Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

angie267
9. apr 2010

dakujem vam za odpovede🙂) prevdepodobne pojdem rodit s epiduralom. A niekde som sa docitala ze sa plati 2500SK este to bolo v korunach a teraz az tych 106 EUR?

kiwinka gratulujem🙂))

noemisofia
9. apr 2010

Dakujem za odpovede. AJ som si myslela, ze je zbytocne vyhadzovat peniaze a zazmluvnovat, tak ci tak ma uz na tych par navstevach ten doktor nespozna a preto je mi to dost jedno. Ale dik za postrehy.

meggie.sk
10. apr 2010

angie267 po novom je to tých 106€, tiež nad ním v poslednej dobe uvažujem ale zatiaľ neviem neviem. Chodíš už do poradne na Kramáre?

arletka
10. apr 2010

ano,106e ale ked ju nepichnu,peniazky vratia

mizu416
10. apr 2010

kiwinka,ale zvladla si to 😉 a kto ta rodil?

zuvinka102
10. apr 2010

ahojte mozem sa k vam pridat?? tiez patrim k tym co chcu rodit na kramaroch a mozno ma to caka za par dni... tak som sa prisla k vam poradit ako ste spokojne s nemockou a tak,, idem vas aspon trosku citat aby som mala prehlad o com pismenkujete

angie267
10. apr 2010

ahoj meggie, za tu epiduralku je to dost penazi no aj tak o tom uvazujem no uvidim ved este mame cas 🙂 nechodim este do poradne to sa chodi neskor tusim mesiac pred terminom .

arletka
10. apr 2010

zuvinka102 nic sa neboj,vsetko bude ok a dobre si si vybrala... 😉 😉

cigaretka5
10. apr 2010

kocky a stretla ste sa niektora so stenclom? on rodi? vraj je kapacita

janicka.m
10. apr 2010

caute baby, niektore sa tu pytate na mena z kramarov. tot moje skusenosti spred roka aj cosi: turkota - skvely odbornik, odpovie, nezatlka, dokonca s nim je aj niekedy sranda 😅 bohacikova - cudujem sa, ze je tu viac negativnych dojmov, pokial sa zazmluvni, tak som o vyhradach nepocula, mozno je to inac pri nezazmluvneni, inac je to primarka odd. (alebo aspon bola), valent - skvely odbornik, mozno ako zazmluvneny je fajn, ja som ho vyfasovala na konci sluzby a teda jemu by som do vacku ani 5 korun nestrcila 😠 prochazka - vela nenarozprava, je dost svojsky, mozno odmerany, ale profi...
lezala som na kramaroch mesiac, tak som mala cas sa rozkukat 😀

kupanie babatka - da sa kupat aj s oteckom, aspon nam to sami navrhli, len sme sa museli zmestit do ich harmonogramu (myslim, ze sa vtedy kupalo do 16-tej) 😉

epi - neskutocna ulava a po nej sa da dokonca aj smiat a tesit sa na porod 😅 tiez som mala na skvelu anesteziologicku, ktora pri mne bola takmer cely den 😵 bez nej - no neviem, ci by som to zvladla (aj ked to bol nakoniec CR).

domeli
12. apr 2010

ahojte, aj ja som si vybrala Kramáre pre pôrod a keďže termín sa mi pomaly (vlastne rýchlo) blíži - koniec aprila resp. začiatok mája - balím tašku a napadajú ma praktické veci, s ktorými potrebujem poradiť:
Dáva nemocnica erárnu košeľu na pôrod alebo je potrebné "obetovať" vlastnú?
Stačia veci uvedené v zozname na ich stránke alebo aj niečo naviac (napr. vlhčené obrúsky, krém na zadoček, odsávačku...)?
Čo stojí zazmluvnenie lekára (tých 7000,- je stále len v prepočítaní na eurá alebo sa to nejak zaokrúhlilo resp. navýšilo)?
Ďakujem za odpovede.

myzma
12. apr 2010

ahoj, domeli,

vlhcene obrusky si urcite vezmi 🙂 jednorazove plienky, vlozky do podprsenky, pre istotu i odsavacku (mna zachranila) MAST NA BRADAVKY skvela je multi mam LANOLIN, je jedla, kosele som mala dve, tretiu som si nechala kupit (dlhy pobyt v nemocnici, velmi teplo na izbe), podlozky pod seba a babätko na prebalovanie (v Dm za 4 - 5 E babylove, su fajne), vezmi si i postolky a obycajne bavlnene plienky, bude dobre, ak zacnes drobca balit hned prve dni, i ked ti k tomu n ic nepovedia, vyhnes sa neskorsiemu baleniu nasiroko... krem na zadocek a ine veci pre babo dostanes z novorodeneckeho, to netreba.... dostala som sa na nadstadard, tam davali vlozky i podlozky gratis, ale kazdy den som mala vymenenu podlozklu, pouzila som i vlastne...

v koseli, v ktorej som rodila, som bola dalsie dva dni, nezaspinila sa... vacsina zien mala vlastnu, neviem zeby poziciavali, ale ak budes chciet, podla mna ti daju... 😀

domeli
12. apr 2010

myzma, ďakujem Ti veľmi pekne - dokúpim podľa inštrukcií a dobalím 🙂 O nadštandard mám záujem aj ja hlavne kvôli sprche na izbe, keďže mi naviac hrozí sekcia (bábo je KP). Keďže máš čerstvé skúsenosti, chcem sa ešte spýtať na personál - v pohode či máš azda nejakú výrazne negatívnu skúsenosť? Nie som náročná, no predsa len mám obavy - nemocničný pobyt ma čaká vlastne prvý krát v živote a isté obavy mám aj ako prvorodička - či poradia s kojením, nakoľko pomôžu so starostlivosťou o bábo, keď budem vysilená a tak. Dík.

A k zazmluvňovanie nevie nové info nik?

llanusia
12. apr 2010

Myslim, ze zazmluvnenie je 267 eur. kosele neviem zeby poziciavali. urcite si zober. s dojcenim poradia, ak nie dozaduj sa, sak kazde rano su detske vizity.

myzma
12. apr 2010

domeli: personal bol skvely, bez nich by som neporodila 🙂 dokonca som tam natrafila na sestru od mojho gynekologa, tak som sa citila ako "doma" 😀 ale inu skusenost maju na beznom oddeleni na 8. poschodi... 😅

ja som bola spokojna, ak nie si "narocna" kludne ti postaci i ten nizsi nadstandard 🙂 rozdiel je len v tom, ze wc a sprcha je cez chodbu oproti dveram tvojej izby, ste tri na izbe a bez tv.... a je to o polovicu lacnejsie.... tu sprchu pouzivate len vy tri na izbe... ja som bola doknca 2 dni sama na izbe, total sukromie za polovicnu sumu 🙂 ...

kvoli kojeniu chodi laktacna sestra, bola uzasna, ale chodi len v pracovne dni a hodiny... vecer a cez vikend sa musis "uspokojit" s "obycajnymi" sestrami....

a fakt, pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa... necit sa hlupo ani nic take! oni su tam pre vas....

sla by som znovu na kramare, to hovori za vsetko 😉

domeli
12. apr 2010

dík, kočky za info i pohladenie dušičky 🙂 želám Vám s Vašimi bábätkami všetko dobré a veľa radosti i zdravíčka. Možno ma ešte niečo napadne, tak sa tu ešte budem vypytovať. Zatiaľ toľko. Pekný večer!

kirocka
12. apr 2010

Ahojte vsetci,
som rodila na Kramaroch, v 2009. Museli mi dieta vybrat sekciou - zachranovali aj mna.Vsetko sa odohralo necakane, spontanne, a lekari museli okamzite konat. kazda minuta bola vzacna! Dakujem vsetkym lekarom a sestrickam za zivot mojho dietatka a moj zivot, a sme odibve zdrave! Moja skusenost je vyborna! Patrim ku kategorie narocnych a za svoju narocnost som ochotna aj zaplatit. Bola som na nadstandarte, v 1-lozkovej. Uplne cerstva rekonstrukcia, novy nabytok, normalna kvalitna telka-plazma, cista kupelna. Prijemny pocit s takeho prostredia. ARE - nu z, nie je to nadstandatr, ale je tam cisto, a starajusa o teba velmi dobre. Bola som velmi spokojna s personalom - zacnem s sestrichek s ARA, s sestrickami s pooperacneho, s laktacnymi sestrami, s sestrickami s novorodeneckeho. Lekari - maximalna odbornost a profesionalizm, dokonca bolo mi viac ako len prijemne, ked uz dom bola s ARA na pooperacnom - ma prisli nastivit vsetci lekari, co mali so mnou pracu na operacke... Moja velka ucta a vdaka!Ani na jednom oddeleni som nemala pocit ze sa na mna vykaslali, nepocitila som s nikogo neochotu a lahostajnost. akurat ked sluzbu mala pani primarka - tak jej jednanie s pacientami je trosku zarazajuce, ale vzhladom nato, ze sa s nou za 7 dni pobytu v nemocnice sa stretnete max 2krat - zabudnete na nu rychlo. napriklad sa mi stalo, ze pani doslova rozkazala ze mam malu odtrhnut od prsnika, co som jednoznacne odmietla - ma mozu "skontrolovat" aj neskor, ale dieta chce papat teraz...
jedine, co mi naozaj nevyhovovalo, ale s tym som aj pocitala dopredu - tak nemocnicna strava. Niekedy som nieco aj spapala, ale pri niecom neidentifikovatelnom ani na pohlad, ani podla vone - naozaj pocit "ochutnaj ma" - nehrozil...
keby som mala este raz byt tehotna - moja volba je jedoznacna - KRAMARE, NADSTANDART! tie peniaze - stoji to zato, aspon za tu prijemnu izbu, ciste normalne wc a sprchu_ a hlavne za ten klud a vztah matka-dieta bez rusenia... Este raz srdecna vdaka celemu personalu gynekologii na Kramaroch!

meggie.sk
13. apr 2010

Angie267: no napadlo ma, že až posledný mesiac. Neviem and čím som premýšľala. Nad tým epidurálom som uvažovala a asi si ho zaplatím. Ak mi ho nestihnú dať tak ako pri prvej dcérke tak mi peniaze vrátia. A priateľ je tiež za ak mi to má zmierniť bolesti. Tak uvidíme.

Ženičky ale mám otázku k tomu epidurálu. Mám to nahlásiť už teraz svojej gynekologičke alebo stačí až ke´d budem chodiť do predpôrodnej poradne na Kramároch. Aké máte skúsenosti?

tinad
14. apr 2010

meggie.sk : staci ked uz budes posledny mesiac chodit do poradne na Kramare..Ja mam vynikajucu skusenost s epiduralom..pred porodom som vsetko o nej citala, rozhodovala sa strasne dlho a nelutujem..

kacenka821
14. apr 2010

no ja som tam rodila pred 2 tt a bola som velmi sklamana, chcela som ist na nadstandard no nebol volny...rovno po cisarskom ma odviezli na izbu na standarde, ani na resku ma nedali bo nebolo miesto...pan dr.prochadzka cely zakrok nadaval ☹ ☹ ☹ ..takze som sa citila tak ze akoze ho este zatazujem, a ked ma doviezli na operacku zacali sa tam este hadat ze naco ma tam vozia ked tam maju vizitu...takze opat som sa citila neprijemne...bola to dost tvrda vymena nazorov co si myslim by sa ako profikom stat nemalo, a mali by si to riesit za zatvorenymi dverami..takze myslim ze zalezi od viacerych veci..a hlavne pristupov personalu..pretoze len 2 sestricky boli uplne v pohode a pani doktorka bola uzasna...ale inak to bol des..co sa tyka personalu..aj ked na novorodeneckom a personal odtial boli uzasny...so vsetkym poradili a pomohli a boli velmi mily... 🙂 🙂 🙂 🙂

stanka33
14. apr 2010

Ahojte...uvazujem nad Kramarmi...chcem sa spytat ako to am chodi s tymi poradnami...ak by som sa chcela dostat ku konkretnemu doktorovi mam tam ist skor sa pozriet...a je to tam niekde vypisane ako ordinuju alebo sa niekde objednava???
a este by som sa chcela spytat na dr aky mate nazir na Valenta, Cunderlika a Janyho
dakujem za hocijaku odpoved

kiwinka
14. apr 2010

stanka Dr. Cunderlik jednoznacne z tychto troch!

jaja25
14. apr 2010

Aj Jány je fajn.

angie267
14. apr 2010

ahoj Meggie, k tomu epiduralu to bude uplne stacit az ked v predporodnej poradni o to poziadas, teraz nemusis este nic, ja som bola dnes na tom poslednom utz u svojho gyn. a pytala som sa na to

angie267
14. apr 2010

aj dr. Rusnak je vyborny odbornik ja som ho mala pri prvom porode, len neviem ci este rodi....

domeli
14. apr 2010

dr. Rusnák rodí - je tam prednostom. Dnes mal akurát objednané pacientky a robil soná.

llanusia
14. apr 2010

Cunderlik, ze je v pohode ale nezazmluvnuje.

stanka, ak ci chces zazmluvnit niekoho tak mozes na konkretnu ambulanciu volat, podla toho kedy ordinuje. inak ostatne, nezazmluvnene poradne robia Ferakova a Prochadzka na c d 222, kde sa treba objednat.

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/kr...

stanka33
14. apr 2010

dakujem za rady... 🙂
llanusia pozrela som link , na tie poradne beru iba ti 4 doktori co su tam vypisani???

zuzana77
14. apr 2010

llanusia,
ako vies ze cunderlik nezazmluvnuje? kolegyna rodila pred mesiacom a myslim ze ho mala zazmluvneneho. mozem to este skusit zistit

kirocka
14. apr 2010

ja doporucujem Dr.Rusnaka. o ostatnych - tazko sa mi vyjadruje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre