Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alicia28
14. apr 2012

@katuskaaa29 , aka dobra cena, 3,30 €,...mne to robil pred 3rokmi kazdy tyzden za 10 eur, som zvedava ci to bude aj teraz tak,
idem na kontrolu az 25.4 tak uvidim ci to uz buzde treba alebo nie,,,
vraj nejake stery mi bude robit co treba podla knizky,,ach boze,,,co to zas bude 🙂

alicia28
14. apr 2012

@adrioska , tak drzim palce nech manzel vyberie spravne meno 🙂 niekedy je to tazke, kazdemu sa paci nieco ine a potom dohodni sa 😀
my sme tiez vyberali do nemoty ,,ja zas nemam rada tie zahranicne novinky,,,take moc super tazke,
uvidim ako sa budu v nemocnici deticky volat, uz sa tam aj tesim nech mame porod uz za sebou a babetka doma

katuskaaa29
14. apr 2012

@alicia28 Ahoj moja, no klasicky ultazvuk aj u Langovej je 10 eur, ale prietoky su za 3.30, stery robila aj mne, ale to len na taku vatovu tycinku, teba zistit ci tam nie je streptokok ci co, lebo ked je tak pred poorodom treba aby maminka dostala antibitikum, to ti daju do zily a je to, kvoli tomu aby babatko to nedostalo

alicia28
14. apr 2012

@katuskaaa29 , mne nerobil kazdy tyzden ultrazvuk , chodila som k nemu kazdy tyzden na kontrolu len na prietoky za 10 eur
tak uvidim kolko budem platit teraz, ultrazvuk budem mat uz asi len jeden v 36.tyzdni podla knizky je to tam tak tusim zaznacen

tomika
14. apr 2012

mamičky,a ked chcem u svojho dokiho iba obyčajny ultrazvuk iba tak pre seba -za to sa kolko plati?Alebo musim isť na 3D?

alzbet124
14. apr 2012

@tomika ahoj 🙂 ja keď som chcela obyč.ultrazvuk,tak som u svojej doktorky platila 7€

moon1979
14. apr 2012

@katuskaaa29 dr.langova vie robit prietoky? lebo ja som musela chodit do nemocnice tak nechapem ...

moon1979
14. apr 2012

@adrioska to nemyslis vazne, ze nie je ochotny prist pediater k pardnovemu babatku domov ... co ja viem, tak prva navsteva ma byt den max dva po prepusteni z porodnice a pediater vykona navstevu priamo v domacnosti (aj za ucelom skontrolovania, ci dieta ma vsetko zabezpecene ako ma mat ... ) aj z porodnice ked nas prepustali, som mala peciatku na pol strany s varovanim, ze do 24 hodin kontaktovat pediatra a bola som informovana, ze pediater pride domov ... tak neviem ... tu uz fakt nikto nic negarantuje. ale chodit do ordinacie plnej bacilov a virusov s cerstvym babatkom, tak kaslat na takeho pediatra

adrioska
14. apr 2012

@moon1979 nuz veru bohuzial je to tak, ale neviem o nikom, komu by prisiel pediater domov, len o tych znamych, co som pisala...ta nasa ochotna asi je, ale museli by sme ju zobrat autom, tak este uvidim, co urobime...inak s prvym syncekom sme isli aj k pediatricke aj na ockovanie TBC v ten den...mne skor vadi to ockovanie, ale uz ho chvalabohu zrusili, tak to nebudeme musiet absolvovat...
@alzbet124 Ty si pisala, ze si chodila na prietoky, v ktory den si chodievala a na kolku, nepamatas sa nahodou? Bolo tam vzdy vela mamiciek?
Inak ako citam, pomaly uz kazdy gynekolog robi vo svojej ambulancii prietoky, len ta moja nie... ☹ ...skoda
Tie stery robila aj mne gynekologicka teraz nedavno a je to tak, ako pise @katuskaaa29, ci mame streptokoka a ten papierik potom musis nosit v knizke a asi odovzdat v porodnici.
@alicia28 hej s tym menom mame trosku problemy a to som myslela, ze ziaden problem nebude, ved mam co so sebou robit - tehotenstvo a tak. 😅

moon1979
14. apr 2012

@adrioska to je zvlastne, lebo nie sme znamy nasemu pediatrovi a on prisiel domov ... no schvalne sa popytam kamosiek v mojom okoli, ako to mali oni, ale ja som doteraz zila vtom, ze je to samozrejmost ... inak nerozumiem celkom dobre, naco je to dobre trepat sa den po prepusteni z porodnice este aj za pediatrom ... ked je vsetko ok ...

stvura
14. apr 2012

@katuskaaa29 takze robi prietoky i Langova? Zabudla som sa spytat ako som bola minule, no idem v utorok a musim sa popytat...
@moon1979 hrachovska nechodi domov, vzdy sme mi prisli hned z porodnice do jej ambulanice...tiez si prva co pocujem ze prisiel pediater domov k mamicke

alzbet124
14. apr 2012

@adrioska ja som na prietoky chodila vo štvrtok a sa mi zdá,že po jedenástej...väčšinou som bola druhá-tretia v poradí,ale podľa mňa to išlo dosť rýchlo...ale závisí aj od toho,či je neaký lekár voľný,či nie sú všetci pri pôrodoch 😉
@moon1979 ani k nám nedošla doktorka teraz ako sa nám narodila malá,ale dohodli sme si čas,kedy prídeme a zobrala nás hneď...ale zas keď sa narodil malý,čo bolo pred desiatimi rokmi,doktorka došla...takže sa to pomenilo....

moon1979
14. apr 2012

@alzbet124 kurnik sopa, fakt nezodpovedne od pediatrov vlačiť čerstvých novorodencov medzi kopu bacilov ...

alzbet124
14. apr 2012

@moon1979 čo ti mám na to napísať?ani mne to nebolo po vôli 😠 ,ale vedela by som popísať kam všade som musela chodiť s malou ,keď bola úplne čerstvučká 😢 a na niektorých miestach ani neboli ochotný!!! mi dať termín na presný čas...aj keď som bola ochotná si ho aj uhradiť 😠

andrea2603
14. apr 2012

MUDr. Galovičová prišla hneď na 2. deň po príchode z pôrodnice domov pozrieť bábätko a cca. o týždeň prišla sestrička z jej ambulancie a bola u nás min. 1hodinu a dávala rady ako sa starať o bábätko, čo robiť v niektorých prípadoch, ak sa vyskytnú, normálne som si to písala na papier 😉 , ale to bolo pred 7rokmi. MUDr. Lorandová neprišla, ale netvrdím, že nechodí, len mi bývame hneď vedľa jej ambulancie, tak sestrička nám dala čas a len sme zaklopali a išli hneď do ordinácii, to bolo pred 2rokmi.

tinusss87
14. apr 2012

@andrea2603my chodime ku Galovicovej a neprisla ani k jednemu... 😉

adrioska
14. apr 2012

@alzbet124 dakujem Ti pekne za info. 🙂

alzbet124
15. apr 2012

@adrioska za málinko 😉

tinaa78
15. apr 2012

K nám Lorandová prišla hneď ako sme jej volali,že sme s bábom doma...Len sa s ňou treba vopred dohodnúť...A čo som počula,chodí aj k iným za poplatok... 😉

katuskaaa29
15. apr 2012

@tomika ahojko no u mojej doktorky je to 10 eur ale u kazdeho to moze byt ine, inak leka by to mal mat vypisane v cakarni, ze za ktory ukon kolko berie, al e ako vidim si v 21. tyzdni teraz by ti lekar mal spravit aj bezplatne podla tehotenskej knizky je tam na to kolonka, poistovna preplati 3 ultrazvuky a to okolo 10-12 tt potom 20-22 tt a potom 30-32 tt, v 36 tt sa to robi len pre rizikove aspon ja to tak viem

katuskaaa29
15. apr 2012

@moon1979 ahojko ano, uz od decembra ci od kedy ma novy ultrazvuk a s tym sa daju robit aj prietoky

katuskaaa29
15. apr 2012

@stvura ano robi prietoky ale za ten poplatok 3,30 lebo pooistovne to uz nepreplacaju, aj ja idem v utorok a zaplatim nech mi to spravi

katuskaaa29
15. apr 2012

Baby ak dobre viem vacsina pediatrov chodi domov na tu prvu "navstevu" len treba sa s nimi dohodnut a pravda je tam aj nejaky poplatok. Neviem ci chodia aj mimo NZ ale do NZ ano.

katuskaaa29
15. apr 2012

Inak baby tie ktore ste uz rodili mam taku otazku, pred porodom ste neschudli? Ja teraz zacinam 37 tt, v utook som mala 85,5 kg a dnes uz len 84,9 kg, je to normalne? Babo sa hybe a aj ja sa citim dobre.

tomika
15. apr 2012

@katuskaaa29 ano,už mi robil v 20 tt,všetko zmeral,sme v poriadku 🙂 ,ale pohlavie sme nevideli,lebo ked to chcel pozrieť,bábetko sa otočilo.Iba tak neisto povedal že asi dievčatko.A čo keby som ho poprosila aby mi nabuduce zase spravil utz-ktory ja zaplatim?Alebo povie že mám ist na 3D??

katuskaaa29
15. apr 2012

@tomika neviem ku komu chodis, ale ked zaplatis tak ti to spravi, ale ani to nie je iste, ze vtedy sa ukaze, aj my sme tak ze vyzera to na dievcatko neukazala sa ani v 20 tt ani v 31 tt a ani teraz sa to nedalo vidiet ked pietoky robila

moon1979
15. apr 2012

@katuskaaa29 my sme neplatili nic ... ved snad toto nie je nadstandardna sluzba, ktoru by nemala zaplatit poistovna ... je to raz predpisane, ze to ma byt, tak nevidim dovod ... skôr naozaj povazujem za chore zo strany pediatrov, ktori nepridu k novorodencovi cerstvo prepustenemu z porodnice domov a vystavuju ho bakteriam a kadejakym virusom, ktorych maju habadej vo svojej ordinacii ... bajecne ...

moon1979
15. apr 2012

@katuskaaa29 jasne, ze je to normalne, to zavisi od toho, ako sa v tebe zadrziava voda ... ja som mala extrem, kazdy den ma v nemocnici vazili, lebo vaha sa mi pohybovala zo dna na den plus minus 4 kg !!! 😀
bola som tak zavodnena, ze po vycievkovani po porode som za dva dni "vypustila" 9 litrov 😀 nestacili mi chodit vypúšťať šáčik 🙂

moon1979
15. apr 2012

@katuskaaa29
dôležité je vážiť sa ráno, na lačno, vyzlečená a po vycikaní 🙂 to je najspolahlivejší údaj ... skús sa pokusne postaviť cez deň niekoľkokrát na váhu a uvidíš, ako ti kolíše ...

sandy80
15. apr 2012

@katuskaaa29 Katuska, keď robia prietoky, povedia aj váhu bábätka? nevieš? možno aj ja si dám u Stanka urobiť keď aj za poplatok, som zvedavá či priberá dostatočne, lebo ja som doteraz pribrala necelých 5 kg a bojím sa či to nie je málo (síce som nikde nepribrala iba na brucho) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre