne uzi silvestra. 😵Ked budes behat a stresovat sa bude to len horsie nielen pre teba ale aj pre malinku.Pekne si sadni do kresla vyobkladaj si ho vankusikmi nejeku dobrotu si poloz k sebe a pohodlne sa usad k telke.A cakaj na prichod noveho roka.Drzim ti palce neboj dopadne to dobre. 😉

lenocka23
31. dec 2009

tak mi napadlo... dnes je idealny den "pouzit" nase bruska ako podnos na pohar alebo tanier..
takze baby, nohy vylozit, tanierik s dobrotami v dosahu a uziiiiiivat... 😀 😀

bibione
1. jan 2010

mirulienka: muz mi hovoril,ze mas vysokeho muza...aj sestricky sa ma pytali,ze ktory je ten moj...a je ze ...no ten mensi 😉 a oni,ze mnooo...David a Golias 😀 😀 ...to si mala fajn,mne zakazali chodit po chodbe,aj tak bola na mna kratka,tak som chodila dokola okolo lozka ako blbec,po hodine opacnym smerom,,,az sa mi hlava tocila 😀
mne prepichovala vodu niecim umelym...tazko povedat co to bolo,no na ihlu to nevyzeralo 😅 ,ale bolo to nahodou prijrmne,ked to take teple vytekalo 😀
inak moja mamka robi na tej kardio jiske 😉 len teraz ma dovolenku koli mne,ja uz doma padam na hubu...tie kila co som nabrala pojdu pekelne rychlo dole...sak este od prichodu z nemocky som nejedla 😖 ale ani mi to nechyba...nakolko kojit sme prestali hned po prichode domov,prsia mi horeli vecnym plamenom,bolest ako fras...velice rychlo som to ukoncila...isla som skapat od bolesti,horsie nez porod 🙄

zuziq
1. jan 2010

ahojte, tak my sa tiez chystame rodit na kramaroch a je super citat tu vsetky tieto pozitivne veci o nemocnici 😵 chcem sa opytat, kolko z vas nema/nemalo zazmluvneneho lekara. My este stale uvazujeme, ale ten koho by sme chceli by sa dal zajednat jedine tak,ze mi porod vyvola, ked bude mat sluzbu a to velmi nechcem...A ci je vobec nejaka vyhoda, lekara si zazmluvnit. Mam pocit, ze na kramaroch su vsetci doktori OK a je jedno, ktory bude mat sluzbu...

lenocka23
1. jan 2010

zuziq, ja som podobneho nazoru.. vsetci dr. sa mi zdaju v poriadku, takze nevidim dovod priplacat za nieco, co dany doktor urobi aj tak... radsej peniazky "investujem" do babatka potom... 😉

beruska151
1. jan 2010

zuzi:podla mna je su to zbztocne vyhodene peniaze vsetci lekary su tam fajn presne radsej kup nieco prckovy.Alebo si vybav radsej nadstandard a epidural a este aj usetris.Ked uz mas nejake peniazky nazvis. 😉

beruska151
1. jan 2010

bibi:A teraz co davas malemu?Ake mlieko.Teda aku znacku?Mlieko ti uz vobec nejde?

zuziq
1. jan 2010

no bez epiduralky nechcem rodit ani nahodou 😀 a dufam ze aj nadstandard sa nam ujde aj ked aj vo februari ako vidim nas bude rodit dost... 😕

bibione
1. jan 2010

beruska: mliecko je uplne v tahu...mala som zapalenene prsia,maly sa aj tak neskamosil s cecikom a potom co sme dosli domov som to vzdala uplne...hlavne koli bolestiam,nevedela som to nijak prekonat ☹ jedine,ze by ma zakazdym uspali 😝 ...aj som odsavala,,,teda skor neodsavala,az som dospela k poznaniu,ze co ja vlastne odsavam,ked nic nejde?? maly reval jak blazon...chudacik moj malicky a o jednej rano sme utekali do lekarne pre nutrilon comfort....a mozem povedat,ze nic mu nechyba 😉

bibione
1. jan 2010

zuziq: tak ako kocky pisali ...nic tym neziskas,ked si zazmluvnis...okrem toho,sestricky aj por.asistentky...to su hotove poklady 😉 ...ich pristup sa mi strasne pacil...boli strasne zlate...furt sa na mna usmievali,ukludnovali ma,aj sme zasrandovali...ked ma chytal plac,tak ma drzali za ruku a prihovarali sa...proste davam im jednotku!!!
lekar aj tak pride az sa to cele zacne...teda,ked je cas tlacit...tie zeny su velmi skusene,takze vedia,keby nieco,co maju robit a kedy zavolat lekara...ziadne strachy... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre