Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

wewe4
13. aug 2009

to meno som ani ja ešte nepočula..to je nejaký nový?
mlydý? 😀

kyliefox271
13. aug 2009

ahojte, kvôli vybaveniu epidurálky, je jedno kedy prídem, alebo sú na to nejaké časy, neviete?
ďakujem

lindush
13. aug 2009

kyliefox...epiduralku vybavis v anestez.ambulancii cislo d.150,su tam kazdy prac.den do 13hod

a borievky...co som pisala o Dr.Jandovej,to sa tykalo toho povinneho sedenia,ked chce ist ocko(alebo ina pribuzna osoba)k porodu...
Neviem,ci ju niekto bude zastupovat aj na cviceniach...

mima3
13. aug 2009

baby poradte, co si potrebujem zobrat so sebou do porodnice na Kramaroch? a co pre maleho?

wewe4
14. aug 2009

už mamičky 🙂 z Kramárov, dostali ste po pôrode ten kufrík s nejakými drobnosťami pre bábätko?
Lebo ja som od svojej gynekologičky stále nič nedostala (je to súkromná ambulancia), tak som zvedavá, či aspoň tam sa mi niečo újde 😅

lovula
14. aug 2009

wewe4, ja som rodila na Kramároch vo februári a dostala som kufrík a ešte aj takú tašku plnú somariniek.
Ale kamoška ide rodiť teraz a počula, že teraz je strašne veľa rodičiek a nie stále sa na každú ujde. Ale ináč to tam dávajú. Mne sa tie somarinky veľmi páčili.

wewe4
14. aug 2009

veď to..určite by som sa tam pohrabala.
tak môžem si všetko nakúpiť..ale nejaké drobnosti sa zídu.
Dík, lovula, snáď mi jeden výjde

maumau
14. aug 2009

najvacsia vychytavka z tych balickov je kaucukovy dudel chicco. silikonovy mi furt vypluvala a tento dudluje o stosest.

lovula
14. aug 2009

wewe4, určite si nakúp. Ja čo si pamätám, tak tam boli väčšinou časopisy a reklamné letáky. A s takých zaujímavých vecí : fľaša od Chicca aj s dudlom, odsávačka soplíkov ( ústna), rôzne vzorky pracieho prášku, pár vložiek do podprsenky, malá fľaša minerálky a ešte nejaké vzorky somariniek, ale už si nepamätám.
Ale možno to zvyknú aj v tom kufríku meniť, neviem.

tinusa78
14. aug 2009

Ahoj wewe4, kufrik som dostala pri odchode. Mali ich tam nachystanych dost, takze verim, ze sa ujde kazdej maminke. Okrem "prirucky" tam boli reklamne letaky a vzorka prasku Tide, vzorka pampersiek 2 ks, dudel Chicco, vzorka kremu Sudocrem...

csina
14. aug 2009

Rodil niekto z vás sekciou? Ako to na Kramároch prebieha po zákroku, kedy prinesú bábätko, ako sa starajú?? Ja som na Kr. rodila pred 7 rokmi, ale spontánne, teraz mi hrozí sekcia...Na čo sa mám pripraviť?

lovula
15. aug 2009

Ahoj Csina, ja som po sekcií.
Po sekcií pôjdeš na pooperačku a tam ti prinesú bábätko buď do troch hodín, alebo keď sa zobudíš neskôr, tak aj neskôr. Z novorodeneckého budú volať, že ako sa máš a či už si hore. No a potom ti ho budú nosiť každé tri hodiny na kojenie, ale len do nejakej šiestej večera. Na druhý deň ťa dajú na izbu a aj tam ti prinesú bábätko na kojenie. Potom mi dali malého od 12:00 do 18:00, ale aj potom a pred tým môžeš ísť za ním na novorodenecké. Len ja som mala dosť veľké bolesti. Ináč ak budeš mať bolesti, choď za sestričkou a popros ju o tabletku na bolesť. Alebo si vypýtaj, keď bude chodiť po izbách. Ja som prvý deň veľmi nevedala ani vstať s postele, takže som aj bola rada, že malý je na novorodeneckom a tam sa o neho starajú úžasné sestričky, ktoré sa stále usmievali. V noci ťa nechajú ešte vyspať a potom ti donesú bábätko o šiestej ráno už nastálo.

bec
15. aug 2009

csina - mne sa mala narodila 20,30 vecer a doniesli mi ju rano cca o 6,00. Bola chvilku u mna (bola som na pooperacke) Tesne poobede ma presunuli z pooperacky a doniesli mi malu, mala som ju cele zvysne poobedie a rano mi ju priniesli znova a uz so mnou zostala na stalo. Mala som epidural, takze mi mohli dat lieky proti bolesti aj tam (co som fakt ocenila, bolo to super), takze som zvladala aj seba aj malu.

csina
15. aug 2009

Tak ste ma celkom upokojili.. 🙂 Aj ste maali zazmluvneného lekára na zákrok? Ak , tak ktorého?

mima3
15. aug 2009

csina a preco ti hrozi cisarsky? mas nejake zdrav. problemy?

bec a lovula - a vy ste preco rodili cisarskym?

pytam sa preto, ze som mala v minulosti problemy teda uraz na chrbtici, vyliecila som sa, ale gynekolog chcel vediet stanovisko traumatologa, co ma liecil k sposobu porodu, ten mu vsak stanovisko nedal, len opisal do papierov, co sa mi stalo, ako sa to liecilo a tak... tak neviem, ci teraz na zaklade toho rozhodne moj gynekolog..

csina
15. aug 2009

Mima3- kvôli vcestnej placente 😒

bec
16. aug 2009

mima3 - lebo malej sa nechcelo na svet, neposuvala sa

lovula
16. aug 2009

mima3 - u mňa to bolo to isté ako u bec. Malý sa tam zašprajcoval a nechcelo sa mu von. Takže Dr. to zobral do vlastných rúk.
Csina - ja som mala zaplateného Dr. Valenta.

csina
16. aug 2009

Lovula...na toho počuť samé chvály.. 🙂 Ak by som mala ísť na Kramáre, bola by som rada, keby ma on rodil...Ale netuším, ako to ešte urobím, najradšej by som nikoho nezazmluvňovala, ale mám obavu, ako by to potom vyzeralo...

lovula
16. aug 2009

Csina, aj ostatný Dr. sú tam super. Pri príjme som mala skvelého mladého Dr. Raz som v teho krvácala a prezeral ma Dr. Plank a bol tiež svetový. A čo som počula aj mamičky, ktoré nemali nikoho zaplateného, tak boli spokojné. Takže ak tam nikoho nepoznáš, tak si s toho ťažkú hlavu nerob. Určite vychytíš dobrého Dr. Nejaký nepríjemný tam tuším ani nie je.

sisinka76
16. aug 2009

ahojte

ja som rodila v decembri 2006 na Kramaroch, moj gynekolog bol Dr. Valent, naozaj super lekar. lenze nebol pri porode, kedze moj Samko sa akosi ponahlal a vypytal sa na svet o 3 tyzdne skor. v oktobri tam chcem rodit zase a dufam, ze s Dr. Valentom to uz teraz vyjde 😉

pekny dnik vam zelam

babulka123
16. aug 2009

no baby sak toto ked bude Valent citat tak snad aj namysleny bude.. heheheh ale .. sak dobre sa chvali samo.. je proste super a nic z tym nenarobime.. hehehehehe

a po mojej terajsej skusenosti na kramaroch nedam dopustit ani na Planka ani na Rusnaka.. su ozaj super obaja.. vlastne vsetci..

csina
16. aug 2009

A s personálom ste teda boli spokojné? Majú to tam trošku vynovené, lebo pred 7 rokmi som mala smolu a vychytila som to v najnevhodnejšom čase...Nie len inventár v zlom stave, ani nám na izbe nefungovalo umývadlo, ale hygiana v sprchách príšerná, všade kopa krvi a ešte nám kvôli havárii vypli teplú vodu, po celý čas, čo som tam bola... Inak sestry na novorodeneckom boli milé...Tie sa asi nezmenili.. 🙂

mataaaaa
16. aug 2009

ja som sice rodila uz skoro pred rokom.. ale musim pochvalit... sestricky.. aj doktorkov..ja som bola na standarte.. ale bolo super.. i ked nam nesla den ci dva tepla voda.. ale prezili sme v zdravi 🙂len mi chybalo na izbe zrkadlo :D..ani som nevedela ako vyzeram D:

nitkan
17. aug 2009

ahojte kocky, opat vas zdravim
BORIEVKY - cvicenie s dr. jandovou urcite nikto nezastupuje, jednoducho cez jej dovolenku sa necvici,robi to na kramaroch iba ona, o pouceni kvoli oteckovi/partnerovi pri porode ti uz kocky napisali, to plati, treba riesit s vrchnou sestrou

MIMA3 - skopirujem sem zoznam od dr. jandovej, mozno pomoze aj dalsim, co sem mrknu do diskusie
Do pôrodnice si prineste:
- občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky
- tehotenskú knižku a preukaz poistenca
Odporúčame priniesť si:
- pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
- 4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
- toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky
- balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
- pohár, misku na polievku, príbor
- uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
- nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
- župan
- prezuvky + šľapky do sprchy
- voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
- všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
- môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
- fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici

v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

este k Dr. Loviskovi - ked som na Kramaroch rodila pred troma rokmi, mal snad cely cas co som tam bola, urcite minimalne tri dni, sluzbu. Rodili pri nom aj zeny, ktore mali zazmluvnenych lekarov, ale z nejakeho dovodu neprisli. bol velmi mily a niekto sa pytal, ci je mlady, tak je 🙂

ribizek
17. aug 2009

ahojte skoromaminky. 🙂
Tie, ktoré ste boli dnes na Kramároch, aká bola cesta? Viem, že hlásili poriadny odklon pre dopravu,ale dá sa pešo dostať z Patronky normálne? Alebo je rozkopané aj to?

Inak, presne ako píšete, väčšina doktorov je tam v pohode. Na Valenta som počula tiež samé chvály, Rusnáka som vraj mala pri cisaráku /prespala som to 🙂 / a muž vravel, že bol príjemný a operoval ma Dr. Pružinec. K tomu chodím aj teraz a som spokojná. A urobil mi pekný rez. Taký decentný. 😀

wewe4
17. aug 2009

ahojte, s tou dopravou to aj mna dnes v telke prekvapilo...MHD z centra tam pôjde normálne?

wwcko
18. aug 2009

Caute 🙂 Tak ja idem tiez rodit na kramare a dufam, ze ospevovany dr Valnet bude pri mojom porode 🙂
Inak ta cesta je strasna. Idem na Jramare v nedelu, tak sned uz to bude lepsie

nitkan
19. aug 2009

wwcko, drzim palce, nech ti to vyjde bez problemov!

wwcko
19. aug 2009

Nitkam dakujem 🙂 ako pozeram mozno sa tam aj streneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre