Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
29. feb 2012

@pufinkaaa prihodim, neboj sa, len teraz ked takto kaslem a soplem nechcem tam ist, nieze nakazim maleho, ale na buduci tyzden uz tam na sto pecent pojdem a potom sem to hodim

lion13
29. feb 2012

@gabika783 určite by každá z nás chcela rodit v čo najprirodzenejsom prostredi, ale bohuzial sa stava ze sa to neda stihnut prist do zajednanej nemocnice co je od bydliska vzdialena neaky ten kilometer. Ja sa nechcem zastavat NZ nemocnice lebo čo skusenosť to zlá skusenost ☹

stvura
29. feb 2012

@gabika783 gabika, ja musim zasa povedat, ze som rada, ze som mala vyvolavacku, kedze ani pri jednom dietati som nemala kontrakcie take ake by mali byt...obe som mala prenasane, obe so zlou zelenou vodou, pri malej uplne bahnitou vodou....nechcem to zazit znova - nemat ani jedno dieta pri sebe prave kvoli tej vode a nasledne velmi silnej zltacke. Takze tentokrat zvolim dohodnuteho porodnika, vyvolanie porodu v termine. Oba porody som vsak mala velmi dobre, druhy expresny, pohodovy (obe deticky prirodene, obe male deti, ja mam super siroku panvu). A porod je skutocne taky ako sa ty pripravis, takze ak ides pozitivne naladena, nebude tazky...rovnako nasledne i to prilozenie, netreba sa vyhovarat ze nedojcim lebo som nemala dieta hned prilozene...to je blbost...ja som nemala ani jedno hned prilozene prave kvoli pozorovaniu a zltacke a obe mam dojcene a to dlhodobo - maleho 2r a 8m a dcerka je stale dojcena (17m zajtra)...treba si to len vydupat, chodit pravidelne dieta dojcit a necakat ze ti ho niekto donesie, odsledovat aby ti ho nekrmili UM a necumlikovali - proste priamo dat najavo ze si to nezelas.

gabika783
29. feb 2012

@stvura áno..veď ten oxytocín vždy pichajú žene v dobrej viere, že jej pomôže 😀
Nuž sú deti ktoré sa chcú aj skôr narodiť. Možno to bolo aj tvoj prípad. Kuk toto videjko. Hovorí v ňom košičký neonatológ.

https://www.youtube.com/watch?v=3bOcT2qZNto


a ten istý neonatológ hovorí v rádiu:
www.funradio.sk - hladajte rozhovor s Petrom Krchom

gabika783
29. feb 2012

@lion13 inak teraz je v časopise mamina 3/2012 článok Rodila som bez lekára (iba s pôrodnou asistentkou) a ešte jeden Pôrod neliečime 😀

gabika783
29. feb 2012

@lion13 neboj tá pôrodnica by musela byť pekne ďaleko aby si do nej nestíhala. 😉

stvura
29. feb 2012

@gabika783 ja mam obe po termine 5 dni (pocas celeho druheho tehu dojcenie, takze ani to nejako neurychlilo porod, hoci vsetci krutili ocami ze budem rodit urcite predcasne kedze cele tehotenstvo dojcim...ale hobi zlata rybka, rovnako prenasanie ako pri prvom - a to mam dve rozdielne pohlavia, takze ani nejake pravidlo ze dievcata sa ponahlaju neplati)...niekde vyssie som pisala ze ano, rodit s porodnou asitentkou je uzasne, lenze to musi byt zena pripravena, uvedomela a rovnako nesmu byt komplikacie. Z mojej strany som spravila napr. vsetko co sa dalo (ja by som si ak by slo len o mna kludne odrodila len s asistentkou), no ovplyvnit bahnitu vodu som nedokazala ani v jednom pripade / zrejme si nemala taky problem, takze je tazko to popisat aky je to zly pocit ked vsetci okolo teba panikaria, ty si maxi fit (pri druhom ma ani nenastihli, ani nesili), no dietatko ti len ukazu a uz bezia prec........a ja by som inac pri druhom nestihla porodnicu ani v Galante, kedze som porodila do pol hodiny 😉
Inac taky porodny dom ako je vo Viedni by som brala...u nas ale take cosi nehrozi aspon este 10 rokov.

gabika783
1. mar 2012

@stvura naše pôrodné asistentky na SK sú vysoko kvalifikované na to aby mohli viesť pôrod samé. Veď tak sa to deje všade na západe.. len my sme zaspali v dobe.
A ako tebe vysvetlili, že z čoho si mala 2x po sebe bahnitú vodu? Nuž keď ty si sa cítila v pohode a deti tiež,myslím, že by som zmenila prístup lekárov a zbytočne ťa pri pôrode nestresovala 😉 asi ti to v tej chvíli na sebadôvere nepridalo.

gabuci
1. mar 2012

@stvura ja som mala práveže pri pôrodoch priesvitnu,číru vodu,prvýkrát mi doma odtiekla,ani zápach ani farba...po druhé mi to brali v pôrodnici,tiež som mala v kartotéke napisané,že voda číra.Napriek tomu prvá dcérka prvých 24 hodín dostala žltačku,nadránom ked sa mi narodila dali ku mne na izbu,celý den tam bola so mnou a večer po 10-ej ju zobral MUDr.Bauer na svoje oddelenie do inkubátoru kvôli vysokej žltačke na deň a pol.

stvura
1. mar 2012

@gabika783 porodna asistenka ma u nas na SK presne vymedzenu cinnost a teda ak je komplikovany porod nemoze odvadzat porod sama pokial viem 😉 . To ze je zelena az bahnita voda nikto presne nikdy neodvovodni, precitala som si uz po prvom porode o tom vselico, kedze to vsak "nie je prenosne" tak pri druhom som to mohla a nemusela mat znova - udava sa ze len 10-15 percent porodov ma zelenu a bahnitu vodu...no a ja som pripad co oba porody boli so zelenou vodou, obe deti su zdrave, placentu som mala vysetrenu, som max zdrava osoba (v zivote som nefajcila, jem racionalne, nemam vysoky krvny tlak atd...) takze nespadam do rizikovej skupiny. Proste su veci co ti nikto neodvovodni a kedze je x inych veci co musis riesit po porode, tak ak je dieta zdrave uz potom na taketo "banality" zabudas.
@gabuci zltacka je zdrava a ma ju vela novorodencov, avsak mala by vypuknut na 2-3ti den po porode, nie hned do 24h s vysokymi hodnotami...to je uz problem 😒

gabuci
1. mar 2012

@stvura Ja to viem,že to tam bol problém,že skoro vypukla tá žltačka.Najprv som si myslela že kvôli pôrode je malinka taká do červena,ale behom dna furt bola viac taká do oranžova,bola som prvorodička,celý den sestričky okolo nás chodili a nič,večer došla výmena,ked som trocha zaspala o desiatej zobudili ma,nech sa neplaším,že malinká nie je v postieľke,má službu primár a vzali ju preč,zoberu jej krv,potom sa to uvidí.Potom došiel prímár a povedal,že si ju zoberu k nemu,lebo má žltačku,že ráno môžem isť tam kojiť.potom celý den každý doktor tvrdil niečo iné.Vraj,je to preto,lebo som tam ležala 11 týždnov a brala som množstvo liekov.Hrozil mi predčasný pôrod,druhý zas,že vraj som mala ťažký pôrod.To vôbec nebola pravda,Krátko pred tretou som išla do nemocnice a malá bola na svete bez vyvolávačky už o piatej.Trištvrte na päť som si lahla a o piatej bolo po všetkom.Potom došla aj moja gynekologička a ukludnovala ma,bude to dobré.To sa stáva.V nedelu som rodila,večer ju vzali,v utorok cez obed mi ju vrátili,v sobotu sme išli domov.No s druhou dcérkou som bola takisto na liekoch,len som odmietla nemocnicu,slečna dostala len slabučku žltačku,nebola preč odo mna,boli sme 5 dni v nemocnici,aj to len preto,lebo som rodila v stredu večer a povedali,keby ráno,tak v sobotu ráno ma pustia,ale takto len pondelok.N atu zelenu vodu ked som tam ležkala dosť žien to malo po termíne,lekári tvrdili,že je to už od prenášania,vraj všetko prestane správne fungovať.Bola tam jedna ,ktorá x týždnov tam bola kvôli tlaku,bolo povedané,že cisarsky ,no lenže ked nastal den ,zrazu všetko sedelo,nekonal sa sicársky...Dalo by sa veľa rozprávať o všetkom.Odvtedy niečo sa zmenilo,niečo nie,niečo k lepšiemu...

zuzukaa
1. mar 2012

@pufinkaaa aj ja so tu kupila zavinku taku peknučku ruzovu s uškami, nie zimnu ale prechodnu..

tomika
1. mar 2012

porodné asistentky su tie sestričky na porodnickom oddeleni.Nie?Pri porode bez komplikácii je pri porode lekár a dve tie porodné asistentky (sestričky).

gabika783
1. mar 2012

@tomika no nie každá sestra na oddelení je pôrodná asistentka. 🙂

gabika783
1. mar 2012

@stvura čítala som a čítala.... tak ma osvietilo, že som to už dávno zachytila, že zelená plodová voda je spôsobená odchodom detskej smolky. To by aj sedelo nakoľko si pri každom dieťatku prenášala. 🙂

gabuci
1. mar 2012

@tomika Ja som mala pri prvom pôrode dve sestričky,jedna komunikovala so mnou,aj lekárom,druhá len potichučko stála a držala mi chrbát,Pri druhom som mala len doktorku a sestričku,sestrička bola tichá,nič nevysvetlila,síce ani nemala kedy komu,lebo furt len doktorka sa rozprávala,dávala pokyny bud mne alebo aj jej.Tam nebolo potrebné aby stáli pri mne dve,boli by určite len ako sochy,či ten stojan nemá sluha. 🙂 Vlastne mne to neprekážalo kto mi hovorí,čo mi hovorí,čo nehovorí,tešila som sa,že pôrod krásne napreduje.Vôbec som nelámala hlavu nad tým kto je aká sestra,ako ked aj som ležala v nemocnici /vrchná,staničná či aká,len to ma zaujímalo,aby sa o mne postarali tak ako maju./Vieš ked som rodila tak večer služili dve doktorky a dve sestričky,vo vedlajšej miestnosti tiež rodila jedna,tak u každej bola jedna sestrička a jedna doktorka.So mnou skorej skončila,tak prešli k tej druhej,ona porodila o taku polhodinku neskôr.ja som potom ležala sama,sem tam sa pozrela jedna z nich na mna či mi nie je špatne,či nekrvácam moc.

stvura
2. mar 2012

@gabika783 no a prave preto tuzim konecne porodit na termin, takze dohoda s lekarkou a vyvolavacka...xixi...ozaj a je v NZ este ina porodna asistentka okrem pani Kalmanovej? Ale ako pisala gabuci, rodicke je fuk ci je obycajna sestra alebo porodna asistentka, hlavne nech dobre upokoji, pomoze a spravi svoju pracu tak ako ma. Co sa tyka porodu ja som nemala problem - ak neratam ze si ma po porode nikto ani len nevsimol dve hodiny a musela som doslova zobronit o slzu vody upratovacku, lebo za cely cas po porode mi nikto nevosiel na porodnu salu...horsie je to skor na vyssom poschodi co sa osvety a pomoci mamickam tyka (ale to vsetci tvrdia ze su pretazeni)

katuskaaa29
2. mar 2012

Ahojte dievcata, ako som slubila tu je zoznam dnes mi to poslala moja sestra, rodila pred 3mi tyzdnami toto vsetko brala so sebou do nemocnice:
MAMINKA
- župan
- 2 nočné košele ( vpredu na zapínanie )
- 1 osuška + 1 uterák na tvár , ruky
- 2 dojčenské podprsenky
- 1 bal. Tampónov do podprsenky
- 1 bal. Pôrodníckych vložiek ( ja som ich kúpila v zdr. Potrebách v FNsP NZ, ale majú aj inde )
- 4 ks jednorázových podložiek do postele
- 5 párov ponožiek
- Papuče
- Prezuvky do sprchy
- Ak chceš môžeš si zobrať aj fén na vlasy
- Kozmetické potreby: Zubná pasta
- Zubná kefa
- Sprch. Gél
- Šampón
- Telové mlieko
- Balzam na pery
- Krém na bradavky
- Toal. Papier
- Papierové vreckovky
- Hrebeň alebo Kefa na vlasy + gumička do vlasov
Kozmetické potreby som kupovala v Dm Drogerie lebo tam majú také malé cestovné balenia.
- Mobil + nabíjačka
DOKLADY
Občiansky preukaz
Kartička poistenca
Tehotenská knižka
Sobášny list ( stačí kópia)
Adresa + tel. pediatra
BÁBÄTKO
3 dojčenské košele veľ. 56
2 body veľ 56
2 čiapočky
3 rukavičky
3 ponožky
3 – 4 bavlnené dupačky
1 bal jednorázových plienok pre novorodencov od 3 -5 kg
5 ks bavlnených plienok
1 bal. Utierky na zadok

Krém na zadoček + Lieh na pupok+ Teplomer + Jednorazová odsávačka ( Toto Ti dajú v pôrodnici)

katuskaaa29
2. mar 2012

Ako vidim zabudla tam napisat este pre MAMINKU jednorazove sietkovane nohavicky, tiez sa daju kupit v lekarni!!!

gabika783
2. mar 2012

@stvura kedy plánuješ tretie bábätko? 😀

katuskaaa29
3. mar 2012

Ahojte, dnes som spavila nakup, nakupila som pe nasu Lucku veci do poodnice, take pekne vecicky. Kupovala som opoti galanterie co je obchod baby shop, treba tam ist hoe poo schododch, velo to odpoucam, maju kasne vecicky podla mna aj za dobre ceny a pani je tam velmi zlata 🙂

alicia28
3. mar 2012

ahojte, idem rodit koncom maja alebo zaciatkom juna ale dufamze to bude uz maj,
nemate skusenosti ako je to zajednat si lekara?
neda sa to oficialne, na koho sa mam obratit ?
viete dat typ kto by na odrodil ,?
chcela by som si dat vyvolat porod pred terminom ...............par dni, necakat doma co bude,,som zo Surian a nechce sa mi volat sanitku, nemal by ma kto odniest do NZ ked to na mna pride, aj prvy porod mi vyvolali lebo som prenasala a zbytocne som trcala tyzden pred porodom v nemocnici, uz mam jedno dieta doma a v nemocnici chcem byt co najkratsie a hlavne ist tam normalne a nie v strese sanitkou na rychlo,
lenze lekar sa oficialne zajednat v NZ neda,
potvrdil mi to moj lekar, ale ten uz v NZ nerodi, skoda ☹

giapetko
4. mar 2012

@alicia28 ahoj...skus Dr. Halmesovu...ona sa mi zda byt velmi zlata a ochotna...i ked ja k nej nechodim, ale pocula som o nej len same dobre veci....

alicia28
4. mar 2012

@giapetko , dakujem za info, ale mne sa zda ze ona tiez v nemocnici v NZ kazdu chvlu konci a otvara si sukromnu prax, uz ju to v NZ asi nebavi a ide do ineho mesta, ale neviem kolko % je na tom pravdy len baby hovoria ze uz nove pacientky neberie dokonci tehotne co ma a koniec, budem skusat hadam niekoho najdem ,uz to nechcem nechat na nahodu ako 1x

katuskad
4. mar 2012

@alicia28 ja by som tiež skúsila tú Halmešovú, kamarátka k nej teraz prešla a nespomínala že by sa niekde chystala, ja k nej tiež prestupujem, tak hádam nikam nejde 😅 a inak je fakt veľmi zlatá a dobrá lekárka... 😉

giapetko
4. mar 2012

@katuskad no, tak to si ma potesila...dufam, ze aj mna zobere.....chcem tiez k nej prejst..

katuskad
4. mar 2012

@giapetko no dúfam že zoberie aj mna, ja som k nej volakedy chodila, ale vtedy bola ešte v nemocke v ambulancii a to bolo k nej sa dostať, stále musela byť na sále tak som od nej bohužial odišla a onedlho na to si otvorila ordináciu v starej nemocke, tak jej tiež chcem zavolať volakedy či ma zoberie späť 😅

giapetko
4. mar 2012

@katuskad no, ja planujem hned po porode k nej prejst.....dufm, ze ju vychytim na porod a ak aj nie, tak si ju vyhladam a rovno sa jej spytam...ja som u nej bola na 4D ultrazvuku a bola strasne ochotna a vela mi vysvetlila...

alicia28
4. mar 2012

@katuskad
@giapetko
tak baby dik za info, ked k nej prestupite...ak mozete,,,prosim,,,,, zistite ci sa nechysta stahovat prec, asi je to potom nejaka fama len...skuste sa nezavezne opytat ci sa da porod dohodnut ....tak aby prisla do nemocnice, ........................primar to nedovoluje ale nejak sa to vybavit da ,,,asi poza jeho chrbat, neviem,
🙂
ak by ste mali chut opytat sa jej aky ma na to nazor........ ze aka je momentalne situacia v nemocnici NZ, ak nie tak nic.............. nechcem vas zatazovat len by bolo super vediet co si mysli o dohodnutych porodoch pani doktorka Halmesova a ako to vlasne je

giapetko
4. mar 2012

@alicia28 ja ked pojdem rodit, spytam sa....pred porodom este nechcem, nieze sa to dozvie moja terajsia lekarka a bude ku mne este viac odmeranejsia.....termin mam na 6.4., ale podla mna to bude skor.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre