Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bibione
17. nov 2009

csina: to nieje sisik,ale dr Fifik...to je velky rozdiel 😉 ja k nemu od zaciatku co nastupil kvazi za dr Hladika. A uprimne...velky odbornik teda nieje,nieje zas taky mlady,aby nevedel,ale co uz. Vela veci ohladne tehu mi nepovedal,ani sa nezmienil,vsetko som si nasla tu na konikovi,takze tak. 😠 Tak isto zo mna urobil velakrat totalneho blbca,co nevie naratat do desat,tak som mu odmietla podavat akekolvek info o mojom stave,kedze to nemalo ziadny vyznam. Sice pekne vysvetluje,ale zabuda,ze rozprava inym jazykom ako my laici.

bibione
17. nov 2009

Takze ako tu citam,ocko pri porode musi ist k Jandovej...ako dobre 😀 lebo ten moj sa velice k porodu hrabe,ale takto moze ist akurat tak ....mno 😉 Epi som chvalabohu stihla,uz len zaplatit,lebo krpec sa pyta von a doki povedal,ze ked vydrzim este tento tyzden,tak som dobra 🙂 uz aby to bolo!!

algida
17. nov 2009

beruska - tak to si dobehla akurát, keď som odchádzala..... doki si spravil takú 10 minútovú pauzu, no a ja som bola prvá po pauze, sedela som hneď vedľa ordinácie. Inak veľa mamín, ktoré boli minulý pondelok, sa už neukázalo, zrejme to už majú za sebou, tak to šlo šikovnejšie, iba trochu "zdržiavali" netehuľky, čiže panie z urol. - gyn. poradne. A tá vyletnená rómka, bola už minulý týždeň tak, aj som počula, že tehuľkám je teplo, ale ma prekvapila.... 😉
Akurát baby v čakárni rozprávali, že ten náš doktor je pohoďák a srandista, nejakej tuším aj odrodil prvé bábo a bola moc spokojná, a ja som v podstate tiež. Keď chcem niečo vedieť, pýtam sa. Inak moc nepovie.

beruska.zuzanka
17. nov 2009

zuzitka - mno, zapojila som sa, šak ja taká ukecaná 😀 😀

csina, na foto sa tešíme 😵

algida, taký fialový svetrík si mala? asik viem 🙂 a pekne ste tam kecali, len ja som bola akásik unavená 😅 tak som tam tak posedávala, podriemkavala a potom malá roztočila diskotéku, tak som ukľudňovala bruško 😀

bambula1307
18. nov 2009

Caute maminy...tak ja som este stale v kope. som zvedava co mi dnes dr. ferakova povie..bo podla mojich pocitov sa to blizi. Termin 15 sme nestihli 🙂..a asi ani dnesny 18..co som mala podla 3D. Tak som zvedava ci ten podla mojho odhadu 22-23 stihneme 🙂))

Tiez sa velmi bojim porodu..ale hadam to prezijeme, ja si koselu do porodnice beriem aj na porod.
Jandova je fajn..nic sa nebojte..vsetko vysvetli poradi..to mi na poradni chybalo :(
drzte sa 🙂

beruska.zuzanka
18. nov 2009

bambula- drž sa aj ty a po návrate z nemocky očakávame horúce správy a foto miminka 😉 hlavne, nech všetko dobre dopadne, nech ste obe zdravé a malej chutí papať a dobre priberá a spinká 😉
maj sa a hlavne kľud, pokoj a dobrú náladu 😉

tinad
18. nov 2009

maminky , dnes som bola na poradni u Dr. Ferakovej a vsetko v poriadku, vraj je este vysoko. Mam CS: 4, termin porodu v nedelu a nic sa stale nedeje.. uz by som chcela mat po tom.. strasne ma ubyja toto cakanie.. a ten strasny strach aky mam z porodu..

algida
18. nov 2009

beruska - áno, mala som fialový sveter. Inak aj moje mimi vždy v čakárni robí diskotéku, asi to dlhé sedenie ho otravuje.... 🙂 len prvý krát to bolo pre mňa bolestivé a vystreľovalo to do chrbtice, ale veď ja už som tiež v termíne 😉 No a ako si dopadla, aký dojem na teba urobil doktor? Pozerám, že ponocuješ ako ja ... 😀

Bambula 1307 - tak to už čakáš každým okamihom, to držím palce, nech to prebehne čo najľahšie. Tiež sa bojím pôrodu, ale Jandová mala úžasnú prípravu, tak snáď pomôžu tie relaxačné dýchania a polohy. A bábatko nám tie bolesti ihneď vynahradí. Tak potom daj vedieť 😉

beruska.zuzanka
18. nov 2009

algida, tak doky v pohode, taká rýchlovka... 🙂 len ma zaskočilo to, že keď som sa pýtala môjho doka, prečo treba do nemocky chodiť, tak on, že tam majú lepšie vybavenie a dôkladnejšie budú tie poradne a tak....
a Dr. Procházka ma len odspodu pozrel, popočúval bruško tým lievikom a bolo po poradni 😀
To teda ten môj doktor robí dlhšie vyšetrenie, všetko mi pekne porozprával.... a tento kde nič tu nič...
Ale tak inak fajn... akurát, že mám od včera jednu nohu napuchnutú pod členkom, ani neobujem nič ☹ tak som ani cvičiť nešla.... jedine naboso 😀

a baby, čoho sa bojíte pri pôrode? Lebo ja som teda prvorodička tiež, počula som všelijaké story, ale nejako nemám vylovene strach, alebo paniku.... Neviem, či to odvaha, alebo sladká nevedomosť 😀 😀

myzma
18. nov 2009

Ahojte, zienky,

pridavam sa k tejto teme, nakolko sme si nakoniec vybrali Kramare ako miesto porodu. Dnes som pisala i Dr. Jandovej, takze budem cakat odpoved, radi by sme sli vsetko omrknut a manzela povinne pripravit 🙂

Chcem sa spytat, ako to bezi s vyberom lekara do poslednych poradni. Nie som z Ba, takze lekarov na Kramaroch vobec nepoznam. Nejde mi o zazmluvnenie, ale citam tu, ze kazda chodite nejakemu inemu. Mam moznost si vybrat? Ci mam byt rada, ak si ma nejaky vezme medzi pacientky? Viete mi niekoho odporucit? Do tejto poradne zacnem chodit asi az za take tri - styri tyzdne,od 37. sa chodi na predporodne, nie?

Dakujem za odpovede,

Jana

bambula1307
18. nov 2009

beruska.zuzanka,algida
dakujem vam dievcata za povzbudive slova 🙂 to potesi aj ked sa nepozname.
Zienky ja doma zatial nemam net a mnazel ho nechce platit..tak skoro asi ani nebudem mat. Neviem ako by som vam ukazala nasu mimcu..skoda..ale hadam bude utesena ako vsetky mimca :D...a asi ani nebudem mat moznost podat spravu ako bolo...ked uz bude mimi..nebudem odbiehat do prace na pc :(.

Tak u mna je to asi takto : CS 5, zaznam z monitoru reaktivny, zajra rano mam ist na monitor znova, ak sa porod nespusti do piatku sam, mam v piatok rano nastupit do nemocnice.
Juj vyvolavania sa bojim..som pocula, ze kontrakcie su vtedy silnejsie aj bolestivejsie a ja som si nedala nic na tlmenie.
Musim to prezit uf.
No uz ma to tam dolu boli a kosti sa roztahuju citim to..lonova ma teda riadne boli. V piatok mi tvrdlo brucho a mala som slabe kontrakcie raz zvrchu raz zospodu kazde 3-4 min...asi pol dna, no potom to preslo. Nebolelo to ani.

Myzma: myslim, ze si mozes vybrat lekara ktoreho chces...ak bude suhlasit aj on. Treba si kuk ordinacne hodiny..pripadne sa spytat sestricky, ci sa treba objednat..a pockat si na lekara a s nim sa poradit.

Ja som sla kam ma poslala moja lekarka teda na 222...objednali ma a bolo. Lekara sme nezamluvnili..bo ako som citala ti strarsi skusenejsi sa velmi nechcu zazmluvnovat a ked nikoho nepoznam :(. Dufam, ze to pojde aj tak dobre.

algida
18. nov 2009

beruska - tak to máš také isté pocity ako ja, preto som vravela, že keď chcem niečo vedieť, musím sa pýtať, inak sú to 5 minútovky....Dokonca som sa sestričky pýtala, či netreba ultrazvuk, prietoky a tak, mne nikto nepovedal predpokladanú veľkosť dieťaťa, a sestrička, že ultrazvuk robia, iba keď sa doktorovi niečo nezdá, tak si to vysvetľujem tak, že som bezproblémová.... 🙂 pri tom kovovom lievuku na počúvanie brucha som skoro odpadla.... 🙂 ale čo už.
bambula - ja už mám od minulého pondelka CS 7, ale neviem presne, o čom to je, iba to, že krčok mám skrátený, ale ešte sa neotváram. Držím palce, aby si nemusela dostať vyvolávačku, kamoška, ktorá cez to prešla, vravela, že pol dňa po vyvolávačke hnačkovala a vracala, ale samotný pôrod bol v pohode, a tiež nemala žiadne tlmenie, ale asi je to individuálne. Ja idem tiež bez tlmenia, chcem prirodzený pôrod.
A beruska, ja osobne sa trochu bojím tých bolestí počas vzdychárne, myslím, že samotný pôrod bude už len tá posledná bodka. Neľutujem, že som si nedala žiadne analgetiká, ale rešpekt pred bolesťou mám.

Myzma - aj mňa moja lekárka poslala na číslo 222, no a tam som prišla, sestrička vybehla s kalendárom a jednoducho ma objednala na pondelok. Kedže som nijakého doktora nepoznala, bolo mi jedno, ku komu sa dostanem. Asi objednáva priebežne podľa toho, komu ako ubúdajú tehuľky. Ak vieš konkrétneho lekára, určite nebudeš mať problém, aby ťa objednala k nemu, je veľmi zlatá.

mir09
18. nov 2009

Caute babule, ja som po poradni, tiez rychlovka, aj ked aspon ultrazvuk urobil takze sme asi v norme na 39 tyzden ma maly cca 3200 g, (ale to vam samo povedia len orientacne)

Dnes bol asi zly den, lebo boli vseeetci strasne nervozni a podrazdeni a v cakarni milion bab, to som tam este nevidela, tak sa asi zas rozbiehaju porody 😒

beruska.zuzanka ja sa tiez zatial nebojim, asi sladka nevedomost, alebo pocit ze doteraz som bolest znasala vzdy dobre, tak si myslim ze to bude aj tak v pohode, ja som si pre istotu dala epiduralku, aj ked pochybujem ze ju stihneme (oni doktori na to vacsinou kaslu a nesleduju ta tak dosledne aby trafili ten pravy okamih) ale zas 20 hodin sa mi trpiet nechce

Inac ja zatial ziadne tvrdnutie brucha, ziadne kontrakcie, ziadne opuchy, len nejak sa rozbehlo priberanie a to sa mi doteraz darilo tak som z toho mimo, obcas ma aj zaboli asi ako sa maly posuva dolu a roztahuje to tam .... tak neviem, dufam ze sa nebude prenasat, lebo tiez by som nechcela vyvolavacku

drzte sa a dajte vediet novinky.......

csina
18. nov 2009

bibione... 😀 😀 tak toto ma dostalo...vieš, ja som mu raz volala a predstavila sa mi Fifík, ale mne sa to najprv nezdalo, nebola som si istá, či som dobre rozumela...a raz som tak sedela v čakárni a nejaká mamina ma strašne presviečala, že sa volá Sisík... 😀 Je to jedno, ale asi máš pravdu...tiež som bola zo začiatku taká rozčarovaná z jeho prístupu, že som bola rozhodnutá zmeniť lekára, ale po čase na mňa už vplývajú hormóny a som akási zhovievavá... ku všetkým..🙂 😎 Je mi jasné, že nie je naj...len nech už to mám za sebou.. 🙂
beruska...ty..vieš, že pri prvej som sa ani ja nebála.. 🙂 ani cvičiť som nechodila, ani nič..reku zvládajú to ženy postáročia a aj v horších podmienkach... 😀 no ale priznávam, že teraz mám strach..ale ani neviem, či zo samotného pôrodu, alebo skôr, či sa niečo nestane.. 😨 skôr sa bojím, ako to zvládnem potom..dve detičky, malý byt, teraz končím školu..to ma fakt žerie..niekedy sa strašne na malinkú teším a vzápätí mám také divné myšlienky, či to bol dobrý nápad a pod...ale to sú hormóny.. 😅

beruska.zuzanka
18. nov 2009

Jooj kočky, ja mám veľmi nízky prah bolesti teda a preto som si chcela zaplatiť epi, už som aj ten pohovor u anesteziologičky zabsolvovala a nakoniec som dva dni o tom hútala a kecala s mm a nedám si 🙂 tak to snáď nejako prežijem, dôverujem tamojším lekárom a verím, že moju dôveru nesklamú a dôverujem aj Tomu hore, že nedovolí, aby sa nám niečo zlé stalo 🙂
Inak držte mi palce, bo mi nejako spuchla ľavá noha pod členkom a trošku sa mi tam objavili také mini červené žilky, páli to celý deň.... dok mi nakázal zajtra sa s tým ukázať, bo že môžem mať zapálenú žilu 😲 🤐
No, tak som zvedavá, čo mi povie, a hlavne, ako mi s tým on, gynekológ pomôže 🙂
Tak brú nôcku a sladké sny 😉

zrzulka007
20. nov 2009

Ahojte,
ja som na Kramároch rodila 01/2008, maličkej sa nechcelo, bola 10 dní po termíne a museli ju vyvolávať, mali sme všelijaké komplikácie, ale aj tak sa na Kramáre chystám znova v apríli 2010 by sa nám mal narodiť náš druhý pokladík.

beruska.zuzanka
20. nov 2009

Zrzulka, držím palce, mňa to čaká už o pár týždňov 🙂 a tiež budeme mať Emu 😀

bambula1307
20. nov 2009

Kuk Zienky.
Tak ja dnes s kufrom pred 217 stepovala, vzali az poslednu a potom mi doki vravi sak ste len 5 dnio po termine a ak nemate ziadne komplikacie, hospitalizujeme az ked meska tyzden.
Zaujimave ze vcera mi povedal, ze sak pridte rano na prijem..teda.
Bola som na monitore, ten bol ok.
Potom som este navstivila dr. Ferakovu a som kukala jak puk ked mi povedala, ze hlavicka nizko, krcok este nieje spotrebovany a branka otvorena na spicku prsta.
To som sa dozvedela viac ako za cely mesiac 🙂).
No som rada, ze ma este nehospitalizovali..a mozno sa nam to rozbehne cez viken samo. Musim skust nieco tazsie odniest..alebo trochu rylovat zahradu xixi..to by iste pomohlo 🙂)

Vidim, ze tiez mate podobne zmiesane pocity pri vysetreniach..ja sa vzdy citim jak nesvojpravna.
A vcera ked som sa na 217 opytala kedy mam prist na prijem..ma skoro lekar vysmial..sak ved kedy sa vam podari zbalit..pche.
Ja uz 2 meiace zbalena 🙂

Beruska. zuzanka..o tej nohe som citala v knihe. Mam vasa kniha o materstve, je velmi dobra. No hadam lekari vedia co s tym..na obrazku to tam mala pani uplne purpurove. Hadam to nic vazne nebude a dobre ze si to lekarovi povedala.

Tiez ma trapi ci to bez epi vydrzim..no dufam, ze ano...juj

Ema je pekne meno tiez som chcela ale sa mi zda, ze ich je v okoli vela, tak som chcela Klarku..no tu mi neschvalil manzel. Tak sme sa rozhodli pre Zuzanku 🙂

mir09
20. nov 2009

Bambula tak to drzime palce nech sa to rozbehne samo 🙂 ale dobre vediet, ze ak sa krpcos nedostavi na termin tak nas zoberu az tyzden po (najskor) aj ked mam jednu otazku : ked uz prenasas chcu ta vidiet v poradni castejsie ? alebo zas az o tyzden ? ci podla vysledkov ?

no nie ze by som sa chystala prenasat, ale ako tak citam, tak som jedna z mala co nema este ziadne priznaky, ziadne velke bolesti, asi ani brusko neni moc dole, a to sme zevraj na svoj termin akurat...... tak neviem kedy sa mlademu panovi uraci 🙂

bambula1307
20. nov 2009

mir09..pevne dufam, ze sa to rozbehne samo 🙂 musim malej dohovorit xixi.

Myslim, ze s tou hospitalizaciou to zalezi od tvojho lekara a od toho ako na tom budes. Tiez som nemala ziadne komplikacie.
Normalne som mala prist tri dni po termine na poradnu. Lekarke sa zdalo, kedze som povdala, ze ma boli zospodu a lonova kost..pat dni pred tym som mala slabe kontrakcie, ze uz sa nieco deje. lenze tak ako pride moze aj prestat.
Panvove dno ma bolelo ako sa mala hlavickou vrta dole a konrakcie boli len slabe..no som sa aj ja zlakla bo ma dost bolelo zospodu a uz som si myslela, ze je to tu.
No po kupeli vsetko preslo aj kontrakcie aj bolesti.

tri dni po termine boli v stredu,to mi povedala aby som pocitala s hospitalizaciou v piatok. Vo stvrtok som mala prist na monitor a k nej..ale monitor mi dali o 7:30 a sestricka ma poslala na 217 na vyhodnotenie..aby som na svoju lekarku neckala 2hodiny. No radsej som mala. Kedze lekar kukol, vsetko ok k svojej lekarke kedy vas objednala. tak som mu povedala o planovanej hospitalizaciii. na to povedal dobre pridte v piatok.
Tak som prisla a zvysok uz viete...proste kazdy lekar inak..

bambula1307
20. nov 2009

dievcata tak sa drzte nech miminka posluchaju a idu lahko na svet 🙂. Dufam, ze uz aj to nase stastne coskoro pride a nebudu si ma pohadzovat lekari hore dolu.
Beruska vam da echo ked uz bude zuzanka na svete 🙂
majte sa.

johanka.
20. nov 2009

zdravim vsetky, tak hlasim, ze patrim medzi tych 5 percent, co rodia presne v termine 😀 .

beruska.zuzanka, mir09: ja som na tom bola presne tak isto. Cakala som, kedy sa konecne zacnem bat porodu, a nic 😅 . Akurat ku koncu mi tak obcas zavrtalo v hlave, ako je to mozne, ze sa to male naozaj vykotula na svet, ved ho mam plne brucho! V sobotu rano o stvrtej som sla na wc a bola som trochu napaprcena, ze stale nic, ani len falosna kontrakcia. A o tretej poobede bola mala na svete 😵 . A ja myslim, ze to slo tak dobre presne preto, ze som sa toho vopred nebala, ani ked sa to spustilo, tak som sa nebala, len som cumela, co si to telo robi, tak same od seba. Tak akurat sme stihli dobehnut do porodnice, ani neviem, ako vyzera vzdycharen 😀

csina
20. nov 2009

johanka..veľká gratulácia...!! 😉 tak po tomto aj ja túžim...na vzdychárni som strávila 19 hodín pri prvej... 😀 ešte nejaké podrobnosti by si mohla doplniť.. 🙂
bambula...tak nech to je teda čoskoro... 😉 ja som prvú prenášala tiež tak 3-4 dni a už ma lifrovali na potermín...prenášala som 6 dní...

mir09
20. nov 2009

🙂 Johanka velmi gratulujeme k dcerenke a super ze to islo tak hladko 🙂 snad aj tie nase deturence budu tak dobre vychovane
ja ho nahovaram ze kludne moze prist na termin

a ako na kramaroch ? vsetko hladko ? mala si aj doktora ?

beruska.zuzanka
20. nov 2009

johanka-fúúú, blahoželááám 😵 my sme mali v sobotu s mm 9 mesiacov od sobáša 😀 😀 pekne pekne.... tak nech ste zdravučké a malá pekne rastie 😉

Bambula- tak ako som Ti už písala držím palčeky a myslím na teba 😉 teším na sms o príchode malej Zuzanky na svet 😀

majabel
20. nov 2009

Ahojte vsetky,

chcela by som sa spytat, ci tu nie je nejaka z vas, ktora chodi do poradne pani Dr. Konovej. Ako sa k nej dostat, nemate nahodou telefonne cislo, pripadne mobil? Aka je? Kedy ma poradnu? Pocula som na nu skor pozitivne nazory. Mame termin 11.12. a este stale sa mi nepodarilo absolvovat ziadnu normalnu poradnu na Kramaroch (kde by sme teda chceli aj rodit). Napiste o pani Dr. Konovej. Pripadne som rozmyslala aj nad Dr. Valentom (kedy ordinuje? mate cisielko?)

Velmi pekne vam dakujeeeem.

csina
21. nov 2009

majabel..napísala som ti kontakt v tvojej téme, čo si založila... 😉

johanka.
22. nov 2009

Tak este dodam podrobnosti, kym si tu Miska sladko spinka, dufam, ze vas prilis neunavim 🙂

O siestej rano prisla prva kontrakcia, ale to som si povedala, ze si zas len nieco nahovaram, take jemne stuhnutie v krizoch a podbrusku. O osmej na wc som videla, ze mi odchadza zatka, takze mi doslo, ze su to naozaj kontrakcie. Vliezla som do sprchy, ze si umyjem hlavu, nech si nemusim brat sampon do porodnice. A mozno aj ta sprcha mi to trochu rozbehla, kontrakcie zacali byt castejsie, ale stale velmi nepravidelne. Okolo jedenastej som ich uz musela aj trochu predychavat, ale stale som si myslela, ze este dovarim obed, najeme sa a niekedy poobede vyrazime. O stvrt na jednu dalsia silnejsia kontrakcia, ze som az musela ist na styri a ked som sa zdvihla, zrazu sa mi voda rozliala po stehnach. Zavelila som, ze ideme, do pol jednej som sa zvladla obliect a predychat zo dve dalsie kontrakcie. Manzel bol dost nervozny, sledoval, ako casto predychavam, hnal to stovkou cez Stupavu 😲 trochu som ho musela brzdit. Samozrejme v Blave na kazdej krizovatke cervena. Pred stvrt na dve sme dorazili na Kramare, z urgentu nas vyviedli k porodnym salam. Tam ma sestricka skoro dorazila otazkou, ze precoze som k nim prisla 😅 , maju zmysel pre humor, tusim 😀

Dali ma na monitor, pomedzi kontrakcie som doktorke diktovala nejake udaje do papierov, co potrebovala vyplnit. Krutila nado mnou hlavou, co tak dycham a stonem, ze to nemoze byt take zle, ved sa to len zacina. Po pol hodine ma odpojili, doktorka ma vysetrila a verdikt znel "mate nadherny gynekologicky nalez, chcela by som rodit ako Vy, otvorena na osem centimetrov, ide sa na box". Oholili ma len tak zbezne, kde ma isli strihat, klystir sa tiez nestihal. Este mi doktorka urobila rychlo sono, aby videla, ako je mala zrotovana, a poradila, ze si mam na kresle lahnut na lavy bok, ze tak to pojde najlepsie. Natrikrat mi napichavali infuzku, potrebovala som penicilin kvoli streptokokovi, moc to nechcelo tiect. Medzi kontrakciami infuzka stekala, pocas kontrakcie sla krv naspat do infuzky, ledva to stihlo dotiect kym som isla tlacit.

Tlacenie bola ulava, cim viac som tlacila, tym menej to bolelo. Prekvapilo ma len, aka som bola vycerpana, v istom momente tesne pred tlacenim sa mi zdalo, ze odpadnem od vycerpania. Po porode som len bezvladne lezala, malu som zazrela kutikom oka, ked ju odnasali, inak som mala oci zavrete a bola ako v tranze. Az som zrazu zacula odvedla detsky plac a vsetka unava bola prec. Kaslala som na to, ze ma caka dlhe sitie (mala sa tlacila von aj rucickou, takze som sa vnutri dost potrhala). Manzel ju drzal vedla mna v naruci a ja som sa len divala a divala...

Poviem vam, uzasny zazitok, to su take ine stavy vedomia, ten porod. Nasledujucu noc som nezazmurila oka, len som v hlave spracuvala, co sa to vlastne stalo, a nemohla odtrhnut oci od malej, co lezala vedla v postielke.
Zelam vam, nech na porod tiez spominate velmi pozitivne. Ten adrenalin a vsetky hormony, ktore sa vyprodukuju, asi robia neuveritelne veci s rodiacou zenou. Este teraz, ked si spomeniem na ten prvy plac, zacnu sa mi liat slzy z oci... 😵

Rodila ma mlada doktorka, ale neviem, ako sa volala, nepoznala som ju (Konova to nebola). Bola velmi mila, taka bezprostredna, priama, razna. Vsetci vlastne boli fajn, so sestrickou sme tie dve hodiny po porode este pokecali o vsetkom moznom. Zazmluvneneho som nemala nikoho, keby som aj mala, ktovie, ci by stihol dobehnut 😅

amisa
22. nov 2009

jahanka tisko zavidim..uzasne 🙂 gratulujem

csina
22. nov 2009

johanka...blahoželám..! 🙂 nech ste krásne zdravučké...
zajtra ma čaká pohovor s dr Jandovou aj s manželom, tak som zvedavá.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre