Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

wewe4
24. sep 2009

ja som na materskej čerstvo..presne od 22.9. 😀 takže mesiac popredu

zuzitka
24. sep 2009

no ved aj termín pôrodu máme presne mesiac po sebe ... tretieho 😀 😀

myslíš, že nám schvália ten vyšší rodičovský príspevok od januára? mohli by .... 😉

katcok
24. sep 2009

Ahojte baby aj ja uvažujem nad Kramárami, idem na materskú 15.10. ale doma budem už od 01.10. vzala som si dovolenku, lebo všetko ma nejako omína a v robote už neobsedím...
Ozaj nebolia Vás už bedrové kĺby?

beruska.zuzanka
24. sep 2009

Babule, je tu aj niektorá s termínom približne môjmu, okrem zuzitky? 10.12. halo haloooo 😀

zuzitka
24. sep 2009

katcok, beruska ... ak si chcete popísať, tak podte do témy

najkrajší vianočný darček

tam sme všetky, čo čakáme mimi v decembri alebo aj koncom novembra alebo začiatkom januára ... sú tam super baby, sú strašne ukecanééééé 😀 😀 😀 😀

mňa bolia bedrové klby hlavne ked ležím a aj kostrč 😖

zuzitka
24. sep 2009

... tá téme je v sekcii Tehotenstvo 😉 😉 😉

zuzitka
24. sep 2009

chodíte do poradne na kramáre? ku ktorým lekárom?

ja chodím k dr.Čukašovej 🙂

wewe4
24. sep 2009

zuzi, no keby to schválili, lepšie by sa nám dýchalo 😅 tak verím, že to dobre dopadne..
ty k nej chodíš normálne alebo iba predpôrodne? lebo ja som sa až dnes bola objednať tam do poradne, lebo u mojej gynekolodičky som bola práve naposledy (teda pred pôrodom) a to ma ešte nevedela objednať, lebo vraj na október nemá rozpis... 😕 bola som na č. dverí 222.
tak si mám zavolať budúcu stredu..tak som zvedavá ktorý doktor sa mi újde 😀

beruska.zuzanka
24. sep 2009

Ahojky zuzi, ja mám svojho lekára, takže na Kramáre len do predtermínovej... a aká je tá Tvoja Dr.?
V Najkrajšom vianočnom darčeku som bola nakuknúť a máte to tam dosť zabehnuté a plné, ale aj by som sa pripojila 🙂 Rada si pokecám, doma nemám celé dni s kým, len so psom, ktorý potom na mňa čudne pozerá 😅 , alebo s bábom v brušku, to už ma má viditeľlne dosť, dáva to výrazne najavo kopancami, hlavne v noci, kedy ma nenechá vyspať 😀 😀 😀 alebo cez telefón a to sú potom veľké účty... 🙄
Inak tie bedrové kĺby aj mňa celkom trápia a chrbtica, s tou mám problémy aj mimo tehu, už sme boli aj na pohotovosti s tým pred mesiacom, čo sa to nedalo vydržať... 😒
Ja som dnes začala prať a žehliť malej prvé vecičky, tak mám o zábavu postarané 😀

zuzitka
24. sep 2009

ja mám dr.Čukašovú odfurt, odkedy som začala chodť na gyndu. ja bývam na kramároch 😀
len na ultrazvuk chodím na číslo dverí 214 /tuším/ tam chodia všetky tehulky ... alebo potom do pôrodnice na 8.poschodie sa ešte chodí na ultrazvuk

kludne nakuknite do tej temy ... najkrajší vianočný darček .... teraz preberáme plienky jednorazové, že jakú značku a velkosť pre novorodencov 😀 😀

a ked aj napíšete a chvílu si vás nikto nevšimne, to len preto, lebo tak rýchlo píšu a nezaregistrovali váš príspevok ... ale nakoniec vám odpíšu 😀 😀 😀
ja tam niekedy stvrdnem aj celý deň 😅 😅 😅

beruska .... a čo ti povedali na tie bedrové klby na pohotovosti?

ja ešte neperem .... asi koncom oktobra začnem ..... a máte už všetko nakúpené pre mimi?

beruska.zuzanka
24. sep 2009

Zuzitka, na pohotovosti som bola s tým, že ma šialene boleli kríže a z nich mi to šlo do bedier a nôh, také akoby zaseknutý nerv, alebo čo.... a boli sme tam vyše hodiny, bola som na gynde na monitore, ultrazvuku, vyšetrení a nakoniec mi zavolali takú starú neurologičku, ktorá mi oznámila, že ona si moje decko na svedomie nevezme a poslala ma domov....
Ale pichli mi magnéziovú injekciu a doma som si dala paralen a celkom tie najväčšie bolesti vtedy prešli 🙂
No chrbát ma bolí celé tehu a ako som vravela, tak aj pred, takže asik ma po pôrode čaká nejaké obsiahlejšie neuro vyšetrenie, alebo čo....
A nakúpené už v podstate vše... veľa sme dostali, hlavne oblečeníčka, čo je fajn, aspoň nezbamkrotujeme, aj tak keď sa malá narodí, tak sa len začnú prachy točiť 😀 a tá almužná čo budem dostávať... no comment 😒

A ako ste na tom ostatné? Ale idem sa asik presunúť do tej druhej témy, bo ma začnú mazať stadeto pre príspevky mimo tému 😀

bambula1307
25. sep 2009

Zuzitka ..ja este buduci tyzden robim a potom som uz na MD..ale aj bez netu doma nemam. :(
Mna osobne najviac bolia krize a aj ma pred dvomi tyzdnami seklo..a chodidla.
O plienkach by som si aj ja pocitat mala..ale vraj tesco su fajn.

Dievcata a na tu 222 sa da objednat?..ja nemam dobru skusenost s telefonovanim na ambulanciu..nikto to tam neberie.
Pre malu mam uz poprane a pozehlene a dufam ze skoro vsetko aj nakupene..este cakam na kocik sedacku a fusak. Mozno zavinovacku do autosedacky by som potrebovala..mozno mi kamoska pozicia.

A veru ja som zistila ze na ucte mam uz len 100e..tak uz som asi donakupovala :D

Ozaj ja sa chystam buduci utorok na prednasku o dojceni..tak vas tam asi niektore uvidim ked budete odchadzat z uvodnej prednasky od dr. jandovej..
vacsinou nosim biele 🙂

bambula1307
25. sep 2009

zuzitka a kde ta tema je? neviem ju najst.. :(

beruska.zuzanka
25. sep 2009

Ahojky bambula, tak sa možno vidíme v utorok 😉 a téma "najkrajší vianočný darček" je v sekcii "tehotenstvo" niekde v hornej línii, každú chvíľu je nový príspevok 😉
A ty si ale šikovná, že už máš poprané a požehlené... ja som dnes začala 😀 práve mi perie prvá práčka... 🙂

nela.v
25. sep 2009

caute,

neda mi sem nenapisat, hlavne co sa tyka zazmluvnovania doktorov. ak si uvedomite, ze vacsiu cast penazi dostane nemocnica, nie doktor, ktory musi byt "ako na spagatiku" aj v case svojho volna, ani sa im nedivim, ze sa zazmluvnovat nechcu. z tohto dovodu vobec nebudem trvat na nejakom zazmluvneni, lebo mne by sa tiez pocas vikendu s rodinou nechcelo trepat do prace. ja som rodila na kramaroch dva roky dozadu bez zazmluvnenia, znamosti, obalok a nebol ziadny problem.

takisto by som nestrasila prvorodicky dlhym porodom. u kazdej je to individualne. mna priviezli vecer lebo mi odtiekla voda. bolesti ziadne. rano ma doktor prvykrat pozrel o deviatej, na kolko som bola otvorena si uz napamatam, no ked mi kazal o pol dvanastej ist na porodnu salu ani som mu nechcela verit. mne len 3-4krat zavrnelo v krizoch, co by som k bolesti ani len neprirovnala, o tristvrte na dvanast som pocitila prvu kontrakciu, bolo ich asi sedem brutalnych a 12:07 bola krpata na svete. podotykam, ze bez epi a pod. veci. tak ziaden strach.

rodim o sest tyzdnov, urcite na kramaroch. nadstandard si priplatim, no nie kvoli sukromiu (na izbe su dve postele, tak tam sama urcite nebude ziadna, v tomto ma trocha hnevaju mamicky co si beru na izbu manzela), len pre pohodlie, ze mam kupelnu rovno pri sebe a mozny vyber stravy. jediny negativny bod bol, ze babatka sa chodili kupat na standardne oddelenie, miestnost na kupanie na nadst. nie je, ale to by som ani negativom nenazvala, lebo vzdy tam je niekto z personalu, kto na vas dohliadne, hlavne ak je to prve dieta.

ewelyne
25. sep 2009

no co sa tyka zazmluvnenia, je to tak, ze ten lekar ma z toho 4 tisicky a 3 nemocnica, takze asi dvaja mi vraveli, ze to proste robia radi a oplati sa im to, lebo v dnsnej dobe su 4 tisicky k platu super a nenajdes ich len tak niekde na chodniku... ze je to kvoli tomu, ze ak nemaju vtedy sluzbu, a pridu tam odrodit vas, tak sa to proste kontroluje, ze preco tam vo volnom case boli a tak- keby ste nahodou chceli ist neoficilanou cestou a zaplatit len priamo lekarovi... a tak ak ma niekto jedneho ku ktoremu chodi, doveruje mu a pozna ho, tak je to fajn..

....a zasa stale je tam odbornik, ktory vas musi odrodit a nevykasle sa na vas.
my sme tiez rodili rychlo, o pol desiatej sme vyrazili do nemocky, prijem a tak, jeden monitor... bolo nieco pred jedenastou a zacali mi kontrakcie asi dve- a jedenast desat naplno a za sebou a nebolo ich ani desat a maly sa 23:25 narodil a to som bola prvorodicka a nic. Bez utlmovakov, bez epi...

zuzitka
25. sep 2009

nela .... porod sa zacina odtecenim vody alebo hlienovej zatky ... to je asi prvy krok .... takze si rodila dlho, ale bezbolestne 😀 😀

ja rodila len 8 hodin, ale s bolestami jak fras 🙂

nela.v
25. sep 2009

ewelyn, ked som rodila ja, platilo sa 5 tisic, z toho nemocnica brala 3 tisicky. ked si predstavim, ze doktor nebyva za rohom ale sa musi aj nejako dopravit, z tych 2 tisicov mu ostalo v cistom naozaj malo. mozno preto to zdvihli na 7.

zuzi, mne vecer neodtieklo mozno ani deci a v noci nic, co sa bezne stava, no muz mal 24hod, tak som si povedala, ze ked mam kramare za rohom a ja v 39tt radsej sa zbytocne otocim. dva dni predtym doktor na poradni o porode ani len neuvazoval. voda mi zacala odtekat az okolo osmej-deviatej rano. tak som rodila asi 3-4 hodinky. 😉 pre mna bolo najvacsou bolestou zasivanie.

ewelyne
25. sep 2009

zuzitka, mne napr. odtiekla voda, o pol desiatej a maly sa narodil o pol dvanastej. takze to nebolo dlho. a nela pravdepodobne rovnako. a mna boleli zuby viac ako porod 😀 ale to len tak na porovnanie.

jankka33
26. sep 2009

tak teraz som vo vacsich obavach nez doteraz. narazam na tu epi :( kedze kazda zena ma prah bolesti aj priebeh tehotenstva alebo hocicoho ineho individualny, tak mam dilemu ci si j udat alebo nie. na jednej strane sa bojim, ze skrz epi nebudem vediet tlacit ako treba(ak necitite od polky tela dolu nic ako predsa viete, ze uz idete na maximum? :( a dalsia vec, velmi sa ojim zasivania. ludia to opisuju ako dost velku bolest aj ked mali trebars epi. hoci je pravda, ze ak si niekto epi neda, tak po tych bolestiach a tlakoch neciti uz nic hlavne ked pocut babatko plakat..teraz fakt neviem....mne aj niekto davnejsie hovoril, ze ak ma zena dobry priebeh tehotnesta, ze nema bolesti, nevracia tak aj porod by nemal byt problemovy ci bolestivy..myslite, ze je to pravda???

moze byt aj pravda to, ze aku menstruaciu zena mala pred tehotenstvom? ze ak ju niekto ma pardnovu, bezbolestnu a akoby nic ze porod bude takisto akoby nic? a ze ked niekto pri nej odpadaval od bolesti, a dal zo seba litre krvi ta aj porod bude bolestivy??? viem blbe otazky ale uz premyslam nad hocicim :(

baby poradte

jankka33
26. sep 2009

nela.v :
ja chapem, preco si proti aby boli manzelian a izbach a zaberali miesto. ale ja som prvorodicka..a bojim sa, ze som na tom psych.slabsie akoby som od seba cakala a potrebujem mat pri sebe aspon jednu noc manzela ako podrporu a pomoc. a idemi aj o prvy kontakt s babom. podla mna je to dost dolezite pre oteckov. no hlavne neznasam nemocnice a lekarov, to ze nadstandart je pekny tak sa nechcem o izbu delit. je to moj prvy porod, neviem si ani len predstavit, ze to tam pretrpim s inou mamickou a budem sa delit o jednu kupelnu to pre mna nie je sukromie ake by som potrebovala. kazdy sme nejaky. a sama zase na izbe byt nechcem. sama mat hlavu plnu myslienok, dojmov pocitov a nemat s kym o nich debatovat..nema ma kto utesovat....a tesit sa so mnou z toho... to nie...preto dufam, ze ak bude volna taka izba, ze tam manzel bude so mnou aspon jednu noc. tu prvu..potom uz to nebude snad take pre mna nove a ak sa da prelozit tak sa uskromnim...

jankka33
26. sep 2009

d

valka
26. sep 2009

janka, myslim, ze to beries moc zo svojho hladiska..tych izieb je tam obmedzeny pocet...myslim, ze 9...a teraz si predstav, ze tam pride 9 mamiciek, kazda s manzelom ...co potom tie dalsie? oni sa budu musiet delit o sprchu s celou chodbou na 8. poschodi...a o co su oni horsie alebo silnejsie ako ty?
prave preto - nemocnica nie je hotel...ocko moze prist a byt tam s tebou od rana do vecera - na chodbe...aby si vytvoril kontakt... 😉

alicenka
26. sep 2009

janka, ja som rodidla s epiduralom a bola som velmi spokojna... citila som tlaky, ale necitila som bolest a s tlacenim som tiez nemala problem, malu som porodila na tretie uff a bolo... a co sa tyka sitia, toho som sa aj ja bala ako cert kriza, nastastie mi ta anesteza vydrzala az dokym ma nezasili... takze ja som rozhodnuta znova pre epidural... ale je fakt, ze kazdej zene asi posobi inak, rozhodnut sa musis sama 🙂 drzim palec 😉

ewelyne
26. sep 2009

janka33 a potom, preto, ze tam nejake maminky maju mamicku a manzela, ktory je dokonca aj chori a moze tam byt..... co je vrchol, sa moze stat, ze niektore potom trcia na porodnych salach a potom na gynekologii kde sa robia zakroky a su na izbe 4- a este vam tam behaju zeny z vonku na zakroky a nie je tam sprcha ani na chodbe.........mne sa to stalo a dakujem pekne...je to aj niekde v diskusii.... a bola by som ochotna zaplatit cokolvek a tak som mala traumu z pobytu v nemocke a prerevala som tam 4 dni, ak sa mi to zasa stane, po 6-tich hodinach idem na revers domov ak budeme v poriadku, akoze ambulantny porod. A potom bude k namchodit dovov na kontroly PA - niektore poistovne to poskytuju, alebo si ju zaplatime, tak ako ten nadstandard, kt. by nas vysiel aj viac a budeme pekne vsetci doma a hlavne v pohode psychicky... ved v zahranici su ambulantne porody uplne bezne...
to mam klamat, ze tam bude manzel a teta, aby mi tu izbu dali, zaplatit a poslat vsetkych domov? to je hlupe, nie, aksa to neda normalne z ludskeho hladiska pochopit. to nie je vasa chyba, ale chyba marketingu nemocnice a vedenia, ze take nieco dovolia, ked nemaju kapacitu a zaujem o nadstandard zo strany rodiciek je velky.... nepoviem, keby bola kapacita, tak ma to nevytaca, ale nie je a myslim si, ze prvoradejsia je mamicka a dieta, ale to mozno pochopite az potom....ved manzel bude s vami potom vzdy stale... a tam su sestricky a ini kt. vam pomozu, poradia a staci, ked ste na izbe dve...

nela.v
26. sep 2009

no tak o priebehu tehu a porode to asi pravda nebude, to budu take tie povedacky podla brucha to bude chlapec a pod. ja som prve tehotenstvo grcala do 23tt pravidelne.

jani, ono tie prve dni v porodnici na nejake nadvazovanie kontaktu s otcom nebude mat male cas, lebo vacsiu cas dna prespi a kojit ho asi budes ty nie manzel. navstevne hodiny su dost dlhe a vzdy sa da spravit aj vynimka. nestalo sa, ze by niekoho otocili len preto, ze nie su navstevne hodiny. a ako pise ewelyn, je tam natresk a preco by mala byt nejaka rodicka ukratena kvoli chlapovi. pre nu je to urcite dolezitejsie a sama to pochopis. mne bolo teda dost blbe stretavat tam muzov ked som si tam pobehovala skoro polonaha, lebo do zupanu sa kazdu chvilu balit nebudem, ved je tam teplo.

babulka123
27. sep 2009

nela suhlasim . ja som rodila v najvacsich horucavach.. a kedze som chytila est alergiu na tie podlozky pod pacienta tak som chodila co najviac dole bez.. a ked somtam stretavala chlapov v pyzame rano ako isli pre ranajky tak mi to bolo doooooost neprijemne..
nech potom ak chcu taketo nieco urobit spravia dalsie odd. pre chlapov..

ja neviem , pride mi to divne, ked si po operacii nohy, ruky , hlavy tiez tam nemas nikoho kto sa o teba stara ..
ale to je jedno nechcem sa uz rozculovat.. uz som sa predtym ako som isla rodit..

v kazdom pripade ... je to porodnica , nie hotel..

zuzitka
28. sep 2009

nela .... v tom prvom prispevku som prave pochopila, ze ti vecer odtiekla plodova voda ...... 😕

natali1401
28. sep 2009

ahojky..nema tu niekto skusenosti s vyvolavanim porodu?pretoze ja som mala termin piatok a ze ak do piatku tretieho neporodim tak si mam nastupit do nemocnice aj s taskou..cim usudzujem ze budu asi vyvolavat a ja vobec netusim aky je postup..a trosku sa toho bojim.. ma niekto skusenosti?dakujem

zuzitka
28. sep 2009

natali .... tak to neviem, ale neboj, urcite sa ti rozbehne samo od seba 😉

ja som bola tiez v 41tyzdni, ked mi lekarka povedala, ze sa mam rano hlasit na prijme ..... a o polnoci ma to doma chytili ........ rano o 8h som mala ist na prijem, namiesto toho som o 7.40 porodila 😀 😀

ale ja myslim, ze ak to nevyjde, ze ta prijmu na oddelenie a daju ti injekciu vyvolavaciu ... tym by ti mali prist kontrakcie, atd

vela stastia 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre