Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bibione
7. jan 2010

beruska: a co vlastne robis,ak smiem vediet? 😉 no...mohla by si...ta praca je fakt uzasna...skoda,ze som si neurobila specializaciu pokial to slo,dnes je len vseobecna sestra...vlastne uz ani to nie 😠 uplne domrvili nasu skvelu pracu...ministri!! 😠
ani mne sa velmi nelubil,ked ho zo mna vytiahli...ja som ho videla na zivo uz pekne cisteho a vyfesakovaneho 😝
no...bojovali sme ,este stale bojujeme...vcera mu tak tiekli sople,ze to bolo priam k neuvereniu...nestihala som ani odsavat...a dneska je zase klud...tak nechapem 😅 ...aale inak je poslusny a uzasny chlapcek...je to anjelik a to doslova,pokial mu nic nieje 🙂
kludne sa pytaj,ked ta nieco zaujima...sak na to to tu je 😉 ...lekarom moc hovorit,ze aj ty vies radsej netreba...niektori by ta sfukli,ze si moc mudra...aj to som nejedenkrat zazila...uz sa neviem dockat kedy mi skonci sestonedelie a utekam od toho mojho velice rychlo 😠 uz som zazila vela blbych doktorov,ale tento moj gyn je blbec number one!! za cele tehu mi nepovedal absolutne nic...neviem,ci sa vsetci spoliehaju na to,ze vsetky informacie mame nejak zakodovane v hlavach uz od narodenia 😲

amisa: nie v podstate,ale uplnu pravdu 😀
a co mas zle na na krvnom obraze?? malo hemoglobinu ci??
zuziq: a na to si ako prisla,ze babatko pri kontra nema kyslik????? to ti kto taku mudrost povedal 😲
spravne si uviedla,ze oxytocin sa tvori v tele...ale dopichuje sa vtedy,ked kontra nie a nie sa spustit alebo ked sa neotvaras...

zuziq
7. jan 2010

bibione pri kontrakcii sa ti stahuje maternica a tym padom babatku sa kyslik nedostava... neviem ci vobec alebo len obmedzene. to nam hovorila Jandova...

zuziq
7. jan 2010

no vobec asi nie, to by asi nevydrzalo ale pri tych stahoch nema tolko kyslika ako mimo kontrakcie..

bibione
7. jan 2010

skor by som brala to obmedzene v case,ked mas tlacit...preto je dolezite aby si dobre dychala...ty dychas za babo cely cas co je v brusku a nie hormon 😉 lebo keby to malo byt podla jandovej,tak moje by uz bolo zrejme po smrti...ja som mala kontra 14hodin,tak dakujem pekne za tento blud 😠

amisa
7. jan 2010

bibione, no fakt niektory su blbci lekari a od tych radsej zdrhat cim skor.. No a ten krvny obraz..hmm najprv len zelezo potom extra malo B12, zrazanlivost zvysena, protilatky na lepok, kravske mlieko..a toto vsetko za posledny trimester. Inak som bola celkom zdrava zenska. Takze po porode ma caka gastroenterolog a pravdepodobne cudna dieta na par mesiacov, ale uvidime co povie gastroenterolog. Zatail injekcie B12, zelezo a injekcie proti zvysenej zrazanlivosti. 😒 😠

bibione
7. jan 2010

amisa: tak to mas hodne blbe...ale horsie by bolo,keby si mala slabu zrazanlivost...ked len zvysena,to je este ok...neboj...epidural ti daju..to aj tak nema vplyv na krvny obeh,aspon nie taky,aby sa nieco stalo...ja som tiez anemicka,extremne malo zeleza...ani nechcem vediet kolko mam teraz...hlavne,ze mam brat na to lieky a ja ich neberem...ale ked oni zapekaju a ja som rada po roku,ze sa mozem v pohode vys... 😀
B12 si aj ja pamatam...od malicka som na ne chodila...bleee,som rada,ze to mam za sebou...neboj,urcite sa to porode upravi aj same 😉

amisa
7. jan 2010

bibione hehehe ja naopak 🙂 mna neuveritelne prehana s tych zeleznych tabletiek. Ale nakoniec sme to nejak vyriesili.
S tou Epi uvidime, hadam sa to nejak vyriesi🙂

beruska151
7. jan 2010

Amisa: diki moc si zlata.Uz sa aj do tej nemocky tesim nie na tu bolest ale na tie baby to je uplne ine ked si v spolocnosti a nieco nove sa dozvies. 😕 Dufam ze aj teba tam niekde vysondujem. 😉

beruska151
7. jan 2010

Bibi:Ja niesom vobec zdravotna sestra ani som sa nepohybovala v tomto obore. 😒 Vyucila som sa za calunicku.
Len som hovorila o tom ze by som chela byt prrodna asistentka ale to az na svete.Bohuzial mna pambozko moc tym rozumom neobdaril ne zakladnej som same jednotky nemala a ked som sa dostala na strednu tak som bola rada ze som tam 😀 Ale teraz som ina viac ma to zaujma a ked mam cas tak aj do nejakej knihy pozriem.
Ale je to mozno aj tym ze sa nasi rozviedli ked som chodila na zakladnu od vtedy ma nejak vsetko omrzelo 🙄
zacala som fajcit aj ten alkohol sa nejaky nasiel,sprosta partia a tak ale k drogam som sa nedostala nastastie 🙂
Ani policajti ma nenahanali problemova som nebola skor som tak chcela zahnat ten žial. 😖 No ale teraz mi ja fajn zijeme s priatelom spolu cakame vytuyene babetko a nic nam nechyba. 😵 Fuha nejak som sa rozpisala 🤐

bibione
7. jan 2010

beruska: ja som tiez nikdy nebola jednotkarka a na tu skolu som sla len preto,ze tam nebola matika...ako jasne ucila sa 2 roky,ale prijimacky boli vtedy strasne lahke...len slovencina a biologia...pohodka 😉
inac,za calunicku som spekulovala aj ja,ked sa chodilo na dni otvorenych dveri,ale mamka mi to zatrhla 😝 vraj som neni tak sprosta 😀 pre zmenu teraz to pocuvam furt 😀 😀

csina
7. jan 2010

Halóoooo! Sme doma..hlásim zatiaľ stručne príchod princeznej...Na svet prišla 3.1. o 18:42 malá Timea s váhou 3650 g a 51 cm...Rozpísala som to aj na dlhšie ale mi to spadlo zo skla a už to teraz vypisovať nebudem, bo idem budiť dieťa, že je deň a ideme sa kúpať...Zatiaľ to vyzerá, že to má otočené... 🙂

bibione
7. jan 2010

csina: no konecne 😀 😀 😀 😀 sa jej moc nechcelo,co??????????? tak potom cakame na info...som zvedava!!!

amisa
7. jan 2010

csina gratulujem 🙂

bibione beruska to chcete byt porodnymi asistentkami ci uz ste ci ako?

csina
7. jan 2010

ďakujem kočky, som rada, že je to za mnou...ale naozaj bola po termín, lebo sa chúďa lúpe z kože ako nový zemiak..mala všetky príznaky prezretého novorodenca..
bibione..tuším ma rodila tá istá smena aj tá istá lekárka..teda poviem ti, žiadny dojem na mňa neurobila...teda rozhodne nie dobrý... 😠

bibione
7. jan 2010

a ako to prebiehalo,co ti vsetko robili,aky bol porod...sak vypravaj 😀

csina
7. jan 2010

no bolo to také zdĺhavé....1.1. ma teda prijali, na druhý deň mi vložili tabletu a večer mi začali bolesti...behala som po chodbe tri hodiny ako zmyslov zbavená, lebo som sa bála, že ma to zase prejde a chcela som to rozbehnúť..lekár ma večr pozrela nezdalo sa mu to dostatočne načaté, tak mi dal zase niečo na skľudnenie, aby som mohla spať...ráno sa mi ozvali bolesti znovu a odišla mi zátka...tak ma pozreli, že tri prsty, šup na sál...na čakačke som bola do obeda, bolesti boli znesiteľné, skôr len také menzesové...potom príprava a o pol jednej na sál....čakala som na anesteziologičku, fantastickú osobu, ale mala samé sekcie...o druhej ma teda napichli na PEDU a, že mi teda pustia vodu,lebo je to na slabé 4 prsty, nech sa to rozbehne..ale pozor! žiadna ihla...mladá do mňa vrazila ruku a šklbala mi plodové vaky rukou!! skoro som tam zošalela...nato ma chytili také bolesti ako sviňa, celý stôl sa so mnou triasol, akú som chytila triašku...muža som poslala, nech hľadá anesteziologičku, že rýchlo dopichnúť...a to mi dala takú super dávku, že som sa tam ďalšie dve hodiny na striedačku smiala, zaspávala, bolesti som skoro necítila...hopsala som na lopte a sekala frajerinu...postupne som začala cítiť kontra silnejšie, ale bála som sa, že mi to spomalý chod, tak som si nedala dopichnúť ďalšiu dávku, reku, predýcham...nakoniec som sa bolesťou skoro nedoplazila zo sprchy, kričala som, že rýchlo epi...PA , že najprv pozrie a vraví..ee, žiadna epi, my rodíme...skoro ma šiblo, tak som si to najšťavnatejšie nakoniec plnohodnotne vychutnala...aj s šitím...inak ak počúvate Expres s Ďurom Turisom, tak som mala aj vstup priamo zo sály...ale celkový dojem mám dobrý, ani zďaleka to nebolo také hrôzostrašné ako prvý pôrod...asi veľa urobila aj psychyka, vedela som , čo bude a tak...ale tá mladá doktorka...kokso, prúúúser..!do kravína inseminovať, nie k maminám rodiť...

bibione
7. jan 2010

chuda moje...tiez si si to pekne odskakala 😖 ...urcite to bola doktorka? a ako vyzerala? ku mne bola maximalne jemna,aj ked som mala epi...to skor primarka bola husta 😠 ...ty trdlo...epi ti nespomali porod...si si uzila co?

beruska151
7. jan 2010

Csina:gratulujem k malej 🙂

weronyca
7. jan 2010

Csina ufff precitala som to zatial potial ako ta zacala lekarka rukou sklbat.. Uff to co je za pristup..Ale klobuk dole si statocna... Hlavne ze to mas konecne za sebou

Baby nerodila vas niektoru primarka Bohacikova??

bibione
8. jan 2010

preco...mas ju zazmluvnenu? pri mne bola aj ta mlada aj primarka

amisa
8. jan 2010

csina no tisko zavidim ze to uz mas za sebou. Hlavne aby bol dieta zdrave :0) a ze si sa v bolestiach netrapila pol dna ci den.

weronyca
8. jan 2010

Bibione hej mam ju zazmluvnenu..ty si s nou nebola spokojna? ja co k nej chodim do poradne, zatial na nu nemozem krive slovo povedat 😎 preto sa pytam, na nazory a skusenosti inych

bibione
8. jan 2010

weronyca: ale co by 😉 sak nebyt jej,bohvie ako by sme dopadli...ved to ona nakazala cisar,ked to ta mlada domrvila 😠

zuzana222
8. jan 2010

ahojte baby, chcem sa vas opytat, ja chodim na kramare do ambulancie k istemu gyn..ehm, kt.chcem zmenit , potom viem, ze je tam dr.Cukasova a ostatni lekari ako Cunderlik, Lovisek atd.. =tak tu nim sa da chodit len po nejakom cca. 35tt ked si zena vybera zaroven ze tam chce aj rodit ? dakujem vam za odpoved.

bibione
8. jan 2010

zuzana: a ku komu chodis? ? k cukasovej nechod...je to krava neschopna...lovisek amb nema a cunderil ma dost plno 😅 ...je uplne jedno ku komu chodis,to neznamena,ze tam aj budes rodit

csina
8. jan 2010

ďakujem, chvalabohu, mám to za sebou... 🙂 a až na pár detajlov, to bol v celku príma pôrod...mám z toho dobrý pocit. tá mladá doktorka bola taká melírovaná blondýnka, nie vysoká ani nie veľmi chudá...taká, čo ja viem, tridsiatnička...aj mi hovorili meno, ale som si nepamätala, len krstné, Eva...
..dnes sme absolvovali prvú poradňu, všetko je o.k., len trochu ma znepokojuje, že dosť grcká...zatiaľ sme na mliečku, uvidíme, či to vydrží.. 🙂
zuzana222...ty chodíš k Fifíkovi? 😀 😀 😀 Inak so mnou ležala kočka, čo chodí k Čukašovej a tá je vraj veľmi dobrá. Dokonca som bola milo prekvapená, že ju tam ako svoju pacientku bola pozrieť a všetko si pozisťovala aby jej prípadne vedela povedať čo nestihli doktori na oddelení. 🙂

bibione
8. jan 2010

csina: a na kratko ostrihana?...tak to bude asi ta ista 🙂
ja som k nej kedysi chodila tiez,mamka tak isto ale ona u nej stale je,ale co ona narobila mojej mamke 😕 4x jej povedala,ze je tehotna,podotykam podla uzv,potom,ze to je mimomater.tehu ,potom vraj myomi na maternici a nakoniec urolog jej prisiel na to,ze ma nador na moc.mechuri..ale podla cukasky na uzv nevidi nic 😠

bibione
8. jan 2010

cukaska chodi len za svojimi znamimi...keby si to bola ty ci ja,kasle na teba

zuzana222
8. jan 2010

baby ja chcem zmenit kvoli tomu, ze teraz mi konci RD s dcerkou. som v cca 22tt a este hocikedy mam nevolnosti a to take, ze doma si musim lahnut, ze ma hodinu napina na vracanie, nastastie nevraciam, ze som unavena ako pes. u obvodnej mam ONku vybavenu a necha ma do hocikedy doma,aj dokonca. len potrebuje papier od gynda,alebo teda od ineho odborneho lekara aby sme PNku mohli predlzovat. a tento gynekolog mi povedal ze mi pre obvodnu papier neda, lebo nemam ziadny nalez a vsetko je ok. toto vsetko co som vymenovala su klasicke tehotenske problemy nic vazne. pred tymto tehu som inak 2x potratila. asi aj to je jedno. proste doporucenie PNky mi neda. takmer vsetky moje kolegyne PNkovali niektore aj skoro cele tehu a dovody nemali fakt ziadne. ja sa naozaj necitim na to aby som isla na 2 mes. aj nejake 2 tyzdne robit. fakt neviem co dalej.
csina presne si to uhadla 😝

zuzana222
8. jan 2010

PNku malo byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre