Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
30. máj 2012

@sse to dufam aj ja, ze vsetko bude v poriadku, prvykrat jej to obili ked sme odchadzali domov z nemocnice, toto blo druhykat no a o tyzden to bude treti krat, dufam, ze to uz vtedy bude OK

katuskaaa29
30. máj 2012

asi lezie na mna depresia ☹

tomika
30. máj 2012

@katuskaaa29 😒 nedopusť to..

adrioska
30. máj 2012

@katuskaaa29 Ale co si, neboj bude vsetko OK, snaz sa stale mysliet pozitivne. S dietatkom prichadzaju aj starosti, ja viem, ale treba sa sustredit na to, ze dieta je nasim pozehnanim a ze kolko radosti nam prinieslo, prinesie, ze dava novy zmysel nasmu zivotu, mame pre koho zit, je na nas odkazane, potrebuje nas a dietatko potrebuje silnu, stastnu maminu... 😵 Pozri aj ja sa strasne bojim o svoje deticky a casto mam uzkostlive myslienky a som velmi vdacna Bohu, ze su zdrave. Kludne nam tu napis, ked Ta nieco trapi alebo nieco nevies, mozes aj mne do IP, budeme si davat navzajom pozitivnu energiu, oki? 😉 A snaz sa vela oddychovat, aj to je pre psychiku velmi dolezite.
A este jedna prakticka otazka: ked pojdem na to vysetrenie sluchu, nevies, ci ma pustia dnu aj s kocikom? Totizto musim ist s malou peso...

katuskaaa29
31. máj 2012

@tomika
@adrioska ahojte baby uz je to OK, len vcera sme mali taky den, ze u tapili tie uska a bola mrncava a poobede mi zase pudom vyvratila mliecko, teraz pe zmenu nutrilon, a potom si to nasala aj cez nostek, tak rychlo som jej to odsavala. Vcera som mala pocit, ze nestiham nic, chlapci mi tu rano nechali borrdel v kuchyni, nakupovat som musela ist tak toho bolo vela a ledva somm to vedela zladit. No a este na vecer sa mi sem dotepala aj svokra, aj som sa tesila,ze pisla sa poziet na malu, ved ju videla pred dvomi tyzdnami a od vtedy, a popritom, kazdy den bola tuto bliizko nas, no ale nakoniec sa vysvitlo, ze dosla hlavne kvolii tomu, ze cakala na svokra, ten mal nejaku pacu navyse, kebyze tu pracu nema, tak sa ani nepozie na malu. Potom este sa tu aj navecerali, takze ja som si myslela, ze nieco mi ostane z toho co som varila na dnes na obed, ale nic mi neostalo tak zase len chlebik, alebo ak sa podai ist s malou tak na pechadzku, ze stihnem aj obchod tak si nieco ychlo spravim pe seba.Okrem toho skonstatovala, ze to nie je dobe ked mala papa a pocas toho sa aj vykaka (podotykam nasa furt to tak obi naraz papa a aj kaka), ze tento zlozvyk na 100%, ze nema po tatinkovi, lebo on to nerobil. No asi takto, potom som vece dobe povoedala aj manzelovi co som si myslela a ulavilo sa mi. Takze teraz som OK 🙂 Dufam, tak to aj ostane.

tomika
31. máj 2012

@katuskaaa29 🙂 to sa tešim že je vštko ok.Ale priprav sa,budu aj viac takychto dni 🤐 ,ale ako maličká rastie,potom už to bude lahšie.A taaak rychlo vyrastu,preto treba vychutnávať každu peknu minutku,a na tie tažie chvile zabudnuť 😉 .Ale ty máš svokru 🙄 aku??Nieže by ti navarila,a donesla by ti niečo ešte sa dobre naje u teba,nechá riad a všetko na teba ??? 😀 No neviem,tie naše svokry,a aj rodiny asi zabudli aké je to mať doma malé novorodeniatko 😀 .U nás bolo to isté po druhom porode 😀 ,denne na kávičku,na návštevu,a ja nevyspatá,bolestlivimi ceckami sedieť usmievať sa že ako sa tešim,potom robiť poriadok atd 😝 .Ale teraz som už "mudrejšia",pri tretom si už otvorim usta 😀 ked mi to nebude vyhovovať.

sisi1986
31. máj 2012

Ahoj baby, nerodila teraz niektorá z vás náhodou? nemôžete mi povedať, ako to tam teraz beží? Ja mám TP 27. septembra. Zároveň by ma zaujímalo, či ste mali manžela pri pôrode a keď hej, kde to trebalo nahlásiť či zaplatiť nejaký poplatok, prípadne či bola potrebná nejaká predpríprava. Proste pls dajte vedeiť v skratke ako to beží. Ďakujem za vaše postrehy, rady a info :D Možno sa s niektorými vidíme v septembri chi-chi-chi :D

katuskaaa29
31. máj 2012

@tomika no tak co uz ked ona je taka, inak, malu teraz videla 2krat a dnes bude met 3 tyzdne, do nemocnice sa ani nedosla pozriet, ani mi nezavolala, nic. Nemozem to od nej cakat, ona je uz raz taka, ved chlapci boli doma a ani ju nenapadlo, ze by im navaila, vsetko robila moja mamina, a to iste bolo aj pred 2mi okmi ked som 2 tyzdne bola v nemocnici, ani tam nedosla za mnou a tak isto o chlapcov sa starala moja mama. Aj toto ma trapilo, akoze to, ze ani sa nepide pozriet na malu, ked svagina porodila, tak tam behala v kuse, zhanala jej darcek za to, ze im porodila vnucku a podobne, pre malu kupovala saticky a hracky, no a sem dosla s jednou plysovou opicou. Ba aj naodeniny som mala minuly tyzden, a ani tolko ze vsetko najlepsie, ja necakam aby mi doniesli darcek, ale aspon jedna sms by mi dobre padla, ale nic. To mam asi za to, ze som neoganizovala oslavu naodenin, ved aj svagina volala, ze kedy budeme mat oslavu a v ktorej restike, no ja s 2 tyzdnovym babatkom odmietam oganizovat oslavy a tahat ju do restiky. Takze kedze nebola oslava, tak asi ani tolko nezasluzim, ze vsetko najlepsie. Ale co uz, nastastie, nechodi tak casto a raz za dva tyzdne ju vzdrzim.

katuskaaa29
31. máj 2012

@sisi1986 ahoj, ja som rodila 9. maja, a mala som tam aj manzela. Takze, k tomu aby si tam mohla at manzela, tak potrebujes potvrdenie bud od psychologicky (neviem, ze presne od ktorej) ze ste boli u nej, alebo pootvdenie z pedpipravy (my sme mali toto). Na tuto predpipravu som chodila k pani Kalmanovej, mali sme 7 prednasok a relaxacno dychove cvicenia, na 2 prednaskach musel byt aj manzel, co ona zapisala do tehotenskej knizky. Potom v nemocnici sme povedali, ze chce byt pi porode, tak sa pozreli ci bol na pednaskach, musel zaplatit 10 eur, musel mat prezuvky a dole na centralnom pijme mu dali tu zelenu "ovnosatu" 🙂 K poodu ho pivolali az ku koncu, ked som bola na poodnej sale.

sisi1986
31. máj 2012

@katuskaaa29 ďakujem Katuška za info, veľmi si mi pomohla. Som teraz zmetená, lebo na nete som čítala, že nie je nevyhnutne nutné, aby mal doprovod predprípravu. Môjmu mužíčkovi sa nechce chodiť k žiadnemu psychológovi kvôli tomu :D a ani na tie preprípravné stretnutia. ... a mne tiež nie, lebo nie som priamo z NT a cestovať kvôli tomu!? ... no neviem, pomohli ti tie predpípravné cvičenia pri pôrode?

Ďakujem a malinká je krásna

adrioska
31. máj 2012

@katuskaaa29 No mas to tazke s rodinou, ale kasli na nich, ked nechodia, aspon nemusis chystat pre nich nic...aj mala bude mat potom taky vztah k nim a sami si za to mozu... ☹ Hlavne nech muz stoji pri Tebe.AKo je na tom on? A co sa tyka malej, tak aj moja grckava aj teraz napr. vypustila celu davku, co spapala, takze som ju musela aj okupat rovno, ale je to asi najma moja vina, lebo sme prisli domov, prebalila som ju, bola taka nepokojna, tak som jej ponukla prsnik. a ona pila a mozno ani nebola hladna, ale dala si trochu.A tiez kakava pocas papania a moj syncek to tiez robil, takze myslim, ze je to normalne, nech Ta svokra nehaluzi... 😒 Najhorsie je, ze potom ju nemozem hned prebalit, aby sa mi nepovrackala, takze niekedy spi taka pokakana. My sme boli tiez pozvani na oslavu do restiky minuly tyzden,ale ja som tiez odmietla ist. Este sa na to necitim...celkovo som este dost zoslabnuta, aj teraz som bola peso v nemocke a ked som prisla domov, mala som dost. Krvacam, kojim, aj o synceka sa treba starat, malo spim, takze este nie som vobec fit. Ale este je asi skoro to ocakavat, ved som v sestonedeli...Inak to vysetrnie sluchu sme mali dobre, drzim palce,aby ste nabuduce aj vy mali OK. A hned nam spravili aj sono obliciek, tak sa tesim, ze aj to bolo OK a ze sa nebudem musiet v juni znovu trepkat do nemocnice.

@sisi1986 Neviem, ci to potvrdenie pre manzela je potrebne, moji znami nemali a pustili ho do porodnej saly, hlavne, ze zaplatil...ale mamicka je lekarnicka, cize zdravotacka, tak neviem, ci aj to zohralo rolu. Ved zavolaj do nemocnice niekedy a spytaj sa, ci je to dolezite. Ak by aj bolo treba to potvrdenie, tak nemusis chodit na predpripravu , da sa ist na jedno sedenie k psychologicke Veresovej tu v NZ a ona vam ho za poplatok da, samozrejme aj s prednaskou.

tomika
31. máj 2012

@sisi1986 u psychologičky je to iba jedna návšteva.Pri druhom tehu to vydržal aj moj mm,a velmi nechcel ist k psychologičke..ale premna to urobil,a chcel byť pri porode.A je to ináč zaujimavé.Povie ako prebieha porod.Ked je tá otváracia doba,tak ako može pomocť mm,povie ako dychať,potom kedy isť do nemocnice atd.Neviem či sme boli tam celu hodinu,ale takych 45-60min.Dá sa to vydržat,potom pojdete s mm do mesta trožka sa popozerať obchody,na zmrzlinu 🙂 ,trvaj na tom.

katuskaaa29
31. máj 2012

@sisi1986 ahojko,dakujem 🙂 ano mne to velmi pomohlo, a mala som aj take stastie, ze ked som rodila, tak ta poodna asistentka mala sluzbu, ktora robi predpipravu, ale ak dobre viem tak k tomu psychologvoi, lepsie poovedane psychologicke staci ist len raz. Inak zavisi aj od toho, ze ktoy leka sluzi, niektory to nechce, ale zase su aj taki co bez toho tam otecka nepustia.

21zabka21
31. máj 2012

ahojte baby, chcem sa vas spytať, že koľko oblečenia pre maličkú si mám nabaliť do pôrodnice, či trvajú na ich oblečení a stačí mi iba nejaké oblečko ked pôjdeme domov, alebo musím mať tých vecí viac.
A neviete ako je to s tými nadštandardnými izbami, či sú vôbec volne, alebo ich majú rezervované tie čo idú na cisársky? ďakujem 🙂

katuskaaa29
31. máj 2012

@21zabka21 ahojko, pre malu musis zobat vsetko, jedine co tam ti daju to u noncne kosele pe teba, su take ake su ale odpoucam ich, aspon svoje nezaspinis, s tymi nadstandadnymi izbami je to tak, ze je len 1 taka izba a vacsinou je obsadena, a vacsinouo su tam tie co mali cisarak, ja som to najprv chcela, ale bolo to obsadene, a nakoniec to vobec nelutujem, je to dost za to tych 33 eu na den a nic exta tam nemas, jedine ze ta tam moze pist poziet manzel, ale si tam sama, a je to nadstandadna izba a nie nadstandana starostlivost. K tym satockam pre babo, mne sa najviac osvedcili, tie pyzamka z tesca, tie su tam najpohodlniejsie a najlepsie pre babo.

21zabka21
31. máj 2012

@katuskaaa29 fuha no nepotešila si ma, som si myslela, že nebudem musieť brať tolľko oblečenia... no tak snád im nebude vadiť ze mam dve tašky, jedna je moja a v druhej mam vecičky pre malu. no s tou nadstandardnou som si aj myslela, že to tak bude, že bude obsadená, ale čo už, ja sa len bojím aby mi tam veci nekradli...

stvura
31. máj 2012

@katuskaaa29 pridi na navstevu ak mas depku...xixi...ked uvidis mojich troch v akcii a ten binec si hned povies ze mas maxi pohodu 😉 ..nestiham vas tu citat, lebo to mam veru perne (a to je maly anjelik voci mojim dvom certom starsim)
@21zabka21 urcite zober vsetko pre mimi...mna vytocili hned hodinu po porode. Rodila som o pol jedenastej vecer, o dve hodiny prisla na izbu a hned doletela sestricka ze ide maleho kupat - podotykam bolo pol jednej v noci, spolubyvajuca s dietatkom spala.... Ja som nemala veci nachystane, lebo na sale mi povedali ze sa najskor bude kupat az na druhy den...tak ma hned zjazdili 😨
@adrioska jej, teraz kukam...aj sono vam spravili? nam len uska, sono uz nie...ja nestiham nebyt fit bohuzial, lebo trojka je akcna, este ze bol porod taky super ze som maxi v pohode 😀

katuskaaa29
1. jún 2012

@stvura ahojko moja, inak akuat som na teba myslela vtedy ked ma ta depka chytala, ze ako to zvladas ty s tromi detmi, ale uz som OK, to len bol blby den 🙂 a ako sa mas, kedy si porodila???

katuskaaa29
1. jún 2012

@21zabka21 neboj sa nekradlo sa tam aspon teraz ked som tam bola, vacsinou mobil som mala pi sebe, a ostatne veci to boli saticky, kludne chod s dvommi taskami, ja som mala jeden velky kufor a este jednu tasku taku vacsiu, takze v pohode, nerobia z toho poblem.

21zabka21
1. jún 2012

@katuskaaa29 Ďakujem 🙂 a ešte som sa chcela spýtať, či prepichujú aj uška priamo v nemocke? nausnicky uz mame, tak ci ich tam mam brat 🙂 a či si mám dať potom poslať aj kojeneckú vodu, alebo tam je k dispozicii, dakujem 😉 😉

katuskaaa29
1. jún 2012

@21zabka21 ano pepichuju uska za 3.30 eura, vacsinou sa to robi v ten den ked idete domov, ale robi to len jedna ci dve sestricky, a tie cez vikend nerobia, takze si zober nausnicky a cez tyzden popros nech jej prepichnu uska, kojenecku vodu alebo hociaku inu na pitie pre teba treba brat tam ti to nedaju. K ranajkam je vacsinou caj alebo mliecna kava (raz som to ochutnala, ale odporucam radsej caj) a k obedu a k veceri tak isto tam bol cajik. Je tam aj chladnicka (na veci treba si napisat svoje meno), tak sa mi zda, ze tam bola aj rychlovarna kanvica na izbe sme mali 1 pohar, tak isto k jedlu sme mali salku alebo pohar a pribor, ked chces tak mozes si zobrat vlastny pohar a pribor, ja som pouzivala ich veci a nic mi z toho nebolo a ja som popritom hakliva na taketo veci, ale to je kazdeho osobna vec ci bude pouzivat ich pribor alebo nie.

adrioska
1. jún 2012

@stvura Ahoj, no a kedy si bola Ty? Lebo ja som bola vcera a robila mi to dokt. Pristicova, pozrela do papierov a rozhodla sa urobit aj sono...prvykrat sme nepresli kvoli tomu, ze dcerka mala prazdny mocovy mechur, teraz jej ho pozrela, mala ho plny, tak urobila aj sono...Ja ani sama neviem, preco nie som fit, pri syncekovi si toto nepamatam,ale vtedy som mohla spat spolu s nim, teraz pri dvoch nemozem, kedze kazdy z nich ma iny rezim. Ale bolia ma tam dole kosti, kostrc, vcera aj brucho+rana, najma ked dlho chodim alebo ked nosim malu...a tiez Ta obdivujem ako to zvladas pri troch.

@21zabka21 ja som tiez brala dve tasky, nemaju s tym problem. Vo vacsej boli veci pre mna a v batohu veci pre malu. Treba plienky, vlhcene obrusky a saticky zobrat...tam Ti daju perinku, tu mozes pouzivat ich. Ja som brala aj nepremokave podlozky, jednu pre mna a jednu pre malu, na tom som ju prebalovala. A vodu si tiez zabal, lebo Ti nic nedaju+prip. aj nejake jedlo,keksik, hroznove cukriky..atd. Ja som mala malo vody, tak som ledva cakala, aby uz dosiel muz na druhy den s vodou, taka som bola smadna. Ked budes kojit, tak Ta bude velmi smadit, mne muz nosil vody kazdy den po 2 flase. 😅 Nadstandardna izba bola obsadena aj vtedy, ked som ja bola, ale len 2 dni, potom uz bola prazdna, mozno budes mat stastie a bude volna.

stvura
1. jún 2012

@adrioska xixi...ved ja viem, to s malou okanou som bola ja (Kubka strazil tatino)...konecne som pozrela fotku zblizka na FB - inac som pozerala ze ja som mala s malym taky isty kocik (modry), len mi bol pri dvoch detoch velmi tazky, takze som sa ho zbavila...nam robili len jedno usko, mne sa zda ze kazdym dalsim tehu je to nejake jednoduchsie, ale ja som mala aj s malou aj teraz uplne pohodove porody, bez sitia a nastrihu oba 😎 , takze ma nema prakticky co boliet 😀 . Ja nosim v jednej ruke jedno dieta a v druhej druhe...to nehovorim tandem dojcenie 🙂
@katuskaaa29 no tak kava...ako vyprate ponozky, len raz som ju ochutnala a uz viac nie 😝

adrioska
1. jún 2012

@stvura 😀 no, super, takto sa obchadzame? 😉 Mas velmi zlatu dcerku. 🙂 Mna tiez nenastrihli,ale som citila hned po vytlaceni stipanie, ze som sa potrhala trochu, takze ja som sita, inak porod som mala tiez v pohode, hlavne rychly, len potom mi robili ten kyret, tak neviem, ci aj z neho som bola trochu mimo,lebo aj to ma bolelo, resp. bolo dost neprijemne. Inak nechapem, ako sa zena nemoze natrhnut pri porode... 😅, ved ked sa pozries na hlavku babatka, to je podla mna nemozne... 😀 Ja som sa natrhla pri obidvoch, nastrih mi tiez nerobili. A kocik by som menila aj ja, ono sa lahko ovlada,ale je naozaj tazky a tazko sa sklada. No ale uz sme nechceli spekulovat s muzom, kedze viac deti neplanujeme. 😉 Aky mas kocik Ty? Vyzeral byt super...Aj ta druha mamicka mala pekny, ten bol tusim Bertoni. Ked som ja kupovala pri synovi, tak vobec nemali taky pekny vyber, ako maju teraz a ani som nevedela, aky kupit, aky by mal byt. Tak tento viac-menej vybral manzel.
Tu ich kavu som neochutnala, ale spolubyvajuca ano a hovorila, ze nikdy viac... 😀

katuskaaa29
1. jún 2012

@stvura s tou kavou mas uplnu pravdu aj ja som ju len raz ochutnala, a stacilo mi

sisi1986
1. jún 2012

@adrioska vďaka za info, asi si zavolám to tej nemocnice, ale pre istotu asi absolvujeme to sedenie, aby určite nebol problém. Nech tam mám mužíčka určite pri sebe 🙂

sisi1986
1. jún 2012

@tomika vďaka za radu ;)

sisi1986
1. jún 2012

@katuskaaa29 ... no len na ktorého človek natrafí, asi pre istotu pôjdeme na to psychologické sedenie 🙂, uvidíme, čo povedia, keď si zavoláme do nemocnice 🙂, prinajhoršom sa odvolám na človeka v nemocnici, ktorý mi povedal, že to nie je potrebné a budem trvať na tom, aby tam môj manžel šiel so mnou, ale vďaka

darinka.b
4. jún 2012

@sisi1986 ahoj ja som priamo z NZ, chystam sa o nejake dva tyzdne zavolat a zacat s predpripravkou u p. Kalmanovej, tiez chcem muzicka pri porode, mozno sa tam stretneme, mam sice termin ze 8.10 ale boli sme na 4D u Havlasa a povedal ze to vyzerana 30.9 tak uvidime a kedze to bude chlapcek tak sa mozno vypyta skorej na svet, koho mas gynekologa?

darinka.b
4. jún 2012

ahojky vsetky, konecne mam cas vas citat, uz niekolko mesiacov vas citam len tak narychlo v robote ale uz som doma tak mam cas, vidim ze ste mnohe chodili na predpripravku ku Kalmanovej - treba sa nejak extra dopredu k nej prihlasit ze chcete chodit? ja zacinam 23 tyzden tak myslim ze by bolo akurat sa k nej prihlasit. a este by ste sa mi mohli ozvat nejake baby co mate skusenost s EPI-NO, ci bol porod lahsi a co si o nom mysleli vasi lekari. diky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre