Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alicia28
23. apr 2012

@lilela , ahoj, tak to si ma potesila ze druhe si rodila bez nastrihu, skusim sa opytat aj ja.... ci by to nebolo mozne,. lebo prvy porod z nastrihom bol katastrofa a dufam ze sa to nezopakuje. ak by sa dalo budem rada ked vytlacim bez toho aby som sa potrhala az za usami 🙂 sekciu ani ja nechcem, len v nevyhnutnom pripade

gabuci
23. apr 2012

@alicia28 dala som fotku do môjho albumu,takéto si videla?No si predstav do toho pampersku alebo dokonca látkovu na pampersku,takisto pevne to držalo ako poštolky.Ja si myslím,že ja som poštolky mala aj čisto nové v sáčku,čo som ani nevybalila potom a daroval som niekomu tu v dedine. 🙂

alicia28
23. apr 2012

@gabuci , trochu ine ,,ale boli podobne, no veru fuj, ja by som to tiez nedavala dietatku len tak preventivne ,,,ze keby nahodou,,je to strasne pomysliet a nie este nosit

bambulka248
23. apr 2012

dakujem baby.

tomika
23. apr 2012

@lilela ahoj,a naozaj stači iba povedať a doki bude dávať pozor,aby to bolo bez nástrihu??Ja by som velmi chcela toto naše tretie už bez nástrihu.Porodná asistentka (uči ma na zdravotnickej škole-na praxi) povedala že keby nenastrihli, vtedy ten porod trožka ide pomalšie.A tu na slovensku su za to aby rychlo-rychlo bábetko bolo vonku-a to nie je velmi prirodzeny,že preto aj tlačia na brucho pri porode-že ani to by nemali.A ešte hovorila že sekcia neni tak zaťažujuca pre mamičku ako porod,akože porod zaťaži velmi organizmus-na dlhodobo.A preto ona vie pochopiť mamičky ktoré žiadaju sekciu,iba tam tie prvé dni su zlé-ale ked má kto pomáhať s bábetkom ...

adrioska
23. apr 2012

@tomika ahoj, no urcite sem napisem svoje skusenosti, juj ale sa uz dost bojim, uz by som tiez chcela byt doma aj s malou, ja sa bojim, ze aj ako to zvladnem v nemocnici bez maleho, este som nebola bez neho len par hodin, no ale budem musiet vydrzat ☹ Este neviete, co cakate? 🙂
Inak postolky mam zakupene, budem davat podla toho, co povie lekar, teraz uz nie su potrebne aj kvoli tomu, ze jednorazove plienky su dost siroke, takze tie dostatocne "roztiahnu" babatku nohy, kdezto latkove nie...a u nas sa pouzivalo siroke balenie aj kvoli tomu, ze v nasom regione (stredna Europa, mozno aj vychodna neviem 😅 ) mali deticky problemy s tymi klbikmi, tak lekari odporucali pouzivat siroke balenie a na zapade s tym deticky nemali problem, je to zvlastne,ale takto nam to vysvetlovali...
Ja som na kupanie pouzivala nejaky cas Balneum Hermal, da sa to kupit len v lekarni, ked ma babo problemy, tak zvyknu lekari aj predpisovat, je to take olejcekovite,ale staci z toho malicko do vodicky, dlho mi to vydrzalo, potom neskor som presla na Bupi, ma super vonu, je to slov. vyroba a som aj s nim velmi spokojna. Ale inak maly nemal citlivu pokozku, takze sme nemali ziadne problemy, mohla som aj avivaz pouzivat, ale davala som aj plakanie navyse.
A ozaj ked uz tu pisem, tak sa spytam aj vas...malemu by sme chceli kupit ten cvicny bicykel-odrazadlo, nemate to niektora? Lebo jedni znami nas od toho odhovaraju, ze to nie je az tak dobre, ze ich maly na tom nechce chodit...tak neviem. Maly ma uz 3,5 roka, takze nie je uz tak maly na to, ale mozno uz dost stary na to,aby mal skor bicykel s pomocnymi kolieskami...poradite niekto? 🙂 dakujem

gabuci
23. apr 2012

@tomika lekári zas skôr tvrdia,že sekcia je väčší zásah do organizmu ako prirodzený pôrod.Je to operácia a pôrod je normálny jav,s ktorým sa organizmus vie vysporiadať samo.Samozrejme nie je príjemný,ale zotavenie je skôr ako pri pri operácii.Ja to neviem,mala som len prirodzené pôrody a lahučké,krátke,porovnať by vedeli tie baby,ktoré mali aj to,aj to.Z našej ulice jedna mala 2x prirodzené pôrody,no 3.pôrod už mala ako 40 ročná(rok pred tým jej zomrelo 15 r. syn tak sa rozhodli aby ten mladší mal súrodenca)no toto bábo už nevedela vytlačiť a išlo sa na sekciu.Pri prvom aj ja som si myslela,že budem mať ale nebolo treba. 😉 A chcela by si?

adrioska
23. apr 2012

juj tiez potom nechcem nastrih, nemala som ani pri prvom, dufam, ze aj teraz bude bez toho, aj ked zavisi to od doktora...ach jaj ☹

gabuci
23. apr 2012

@adrioska ja som tiež nemala pri druhom,pri prvom áno.Pri druhom mi ani moja doktorka nechcela dať.Robila podľa seba,ked videla,že netreba,tak mi nasilu nedávala.

adrioska
23. apr 2012

@gabuci A bolela ta rana dlhsie pri prvom ako pri druhom? Nepamatas sa nahodou? Nechcem stresovat,ale rada si precitam, lebo potom im poviem, nech ma nenastrihuju. Renckova ma nenastrihla a to mal maly 3850 g, ale bolo treba trosku zasit.Zotavila som sa celkom v pohode.

tomika
23. apr 2012

@gabuci jaj,ja nechcem sekciu,ani ten nástrih..
@adrioska na utz to vyzeralo na dievčatko,ale nie je to isté,lebo ked doki chcel kontrolovať čo má medzi nohami,tak sa už otočilo a neukázalo.Ja by som chcela isť na 3D,lebo otecko toto tehotenstvo nepreživa snami ☹ ,tak aspoň na to by sme išli spolu,a to by bol taky zážitok aj pre neho 🙂 .Tak o 3 tyždne pride domov,a asi pojdeme na to 3D uzv.

h0blinka
23. apr 2012

@lenka_21 ešte si v kope? nakoniec si si vybrala Bezi? tak zajtra alebo buduci tyzden by si už mohla aj rodiť?
Je to pravda ze je tam už len utorky a potom len na službe na zavolanie?

@adrioska @sandy80 vam sa to už tiež krati 😉

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

sandy80
23. apr 2012

@adrioska adrika, tebe sa to už nesmierne blíži, tak ti závidím🙂 čo sa týka pobytu v nemocke, ja sa tiež najviac bojím toho, ako to vydržím bez Samuela, taký je na mňa viazaný, furt si ma volá a hľadá aj v noci keď spinká, ja sa bez neho určite zbláznim, a budem mať sekciu, takže aj keď mi pán Božko pomôže a nebude žiadny problém budem tam min. 5 - 6 dní, tak sa toho desím a nespím kvôli tomu v noci:( Už teraz ho oplakávam ☹ strašný pocit.
k tomu bicyklu, náš mal na vianoce 2,5 roka, odrážadlá mal tie motorky, dodnes ich veľmi ľúbi, ale bicykel sme mu kúpili taký krásny malý s pomocnými kolesami a už vo februári v tej zime na ňom fičal jak čert, teraz už ani nehovorím, možno cez leto mu aj pomocné dáme dole a to v júni bude mať 3 roky, takže odporúčam hneď bicykel kúpiť, ale taký primeraný, malý🙂

tomika
23. apr 2012

Tie odrážadlá velmi miluju deti.V školke ich maju,a aj doma máme,aj bicikel.A moj syn striedavo jazdi aj na tom,aj na tom.Kedy aku náladu má 🙂 .Iba teraz tomu odrážadlu sa zlomilo koleso,a mali aj poplakal,možno mu kupim taky lacny za 5-7 eur,ved v školke vidim že aj 6 ročny na tom ešte jazdia..Takže ešte by to aj využil..

Ked ja pojdem do nemocnice,a ked otecko nebude doma,tak deti idu k babke (mojej mame).A cez leto pár noci tam pospim snimi aby si zvikali 😀 ,akože "vylet".A ked idem rodiť,tak im nebude to také cudzie.No dcére ani nie,tá zvikla u babky spať,ale synček ešte nikdy nikde inde nespal ako doma..Alebo ked u druhej babky by mali...tak tá radšej nech pride k nám,a nech ona spi tu u nás s detmi..Ale dufam že dostane moja mama dovelenku z práce..Na nu su deti zviknute..

adrioska
23. apr 2012

@tomika tak to bude mat super zazitok tatino, ked pojdete na 3D. Dufam, ze sa vam babatko ukaze. 🙂 Ved to,ze aj tych znamych 7 rocna dcera jazdi na tom odrazadle, ale ona uz vie aj udrzat rovnovahu a maly 3-rocny nechce, nepaci sa mu to...Ale dohodli sme sa s nimi, ze si od nich poziciame a ked sa bude Matuskovi pacit, tak mu kupime...uvidime. 🙂
@sandy80 normalne mi vyhrkli slzy, ako si to napisala, lebo ja mam presne ten isty pocit. Moj je sice starsi od vasho,ale takisto je na mna naviazany, tiez stale len pri mne, najma v noci, este sa stale aj budi za to a tlaci sa ku mne do postele a tak. Viem vsak, ze on sa s tym asi vysporiada,ale mne bude bez neho velmi tazko, aj ked budem mat pri sebe babatko. Ach jaj, uz to chcem mat proste za sebou. ☹ Bojim sa aj porodu a aj toho, co pride potom, no ale nejak bolo, nejak bude, hlavne nech sme zdravi. 🙂 Ale aj sa velmi uz tesim na babatko, ako si ho budem tulkat k sebe... 😵

katuskaaa29
23. apr 2012

No vidim, ze ste sa tu ale rozpisali od rana. Toho nastrihu sa bojim aj ja, ale na predporodnej piprave bolo povedane, ze sa to robi len v nevyhnutnych pipadoch, radsej nastihnu ako keby sa to natrhlo, lebo to je este horsie. Pytala som sa svojej sestry, ze co a ako, a povedala, ze ona to ani necitila, ze aj pred sitim jej to znecitliveli a bolo vsetko OK. Potom to trosku citila, ale ja si myslim, ze je to este stale lepsie nez sekcia. Ak netreba ja by som sekciu nechcela, kupila som si aj ten porodnucky gel Dianatal tak som zvedava aj na to, co som o tom citala vychvalovali to, nevyhoda je na a tom, ze ak nahodou je sekcia tak to je zbytocna investicia, ale ja dufam, ze to nebolo zbytocne a ze bude to klasicky porod, a ze to bude rychle. Bojim sa toho aj ja, ale je to normalne, podla mna neexistuje taka zena, ktora by sa toho nebala, ci je to pve, druhe tretie, ci kto vie kolkate dietatko v jej zivote. Skusam byt optimistka, pripustam, ze to bude boliet, ale zase nenastavujem s svoju psychiku na to, ze fuuu ako velmi to bude boliet. Keby som v kuse nad tym rozmyslala,tak by som si tu bolest aj privolala. Nikdy som neverila, na to, ze psychika cloveka co vsetko moze zapricinit, kym sa mne to nestalo, ak clovek bude mysliet negativne tak jednoducho podvedome si to vyvola, pave preto skusam byt optimistka. Ine to zvladli svladnem to aj ja, ved potom vam napisem svoje skusenosti.

lilela
23. apr 2012

@tomika To nie je pravda, este aj v porodnici sestricky, ked bola vizita, tak sa cudovali, ze niesom nastrihnuta, ja som povedala,ze som s tym oboznamila doktorku a povedali, ze mamicky si maju brat priklad a nebat sa povedat doktorovi-doktorke co chcete aby nespravil, pretoze babo je cele take mlazglave, takze sa vysupne von ci chce alebo nechce...Treba povedat a hotovo.

lilela
23. apr 2012

@alicia28 Ved dietatko je mlazglave ako olej, ked ide von, takze nie je problem aby vyslo von.A doktori len aby sa nahodou nieco nestalo tak shrihaju, pri druhom som ani nepovedala a nenastrihol ma, podla toho som vedela ze netreba vobec nastrihovat, zalezi to vsetkood doktora.

alicia28
23. apr 2012

@lilela , no ja neviem, ☹ mna aj ked nastrihli ja som sa potrhala z vonku aj z vnutra, pol roka som mala problemy kym sa mi tie velke rany zahojili . 😢 ............a šil ma strasne dlho, šitie bolo daleko bolestivejsie ako samotny porod 😢 aj ked mi dal 3x injekciu na znecitlivenie ,,prd mi to bolo plane.... lebo to bolelo ako keby som bola v stredoveku na mučidlach,porod proti šitiu bol nič. ked si predstavim ze sa tak zase potrham je mi zle,,,a mozno som mu aj vdacna ze ma nastrihol ,,lebo keby nie......... mozno by to dopadlo daleko horsie,,,dieta malo 3300 g ziadne extra velke ako sa moze zdat

tomika
23. apr 2012

@lilela tentoraz určite poviem dr ked budem rodiť,ale aj pedtym sa pitam doki na jeho názor..iba som zvedavá čo bude hovoriť 😀

@katuskaaa29 ináč ked ma strihli to ani velmi necitit,akoby štipol komár niečo také,ani šitie,iba potom je to neprijemné na druhy deň,nič extra velké bolesti,dá sa to,netreba sa báť 🙂 .Pomože aj viackrát sa sprchovať,napr ja na odd. 600nedeli aj 4-5 krát som sa osprchovala,a tak sa mi ulavilo,potom doma 3x,mne aj to pomohol aby sa tá jazva hojila lepšie.A použivala som iba ten detsky zásip na to..Ibaže ja by som chcela byť uplne fit po porode 😀 ,lebo mm možno nebude doma,a doma budu moje už 3 detičky...Ale porod je porod,treba si dať čas na zotavenie,oddych..

katuskaaa29
23. apr 2012

@tomika no to mas pavdu, ze sprcha pomaha, aspon kazdy to tak hovori, ja som dnes zacala brat aj omeopatika, ktore urychlia hojenie pooperacnych ran, cize aj hojenie nastrihuu hradze, je to homeopatikum s nazvom ARNICA MONTANA 9CH, treba to zacat uzivat pred porodom min. 10 dni,rano a vecer nechat rozpustit v ustach 5 granul, a po porode dalsich 10 dni tak isto, pri pouzivani tohto homeopatika nesmies pouzivat, ani jest a ani pit nic co je mentolove, takze zuby si umyvam s destkou jahodouvou zubnou pastou, uvidime ci to zaberie, nam to odporucala porodna asistentka na priprave.

moon1979
23. apr 2012

@alicia28
ani sa necudujem ze to boli aj po injekcii ked nikto necaka kym zaucinkuje latka ... aj u zubara sa caka zopar minut kym zaberie anestetikum a potom trhaju alebo vrtaju ... hold co k tomu dodat

katuskaaa29
24. apr 2012

Ahojte, no a ide sa do poradne, neviem, preco ale nemam z toho dobry pocit

alicia28
24. apr 2012

@moon1979 , cakal 15 min po kazdej injekcii pokial zaucinkuje a aj tak nepomohlo

gabuci
24. apr 2012

@tomika ocino neprežíva toto tehotenstvo s vami,lebo nie je doma 😒 joj ked si spomeniem,mm to s nami prežíval len v nemocnici na chodbe každučký večer ako návšteva brrr...11 týždnov.To bola romantika.Tam sme sedeli ,no a čakala ,kedy už malé konečne kopne do bruška,aby to cítil aj on tak tam mal hodinu 😉 ruku.Bola tam jedna doktorka(Karakánová),ona ked nás uvidela,vždy sa usmievala,furt chvália môjho muža,že mu strašne chýbam,že každý večer po práci dôjde za mnou a namiesto toho aby oddychoval sedí tam pri mne,vraj dáva mi silu.Že si to mám ceniť,ako nás ľúbi. 😉 Po dlhých rokoch sme ju stretli v nákupnom centre,ako nás zbadala,tak nás pozdravila,pochválila detičky ako narástli a tak úsmevom sa spýtala,no či nám tá láska vydržala až do dnes..či sa ešte pamätáme na tie večere na chodbe..Vraj ona sama sa divila,že sme tam boli každučký večer,tichučko sme sa rozprávali,alebo len tak sedeli.Boli to teda zvláštne večere....aj krásne.A stálo to za to,že tu máme tie naše pubertáčky 🙂

katuskaaa29
24. apr 2012

No, a som doma od doktorky, tak ako som ano citila, v moci mam krv, zajtra mam zobrat vzorky na biochemiu. Pre istotu mi dala nejaky prasok, co mam vecer namiesat a vypit, asi pre toto ma v noci bolela lava ladvina. Inak vsetko v poiadku, ledva vedela sparavit prietoky, mala sa s nou hrala na schovavacku, alebo ju odtlacala, ale nakoniec sa podarilo a vsetko je OK. Hovorila, ze uz mam opootrebovany krcok, a ze porodne cesty mam zmaknute, ale zatial sa neotvaram, a ze uz mam trosku aj tvrdsie brucho.Povedala, ze to uz moze prist hoci kedy.

sandy80
24. apr 2012

@katuskaaa29 krv v moči? od čoho? žeby zápal nejaký? ľadviny? dúfajme teda, že to nie je nič vážne🙂 a keby si aj dneska porodila - už je bábätko vyvinuté, krásne, nič sa nedeje, mala by si to za sebou🙂 držím palce, daj potom vedieť🙂

bambulka248
24. apr 2012

jaj baby ja som si kupila ten epi-no balonik, skusim potom tiez povedat ci by sa dalo bez nastrtahu. Ja sa uz teraz bojim. Pisu ze sa s tym ma cvicit az od 35tt tak nedockavo cakam. dufam ze to pomoze 🙂

katuskaaa29
24. apr 2012

@sandy80 ahojko, asi som pechladnuta, pre istotu lezim na elektrickom vankusiku, vecer si am ten prasok, aj to je antibiotikum, ale teraz by to uz nemalo vadit malinkej, radsej nech to mam preliecene este pred porodom nieze po tom sa to zhorsi a budem musiet brat antibiotika a nebudem moct dojcit, Uvidime kedy sa mala pihlasi, zatial som otvorena nebola ale nikdy sa neda vediet🙂

tomika
24. apr 2012

@katuskaaa29 a ked poviem dokimu že ked neni treba,tak aby ma nenastrihol-možem sa roztrhnuť??alebo on vtedy musi dávať vätši pozor,a ked je to potrebné tak nastrihnuť aby sa to nie samé trhalo??Tak radšej neriskujem,a nech ma strihaju-neviem ako to je..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre