Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzuliak1981
9. máj 2014

@babika131 ty už to mas na spadnutie 😀 , čakáme dievčatko a vy? Dnešný monitor o dosť lepší, aj keď zopar vyšších hodnôt tam bolo, takže pokračujeme s tabletkami a kludovym režimom

zuzuliak1981
9. máj 2014

@matuskova003 ďakujem, dnes sme dopadli lepšie, dr povedala, že už by asi ani do inkubatora nemusela ísť, ale nech ešte ostane vo vnútri 😀

zuzuliak1981
9. máj 2014

@laylaba to je fajn, že monitor ok, aj keď ty už môžeš onedlho rodiť 😀 , budeš si niekoho zazmluvnovat

gilmoregirl
10. máj 2014

@laylaba @babika131 @zuzuliak1981 Ahojte, tak ste ma tuším aj predbehli na tie poradne nakoniec, baby ako to tam chodí? Keď prídem do tej polikliniky treba sa tam dakde registrovať a zobrať si číslo či ako?
A teda ak som to správne pochopila to čo ma objednali na 222 na 7:00 ráno je monitor a potom ma pošlú s tým papierom do nejakej poradne? Som z toho nejaká popletená, že ako to vlastne je a ešte by ma zaujímalo, ako dlho ste tam boli cca?

babika131
11. máj 2014

@zuzuliak1981 My druhého chalaniska,aspoň urobíme tatovi olympijské družstvo. 😀 No tak hlavne,že to máte v porádečku a tabletky fungujú. Ja idem v utorok,ale už mám také pocity,že neviem či to vydrží dovtedy.

babika131
11. máj 2014

@gilmoregirl No keď si na siedmu objednaná vojdi do tej ambulancie hneď ako tam dorazíš a odovzdaj tam knižku,majú otvorené dvere,aby ťa mohli zapísať. Inak sa nemusíš.nikde registrovať. Ten monitor trvá cca 20 minút,ja som bola pol hodinu a potom pôjdeš na číslo dverí 217 a tam ti skontrolujú ten monitor a objednajú ťa na poradňu. Potom budeš absolvovať tieto kroky už každý týždeň. 😀 Ale o tomto všetkom ťa informujú na tom monitore,aj sa ťa tam budú hocičo vypytovať,veľmi milé sestričky sú tam,teda aspoň na mňa určite boli.

gilmoregirl
11. máj 2014

@babika131 Ďakujem pekne, som bola len zvedavá, že teda na čo sa mám pripraviť a tak...

babika131
11. máj 2014

@gilmoregirl Neni za čo. A ešte som zabudla,ťa pošlú objednať sa na UZV na 8 poschodie,celkom som sa nabehala. 😀

zuzuliak1981
11. máj 2014

@babika131 kedy koncis 38t? Ty už to mas teraz v pohodke, už môžte ísť na to 😉

lucia20
11. máj 2014

@gilmoregirl baby, neviem ci sa vam podarilo uz dovolat jandovej na predporodnu pripravu, ale odporucam mail. ma to aj napisane, ze kontaktovat prednostne mailom. ja som skusala volat dva tyzdne a nic. a napisala som mail a do hodinky som mala odpoved aj s terminom.

babika131
11. máj 2014

@zuzuliak1981 No ja ho končím až budúci týždeň. Ani mi nehovor,prvého som rodila na začiatku 39,ale už som z toho riadne nervózna

babika131
11. máj 2014

@lucia20 No ja som za ňou bola osobne,keď som bola teraz na monitore. A v stredu alebo vo štvrtok máme prísť

zuzuliak1981
11. máj 2014

@babika131 takže dvaja chlapci, aspoň sa spolu zahrajú, kde si rodila prvý krát? Koľko má malý rokov?

celasapremenim
11. máj 2014

@zuzuliak1981 ahoj, sorry,ale nejdem to tu vypisovat, ale mala som ho zazmluvneneho, nebolo to dopredu dohodnute, vyplynulo to zo situacie 🙂

gilmoregirl
11. máj 2014

@babika131 ďakujem za info, no už sa "teším" však už ledva fučím, keď mám prejsť dlhšiu vzdialenosť a to mám ešte cca mesiac pred sebou

babika131
11. máj 2014

@zuzuliak1981 Na Kramároch,bola som tam veľmi spokojná,preto tam idem znova. Malý mal teraz v apríli tri roky

babika131
11. máj 2014

@gilmoregirl No ešteže nemusíme na tie poschodia šlapať pešo. 😀 Koľko si pribrala doteraz?

zuzuliak1981
11. máj 2014

@babika131 ktorý lekar bol pri pôrode? Mala si zazmluvneneho? Vraj 3 ročný rozdiel je ideálny

babika131
11. máj 2014

@zuzuliak1981 No idem kuknúť nepamätám už,ale viem,že som tam mala primára. Srandista

veriaca
12. máj 2014

baby, ked sa objednáva do poradne dá sa konkrétn tomu lekárovi...? resp. po tom monitore je vyšetrenie a ultrazvuk v jeden deň-mňa bude manžel voziť,tak koľko dovolenky potrebuje...

babika131
12. máj 2014

@veriaca Veľa dovolenky. 😀 No monitor zvyknú objednávať v deň poradne,ak ti to tak nedajú skús ich poprosiť,mne to tak dali. UZV mám až 20.05.

gilmoregirl
12. máj 2014

@veriaca ja som bola dnes prvý krát, myslela som, že vybavím všetko naraz ale nie. O 7:00 som išla na monitor, tam ma poslali na poradňu, že sa tam mám ísť objednať a vrátiť späť im povedať.
Na poradňu ma objednali na stredu na 13:00 a na monitor zas tiež na stredu na 7:00, akože 2x tam môžem behať ako šibnutá a na ultrazvuk idem až 19.5. takže totálne rozhádazané. A predpokladám, že budúci týždeň opäť ďalšia poradňa + monitor (ale ten už by som asi ak sa bude dať s tými sestričkami tam dohodnúť aspoň prispôsobila poradni, nech nemusím zas behať ako šišina 2x za deň). Takže asi veeeľa dovolenky bude potrebovať ☹ Alebo mu daj potvrdiť priepustku a ušetrí si dovču.

veriaca
12. máj 2014

no díky a to sme u bláznov? to nemôže lekár hned spraviť ultrazvuk...to nehrozí tam takto chodiť celý mesiac pred porodom

liz_lemon
12. máj 2014

@veriaca no, zial takto to tam funguje, tiez som tam chodila aj 2x za den, a to bolo brutalne teple leto, cestovala som tam mhd z Podunajskych Biskupic, otrasne nieco, ale dlho som tam nechodila, lebo som predcasne porodila 🙂
a dostat sa na ultrazvuk je o stasti, ja som tam bola raz, neskor uz bol pokazeny...viem, ze niektore baby sa na ultrazvuk ani nedostali

laylaba
13. máj 2014

@babika131 ahojcek,nakoniec som predisla vsetkym kurzom,poradniam a monitorom,nakolko sa nas drobec vyoytal na svet skor. Na den matiek som krajsi darcek ani mat nemohla. Narodil sa nas Hugo 48 cm,3230 g. Mame nesmiernu radost ♥♥♥♥♥♥♥drzim palce vsetkym tehulkam,ktore to caka ;)

bosoriak
13. máj 2014

@veriaca Ahoj, mna tiez pri druhej dcere komandovali, ze to musi byt jeden den monitor, druhy poradna, ale ja som mala uplne bezproblemove tehotenstvo a tak som sa na nich vykaslala a chodila som tam v jeden den. Na monitor som sla asi hodku pred zacatim ordinacnych hodin poradne a dala som si zaznam vyhodnotit lekarkou v poradni a bolo. Na ultrazvuk som ani nesla a to som prenasala asi 10 dni.
Ak nemas ziadne problemy, tak tam urcite nebehaj ako na klavir, ved to sa zblaznis z toho cakania tam.

babika131
13. máj 2014

@laylaba Jejda,no krásne. Gratulujeme silno a veľa zdravia prajeme. No ja mám za sebou dnes ďaľšiu poradňu a monitor,tak uvidíme.

babika131
13. máj 2014

@gilmoregirl No mne fakt prispôsobujú monitor poradni. Len budúci utorok tam strávim celé doobedie,pretože mám monitor 7:40,uzv 09:00 a pak poradňa,des

babika131
13. máj 2014

@veriaca No budeš musieť. 😀 UZV robia už na oddelení na 8. poschodí

babika131
13. máj 2014

@liz_lemon No teda baby,mne tam fakt vo všetkom vyhovejú,milí sú,ústretoví a hneď všetko vybavím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre