Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bibes
31. aug 2009

Ahojte, tento tyzden uz konecne zacnu cvicenia, idete niektora? Ja sa uz tesim, ze sa prinutim k pohybu lebo som cim dalej lenivejsia 😀

wwcko
31. aug 2009

jane33 ja idem tiez na sekciu... Prosim ta, ked ta prides do nemocnice tak lezis na akom lozku? po sekcii ta prevezu na jeden den na pooperace a potom na 600nedelie?

gabika20
31. aug 2009

Ahoj. Chcela som sa spýtať či mi viete poradiť zoznam vecí, ktoré treba zobrať zo sebou do pôrodnice. Niečo už mám kúpené, ale neviem či som na niečo náhodou nezabudla. ďakujem 🙂

radkatom
31. aug 2009

Ahoj gabi, toto je zoznam vecí do pôrodnice na Kramároch. Každá pôrodnica má iný zoznam 😉 :

Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici

v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

jane33
1. sep 2009

wwcko:klasicke lozko ako vsetky ostatne. Ano jeden den pooperacne a potom 600nedelie alebo nadstandard.

wewe4
2. sep 2009

ahojte, práve študuje čo všetko vybaviť po pôrode..no hrúza! Mám otázku ohľadne vydania rodného listu...kam si máme pre neho ísť? Nie na matriku v mojom bydlisku? Kam teda patria Kramáre?
Ďaakujem 😉

ribizek
2. sep 2009

wewe - do pôrodnice chodila pracovníčka matriky a spisovala údaje o bábätkách a rodičoch, tiež ti dá všetky kontakty. Kramáre patria pod mestskú časť Bratislava-Nové Mesto, Junácka 1, č.d.216, 02/49253262. Myslím, že v tomto sa to nezmenilo. A stránkové hodiny klasika: PO,, STR - 8-17 hod, Pi -8-12 hod. Ak toho nemajú veľa, tak niekedy máš rodný list vystavený už v den odchodu z pôrodnice. Každopádne si treba predtým zavolať.

wewe4
2. sep 2009

jej ribizek, ďakujem za presné infošky

ribizek
2. sep 2009

wew - niet za čo. Mám ešte všetky vybavovačky v čerstvej pamäti a o chvíľu si to zopáknem. 🙂 A neboj, nie je to také hrozné, ako sa zdá. 🙂

zuzitka
3. sep 2009

ahojte

tie cvičenia pred pôrodom kto robí? a kde? nejaký kontakt?
lebo ja som chodila ešte v roku 2005 pani Jandovej, cvičila sestra Štefanáková

dakujem 🙂

nitkan
3. sep 2009

ZUZITKA - ked prelistujes par stran dozadu, max. 10, urcite najdes vsetko co hladas, dost sa to tu rozoberalo.

zuzitka
3. sep 2009

dakujem za pomoc .... ak by sa mi chcelo listovať, tak sa ani nepýtam .... našla som akurát mail na p.Jandovú 😉

wewe4
3. sep 2009

zuzitka, teraz to robí všetko už len Jandová a cez ten mail ju kontaktuj a ona ti povie, čo kde a kedy..je zlatá!

nitkan
4. sep 2009

ZUZITKA - ako pise wewe, uplne najlepsie je poslat mail, na tie odpoveda, na telefon je tazko sa dovolat. ...prelistovat 10 stran myslim nie je taka drama, hmm 😉

miriam11
5. sep 2009

ahojte, ja chodim na cvicenie na Kramare k Dr. Jandovej, je to fakt uzasna osobka. Milunka, vsetko na co sa spytate vysvetli. Cvicenie vobec nie je namahave, takze ak si niekto mysli, ze bude mat svalovicu, alebo co, to urcite nie. Je to fajn relaxacne. naozaj odporucam. cvici sa tam aj dychanie dolezite pri porode. To si musim nacvicit, je dobre, ze sa vsetky cviky daju praktizovat bez problemov doma, ak mate chut. mne sa termin pomaly blizi a tak sa chcem spytat, ci chete rodit s EPi, alebo s nou neratate? neviem, co mam cakat, tak sa chcem spytat na vas nazor... ci v tom nevidite viac rizik, ako vyhod? 🙂

lovula
6. sep 2009

ahoj miriam11, ja som rodila s EPI, ale nezabrala mi. Spadám do 2% ☹ ☹ .
Ale švagriná odrodila dvoch chalanov s EPI a ani nevedela, že má tlačiť, keby jej to Dr. nepovedal. Ona proste nepozná pôrodné bolesti. Takže určite by som odporúčala.
Riziko poškodenia miechy je tam nulové, aj keď sa toho všetci obávajú. No a zavádzanie EPI je bezbolestivé, len budeš cítiť mierny tlak. Ja som ho skoro vôbec necítila.
Ak by som išla rodiť druhý krát, určite EPI ešte raz skúsim, možno by som sa tentokrát tým 2% vyhla. 😅 😅

miriam11
6. sep 2009

lovula - no to si mala asi dost zle, ked EPI nezabrala. Pocula som viac pripadov, ze sa na to mamicky "spoliehali" a bud sa uz zaviest nedala, alebo jednoducho nezabrala ako v Tvojom pripade. No asi si to necham len ako nejaku psychicku podporu, ze keby bolo fakt zle.... alebo co. No budem len dufat, ze sa mi to nebude zdat az take priserne ako mnohe opisuju. Zalezi zrejme aj na psychickom stave mamicky a to sa fakt asi budem musiet riadne premahat, aby som tam neprepadla nejakej hroze a panike 😖 Najhorsie na tom je, ze neviem, co mam cakat, tie pocity su silnejsie ako ja a casto si predstavujem doslova hororove sceny... musim s tym prestat a mysliet pozitivne, pretoze si to fakt privolam a porod bude potom otrasny... ale hlavne, aby bola mala zdravucka a nenastali ziadne komplikacie, hovorim si, ze ja zvladnem uz hocico, len nech je ona OK.... a prajem vela radosti s Adamkom 🙂

lindush
6. sep 2009

miriam,musis mysliet pozitivne-ono psychika naozaj vela spravi...ja som na zle ani nepomyslela,stale som si hovorila,ze to bude OK a naozaj bolo,mala som super rychly porod,ledva stihol muz pribehnut 🙂
A k tej EPI...ja som EPI mala a odporucam,zavadzanie naozaj neboli a je to ulava,min o 50% sa mi bolesti znizili,takze preistotu by som si ju zaplatila,ak to budes dobre zvladat,tak si o EPI nepoziadas a peniaze ti vratia.

Drzim moc palce 😉

lovula
6. sep 2009

miriam, ja som mala neskutočný strach z pôrodu. Celé tehotenstvo som sa bála a predstavovala si ako to zvádnem. No ale posledné tri týždne som sa ledva hýbala, fučala som, boleli ma krýže a pod. A nakoniec som už dúfala, že to príde skoro. Mala som naozaj veľké bolesti, ale zároveň som bola kľudná, lebo bol pri mne celý čas manžel a neskutočne som sa tešila na drobčeka. Takže to bolo také čudné, ale mala som bolesti pri ktorých som sa tešila.
A tiež som nechápala a neverila tým rečiam o tom, že keď svoje bábo uvidíš prvý krát, tak na všetko zabudneš. Myslela som si, že na takú bolesť sa zabudnúť nedá. No keď som prvý krát uvidela malého, tak som nezabudla len na bolesť, ale na všetko. Aj na chudáka manžela čo na nás čakal. 😅 😅
Keby som si to mala ísť zopakovať, tak bez váhania idem. Už len kvôli tomu pocitu, keď som ho prvý krát uvidela. Ja som vživote nič krajšie nezažila.
Držím ti palčeky a v dobrom ti závidím.

p.s. mať manžela pri pôrode má dve stránky. Tá dobrá - máš tam oporu. Tá zlá - môj už nechce druhé dieťa, lebo už nechce aby som ešte raz tak trpela.

lindula3
6. sep 2009

da sa rodit aj bez EPI, ja som nechcela od zaciatku a ani som si ju "pre istotu" nevybavila... rodila som cca 24 hodin, ked uz boli tie riadne kontrakcie tak som sa preklinala ze co som si nedala tu EPI, ale v momente ako sa mala narodila som zabudla na tu bolest... a ked budem rodit druhe tiez bez EPI🙂 da sa to vsetko vydrzat... ja som strach z porodu nemala brala som to pozitivne ze som sa uz nevedela malinkej dockat 🙂

nitkan
7. sep 2009

miriam, rozhodnutie je ako vzdy na tebe 🙂 po prvom porode som vyhlasila,ze bez epi rodit nejdem,o chvilu rodim opat a opat bez epi.
myslim, ze je lepsie si to premysliet vopred - bud chces alebo nie, akonahle si vybavis epi "pre istotu", v istom stadiu jednoducho dospejes do toho, ze sa ti tie bolesti budu zdat neprekonatelne (aspon chvilu) a budes chciet cokolvek na ich zmiernenie. ale urcite sa to da zvladnut aj s epiduralkou a bez nej.

bibes
7. sep 2009

Ahojte, baby ktore chodite uz do poradne na Kramare, viete mi napisat kto ma kedy poradnu.. teda ktory lekar v ktore dni? A ku komu chodite Vy a ako ste spokojne? Mna to caka od buduceho tyzdna, tak by som si to rada premyslela.

wewe4
8. sep 2009

caute, baby veľa sa tu popísala o doktoroch a skvelom 600nedelí na Kramároch, ale čo pôrodné asistentky?
podľa toho čo čítam, tak PA bude pre mňa pri pôrode asi dôležitejšia ako dr...teda keď nebudú komplikácie (čo dúfam že nie 😅 )
aké máte skúsenosti s nimi? alebo čo ste počuli?

nitkan
8. sep 2009

wewe, neviem co sa tam pomenilo, pred troma rokmi som mala stastie, porodna asistentka bola vyborna, bol tam so mnou sice cely cas manzel, takze chodila v nejakych pravidelnych intervaloch kontrolovat, ale pri porode bola perfektna, aj pri siti ma ukludnovala, aj potom po porode. sice mi museli pomoct tlacit na brucho, ale nebolo to ziadne skakanie, ako sa niekde pise, vopred presne vysvetlila co bude robit a co mam robit ja, ked som nevladala dychat, hovorili mi nadych, vydych, nikto nemal poznamky k mojmu kriku a pod. mam ozaj dobru skusenost. ale pokial viem, vela zavisi od konkretnej osoby. takze by sa museli ozvat kocky, co rodili nedavno.

valka
8. sep 2009

nitkan, nevies, ako sa volala? aj IP, dik...

zuzca80
8. sep 2009

ahojte, neviete od kolkej do kolkej ordinuje zajtra Dr. Valent? Mava tam vela ludi? (predpokladam, ze hej 🙂) Neda sa tam objednat na konkretny cas? Ked si ho chcem zazmluvnit, funguje to tak, ze ma rovno vysetri? A kde su tie gynekologicke ambulancie?

wewe4
8. sep 2009

Ahoj zuzca, gynekologické ambulancie sú na 1.poschodí v poliklinickej časti (myslím, že keď tam ideš prvý krát mala by si ísť do dverí 222, ale počula som aj že môžeš aj priamo do dverí nejakého doktora..tak tam už uvidíš..)
Ohľadom dr. Valenta ti neporadím, ale viem, že celkovo tam majú teraz nátresk...takže asi budeš musieť byť trpezlivá...mňa to tiež onedlho čaká
daj potom vedieť, aká je tam situácia 😉

zuzca80
8. sep 2009

dik wewe4. ja som doteraz chodila k Plankovi, ale sukromnom centre, tak skoocim asi do jeho ambulancie a popytam sa jeho. Len blbe je, ze uz som mu povedala, ze budem rodit v Ruzinove, ale teraz som si to rozmyslela 🙂. Hrozneeee 🙂

zuzca80
8. sep 2009

inac wewe, co sa tyka PA, tak my sme boli v nedelu s manzelom kuknut porodnicu a povodila nas tam jedna PA, volala sa Marta. A bola uzasna, taky pozitivny pristup. Kamoska mi vcera hovorila, ze u nej pred mesiacom rodila svoje druhe dieta a ze bola fakt super...ju pozitivne povzbudzovala, chvalila a tak. ze pred porodom jej prisla poutierat tvar. Dufam, ze tam bude, ked aj ja budem rodit 🙂

wewe4
8. sep 2009

a Vás zobrala normálne na pôrodnú sál alebo do izieb? lebo ja som počula, že sa to nedá ísť prezrieť...
čo na to hovoríš? nie je to moc zastaralé? a hlavne, je tam čisto?
ja nie som žiadna fajnovka, ale počula som už všeličo, tak sa radšej pripravím na horšie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre