Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ren1
28. okt 2007

UZNETUSIM, tiez sa pridavam ku gratulacii. Vsetko naj naj naj... A nech Ti ta dnesna navsteva dopadne podla Tvojich predstav 🙂

EVULIENKA, tak uz aj ten najstarsi je chory?! Mas to perne... Tak rychlo sa uzdravte!!!!

MARTINKA, tak to s tym laktom 😀 fakt super navod ako sa predcvicit... 🙂

evuliena
28. okt 2007

Ahojte. Tak som sa zabavila aspoň nad tým predýchavaním kontrakcií, keď doma nie je nič na zábavu. Manžel ešte ani nevstal z postele, má stále teploty. V noci som chodila kontrolovať jeho a dávkovala som mu lieky.. Alexko je našťastie už celkom v pohode, už začal aj papať a to je u neho dobré znamenie.
Ren, som rada, že ešte nerodíš... ja mám také zmiešané pocity zpôrodu... však to je už tak blízko... Som zvedavá čo bude v stredu na kontrole.
uznetusim - ty ma inšpiruješ, strašne sa mi páči ako to všetko zvládaš, ja zatiaľ tiež zvládam - ešte aj pracujem - aj včera do polnoci som sa zabávala s papiermi a už od piatej som hore, neviem už potom zaspať.

ren1
28. okt 2007

EVULIENKA vy ste s UZNETUSIM rovnake "duracelky" 😀 Ja mometalne periem a citam vsetko mozne na nete. Kocky z jedneho fora mi poradili tuto stranku:
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=40
...tak citam. Inak to blbe pocasie ma velmi uspava...
Tiez sa uz neviem dockat, kedy to na mna pride. To cakanie je asi doposial najhorsie pocas mojho tehu 😒

martina46
28. okt 2007

no toto je skutocne super stranka..

ren1
28. okt 2007

Martinka 😀
...a kuk aj tuto:
http://www.provita.sk/

martina46
28. okt 2007

Tato stranka je este k tomu aj velmi vesela 😀
Ja mam este nejake veci vytlacene z www.koliska.sk
Tie fajn stranka 🙂

ren1
28. okt 2007

Martinka, citam aj tu tvoju 🙂 , len uz som z tolkeho citania aj "zmagorena" a tolko informacii, co v poslednom case nasavam, ma uz pletie... 😅 Ale neda mi to...

martina46
28. okt 2007

🙂 to áno, je to všade veľa informácií..
Dievčatá, máte niektorá kúpený vankúš na kojenie? Som kdesi v kategórii TEHOTENSTVO obnovila starú tému, ale neviem či bude niekto reagovať.

ren1
28. okt 2007

Martinka, ja nemam...

zuzannas
28. okt 2007

Ja mam vankus na kojenie...je to SUPER! 😀 mozem odporucit...a da sa nan pekne aj babetko polozit a spokojne buvat... 😉

martina46
28. okt 2007

Zuzannas, aký máš? Kde si ho kúpila a za koľko?

zuzannas
28. okt 2007

kupila som ho tusim tu na MK za 350,- je dost velky, ale fakt super!

martina46
28. okt 2007

a je plneny takymi gulickami?

uznetusim
29. okt 2007

Ahojte 🙂 , takže včerajšia návšteva dopadla v pohode a prežila som. Prišli o 15.15 a odišli o 17.15 - čiže boli dve hodinky ako povedali. Decká nerozbili nič, čiže aj oni ostali nepoškodené. 😀 A Denisko celú návštevu NAOZAJ prespal. 😀 . Zobudil sa asi 10 minút pred ich odchodom a to sa napapal a zasa na mne zaspal. Čiže aj keď od mojej babky boli nejaké pokusy o slintanie ručičky, jemu sa to neľúbilo - hneď ako ho chytila začal sa šklebiť a navyše ani moc nedočiahla. 😀 😀 😀 Teraz som bola ešte na inom fóre, ktoré navštevujem a som si poplakala aj som sa potešila. Najskorej tá dobrá - jedna babula, ktorá mala termín už 9.10 tak LEN VČERA jej konečne urobili cisársky potom, ako ležala dva týždne v nemocnicic a nič s ňou nerobili. Tak sa im uráčilo včera večer o 19.30 ,,zarezať" ju. A majú Matúška s mierami - a teraz kukajte.... 4650 ga 58 cm. To je čo? Veď ona už aj bola tehu v 42+ 6...čiže asi tak. No a tá zlá správa - čo revem ešte aj teraz - druhá babula sa nám neozvala od kedy napísala že porodila. Až včera písala že jej dievčatko zomrelo. Malo vyvinutú iba jednu komoru v srdiečku a po pár operáciách umrelo. 😢 😢 Malinká sa narodila 13.10 a zomrela 25.10. Zapálim za ňu aspoň sviečku. Nuž nič. Idem si lahnúť ešte k Denisovi na chvíľočku. Ahojte.

mirka2710
29. okt 2007

Ahojte, baby neviete ako dlho nechavaju prenasat na Kramaroch? Alebo to zalezi na konkretnom doktorovi, ku ktoremu chodim do poradne?

uznetusim
29. okt 2007

mirka2710, myslím že nejako MAX 10 dní. Ale som čítala na nete, že za prenášanie sa považuje tehotenstvo, ktoré pokračuje aj PO 42 tt. Čiže teraz máš síce po termíne, ale ešte neprenášaš. VRAJ..... Ale teda Kramáre = termín pôrodu + max 10 dní asi. A ak si prvorodička, zrejme si ťa nechajú v pôrodnici už predtým. Ako mňa pri prvom synovi. Ale treba sa opýtať lekára, ten ti povie lepšie. 😉

mirka2710
29. okt 2007

Ja uz by som maleho chcela hned.....bolesti ako pri kramoch mam kazdy den, hlavne rano a vecer, ale maly je vraj este vysoko, tak mam ist v stredu zas na ultrazvuk. To bude akoze stvrty den po termine, tak sa skusim spytat, ako to so mnou bude ak sa to nerozbehne samo. ☹

uznetusim
29. okt 2007

Mirka2710 neboj, malinký vyjde až bude chcieť. Môj tiež vyšiel ,,až" 9 dní po termíne. 😉

mirka2710
29. okt 2007

😒 No to si ma moc neposila....tak dlho ho este nevidiet ma fakt nelaka. 🙂

martina46
29. okt 2007

Ahojte!
Uznetusim, to je velmi smutne s tym dievcatkom, nechcem uz na to mysliet... ☹ to musi byt strasne...

uznetusim
29. okt 2007

Ahoj Maťka. - vidíš a fuuuurt nespím dora bláznivá. 😠 Ani ja už nechcem a myslím. 😖 Som si ten jej príspevok prečítala asi 5 x - sa týram sama. A zakaždým sa rozrevem.... 😢 . Mužík už vybavil vraj rodný list teraz ráno. Takže zajtra môžem ísť na poisťovňu a potom na Sociálku. A dúfam že to bude všetko. Jáááááááááááj nebude - ešte na políciu - prihlásiť trvalý pobyt a do práce ......blééééééééééééé. 😠

evuliena
29. okt 2007

Ahojte!
Uznetusim - tak to bola fakt strašná správa,dúfam, že moja maličká je v poriadku. Ak sa ťa môžem opýtať, akú stránku ešte navštevuješ? Lebo ja poznám iba toto a rada by som sa kukla aj inam.
Dnes ráno som bola na krv na Kramároch kvôli epidurálke, v stredu idem na kontrolu , tak som už strašne zvedavá. Baby, vy ste nechodili na prietoky a CTG každý týždeň v posledných týždňoch? Lebo mne nič také nespomínali a v iných nemocniciach chodia...

uznetusim
29. okt 2007

Evuliena, žiadne tajomstvo - chdím na www.babetko.sk, tam si dáš fórum a máš tam toho plno. Ja osobne kukám všetko skoro ale teda prispievam do sekcie bábetká podľa kalendára a potom ,,októbrovky 2007". A prietoky mi robili raz - asi mesiac pred pôrodom, potom už nie. 😉

martina46
29. okt 2007

Uznetusim, ved ked nepotrebujes spat, tak co sa buds nutit... 😉 😀
S tym behanim po uradoch, ako to potom riesis s malym? Ked chce papat a tak, nemoze to vsetko ocko vybavit?

uznetusim
29. okt 2007

no rodný list vybavil a tie príspevky, sociálku mi vybaví švagriná 🙂 - má tam kamošku, čiže tlačivo mám vypísané už a ona jej to dá, potom mi teda ostáva zdrav. poisťovňa - tú mám kúsok od domu, no a do práce to možno aj pošlem poštou - som to vykoumala 😀 😀 . A práveže sa mi spať CHCE, len sa neviem odlepiť. 😠

zuzannas
29. okt 2007

Martinka 46, nie nie je plneny gulickami...

martina46
29. okt 2007

uznetusim, tak to mi odlahlo, som si myslela, ze ktovie ako aj ja budem musiet behat. a uz chod spat, ved to predsa nie je mozne, no!! to my ta tu asi zabavame... 🙂

zuzannas, som si prave objednala vankus z www.noseniedeti.sk taky s gulickami, tusim za 930,-?

a neviete prosim, o kolkej byvaju utorkove prednasky o kojeni na kramaroch? som pisala mail dr. jandovej a odpisala mi iba, ze prednaska je, ale nie o kolkej. a zase sa jej nemozem dovolat.. 😒

evuliena
29. okt 2007

uznetusim, díky....
kuknem sa tam. teraz som v práci, tak idem trošku popracovať aby som mohla ísť čím skôr k mojim dvom chorým chlapom.

jaja25
29. okt 2007

No plánujeme o päť rokov, ale keby bolo skôr budeme sa naň tešiť... 😉

martina46
29. okt 2007

jaja25, ty by si mozno vedela.. o kolkej su v utorky na kramaroch prednasky o kojeni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre