Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

katikaba
10. jún 2014

@jargre Ahoj,posielam aktualny zoznam,co do porodnice na Kramare:
Budúca mamička,
onedlho sa vo Vašom živote odohrá významná udalosť. Do rodiny pribudne ďalší člen – Vaše dieťatko. Je samozrejmosťou, že všetky ženy rodia v pôrodnici. Iste na to pamätáte, a preto si zavčasu pripravte do osobitnej tašky veci, ktoré budete v pôrodnici potrebovať pre seba i pre Vaše dieťatko. Dobre tiež strážte Vašu tehotenskú knižku, kde sú dôležité záznamy, ktoré umožnia lekárom čo najlepšie viesť pôrod, ako aj rýchlo a správne zhodnotiť stav novorodeniatka.
Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky (tzv. čestné prehlásenie o priznaní otcovstva)
tehotenskú knižku a preukaz zdravotného poistenca
Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery, nosný spray pre vysušenú sliznicu v nose
pohár
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr. MP3 prehrávač al. CD-player, malý vankúšik ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka
Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky - ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

zuzuliak1981
10. jún 2014

@chelonka
@babika131 ahojte, takže my už máme po, Lucka sa narodila 1.6., 3280g a 47 cm, žiaľ, museli sme ísť akutnou sekciou, hlavne, že je Lucka v poriadku

babika131
10. jún 2014

@zuzuliak1981 Tak gratulujeme. A presne tak,hlavne,že ste v poriadku a zdravé. A čo sa dialo,ak sa môžem opýtať?

zuzuliak1981
10. jún 2014

@babika131 malá nezostupovala, nepostupujuci pôrod ☹

jargre
11. jún 2014

@katikaba Ďakujem veľmi pekne za info čo si vziať do nemocnice okrem dokladov a hlavne som nevedela co pre dieta, ci si mam vziat vsetko uplne,Ďakujem

celasapremenim
11. jún 2014

no ten zoznam je nejaky chudobny, dve nocne kosele urcite nestacia, zena straca po porode vodu, ani dve podprsenky nestacia ...a 5 podloziek pod pacienta je po prirodzenom porode tak na dva dni
tak neviem...ale ved moze potom priniest dalsie veci manzel
no a este tam je potrebne zobrat si isto mineralky a vody teda

babika131
11. jún 2014

@celasapremenim No ja som za 6 dní minula 4 nočné košele,minerálky veeeľa,ale je tam k dispozícii celý deň čaj. 😀 5 podložiek som mala tak na 1 a pol dňa. Podprda mi stačila 1 nakoľko mi mlieko samovoľne začalo tiecť tak na 4 deň.

celasapremenim
11. jún 2014

@babika131 🙂 to mame fakt asi kazda uplne inak, si pamatam, ze som otocila tri kosele denne, tak som davala vodu prec z tela po porode hned prve dva dni, potom to trochu ustalo, ale aj tak dve denne...tych podloziek ja netusim kolko som mala, ale tiez som davala vela denne a podprsenka, mlieko mi tieklo od druheho dna haha :D tak tie som mala styri a aj som ich prala
viete, co sa mi strasne nepacilo na kramaroch a hrozne ma to stvalo? ze tam nie je na izbe skrina a zena po porode ma drepovat po veci do tasky pod postelou, fakt super, nebola som na nadstandarde, lebo jednoducho neboli volne miesta
to je skvele na vytvorenie diastazy po porode
tiez manzel mi nemohol doniest mineralky na izbu, musela som si to trepat vsetko sama po tej dlhej chodbe....akoze neviem ako vy, bola som po porodoch celkom v kondicke, ale toto ma dost zatazovalo

gilmoregirl
11. jún 2014

ak do piatku neporodím, čo pochybujem tak v piatok príjem do nemocnice na 8C. Kto sa chystá koho stretneme?

katikaba
14. jún 2014

@jargre ten zoznam je od pani Jandovej,ktora robi na Kramaroch cvicenia pre tehotne a psycho pripravu,zaklad tam je a ked bude nieco chybat,rodina donesie 🙂 ja si beriem vsetko podla zoznamu

babika131
14. jún 2014

@celasapremenim No veru,každá to má inak. Ja teraz mením denne 2 podprdy. 🙂 Hej,ja som bola na nadštandarte a bola tam skriňa,až jedna pre dve mamičky,vcelku malá. 😀 No ja som tiež bola fit hneď po pôrode,a čo sa týka nosenia vecí,sestričky boli celkom ochotné a pomáhali mi. Takže ja a Kramáre,naozaj spokojnosť,už druhý krát.

babika131
14. jún 2014

@katikaba No čo sa toho zoznamu týka,vložky sme tam mali k dispozícii,nikdy nechýbali,ale mala som ich zo sebou aj ja,pre istotu. Wc papier bol tiež,jediné čo chýbalo,bolo mydlo na ruky. A aj čo sa týka oblečenia pre bábo sme dostávali z novorodeneckého,ak niekto nechce mať len svoje ovšem

nika1502
14. jún 2014

baby kolko dni po porode pustaju domov? ked je ovsem vsetko v poriadku aj s mimim? diiik

mammaroma
14. jún 2014

@nika1502
Na 4.deň, po sekcii na 5.deň 🙂

celasapremenim
14. jún 2014

@babika131 podla mna zavisi od sestriciek aj
vtedy ked som tam bola, tak jedna smena uplne super baby, aj ked nepomohli, ale aspon tam nerobili bordel po chodbe a druha hruzy

babika131
15. jún 2014

@celasapremenim To fakt? Ja odpadnem,ja sa tam nemôžem fakt takmer na nič sťažovať. Jediné,čo mi celkovo v tej nemocnici vadí,čiže na celých Kramároch,je hygiena čo sa upratovania týka. To je teda iná katastrofa

celasapremenim
15. jún 2014

@babika131 no hygienu som radsej nespomenula
bolo to skutocne zle, nastupila som na vikend, tie sprchy, radsej si to ani nevybavujem a izbu som si komplet umyla sama a vydenzifikovala....by si mala vidiet, co som tam zotrela okolo seba
inak, nechcem sa stazovat na porodnicu, nastastie sme si doviezli zdraveho chlapceka, ale ked si tak vezmem, kolko rokov prispievam nemalou ciastkou do zdravotnictva, v podstate som zatial nic nepotrebovala, som zdrava, tak je pre mna fakt hnus, do coho potom pridem, s cim sa clovek stretne, pristup ani nespominam, jednoducho, nech idu do riti, rodit pojdem do kocha a kaslem aj na to, ze si to zase zaplatim cele sama, vzdy som si to vsetko platila sama....a kramare, ked si spocitas naklady, VOBEC nie su lacne

liz_lemon
15. jún 2014

@celasapremenim veru je to tam spinave, a to chodia upratovacky kazdy den, neviem co upratuju, ale vzdy ked som si vytiahla tasku spod postele, tak tam lietali kudole prachu...hnus

celasapremenim
15. jún 2014

oni jednou handrou utru tri poschodia :D:D:D:D
divim sa, ze tam nemaju na novorodeneckom prusery s inekciami, alebo o nich mozno len neviem

babika131
16. jún 2014

@celasapremenim No to tam je veru tragédia s tým upratovaním.

balumi
24. jún 2014

baby nemali ste niektora planovanu sekciu u doc. Rusnaka?

nancsy
26. jún 2014

Ahojte! Som prvorodiicka, cakam dvojicky , som na rizikovom tehotenstve. Myslite si, ze je tato nemocnica vhodna? Vraj pojdem rodit cisarskym rezom tak neviem..... Rodili ste niektra dvojicky na kramaroch? Ake su vase pocity? vopred dakujem za rady.

lolonka
26. jún 2014

@balumi ..ahoj ja som u Rusnáka rodila 2X ale spontánne...ale švagrovej a sestre robil sekciu.. 🙂

skuncik
26. jún 2014

Ahojte, prvni porod jsem absolvovala na Antolske, ted pro dostupnost Kramare. Snad neolituji, ale podle nazoru zde, se to nelisi s Antolskou. Muzete mi nekdo poradit, jak to chodi s navstevou poradne na Kramaroch? Mam nejake info, ze se chodi zvlast monitor+poradna. Na monitor je treba se objednat? Budu vdecna za radu, pripadne i kontakt. Dekuji

sasa1983
26. jún 2014

Kočky, poradte, prosím, ktorý pôrodník???Mám dobré odporúťania na Dr. valenta, aj na prim. Rusňáka..alebo iný?? Ďakujem pekne

kikuskar5
28. jún 2014

Tak som sa az teraz k tomu dostala, napisem aj ja svoju skusenost. Necely mesiac pred porodom ma hospitalizovali s kontrakciami a sla som priamo na devinu, ze rodime. Aspon lekar tak zamyslal, ze malicku mame velku na svoj vek, ze neni na co cakat...ale zmena smeny, lekarov a primarka sa rozhodla porod zastavit. Tak som pobudla na 8C 16 dni, ze budeme cakat, ako sa to vyvinie po vysadeni liekov. Na personal 8C mozem povedat len same chvaly, sestricky su tam uzasne a tak som sa rozhodla, ze tam vydrzim aj po porode, uz len kvoli nim, ze nepojdem na nadstandard...ale situacia sa radikalne zmenila. Tyzden pred ma pustili domov, lebo mala sa rozhodla sa vykaslat na to, ze chcela ist na svet. O tyzden ma chytili v nedelu strasne krce, hnacka, zvracanie, horucka, velke opuchy, vysoky tlak...tak smer pohotovost, kde ma kvoli tachykardii malickej hospitalizovali na 8B na izolacku...na dalsi den sa behom 20 minut po vizite rozhodlo o okamzitej sekcii kvoli silnej preeklampsii, ze neni na co cakat. Tak malicka sa narodila 9.6. doobeda sekciou, ktora sla okamzite, moj ledva stihol prist, od mojho telefonatu, ze sa rozhodli pre sekciu bol v nemocke za 15 minut a ja uz som bola na sale. Vsetko prebehlo ok, hned mi prilozili malu, aj prisali, potom bola chvilku s mm. Mna previezli naspat na izolacku, kvoli tomu, ze nemali vysledky zo stolice, ci nemam nejaky virus. Prvy den som prelezala, na druhy hned rano ma postavili, slo to tazsie, ale slo to a pocas dna mi nosili malu na prikladanie. Este v noci ma nechali spat a od dalsieho rana od piatej uz mala bola stale so mnou. Mali sme problem s kojenim, sestricky na novorodeneckom boli maximalne uzasne, pomohli mi dat sa dohromady, natrafila som na perfektny pristup, takze sme sa dali dokopy a krasne kojime 🙂 a co sa tyka izby, mala som stastie v nestasti, tym, ze som dostala izolacku, mala som na izbe sprchu, wc a bola som sama samotinka, takze nadstandard hodnoteny 40eur na den vlastne zadarmo a s navstevami priamo na izbe 🙂 nasli sa na 8B aj sestricky s horsim pristupom, ale boli tam aj skvele baby, ale tam nepomahali v pripade potreby ako na sestonedeli, ale ani mi to nechybalo, malinku som si naplno mohla uzivat a nemozem sa stazovat. Poporodne vlozky k dispozicii, podlozky na poziadanie, trosku mi chybal pristup sestriciek z 8C, ale za tu izbu na samotke a s navstevami to teda stalo 🙂 takze ja mam s kramarmi super skusenost, dalsie dietatko tiez planujem odrodit tam 🙂 a uz tyzden a pol po porode som sa citila tak, ze keby nemam jazvu na bruchu, ani neviem, ze som mala sekciu 🙂

nika1502
29. jún 2014

mozem sa spytat ako je to na deviatom poschodi ked chcem nadstandard? su tam vlozky a podlozky k dispozicii dakujeeeemm 🙂

nika1502
29. jún 2014

@sasa1983 ja mam skusenost a velmi dobru s Dr.Janym. zachranil nam zivot 🙂

sasa1983
29. jún 2014

@nika1502 ďakujem...

strihalka
29. jún 2014

@nika1502 co viem, tak na nadstandarte jsou k dispozici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre