Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenqa
6. feb 2010

megg ano, zazmluvnujem si ho. dufam, ze sa to stihne vybavit do porodu 🙂

bibione
6. feb 2010

kacenqa,megg: myslite,ze vam ho bude treba? to zazmluvovanie? ste druhorodicky,to budete mat porod sup sup 😉 ...ja len tak,ze skoda penazi 😅

megg
6. feb 2010

Kacenqa, Bibione, ja som s nim zatial predbezne dohodnuta. Ale ak to nestihne, nezblaznim sa. Verim tam aj ostatnym. Takze uvidim podla celkovej situacie. Uz to mam len za par, takze snad to prebehne rychlo 🙂

A este sa chcem opytat, ten sobasny list musim fakt mat?

bibione
6. feb 2010

megg: ano musis...ale staci kopia 😉

kacenqa
6. feb 2010

bibi: ja mam rada, ked sa o mna stara niekto konkretny, nechcelo sa mi chodit do poradne ze 'na koho to vyjde' aj kvoli tym problemom s tlakom. sice som sa hospotalizacii na pozorovanie nevyhla, no mam aspon lepsi pocit z toho. a valent je zlaty, aj ked ma na chodbe stretne, zakazdym sa pristavil, s manzelom sa porozpraval a fakt sa snazi, ja to nelutujem, napr. vcera mi sem mali zavolat internistu a sestricka sa tvarila jak panboh ze ona pre mna nema poznaceneho na dnes ziadneho internistu, stacila jedna sms valentovi a internista do hodiny dosiel...a to nehovorim o tom, ze v momente mi zavolal naspat a ubezpecil ma, ze sestricka prd vie a dolezite je to, co povie on a co sa dohodne na vizite...

navyse som po prvej sekcii takze u mna nehrozi porod sup sup, ta sekcia bola prave kvoli nepostupujucemu porodu, a riziko, ze tak skoncim zas je dost vysoke. pri prvom porode som mala zazmluvneneho maresa, ku ktoremu chodim do gpn, ale holt mi to vyslo tak, ze bol mimo, na dovolenke, takze ma zacal rodit lovisek, co mal sluzbu a na sekciu zavolali potom rusnaka s plankom, takze do lepsich ruk som sa dostat nemohla, napriek tomu vsak teraz chcem mat istotu, aj ked neviem, ako nakoniec dopadnem, chce sa valent pokusit o prirodzeny porod a preto budem rada, ze tam bude clovek (doktor), ktoreho uz poznam a doverujem mu.

megg
6. feb 2010

a este k tomu zazmluvneniu, najradsej by som stavila na istotu mat tam lekara, ktoremu doverujem. Vtedy mi tych peniazkov luto urcite nebude. No ale ak sa nevydari, tak svet sa preto nezruti.

bibione
6. feb 2010

kacenqa: jaj taaak,ty uz si v nemocke...no tak to hej,to mas pravdu...v tom pripade ano...radsej ho mat poisteneho 😉 ...inak ja nechapem,ked si dr zaplatis,ako je to mozne,ze je dakde v mimo???? stalo sa to viacerym babam co poznam

megg
6. feb 2010

kacenqa, absolutny suhlas 😵 Ja mam tiez z neho taky isty pocit ako ty! Zatial maxi spoko. Uvidime co bude po tom.

kacenqa
6. feb 2010

megg a ty si s nim dohodnuta len tak? lebo ja normalnena zmluvu, dufam, ze v pondelok mi ju uz vrati podpisanu vsetkymi kompetentnymi, nech to mozem cvaknut...

ako peniaze do vrecka by som nikomu nedala, pri gretke som si povodne chcela dohodnut Pruzinca (este som vtedy nevedela, ze mares rodi tiez) a pruzinec povedal, ze onnezazmluvnuje, ale ze ved nejako sa dohodneme...tak to teda nie...a valenta, ked som sa opytala, hned na prvej poradni, ci by bolo mozne sa s nim dohodnut, tak mi pekne dal zmluvu, ze si to mam pozriet a doniest vyplnene, to sa mi ratalo

megg
6. feb 2010

Kacenqa, nie, mam od neho zmluvu. Tiez peniaze do vrecka nedavam. Ani nahodou.

kacenqa
6. feb 2010

bibi: som tu od stredy len na pozorovanie, lebo mi nameral valent na poradni vysoky tlak 150/100. a mala som ist uz v piatok domov, ale blby internista sa rozhodol, ze mi treba lieky nasadit, tak si ma tu este nechali na vikend, lebo ma treba zas sledovat, ci tie lieky nesposobia dake kolisanie tlaku....pritom mi nic nerobia, iba 2x denne monitor a 5x denne mi tlak omeraju a co som tu, nebol vyssi ako 140/90...no ale co narobim...na pondelok rano mam slubenu ale prepustaciu spravu, tak dufam, ze uz ozaj nic sa nestane a pojdem domov, ved mam este 20 dni do terminu....

no a s tym zazmluvnenym maresom, ono ja som vedela, ze idem do rizika, lebo on uz ked sme tu zmluvu podpisovali, ma upozornoval, ze na jarne prazdniny ide na dovolenku. ale este vo stvrtok na poradni som bola total zatvorena a vravel mi, ze to nevyzera na skory porod a bum v sobotu zacali prazdniny a ja v nedelu rodila 😀 som sa smiala, ze ani dvere na aute nestihol zabuchnut a ja uz letela do porodnice 😀

megg
6. feb 2010

Inak cvaknut to mozes aj pripadne po porode, nic sa nestane. Takze sa nestresuj ak to nemas este zaplatene. Ved este mas kopec casu 😉

bibione
6. feb 2010

kacenqa: tak to neni sranda zas stym tlakom 140/90 su hranicne hodnoty u tehu...preeklamsia neni bohvie co a dost to komplikuje porod...tak radsej nech ta pozoruju,nez by sa malo nieco stat tebe aj babatku...joooj...drzim vam baby vsetky palceky,aby ste boli vsetci zdravi 😉

csina
7. feb 2010

čerstvým maminám gratulujem, a držím palčeky, aby ste sa rýchlo adaptovali.... 🙂
nám ten čas tak letí, ale na Kramáre spomíname viac menej v dobrom, takže týmto povzbudím aj mamky v očakávaní 🙂 😉

zuziq
7. feb 2010

aj ja gratulujem a tisko zavidim.. ja sa neustale sledujem, mavam casto "poslickov" a zakazdym kuknem na hodinky, ci sa nebudu opakovat 😀 uz by som to taaak chcela mat za sebou...

megg
7. feb 2010

Zuziq, ja by som to tiez chcela mat uz za sebou, ale ani poslickov nemavam. Uplne v pohode som, tlak tiez ok. Tak len cakam a dufam, ze to potom spoznam a v pravy cas vsetko stihnem 🙂

zuziq
7. feb 2010

megg ja zajtra zacinam "len" 39tt ale nejak som si vsugerovala ze do 40tt nechcem cakat 😀 hlavne som stale nervozna, ked sa maly nejaky cas nehybe, uz by som ho najradsej mala pri sebe 😵
ja mavam poslickov uz snad od 6 mesiaca, potom to ustalo a teraz je to dost caste.. by ma zaujimalo, ci to ma nejaky vplyv na samotny porod, napr. ci je porod lahsi, ak poslicky su, ale nejak sa mi nedari zistit statistiku 😀

megg
7. feb 2010

Zuziq, ja som si aj vsugerovala a nic zatim 🙂 Ale zas na druhej strane som rada, ze do tejto zimy sa nehrnie 😀 I ked nervozna som uz dost.

kacenqa
7. feb 2010

caute, tak mne sa ten tlak upravuje, dnes uz cely den mam 120/80, tak verim tomu, ze ma pustia a dobojujem to doma 😉

myslim inak, ze poslickovia nemaju daky vplyv na lahkost porodu, ved poslickovia su vlastne to, ze maternica zacina vyvijat kontrakcnu cinnost, ale podla mna na samotny priebeh to vplyv mat nebude...

aj tak vam babule drzim palce!

bibione
7. feb 2010

megg: uz jedno babo mas,tak by si to mala spoznat 😀 ...mno ja som bola v ocakavani asi od 35tt...v 38tt som mala poslickov kazdu boziu noc,vzdy po polnoci do 6 tej rana a nic 😠 ...uz som mala termin a stale nic...no na porazenie,az som si potiahla 42tt a vyvolavacka....inac posledne 2tt po poslickoch ani sstopa 😅 bohvie ci by som porodila,keby mi porod nevyvolavali

martina46
7. feb 2010

kacenka, super, tak nech sa tento tlak udrzi!
mozno sa aj v porodnici stretneme, mame v terminoch rozdiel tyzden a myslim si, ze prenasat nebudem 🙂

zuziq
8. feb 2010

baby, moc ste ma nepotesili 😀 som myslela ze ked sa moja maternica tak "poctivo" pripravuje na porod kazdu chvilu tak potom bude v reali uz taka pripravena, ze to pojde jak po masle 😀 jasne ale ze to je len moje zbozne prianie 😵

amisa
8. feb 2010

bibione no ja som to mala ako tvoja mamina... hehehe.. vdaka bohu za cipok, inak by Veronika v brusku bola asi az do puberty. poslickovia v noci, krasny silny pravidelny ( to viem lebo som bola 4 dni pred tim uz hospitalizovana) a rano nic.. ani som sa len neotvarala stale len 1.5 prsta. Po cipku stale nic ale na noc sa to rozbehlo.. cela "sranda" trvala 11 hodin plus sitie. Bol to zaberak na fyzicku, lebo Epi mi nestihli podat. Oddychujte babule a pospite si kym sa da. 🙂

zuziq
8. feb 2010

kazdy mi hovori, aby som oddychovala do zasoby, ale ked mne sa vobec neda spat... 😖 v noci sice spavam celu noc, aj ked som kazde dve hodiny hore (mozem si podla toho hodinky nastavit) potom v pohode zaspim... ale cez den aj ked som unavena, nedokazem si pospat tak ako kedysi... a doma sa uz tak neskutocne nudim, ze by som radsej okolo drobca uz behala 😀

katikaba
8. feb 2010

babenky ja som si uz pomaly balilm veci,ale co si beriete do porodnice,cestovnu tasku alebo kufor,ja mam taky trolley,tak ten si asi zoberiem

katikaba
8. feb 2010

a este ma napadlo,je potrebne uz pred porodom mat najdeneho pediatra?

zuvinka102
8. feb 2010

ahojte mozem sa k vam pridat?? ja budem tiez rodit na kramaroch ale ako vidim podla tyzdnov tak neskor nez vy 😅 😅 chcela som sa spytat ohladne toho, ze zajtra idem na prve ponaucenie ohladne cvicenia k dr. Jandovej ci tam niektora chodite, a ze co si mam zobrat na to prve ponaucenie ci my viete poradit dakujem

kacenqa
8. feb 2010

caute babule, tak ma dnes chvaaaalabohu pustili 😀 som tam uz od pol deviatej hompalala nohami na posteli a cakala, nakoniec o 14.00 som dostala prepustaciu spravu, no tak som odtial zdrhala, ze som tam az sveter nechala 😀 😀 (po ten som sa vratila) a este aj v chladnicke nejake veci, tak dufam, ze to odtial potom sestricky vyhodia, na to som si spomenula az v aute....

a inak - dostala sa mi dnes do ruk sprava, z ktorej som sa dozvedela, ze ten moj cisarak viedol Lovisek....som kukala jak puk, normalne, fakt som bola 2 roky v tom, ze ho robili len rusnak s plankom, no tak som sa po 2 rokoch dozvedela, ze oni mu vlastne asistovali....tak parada....tak som to len chcela uviest na pravu mieru aj tu.

katika - ja som mala kufor, aj kvoli notebooku, aby som ho mala kam zamknut. a pediatra musis mat dohodnuteho uz pred porodom, lebo jeho meno potom diktujes na novorodeneckom

zuvinka: ponaucenie o cviceni???? to pocujem prvyraz...to je daco nove? podla mna to bude asi rovno cvicenie, zober si dake gate na prezlecenie (pripadne aj tricko, ale moc sa nespotis) a ja osobne som si zvykla zobrat vankus taky mini pod hlavu, aby sa mi lepsie lezalo

zuvinka102
8. feb 2010

kacenqa no teraz som si precitala pre istotu este raz ten mail a zistila som, ze je to len nejaka vstupna konzultacia pred priravou porodu a tak, ze nam tam potom povie aj o cviceni

kacenqa
8. feb 2010

zuvinka: to asi myslis to sedenie, ktore treba absolvovat, aby mohol byt otec pri porode? ides tam sama ci s partnerom?

alebo je to mozno len daka prednaska o porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre