Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bambula1307
11. nov 2009

Ahojte zienky.
tinad ja som dnes bola 🙂. ty si bola aj s manzelom ze? 🙂.
tak ja mam CS stale 4 a podla monitoru ziadne kontrakcie. termin 15..takze ak neporodim v stredu idem zase 🙂).
Valka blahozelam k mimcu 🙂)..
Dnes nas tam nebolo vela, tak asi viac mamiciek porodilo od minula 🙂))

krevetka2
11. nov 2009

baby, aj nas piatkovych chodi k Ferakovej stale menej, naposledy nas bolo uz len sest, asi naozaj uz vacsina novembrovych maminiek porodila 🙂 tesim sa, snad bude v porodke trochu prazdnejsie 😉

csina
11. nov 2009

No ja som úplne prekvapená, aká je Dr. Jandová expresná, dnes som jej písala mail a už mi aj poslala odpoveď s termínom 23.-ho. 🙂
Ideme s drahým na prípravu pre otecka tak, ak ste to niektoré už absolvovali, bolo by fajn, keby ste mi tak stručne opísali, čo nás tam čaká, lebo môj man. je z toho akýsi oplašený.. 😀 😀 😀

j777
11. nov 2009

csina, je to uplne v pohode, nemusi sa vobec stresovat...vysvetli ako prebieha porod, od toho ako pridete do porodnice az po presun na oddelenie sestonedelia...kedy co cca robia a preco sa to niekedy musi robit a podobne....a potom nejake veci okolo papierovaciek po narodeni.... neboj, je to uplne v poho... 😉

johanka.
11. nov 2009

csina, je to dobre, podla mna sa treba tesit, dr. Jandova to robi velmi vtipne a uvolnene, moj manzel sa aj celkom pobavil 😀 . Vlastne vas pripravi na to, co vas ocakava, aby ste z toho neboli prilis vyburani, ked to uz pride, aby ste skratka vedeli, do coho idete, nech to potom nie je jedna velka neznama.

olinka6226
11. nov 2009

ahojte mate niekto prosim mail na jandovu?

csina
11. nov 2009

Ďakujem kočky, snáď to zvládne...Už máme jdnu dcérku, tak viem, čo ma čaká, ale on ešte nie.. 😀 Doprajem mu, nech si to plnohodnotne vychutná... 😀 Inak pozerám, že to máte za pár....máte zazmluvneného, či nie?
olinka...ja som si dala tu na koníkovy do vyhľadávača, že mail jandova a hneď mi to vychrlilo, le som si skopčila link... 🙂

olinka6226
11. nov 2009

dik za radu idem skusit 😉

zuzitka
11. nov 2009

ahojte

neviete, či je plno na kramároch? lebo čítam ružinov a tam už stopli príjem, rodičky posielajú do iných pôrodníc 😕

valka
11. nov 2009

alififi, maly je uz na svete 🙂
porod bol v ramci moznosti prirodzeny - bez akychkolvek zasahov a liekov (okrem nastrihu a anestezy pri siti, lebo maly bol dost velky)...dokonca doktorka suhlasila s polohou tlacenia na boku 😵 aj ked sa jej to az tak moc nepacilo...manzel bol cely cas pri mne...porod bol dlhsi ako pri lucke - musela som vela chodit, lebo som sa otvarala strasne pomaly....
po porode mi maleho nechali aj na izbe - porodila som rano o 6 a zobrali ho na novorodenecke az okolo 10, okupali ho a o 11 som ho mala znova pri sebe 😵
takze vsetkym mamickam prajem, aby mali rovnako krasny porod - treba vsak na to asertivitu 😉

johanka.
11. nov 2009

csina: doktora nezazmluvnujem, na nikoho som nepocula nic zle, vsetkych len chvalia, tak nemyslim, ze si treba niekoho specialne zaistovat.
zuzitka: to vyzera dost divoko, takto preplnene porodnice. Ale Kramare vraj uz nikam neposielaju, tie vraj beru vsetko, myslim ze dr. Jandova to raz spominala. Ale taky natresk... aby tam tie tri porodne boxy nakoniec stacili... 😒

ewelyne
11. nov 2009

fakt uzasne, zatvarat prijem,... cize pre BA a okolie len Antolska a Kramare, po tom, co porusili male porodnice ako napr. Malacky... ze super.... a potom to tak aj vyzera, neviete co a kam a dobre ze sa nerodi a nespi na chodbach.... ☹

zuzitka
12. nov 2009

ewelyne ... vraj sa v ružinove narodila cez víkend 26 detí 😕 😕
takže sú určite total plný

a beruska písala, že kramáre už stopli nadštandardy pre oteckov 😅 lebo na izbe boli aj 4 oteckovia ... a ostatné mamičky dávali s detičkami na vzdycháreň 😕 😕

ja idem dnes na poradňu, skúsim sa popýtať, že ako to je ...

tinad
12. nov 2009

Maminky, chcela by som sa spytat, ked ste si niektora zaplatili a zajednali PEDU a nakoniec ste ju nepouzili, vratili vam peniaze? ako sa postupuje, ked ju nepouzijem? a preco ste ju nepouzili, ak smiem vediet??? dakujem.

olinka6226
12. nov 2009

tinad peniaze ti vratia. ked pedu nevyuzijes na porodnici (al. sestonedeli) by ti mali napisat taky listok a potom ti v pokladni vratia peniaze. ja som pedu nemala vobec, ale funguje to rovnako aj ked napr. otecko alebo zasmluvneny lekar nestihnu prist k porodu.

csina
12. nov 2009

No a mňa zaujíma, kedy sa to platí....Dopredu, alebo ??? Napr. za prípravu k pôrodu otacka sa platí už na prednáške u Jandovej a epi na pohovore u anesteziológa ??? Koľko si mám pripraviť, vraj zdraželi... 😕 😅

johanka.
12. nov 2009

Vsetko sa plati v okienku "platene sluzby", co je vo vestibule oproti vchodu, co je blizsie pri urgente. Dr. Jandova Ti na prednaske pre oteckov da len taky papierik, s ktorym to pojdes zaplatit. S anesteziologom to asi bude fungovat podobne. Ten otecko stoji 16,60 a epi tusim 106 eur.

johanka.
12. nov 2009

Tinad: moja sesternica rodila na Kramaroch v juni a epi mala ako poistku, ze si ju da, len ked budu bolesti privelke. Ale vraj jej ten porod neprisiel nejaky strasny, takze si ju nakoniec ani nedala (a peniaze jej samozrejme vratili) 🙂

mir09
12. nov 2009

Caute baby, som tu nova a celkom sa mi to uz blizi 🙂 termin 29.11. tak sa pripajam.

Csina s tou epi je to tak ze si musis ist dat este urobit nejake krvne testy na svoju ambulanciu (gyndu), teda najskor behni na anesteziologicku ambulanciu dvere 250 (chodba medzi poliklinikou a nemocnicou na prizemi) tam ti daju nejake papiere a poslu ta k vlastnej gynde na krv. Zaplat az potom ked mas vysledky 🙂 a je to 106.

j777
12. nov 2009

mir09 : rovnaky termin 🙂

zuzitka
12. nov 2009

aj mne sa zdá, že EPI stojí 106€ ... dosť, ne? 😕
ja idem bez ... aspoň dúfam 😅

dnes mi dr. na poradni vraví, že nevydržím do termínu 3.12 😀 😀 😀
mám CS 8

j777
12. nov 2009

zuzitka tak to ti zavidim...u mna sa dako nic nedeje a ta velkost co som pisala podla posledneho ultrazvuku... 😕

johanka.
12. nov 2009

zuzitka supeeer 😀 Mne tiez doktori slubovali, ze porodim skor, o dva dni mam termin, a stale nic 🙄 No, prvorodicky vraj skor prnasaju, nez sa ponahlaju 😒 Ozaj, pytala si sa na Kramaroch, ako zvladaju ten naval?

zuzitka
12. nov 2009

ja som prvého prenášala týždeň. možno teraz to pôjde rýchlejšie 😉 😉

pýtala som sa, že majú len okolo 35 rodičiek momentálne, že to je okej, že mávajú aj 50. takže kludne môžem ísť rodiť 😀

mne jak dnes hmatala brucho, že to bude velké dieťa, že 4100g určite 😀 😀
prvý mal 3950g ... tak som prevelice zvedavá 😀 😀

j777
12. nov 2009

no pekne tak sa mozme predbiehat vo velkosti... len neviem ci to je zrovna vyhra 😉 😉

mir09
12. nov 2009

no nestraste, ja vlastne ani neviem aky je ten nas maly velky, ale kedze sme obaja dost vysoki tak predpokladam, ze to tiez nebude krpec 🙂 snad nas o tyzden na poradni uz konecne zmeraju,

ewelyne
12. nov 2009

zuzitka, a kde pisala beruska, ze stopli pobyt oteckov na nadstandarde na Kramaroch?
tuto niekde? Nevies stopli to uplne nastalo, alebo len na toto obdobie??? Ja by som im tam najradsej za to isla vynadat.... fakt.... a nech mi nikto netvrdi, ze o nadstandard nie je zaujem a ze je tam aj malo oteckov... a ze su tam bezne volne izby.... 😠

zuzitka
12. nov 2009

beruska to písala v inej téme. ale dnes mi dr.Čukašová povedala, že neni to až také zlé. ale na nadštandard som sa nepýtala, ja idem na normal izbu 🙂

zuzitka
12. nov 2009

nedá sa na takéto infošky moc spoliehať, lebo čo je pravda dnes, nemusí byť pravda zajtra. môžu naraz prepustiť 4 mamičky a hned je volná izba 😉 😉

beruska.zuzanka
12. nov 2009

Ahojte, písala som o tom v téme Najkrajší vianočný darček a vraveli ná to včera, že je aj oznam vycapený na deviatom, že dočasne je to stopnuté, teda pobyt s oteckom v nemocke. Ale podľa mňa je to normál, ak nie je miesto... veď mamky s miminkami musia mať prednosť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre