Používame cookies. Viac informácií tu. OK
paulinkaa2
5. jan 2019

@ruzicka603 nad Tn ste neuvažovali? Známa tam rodila ta si pochvalovala

zuzipolo
5. jan 2019

@ruzicka603 ahoj,ja s rodila v máji v NR.za mňa úplná spokojnosť,nakoniec som mala akútnu sekciu.okrem jednej sestričky na novorodeneckom som bola spokojná,aj s personálom a hlavne na šestonedelí sú zlaté sestričky 😉

ruzicka603
autor
5. jan 2019

@paulinkaa2 Okolite mesta ani Trencin nepoznam tak dobre.Ani neviem kde maju nemocnicu.

catherinah
5. jan 2019

To chces odsoferovat sama? 😮

ruzicka603
autor
5. jan 2019

@catherinah Neviem.Pri dcerke som isla 10 dni po termine lezat do nemocnice a isla som tam na aute sama.Na 11ty den mi dali vyvolavacku.Teraz neviem ako to bude,kedy sa mi spusti porod.

liluska68
5. jan 2019

Ak to na teba príde, budeš rada, že si v nemocnici :D JA som rodila v PN. Pôrodné sestry super, lekári sú aj dobrí, aj horší, ale doktorka Kelemenová úplná topka. Tá ani nenastriháva, ked naizaj nemusí. Sestry na novorodeneckom tiež ako ktorá. To je obšírna otázka, Čo konkrétne by si chcela vedieť?

ruzicka603
autor
5. jan 2019

@liluska68 Hlavne to aky maju pristup na cakacke,pri porode a na sestonedeli k pacientkam.Ci poradia pri dojceni,ako je to s nadstandardnou izbou a take.

liluska68
5. jan 2019

@ruzicka603 Ked som prišla do porodnice, bola plna, takže som bola oproti na chodne na gynekologii - takže neviem ako to je presne na porodnom, ale tam ma chodili pozerať a pýtať sa ako mi je. Bola tam jedna super sestra, ktorá mi aj kríže masírovala, to pomohlo. Manžel tam byť nemohol, až pri pôrode. Síce som ich musela trochu presviedčať, že už rodím, nech idem na sál, ale stále mi hovorili, že som prvorodička, že to nepôjde tak rýchlo. Mali tam toho veľa, tak sa ma snažili ešte "odložiť". Pri pôrode ma odrodila viac-menej sestra, doktor nebol ani milý, ani pomaly prítomný.. bolo 5 ráno. Veľmi mi pomohlo počúvať sestry, bábo bolo za 10 minút vonku. Na sále sú dva boxy, oddelené veľkou plachtou. Mne bábätko hned nedali, bolo malink, ale inak dávajú a ešte ako som tam ležala mi ju aj priniesli na prvé dojčenie. Pri dojčení sa aj snažili poradiť, ale podla mna mohli aj viac. Väčšina bábätiek však odchádza plne dojčených. Ale ved ked je to tvoje druhé tak aj budeš vedieť ako na to. Nadštandardná je tam jedna, platí sa 17 eur na deň a návšteva môže ísť aj tam. Iným len na chodbu. Inak sú izby 2 - 3 - 4 lôžkové, niektoré veľmi pekné, niektoré ešte staršie. Tá 2 má aj mechanicky polohovatelne postele. Ja som bola na trojke, tá bola už novšia a mali sme super postielky :D

liluska68
5. jan 2019

Hyundai vozíky 😍

ruzicka603
autor
5. jan 2019

@liluska68 Tak cca viem co ma caka.Len kazdy porod je iny.A asi tiez budem mat strach predtym.Pri dcerke som mala problem s dojcenim,v nemocnici ju zacali hned prikrmovat.Na izbe som bola s jednou druhorodickou,co na kazdeho vykrikovala ze ona vie ako sa starat o babo nech jej do toho nikto nic nevyprava.X krat sa tam hadala so sestrickami a tak.Preto som rozmyslala nad izbou aby som tam bola sama.Len to je asi na nahode ci bude prave vtedy volna.

liluska68
5. jan 2019

@ruzicka603 áno, to aj moju, kedže bola malinká. Mali ju často na novorodeneckom. Nikoho tam ani nenapadlo, že ja si múžem mlieko odstriekať a dajú jej to. Radšej ju kŕmili Sunarom. Na môj popud jej potom dávali aj moje. U mňa bolo dôjčenie náročné aj kvoli mojim väčším prsiam a malinkej puse, ale jedna sestra mi ukázala ako si mám prsník stlačiť aby to išlo. Druhá na mňa zase nakričala, že malú musím každé 3 hodiny kŕmiť, ked je taká malá... Tak som si aj v noci dávala budík. To mi už však dalsia povedala, že každé 3 hodiny stačí cez den a v noci sa mám vyspať. My sme boli na izbe tri prvorodičky a úplne v pohode, posťažovali sme sa, pomohli sme si povtipkovali a aj deti postrážili ked bolo treba. Je to o náhode. Ja som sa však aspoň necítila sama. Som rada, že sme tak boli na izbe.

ruzicka603
autor
5. jan 2019

@liluska68 To je asi vsetko o nahode na koho sa clovek natrafi.

denkadenka
10. apr 2019

Ak chce zena rodit v Piestanoch este stale sa tam chodi na to sono pred porodom? Mne to robil Karaba v r 2013... ale vobec si nepamatam kedy sa tam ma ist prvyx. Vdaka za info

Tu začni písať odpoveď...

Odošli