Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mirka285
12. júl 2010

@lillianx no neviem ci sa na ten nadstandart dostanes,lebo Kramare boli dnes take plne ze aj standart bol obsadeny....na nadstandart ti netreba nic iba toaletny papier a ked chces tak oblecko pre babo si zober,moc vely vyber tam nemaju a tiez vlastny pribor....

zuzana77
12. júl 2010

lillianx - na nadstandard si treba zobrat iba vlastny pribor a pohar, vsetko ostatne ti tam daju. rodila som nedavno a aj vyber oblecenia pre babatko bol fajn. maju od sponzorov nejake nove veci. samozrejme, mozes si doniest aj vlastne veci ale podla mna je to zbytocne. este je dobre mat odsavacku, lebo ich nemaju vela a moze sa ti stat, ze budu rozchytane a budes mat problem sa k nejakej volnej dostat. samozrejme ze si musis zobrat plienky pre babo. a este odporucam take male svetlo do zastrcky, lebo bud je tam uplna tma (vtedy mas problem vstat k babatku) alebo su tam svetla nad postelami, ale tie su velmi silne.

mirka285
13. júl 2010

zobrat si vlastne veci nie je urcite zbytocne,oni sice maju ale napr. v tychto horucavach ja obliekam malej tenucke veci a oni tam mali dost vela hrubych veci v ktorych sa babatka potili a moja mala mala pod tri kila a s takymi mini vecickami tiez bo problem,vsetko jej bolo velke.....a jasne ze jednorazove plienky a vlhcene obrusky si musis doniest 😉

zuzana77
13. júl 2010

tak moj maly mal 2500g, cize bol ozaj malinky a problem s vecami nebol. jasne, ze mu to bolo trocha velke ale v tej perinke sa to stratilo

gagarinka
13. júl 2010

Ani ja som nebrala veci pre maleho, ked som bola na Kramaroch. Bolo mu to trosku velke, ale ja som to neriesila, navstevy aj tak boli zvedave nanho a nie na to, co mal oblecene a mne aspon nepripadal az taky malinky 😀 a to teda nebol maly, mal 3750 g, len to bolo moje prve dieta 🙂
@lillianx podla mna si radsej zbal vsetko, co mas v tom zozname, keby nahodou nebol volny nadstandard, ved keby si lezala na nadstandarde, tak to muz potom odnesie. Aj mne tak nosil a odnasal, co som potrebovala. Pod postel sa da schovat aj ta najvacsia taska, tak sa kludne nabal. Ja som zastancom hesla, radsej viac ako menej 😉

lillianx
14. júl 2010

jasne baby, dakujem. no ja mam na zajtra planovany cisarsky, lebo malinke (nevieme pohlavie 😀 ) je otocene koncom panvovym. je to strasne narychlo, mala som mat povodne termin az o dva tyzdne. na nadstandard mam narok vdaka otcovej praci, ale samozrejme, ze tam moze byt plno a budem musiet cakat. v podstate v tom zozname nie je az tak vela veci navyse. len vlozky a podlozky pre zenu tusim. tie si pre istotu beriem. mate este nejaky typ co so sebou, co by sa mi mohlo zist, resp. mi to sprijemnit pobyt? dakujem za kazdu radu. troska ma stresuje ten pobyt v nemocnici. este nikdy som v nemocnici nestravila dlhsi cas ako par hodin. ☹

stanka33
14. júl 2010

@lillianx bud rada ak ta zajtra vobec zoberu rodit kramare su strasne preplnene, mna uz dr. poslal dvakrat domov a mala som uz prist aj s taskou, zajtra idem zasa ale nic moc sa nezmenilo a nadstandard nehrozi ...
ja uz som tyzden na 3 cm otvorena, odtecena zatka, cela spuchnuta a mala sa dneska vobec nehybe a iba cakam kedy bude volne miesto

mirka285
14. júl 2010

@zuzana77 mne vobec neslo o to aby bola mala vyobliekana alebo nieco podobne...islo mi o to ze ked som rodila bolo 32 stupnov a jednoducho ked sme kupali ostali vzdy iba tie hrube vecicky s dlhym rukavom v ktorych bola mala zachvilu cela spotena a potom aj zbytocne upkakana a nervozna 😠

mirka285
14. júl 2010

@gagarinka a ty si rodila pred 2 a pol rokom takze tvoje informacie su viac ako neaktualne 😖

stanka33
14. júl 2010

@mirka285 si ma vymakla????

gagarinka
14. júl 2010

@mirka285 ja sa ani netvarim nejako vysostne aktualne, pisem o tom, ako som to riesila vtedy. okrem toho, predpokladam, ze kazda z nas ma mobil a budu za nami kazdy den chodit muzi (minimalne), takze veci sa daju dodatocne doniest. a da sa prist na "navstevu" kedykolvek, nielen pocas navstevnych hodin, takze sa to ozaj da riesit operativne 😉

mirka285
14. júl 2010

@gagarinka ale ved jasne,len ma trosku nastvalo ze ste ma zrusili ked som napisala ze sa mi zisli detske veci,ved mne ich tiez nepriniesol manzel za kufor,ale len dva kusky ale naozaj som tam nemala malej co obliect...a je to moja aktualna skusenost a nie rok stara...tak ja nic v zlom

gagarinka
14. júl 2010

@mirka285 pohoda 😉 ved ked budem rodit v takomto teple, hadam aj plienka bude malej stacit 😀 srandujem, samozrejme 😉

mirka285
14. júl 2010

@gagarinka no ja som rada ze uz to mam za sebou,zato tebe sa o blizi,tak drzim palce 😉

gagarinka
14. júl 2010

@mirka285 ja dufam, ze sa mi podari pockat si na nejake ochladenie 😉 toto je na zabitie 😅

mirka285
14. júl 2010

@gagarinka ja sa uz toho ochladenia neviem dockat,toto je snad prve leto ktore mi leze na nervy 😝

crapula
14. júl 2010

caute caute, pidavam sa - na konci jula, zaciatkom augusta rodim na kramaroch 🙂 koho tam z vas mozem postretavat? 😉

terkaf
15. júl 2010

ahojte
Ja som rodiala vroku 2008 na antolskej a teraz v aprili som rodila na kramaroch . Uprimne na antolskej bolo 100x lepsie a to som si zaplatila na kramaroch nadstandard ale spokojna som nebola - s pristupom. Asi je ine ked rodite klasicky ako cysarskym ked po porode potrebujete aj pomoc. Pokial pomoc nepotrebujete tak su sestry velmi mile ale ja som bola a vela mamiciek po cisarskom riadnes zhnusene. Odporucam ked rodite cisarskym ist na normalne oddelenie kde som lezala pred porodom a sestry boli super nie ako na nadstandarde. Ale to je moj nazor

verulienka
16. júl 2010

@lucy1990 . . a nase zbozne priania sa nie vzdy vyplnia, po 22 hodinach trapenia mi nakoniec spravili sekciu, nakolko moja malicka by mi nepresla cez panvu . . ale hlavne, ze malinka je v poriadku a je velmi dobre zdrave dietatko 😎

lucy1990
16. júl 2010

@verulienka to mi je luto, ze porod neprebehol podla predstav ☹ ale velmi gratulujem ku krasnej zdravej Julianke 😵

verulienka
16. júl 2010

Dakujem pekne, prikladam aj foto nasej bambulky . . 9.7.2010, 4340 g, 51 cm 😎

lucy1990
16. júl 2010

@verulienka naadherna 😵 a ma naozaj uctihodne miery 🙂 kto ta rodil? Ja som na buduci utorok objednana ku dr.zidzikovi.

lulu4
17. júl 2010

@lucy1990 ahojky pamatas si ma este? ako sa ti vodi ako sa mate s babenkom? mozem sa ta na tie Kramare opytat ty mas toho lekara zajednaneho? alebo si sa k nemu dostala nahodne? lebo neviem ako sa potom na Kramare prihlasit ked tam zacnem chodit na poradnu mas tam prosim ta nejake cislo vseobecne kde sa da objednat na prvu poradnu nech tam nemusim ist kvoli objednaniu osobne?

lucy1990
17. júl 2010

@lulu4 ahoj, jasne ze sa pamatam 😉 zatial sa mame fajn, aj ked brusko uz by som velmi rada vymenila za miminko 😀 a ty sa ako mas? 🙂 Na kramaroch to funguje tak, ze ty zavolas v 36tt a objednas sa do poradne pre tehotne v poslednom mesiaci tehotenstva, cisla su tu http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/... asi tak v strede stranky. Ja som sa tymto sposobom vlastne dostala k Zidzikovi 😉 a rozhodla som sa ze si nebudem nikoho zajednavat...

lulu4
17. júl 2010

@lucy1990 aha takze ides prvy krat k nemu buduci tyzden? tak potom sa mi prosim ozvi ako na teba posobil a co vsetko stihli pozriet, vysetrit ak by ti to nerobilo problem 😵 no ja sa mam tiez celkom fajn az na tie horucavy tiez znasam dost zle, leje sa zo mna akoby ma vedrom vody oblievali a neviem co robit v takomto teple akurat sedime s mm v zabednenej obyvacke pri ventilatore a rozmyslame co budeme cely vikend robit ked je takto lebo ja sa k vode bojim a hlavne som nachylna na infekcie tak neviem...ale tiez by som uz nasho Vladka mala radsej pri sebe... mna caka este posledna poradna u mojej dokiny 3.8. a potom sa uz budem musiet objednat tiez na tie kramare, si mi moc s tym linkom pomohla, diky moc a ozvi sa ako ste dopadli na tej poradni v nemocke a ozaj co ty a epi, zaplatis si ju bola si uz u toho anesteziologa?

lucy1990
17. júl 2010

@lulu4 no jasne, napisem ako bolo, nech vies co ta caka 😉 ja chcem ist bey epi, cize som nic neriesila, ale ked chces, tak mozes ist uz aj teraz na psychoprofilaxiu, napises mail pani Jandovej a ona robi prednasky, aby si mohla mat aj muza pri porode a vsetko vysvetli, keby si chcela tu epi, ti povie kam ist, robi aj cvicenia a prednasky o dojceni...pockaj, pohladam mail na nu a hodim ho sem 😉

lucy1990
17. júl 2010

@lulu4 toto je mail na p. Jandovu, odpoveda docela rychlo 😉 katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

lulu4
17. júl 2010

@lucy1990 Luci si zlata, u Janodovej som bola nemusis jej mail hladat, som bola pred 2 tyzdnami na takej uvodnej prednaske kde hovorila o porode a tak celkovo o nemocke viem ze tam aj toho anesteziologa spominala ze okolo 36tt tam treba ist ze daju nejake papiere vyplnit a potom to treba ist tam do pokladne uhradit ale neviem tiez ci si to dat alebo nie vcera som sa na poradni na to pytala svojej gyndy a povedala ze jej osobny nazor je taky ze ona by si to v zivote nedala tak neviem ale ze vela zien si to chvali...a ako mas otocenu Lenku dolu hlavickou uz?
nas maly je dobre natoceny len sa bojim normalneho porodu lebo v takomto teple mam s dychanim co robit ja sama kedze mam astmu a nie este predychavat kontrakcie, neviem neviem ako to bude...
a bola som este u Jandovej aj na dalsej prednaske o dojceni a starostlivosti o babo a este sme na tento svrtok co pride s mm objednani k nej na tu prednasku ked chce byt mm pri porode? a tvoj nebude pri porode ste sa rozhodli? tak moj je ako tak rozhodnuty ale ze keby to nezvladal tak pojde radsej za dvere a ja ho nutit nebudem na silu, uvidime ako to pojde...

lucy1990
17. júl 2010

@lulu4 tak potom super ze uz si bola na tej prednaske 🙂 co sa tyka epi, nemam na nu dobry nazor, odkedy zacala byt v ´mode stupol aj pocet kliestovych porodov, a kedze moja svagrinka rodila v marci tiez s epi a bohuzial aj kliestami, tak som sa rozhodla ze vydrzim...ano, Lenka je dolu hlavickou uz par mesiacov, tak hadam tak aj ostane 😅 a mm nebude pri porode.

verulienka
18. júl 2010

@lucy1990 Zidzik je podla mna celkom oka 🙂 . . no ja si uz druhy den neviem spomenut ako sa vola lekarka, ktora ma rodila 😖 . . aj som to mala niekde zapisane, len kde ??? kedy prestanem mat tu zabudlivu? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre