Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
22. apr 2012

@adrioska no sestra moja mi to tak povedala, ze ked tam prisla, tak sa jej spytali, ze ci chce mat manzela pri porode (on tam nechcel byt) lebo ked ano tak potrebuje papier od Kalmanovej z tej pripravy alebo od psychologa, a ked uz bol pri porode raz, tak o tom potrebuje papier, ze uz bol, ale ze ten papier kto vyda to neviem. Aj moj manzel bol uz pri porode pred 9 rokmi, ked rodila jeho ex, ale my sme pre istotu boli aj na tej predporodnej priprave u Kalmanovej. Inak som pocula aj to, ze niektory lekari povolia aj bez papiera, ze treba len zaplatit tych 10 eur, ja radsej riskovat nechcem, tak mame aj potvdenie

katuskaaa29
22. apr 2012

@me dakujem z info

bambulka248
22. apr 2012

@katuskaaa29 dakujem 🙂

bambulka248
22. apr 2012

@katuskaaa29 a este sa spytam pre babatko neberies kozmetiku (mydlo, olej...), uteracik, zavinovacku?

me
22. apr 2012

pri prvom pôrode by som si určite zaobstarala papier bud z prípravy alebo od verešovej, celkovo je to fakt o tom kto slúži a aký je deň, ja som rodila prvé v nedelu celý deň sama, bol tam totálny klud, nemali sme papier ale havlas mm pustil už na obed ku mne, boli sme v tej samostatnej miestnosti kde sa rodí s oteckom a nemali sme žiadnu protekciu, druhé som rodila tiež v nedelu, ale bol tam chaos, rodilo nás viacej, slúžil i primár tak všetci boli v pohotovosti strááášne veľa práce mali, sestrička bola strašne zlatá ale stále vravela že mám ešte čas čo sa mm týka, že nevie ešte kto ma bude rodiť a tak, nakoniec sa to tak rozbehlo že mm zabudli zavolať 😠

adrioska
22. apr 2012

@katuskaaa29
@me diki baby za info, ale pokusim sa ho pretlacit bez potvrdenia, nebudem este aj za to platit znovu... 😖 A potom to nahodou dopadne tak, ze nestihne prist alebo ho nezavolaju... ☹ kamoskin muz nemal ziadne skolenie za sebou a mohol tam byt, stacilo, ze zaplatili, ale je jasne, ze zalezi aj od danej situacie (ci je tam frmol, aky lekar tam je,...)

@bambulka248 kozmetiku nemusis brat, aj tak Ti babatko budu kupat pravdepodobne sestricky, akurat, ze ked som bola so syncekom, tak pouzivali Johnson´s (vraj je alergizujuci), tak ak nahodou nechces, aby Ti s nim umyvali babo, tak si skus pretlacit nieco svoje. Moj sa chvalabohu nevyhadzal, tak som to neriesila, doma som uz pouzivala ine. Aj zavinovacku Ti daju, ale ak chces pouzivat svoju, mozes si zobrat, je to na Tebe. 🙂

lubinka26
22. apr 2012

@adrioska moju napriklad kupali len v cistej vode. doma som v tom pokracovala. mydlo som zacala pouzivat, az po pol roku, ked zacala papat prikrmy, a aj to len na ritku.
@bambulka248

co sa tyka potvrdenia, ked som rodila ja, tak nebolo treba.

katuskaaa29
23. apr 2012

@bambulka248 nie neberiem, lebo to tam maju, a sestrinho maleho za tie dni co tam boli kupali len raz, ak dobre viem tak ked sa narodia hhned ich ani neokupu len poutieraju, potom raz ich okupu, ani sa neodporuca kupat kazdy den a ze vraj ani olejcekovat netreba. Deku neberiem, lebo podla mna uz bude dost teplo a keby nieco tak to manzel donesie za mnou do nemocnice.

katuskaaa29
23. apr 2012

@adrioska nemas zac, a tak ako to pises zavisi to od lekara, ak mas dopredu dohodnuteho lekara (ja nemam) tak potom to problem nie je podla mna, treba skusit

mariamihalikova
23. apr 2012

Kočky, myslite si, ze s dr. Halmešovou sa da dohodnut na sekcii?? pocula som, ze ona je za prirodzeny porod... 🙂

gabuci
23. apr 2012

@adrioska už aj pred 14-mi rokmi používali Johnson´s kozmetiku v nemocnici.Moje deti sa od toho vôbec nevyhádzali,ja som mala potom aj celú tašku tej kozmetiky z DM doma,potom som používala aj kozmetiku Baba aj iné,vlastne moje sa od nejakej sa nevyhádzali našťastie.
@katuskaaa29 už neokupu detičky každý den?Však ked ja som rodila,tak ako sa malá narodila hned ju vzali no to neviem či ju tam okúpali alebo poutierali,ale narodila sa ráno o 5-ej.O siedmej nás vzali na izbu a o štvrť na osem ju už držali pod kohutikom v izbe.A ptom pravidelne každý den.Pri druhom bábätku takisto.Asi teraz je už iná metoda,aj v zdravotníctve sa mení všetko.Raz to je dobré raz naopak robia všetko. 😉

gabuci
23. apr 2012

@mariamihalikova podľa mna môže byť za prirodzený pôrod ale podľa potreby určite robí aj sekciu.A ked to máš zo zdravotného dôvodu tak nevidím v tom problém.Skús ja jej spýtať,to nič nestojí sa poinformovať.

mariamihalikova
23. apr 2012

@gabuci praveze nie zo zdravotnych problemov, len malicky bude mas vyse 4kg, tak somchcela zistit ci sa s nou da dohohdnut i na sekcii

tomika
23. apr 2012

@gabuci ahoj,pred 4 rokmy ked sa mi narodil syn,aj jeho okupali iba den v porodu ked nás dali na 600nedelie a ešte raz predtym ako sme išli domov.Bola som v nemocke 4 dni.

Ešte odporučaju do nemocky zobrať pribor,lebo niekedy chybaju..

tomika
23. apr 2012

Ja som stymy Johnson pripravkami bola velmi spokojná,aj doteraz to použivam.Mala som nakupené iné,ale ked som videla v nemocke že stym umyvaju syna-zapačila sa mi,jemná voňa,jemne hydretuje..atd,a kupila som si to,a som spokojná.

gabuci
23. apr 2012

@tomika tak už je nová metoda.Vraj netreba dieťatku kožu tak vysušiť.O tom som aj čítala niekde.A príbor máš pravdu je lepšie ked si niekto zoberie(stáva sa to že v nemocke chýba,všeličo sa kradne,vlastne všetko čo sa dá chytiť do ruky)

tomika
23. apr 2012

@gabuci ináč som doma kupala malého každy deň 🙂 ,to bol taky večerny rituál.Tak do 3 mesiacov,potom už nie každy deň.Aj teraz plánujem tak 😉 ,zase bude to náš večerny rituál,vätšie deti budu pomáhať ..juj už sa neviem dočkať.. 😀 😵

tomika
23. apr 2012

@katuskaaa29 katus,potom nám tu napišeš ako to všetko prebiehalo 🙂 už vydim že máš iba 19 dni 😲 😵 .

katuskaaa29
23. apr 2012

@gabuci ahoj gabuci, no uz ich neokupu kazdy den a ani to neodpoucaju, ze vraj staci ich kupat kazdy duhy ci treti den, pravda ked je teplo a velmi s spotia tak sa moze kazdy den ale inak nie, lebo ze vraj sa nausi pirodzene PH pookozky, dokonca mali by sa kupat len v cistej vode bez samponov a pod.ani olejcekovat po kupeli sa neodporuca, nechtiky sa nemaju strihat, az po nejakych 6ich tyzdnoch, neodpouca sa pouzivat otopedicke nohavicky (no a potom ked po mesiaci pojdes na kontrolu k otopedovi tak ten ti kaze aby si poouzivala). Neviem preco, ale to co volakedy bolo dobre ked my sme boli babatka, tak to teraz uz nie je dobre.

tomika
23. apr 2012

@adrioska juj.. aj tebe sa to bliži 😲 😵 .Potom nezabudni sem napisať skusenosti.Mna to asi čaká v auguste,prvi termin mám 1 septembra,ale ja si myslim že dovtedy nevydržim 😀

katuskaaa29
23. apr 2012

@tomika ahojko napisem nebojte sa, uz najrardsej by som bola odtial doma s malou

katuskaaa29
23. apr 2012

Baby inak TOMIKA tu ma pravdu zooberte si aj pribor a nejaky poha ja mam umelohmotny, pre istotu, radsej budem pouzivat vlastny pribor

gabuci
23. apr 2012

@katuskaaa29 ja čo som mala takú Johnsonś tašku,čo sa dalo aj rozložiť na prebalovaciu,v tom bolo všetko,olejček,puder,telové mlieko,mydlo tekuté,krémik na zadoček.Olejček som nepoužívala,puder ozaj málokedy...telové mlieko hej,aj prísadu do kúpeľa,aj krém na zadoček.Nelai nikdy vysušenú kožu.Podľa mna je to tak,že aj intímny gél sa predáva aj pre dospelých aj pre deti už.Nemyslím bábätká teraz.Napriek tomu nie každý gynekolog stojí pri tom,aby sme to používali.Tvrdia,že je najlepšia čistá voda,alebo sensitiv gél ked už cheš niečo,nie parfumovaný.Ako u kojncov utierky sensitív,bez vône...Mení sa všetko okolo nás,ale podľa mna každá mamina príde na to,čo je pre dieťa najvhodnejšie,aký prípravok.Každé dieťa je iné,individuálne.

alicia28
23. apr 2012

@katuskaaa29 ,,,vies co je sranda ? ze ortopedicke nohavicky sa nepouzivaju nikde vo svete ani sa nikdy v minulosti nepouzivali,,,len v ceskoslovensku to bolo moderne,,,pretoze tie nohavicky vymyslel doktor poštolka a podla neho sa aj volaju postolkove, my obcania sme sa do toho za komunizmu museli vrhnut prikazom ale je pravda ze je to nezmysel pre vsetky deti,,,ja som to nedavala nikdy,,,, lebo tie nohavicky su sice dobre ale len vtedy ak ma dieta vazne problemy z nozickami a to ich ma maloktore dietatko,
,,precitaj si nove clanky co hovoria ortopedi na tie nohavicky teraz v sucasnosti...,,,ale taky studovany ortopedi ,,,nie taky co 40 rokov robia v ordinacii na nejakej dedine a vobec sa nevzdelavaju len tlacia to iste mamickam co aj tlacili pred 30 rokmi 🙂 co sa naucili v skole 🙂

alicia28
23. apr 2012

@gabuci 🙂 🙂 🙂 tento komentar odomna co som poslala,,, @katuskaaa29,,,,som chcela napisat tebe 🙂

katuskaaa29
23. apr 2012

@gabuci suhlasim s tebou, v nemocnici to aj ja budem robit tak ako kazu a doma podla seba

gabuci
23. apr 2012

@alicia28 omyl ortopedické nohavičky sa používali len nie také ako tu.Poštolky som mala aj ja ,do toho normálne látkové plienky ako kázali v nemocnici vtedy,alebo pampers,na to látkové dobre široko,čím širšie tým lepšie toho času,lenže ja som doma nemal vždy tie,lebo mala som známych v Madarsku,boli sme tam aj na nákupe v obchode Brendon aj v butikoch a vieš tam aké mlai ortopedické?Predstav si gumené nohavičky na patent ale..nie jednoduché dole medzi nohami tam bol všitý taký polystyrén,/kocka/tak som dávala pampers a na to tie nohavičky a bolo to ...Keby som našla niekde aj by som odfotila 🙂 Pri nožičkách mali gumičku a boli ako nohavičky.Teraz neveim ako je to tam.Ja som veľa vecí mala odtiaľ,tu sa nepredávali ani body,alebo potom malý výber,ja som miesto košielok mala skoro všetko len body a dupačky.

lilela
23. apr 2012

Ja som rodila 3 deti v Novozamockej nemocnici.Vsetky klasickym porodom, nie sekciou, to by som nechcela ´, ked som videla mamicky po sekcii, tak mi bolo normalne blbo.Niektore s aboja porodu, radsej si objednaju sekciu, ale to je horsie.Ja som odmietla nastrih, takze som mohla hned chodit, nic ma nebolelo, lebo nastrih to robia ,len pre istotu.Musite poveda pred porodom, ze nechcete nastrihnut, to je zbytocna bolest.Mna nastrihli pri prvej dcere, potom som si povedala, ze v zivote, lebo to bola bolest, pri druhom som porodila pekne bez nastrihu, ani som nemusela nic povedat, takze sa to da aj bez toho a moj syn mal 4kg ja mam 162 cm 50kg, takze v pohode, a pri tretej som to povedala, ze nechcem a bolo super, ziadne sitie nic a mala vazila 4.300gr.

lilela
23. apr 2012

Inam by som nesla rodit ani keby co bolo, predsa tam maju vsetky pristroje co babo potrebuje ak sa nieco stane.Sestricky su sice otras, ale treba im povedat a budu ticho, ja som nedrzala /hubu/, lebo by som sa zblaznila.Kazda sestra trepala nieco ine.Babo musi byt zabalene, prisla dalsia o 10min, babo musi byt odbalene.....proste od veci, a ked som sa ozvala, ze kazda hovori inak tak sa urazili a dali pokoj svaty.Bola som tam 4dni a isla domov.

alicia28
23. apr 2012

@gabuci , ano ja som to videla v madarsku to mala kamoska, ale tie boli ine, nasiroko balenie nikdy nepoculi o tom napriklad v anglicku alebo nemecku mam tam vela znamych a ked som to povedala takej 50 rocnej tete v nemecku tak na mna vyplestila oci ze nikdy o takom niecom nepocula a to ma 5 deti,,,a vnglicku to iste,,,ja si myslim ze je to len prezitok komunizmu a davat tie gumenne hovadiny detom..... preventivne ....je nezmysel,,,tak to povedal aj jeden ortoped nedavno v tv relacii medicina na stv2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre