Pôrodnica Martin verzus Žilina - skúsenosti

denka259
14. mar 2018

Ahojte maminky, rozhodujeme sa nad pôrodnicou Martin vs Zilina. Chcela by som vás poprosiť, či by ste sa podelili so mnou o vaše skúsenosti z Martina (ústretovosť a profesionalita personálu, akceptácia pôrodného plánu, možnosti poloh pri pôrode, bod Inga azd) a ci by ste si vybrali skôr Martin alebo Žilinu? Ďakujem krásne za akýkoľvek príspevok

deti95060810
14. mar 2018

rodila som niekoľko krát v Mt. Záleží na akého lekára natrafíš.... možno to vyznie zvláštne, ale ja som bola s lekárom chlapom spokojnešia ako s lekárkou....

kiks_1
15. mar 2018

Ja som z NM a rodila som 2krát v MT a bola som max. spokojná.
Personál maximálne ústretový, ochotný, starostlivosť na vysokej úrovni.

mima693
23. máj 2018

@denka259
Ahojte, pridávam aj ja svoju skúsenosť, bohužial veľmi negatívnu!!!!!!Ako prvorodička som si chcela vybrať čo najlepšiu pôrodnicu, tak som googlila, obtelefonovala a zisťovala. Najlepšie vychádzala pôrodnica v Martine. Tak som tam volala a chcela vedieť ako to teda u nich funguje. Sestrička bola veľmi milá, poskytla mi základne info. Upozornila som ju na to, že nie som z Martina a či to nebude problém. Na to reagovala, že je jedno odkiaľ som, pôrodnicu si môžem vybrať bez ohľadu nato, kde bývam. Tak som bola spokojná, že mám vybratú pôrodnicu a nemusím už stresovať🙂 Všetky zistené info, ešte aj od kamarátky ktorá mala pozitívne skusenosti, že je jedno ktorý lekár ma odrodí. Všetci sú tam odborníci a netreba si priplácať za výber operátora (info od ďalšej kamošky , kt.sesternica tam robí sestričku). Tak som tento krok teda neriešila. Keďže celé tehotenstvo som bola na rizikovom a drobec bol otočený ešte aj zadočkom a nechcel sa otočiť, bolo jasné, že to bude asi sekcia. V 36t som opäť volala do Martina, že by som sa chcela objednať a prísť na vyšetrenie. Sestrička mi povedala, že sa nedá objednať a že mám prísť na vyšetrenie na 11,00 hod. ktorýkoľvek deň.Keďže som bola ešte v ten týždeň aj na internom vyšetrení, kde mi zistili mierne zvýšené pečeňové testy a dostala som lagosu s tým, že je nutné o týždeň urobiť kontrolné pečeňové testy znova. Tak sme sa teda až s týmito výsledkami vybrali na vyšetrenie do Martina. Čakalo ma nemilé prekvapenie....Pán "doktor" bol veľmi "mily" a prvé čo ho paradoxne zaujalo nebol náš zdravotný stav, ale informácia, že nie som z Martina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vy chcete akože rodiť u nás?To už môžu ostatné pôrodnice rovno pozatvárať, keď robíme ich robotu za ne!!!Potom nemáme miesto pre rodičky z Martina!!!Sekcia je bežná operácia a nie je nutné aby ste kvôli tomu chceli ísť rodiť do Martina!!!!
Tak a normálne som onemela.........................nechápala som.........................nebola som schopná žiadnej reakcie...Opísať ten pocit, ako som sa v tom momente cítila sa nedá ani vyjadriť slovami....Toto všetko počas vyšetrenia, nemohla som sa ani poriadne sústrediť na to čo hovorí, keďže nás vyšetroval a zároveň hovoril všetky tie veci....Nakoniec keď som spýtala, že keď sa teda aj napriek tomu rozhodnem ísť rodiť k nim, ako treba postupovať. Nato mi odpovedal, že ako chcem...keď chcem, môžem prísť o týždeň znovu na toto vyšetrenie. Čo sa týka odbornej stránky, nemôžem povedať, že by ma zle vyšetril, skôr ta ľudská stránka a ľudské práva pacienta neboli dodržané.... Pritom som si všetko dopredu zisťovala informovala sa aby som sa niečomu takémuto vyhla....Celkovo som volala do Martina 3x a zakaždým ma sestrička ubezpečila, že mám právo si vybrať kde chcem rodiť.....Takže takúto reakciu som skutočne nečakala....A keďže sa blížil deň D a už nebol priestor na iné riešenie, povedali sme si, že veď vyskúšame tam ísť ešte raz...Je to tiež len človek a jednoducho mal zlý deň.....O týždeň kontrolné testy nedopadli dobre, hodnoty vysoko stúpli. A keďže sme boli v Martine na tom vyšetrení, ktoré vlastne ani neprebehlo....Bol tam iný "pán doktor" vôbec ma nevyšetril (boli sme iba na CTG) a odkázal na kolegu, kt. nás vyšetroval predtým....A keď som ho upozornila na tie zvýšené pečeňové hodnoty, reagoval že nech nedramatizujem....je to úplne normálne atd. Mám prísť o 2 dni na kontrolu a oni si potom urobia svoje testy....Nakoniec som skončila ešte v ten deň (cca o 2 hod.) v inej pôrodnici = akútna sekcia!!!!!!ďalšie info k tomu asi nieje potrebné popisovať...Takže takto nakoniec dopadol ten strašne vychválený Martin....

veju13
29. sep 2018

@mima693 Ja už fakt neviem kam ísť 😭 som 34tt a všade len zle recenzie. Už som bola rozhodnutá pre Martin ale mame to 60km a po tom co si napísala... povieš mi prosím ta ktorý to bol doktor s odkiaľ si?

alantroj
14. nov 2018

Ja by som sla do Martina. V Ziline som lezala 2 tyzdne na rizikovom ale nemali miesto cize na novorodeneckom. Tie zazitky boli pre mna dôvodom na Martin. Mala som lahky porod, bez klystiru a nastrihu. Personal bol spickovy, plus laktacna na mieste. Jedine minus je strava - ta bola v ZA lepsia.

barboritta
17. mar 2019

Dievcata,ktore ste rodili v poslednom case v ZA,ako ste boli spokojne?pocula som ze sa dost zlepsili.rozhodujem sa medzi touto a martinskou porodnicou,ale este mam casu dost.diky

evittam
17. mar 2019

@barboritta Vid skupina pôrodnica Žilina.

12andreaandrea
15. júl 2019

Porodnica zilina

barboritta
15. júl 2019

@12andreaandrea bola si niekedy nedavno?

rebecca999
20. júl 2019

@alantroj to je aké šťastie že bez nastrihnutia. V tejto dobe by stále len strihali😂

spetka358
12. júl 2022

Ahojte, prosím vás o rady a skúsenosti s plánovanou sekciou v pôrodnici v Martine… v ktorom týždni vám naplánovali sekciu a ako to prebiehalo ? A prosím vás mohli ste mať partnera pri sekcii ? A umožnili vám spinal ? Ďakujem 🙏🏼

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre