Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
24. apr 2012

@tomika ja to tak viem, ze nastrihnu vtedy ked to treba, ano moze sa stat, ze ked ta nenastrihnu tak sa to roztrhne, podla mna v tom uz doki ma skusenosti, ja som toho nazoru, ze ked treba tak radsej ten nastrih nez keby som mala nekontrolovatelne sa roztrhnut a potom by som mohla mat viac stehov, ale ked chodis do skoly a mate tam tu poodnu asistentku tak sa spytaj a uvidis co ona povie

tomika
24. apr 2012

@katuskaaa29 no tá mi povedala že doki radčej strihá ,a povie mi že je to v záujme mojho dieťaťa.A že nemaju radi ked do toho hovorime 😖

tomika
24. apr 2012

@katuskaaa29 takže radšej tam budem ticho,len aby som to rychlo mala za sebou..tak nejak..

katuskaaa29
24. apr 2012

@tomika ja si mysliim, ze ak sa spytas takym sposobom, ze ci v kazdom pripade nastrihnu tak ti podla mna odpovie, a povies mu, ze by si bola rada, keby ta strihal len v nevyhnutnom pripade. je to pravda, ze to spravia, lebo to asi aj urychli porod ale poviem pravdu, ze ja na toto ani nemyslim, bude co ma byt a staviam sa k tomu tak, ze to bude v pohode

gabuci
24. apr 2012

@katuskaaa29 týka sa to všetkých homeopatík,že tesne pred tým a po tom ako si to dávaš do pusy nemôžeš nič mentholové.Hocičo ked kúpiš.

lenka_21
25. apr 2012

@stvura Tak aj uz mam termin, ak sa nic neudeje 1.5 sa ide na to 😀 😀 😀 Boze vraj 3 dietatko, tak to by som hned brala ... dufam, ze sa dopracujem aj k druhemu 😎

@h0blinka Hej este kinderko ... a zatial som 2v1 ... ano rozhodla som sa pre B, ale ked to pojde vsetko Ok a budem rodit v utorok, tak tam budu nakoniec obidve 😀

h0blinka
25. apr 2012

@lenka_21 pekný dátum 1. máj 🙂 čo najkľudnejší pôrod prajem, v utorok je snáď najlepšia služba v týždni 😉

stvura
25. apr 2012

@lenka_21 jasne, bude, drz sa...u nas predcasny termin nehrozi, maly je malicky (vcerajsie sono a uzavretie potvrdilo, takze ziadne boom s tehu cukrovkou sa nekona 😉 , zasa budem mat drobca ako dvoch predchadzajucich). Mozno vyda velmi rychlo po prvom, aj u mojej mamy to tak bolo, ze 6rokov nevedeli mat dietatko a mi sme so sestrou do roka (11m)

beuska88
25. apr 2012

@lion13 ved ja som napisala stažnost rovno v nemocnici, pri odchode domov.... neviem či to malo vobec neaky zmysel... inak na lekarov nemožem povedat polku zleho slova, no škoda že ich reputaciu kazia sestričky a celkovo ta hygiena. z malinkym sme teraz dobrali antibiotika - dostali sme tam v nemocnici neaku kožnu chorobu - odporučam obliect malike hned do vlastneho a nedovolit aby mu obliekli nemocnične pradlo...

janett84
25. apr 2012

@lenka_21
budem drzat palceky a mysliet na vas!krasny datum 1.5. 😉

erzulik
25. apr 2012

Ahojte, poradite mi kde v NZ mozem dat svojej 7 mesacnej dcerke nastrelit nausnicky? A kolko to stoji dakujem

lion13
25. apr 2012

@beuska88 naozaj neviem ako u nas riesia staznosti napisane v nemocke, treba dufat ze to bude mat neaky zmysel. Chcela by som sa ta spytat kedze si bola nedavno v nemocke kolko oblecenia si brala pre babo a ake? By som si chcela pomaly chystat tasku ale neak neviem co do nej 🙂

moon1979
25. apr 2012

@beuska88
o výsledku sťažnosti ťa musia písomne informovať, ale ja by som sťažnosti riešila rovno s úradom nad dohľad ...

alicia28
25. apr 2012

@bambulka248 , tak to som chcela skusit aj ja,,,ale nakoniec ma moj gynekolog prehovoril ze je to len komercia ako ten dianatal gel... tiez stoji 100 € a vraj to nepomoze, ze on to daval pri porodoch a nema pocit ze by bolo nieco napomocne pre rodicku,,,,,,mozno nejak malinko to pomohlo ale 100€ vie aj inak vyuzit , tak som to nekupila,,,inak v erotickych obchodoch maju nieco podobne,,,stoji to len 20€ a funguje to na rovnakom principe,,,len sa to vola kolik,,,tak som rozmyslala ze si to objednam z erotáku za dvacku na dobierku ale stale neviem,,,mam,,,,,nemam 😒

alicia28
25. apr 2012

@erzulik , nechces radsej pockat kym bude velka? ja som to nedala,,,moja ma 3 roky a vobec jej to nechyba,,,take male dieta si to bude tahat a zbytocne to boliiiii, ja nejako nausniciam nefandim... ale tusim to robia vo vsetkych vescich zlatnictvach,,,tie pukadla na nastrelenie maju uz skoro vsade

trutka
25. apr 2012

@erzulik mne sa zda ze nausnicky nastreluju v parfumerii nedaleko od cukrarne Petruska.neplati sa nic,len si u nich musis kupit nastrelovacky

bambulka248
25. apr 2012

@alicia28 moj lekar povedal ze je to dobra vec a cvicenim s tym predchadzas aj problemom ktore mozu nastat po porode. Predsa ked si tie svaly precvicis pomaly a postupne nepotrhaju sa ti ked tadial pojde babatko. Akurat ze je to predrazene, lebo je to zdravotna pomocka. pozri tento link https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j... su to skusenosti zien co to pouzivali ..... mna to tak dobre naladilo ze min psychicky mi to urcite pomoze. Uz to mam doma a nemozem sa dockat kedy to zacnem pouzivat 🙂

alicia28
25. apr 2012

@bambulka248 , ja tuto diskusiu poznam, uz to citam asi 3 mesice a rozhodovala som sa to kupit ale neviem, asi to riskem bez epi-no,
nejak bude,
mozno ze to pomoze ,,neviem,,ja som sa 1x dost potrhala a mam vela jaziev zvnutra a preto neviem ci by bolo vhodne si hradzu natahovat, co ked zacnem krvacat a bude to horsie,,,keby som prvorodicka idem do toho hned ,,,ale pred 3 rokmi som to neriesila a preto som asi zle dopadla, skoda

bambulka248
25. apr 2012

@alicia28 v tej diskusii tusim bola tiez baba co mala jazvy, neviem ako to je v tom pripade. Ja to beriem tak ako s behom. Ked zabehnes vela naraz mas obrovsku svalovku. No ked si to postupne nacvicis tak to neboli 😀 No neviem ja sa dost bojim a zacina sa mi aj snivat o porode, takze tymto sa aspon psychicky upokojim.

beuska88
26. apr 2012

@lion13 no malinkemu som zobrala dvoje ponožky, dve košielky, dve kabatiky, a štiry kombinezy - večšinou som mu obliekala len to. podbradnik, tenšiu deku a vlastnu zavinovačku. okrem toho dudel - skoro ma prekotilo ked som zbadala že mu dali nemocničny dudel.... osušku po kupani, platene plienky pet - zidu sa pri odgrgnuti a aj do postielky pri ustočka, ked budu važit tak vždy vypitaju na vahu... balik jednorazovych plienok a vlhčene utierky - tie od teba vypitaju hned, odporučam nedat všetky plienky len par. a ešte rukavičky - mali mal velmi dlhe nechtiky a nesmu sa strihat do dvoch tyždnov, ja som rukavičky nemala, doniesli mi ich až na treti den a malinky sa mi dost doškrabkal ☹ . jaaaaj a ešte dve tenšie čiapočky, najlepšie na uvezovanie. to by malo byt hadam všetko. PS.: zavinovačku oni daju - je len na tebe či si donesieš vlastnu alebo tu ich, no ja by som si brala vlastnu, moj malinky dostal infekciu z toho ich pradla...

beuska88
26. apr 2012

@lion13 keby ta ešte dačo napadlo kludne sa spitaj 😀 dufam že ta stažnost budem mat neakyzmysel. a zas čo sa tyka lekarov ty su tam fakt svedomyti na nich nemožem povedat zleho slova, a aj sestričky su niektore velmi zlate, no niektore su des... však uvidiš, dufam že budeš mat lepšie skusen

alicia28
27. apr 2012

do nemocnice by som si brala ja oblecenie pre dieta podla pocasia, zbalit len to co treba podla toho ako bude ked tam pojdem ,,ci horko alebo zima,,,aj tak na odd.je klimatizacia
@beuska88 ... preco pytali vsetky plienky? ved naco to je sestrickam?, ja im nedam ziadnu plienku ved svoje dieta si budem prebalovat sama, to uz nejako prehanaju nie? a dudel ???,,,to sa nevyjadrujem, ich tam pozabijam 😀 nechcem aby pchali dudel mojmu dietatu,,vobec to nechcem pouzivat ani pri prvom som to nemala,,,co zase sestry spekuluju,,hadam oni budu diktovat ci dieta bude mat dudel alebo nie? to uz je trochu CEZ.... co sa tam deje,,,,toto tam pred 3 rokmi nebolo, poslem ich do teplych krajin ked budu taketo veci na mna skusat

moon1979
27. apr 2012

@alicia28
na oddeleni je klimatizacia? odkedy???

gabriela88
28. apr 2012

Drahe mamicky,citatelky.
Znepokojilo ma tu zopar prispevkov na porodnicu NZ. Nakolko som v tejto porodnici rodila minuly rok viem ako to tam chodi. Take reci ako odtrhli dietatu pupocnik su iba reci mamiciek,ktore nevedia co so sebou. Chcela by som vidiet co by asi tak mamicka robila s tym pupocnikom doma, keby zacne odhnivat. S nemocnicnym dudlom je to asi tak,ze ked mamicka ziadny pre dieta hned neda tak musia nieco dietatu dat nejaky ked place a nemusite sa bat su sterilne. Dalej ma nahnevalo vyjadrenie na nemocnicne pradlo. Ano je prevda,ze niektore deti sa vyhadzu,ale co by ste cakali ked to dezinfikuju. Chcela by som vidiet mamicky ako by sa tvarili,keby v prve dni obliekali deti do ich pradla z domu a dostali by ich zakrvavene. Ako damy zamyslite sa na tym co tu vypisujete. Mate zdrave deti a aj vy ste v poriadku. Tie staznosti si nechajte pre niekoho ineho.

alicia28
28. apr 2012

@moon1979 pred 3 rokmi som tam bola a klima bezala na sto % vonku bol hic,,ked som vysla za navstevou k vytahom skoro som zdochla,,,na novorodeneckom bolo fajn, odkedy to tam je? to ma nejak zvlast nezaujimalo, hlavne ze mi nebolo horko, rodila som v auguste

alicia28
28. apr 2012

@gabriela88 , ja som dala pradlo hned svoje z domu, nemala som problem,,sestricky si to aj pytali aby som dala svoje oblecenie pre babetko.... a dudel si neželam aby sestry davali mojmu dietatu,,vobec ma nezaujima ci place alebo nie,,,ja dudel davat nebudem a musia to na odd. respektovat.

gabriela88
28. apr 2012

@alicia28 nehnevaj sa na mna ale ked ti tam place 20 deti tak neviem ako by si to ty riesila.......vies moja ani moj dudel nema ale v nemocnici mal obcas dudel......co asi tak maju tie sestricky robit ked to dieta place????? hm???

alicia28
28. apr 2012

@gabriela88 , co maju robit ???? dat dieta matke, naco maju hodnotenie nemocnice.... baby friendly hospital, ??? mne sa dieta narodilo a bolo stale somnou tak ked plakalo bol to moj problem a sestricky to nemuseli za mna riesit,
ja nejdem na cisarsky ,,,nastastie,, aby mi dieta odobrali a vrieskalo tam niekde ,,,neviem kde,,,to je ina situacia potom,,,to ani nechcem vediet co robia sestricky ked deti placu, nic alebo nieco,, ale asi nieco musia,,,moje dieta dudel ani nechcelo.... tak darmo by davali vyplulo ho hned ako dali do pusinky

alzbet124
28. apr 2012

@alicia28 ahoj nemocnica má hodnotenie baby friendly hospital a aj to tam funguje,aspoň podľa mňa...a nikdy nevieš,čo sa môže stať...ja som rodila spontánne, ale bohužiaľ som malú nemohla mať hneď pri sebe :( hneď ju brali na odd.rizikových novorodencov a potom ju preložili na odd.patolog.novorodencov :( nakoľko bol pôrod veľmi ťažký a aj veľmi bolestivý aj po, museli Miške dávať Miške kvapky proti bolesti a musela byť aj na pozorovaní :( ja som sa k nej dostala až keď ma prepustili zo šestonedelia a potom sme už boli spolu...Inak aj Miške dali erárny dudel,a keď som sa spýtala naň,tak ma ubezpečili,že všetko je tam sterilné a aj to nosili v sterilných sáčkoch,ktoré boli riadne uzatvorené,tak ako všetko(odsávačky,tampóny,atď)...a podla mňa sestričky neriešia nikoho,robia si svoju prácu nakoľko jej majú veľmi veľa a je ich žalostne málo...vždy boli v službe dokola tie isté...
@gabriela88 ležala som na odd.patol.novorodencov a izbu som mala hneď vedľa tej,kde boli detičky,ktoré sa narodili cisárskym, alebo museli byť na pozorovaní a bolo ich tam vždy minimálne desať a nikdy neboli veľké plače...sestrička(bola tam len jedna na tie detičky!!!) to zvládala vždy perfektne,aj som sa spýtala na to,ako vie čo má robiť,aby bábätká neplakali a odpovedala mi, že tú prácu robí rada a vždy sa snaží aby bábätko bolo spokojné...takže dvadsať detí im tam neplače a aj keby, vedia si poradiť veľmi ,veľmi dobre 🙂

gabriela88
28. apr 2012

@alzbet124 ja som nenarazala na to ze by nevedeli co maju robit pretoze viem ze tie sestricky su super baby a vedia si poradit ale narazala som na tie nemocnicne dudle...... lebo su aj take deti ktore stale placu a tak sem tam im treba dat ten dudel..... takze nechcela som nic zle na sestricky alebo na nemocnicu pretoze ja som bola velmi spokojna...... podla mna to vsetko zalezi len od toho ake su tie mamicky..... pretoze ako mi tu jedna z vas napisala spravu ze mamicky ktore si myslila ze sa cely svet toci okolo nich tak takym vadia aj nemocnicne dudle a predstavuju si podtym ktovie co...... ja som bola velmi SPOKOJNA.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre