Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tomika
6. jún 2012

@rheia27
@niky1984 aj ja som tam ležala-pred 4 rokmy 2x tyždeň.A dá sa.V každej izbe (okrem tej prvej) je televizor,a vela sme sa rozprávali,mamičky-ženy su všetky bud tehu,alebo po nejakej operácii,a s tymi rozhovormi velmi beži čas..Vymenili sme si skusnosti aj recepty 😀 ,rozprávali sme sa o všetkom.Potom poobede návštevi.Takže ten čas tam plynie..Horšie je tak napr na nervovom oddeleni..(kde ani telka neni,všetci su tam stary..)

adrioska
6. jún 2012

@darinka.b Kludne sa pytaj doktorov, resp. sestriciek, s nimi budes viac v kontakte, ked uz budes rodit, lekar pride az na "poslednu chvilu"... 🙂 Mne vsetko hovorili, velmi boli trpezlivi, ochotni, mili, ale mozno aj preto, ze teraz ked som rodila, tak nerodil nikto okrem mna. Prvykrat bola porodna sala plna, rodili sme naraz 3, takze ta nervozita tam bola,ale dalo sa...jednym uchom dnu, druhym von, ked budes dodrziavat to, co Ti povedia, tak to pojde OK. A pani Kalmanova ma velmi dobre tie kurzy, takze od nej sa vela dozvies a vela Ti to da, takze urcite odporucam chodit, ak mas moznost. Mne malu teraz prilozili hned,ale ani nie na moj popud,ale doktorka sama mi to navrhla. Ale mozes kludne sama o to poziadat, mas na to pravo a ked nebudu ziadne problemy, tak Ti maleho urcite prilozia. Co sa tyka nastrihu, neviem, ci sa da dohodnut, mna Renckova 1x nenastrihla a teraz pri druhom Koprdova nestihla (chcela), vraj som rychlo tlacila. 😅 Tak ale zase, povedat mozes predtym, ci to chces alebo nie a potom uz lekar Ti povie, ci by sa malo alebo nie.A co sa tyka otecka, tak 1x bol moj muz pri mne asi 4 h pred narodenim maleho, teraz cca 2 h pred narodenim, prechadzala som sa po chodbe, predychavala kontrakcie a on mi masiroval krize a tak... 🙂

alicia28
6. jún 2012

@darinka.b , dieta neprikladaju na prsnik po porode, ale daju ho hned vedla teba ked sa narodi, ja som neziadala o prilozenie, neviem mozno by mi vyhoveli, po porode tam 2 hod musis lezat a oddychovat na porodnom kresle a babetko je tam s tebou,
manzela som pri porode nechcela, pokial viem je to tak ze moze byt s tebou na vzdycharni len vtedy ak tam nie su ine zeny,,,ak vas rodi viac, manzel musi byt na chodbe vonku a zavolaju ho az ked ide von hlavicka takze zmysel to nema aby tam cakal hodiny,,ak si prvorodicka ktovie kolko dlho bude trvat kym sa ti dietatko narodi,,je to individualne moze to byt do hodiny ale aj 8 hodin a viac....tazko povedat., ja som chcela porod vyvolat tak mne to postupovalo rychlo,,,mala som aj prvy aj druhy porod vyvolany a porodila som obe deti do hodiny,,,ale preto ze mi pustili vodu a vsetko bolo planovane takze to je uplne ina situacia ,,ked budes len cakat na vzdycharni kym sa otvoris moze to byt hodiny a hodiny a ked vas tam bude viac manzela tam urcite nepustia aby bol pri tebe
co sa tyka nastrihu,,,,,do toho by som sa moc nemontovala pretoze lekar vidi ako prebieha porod a o nastihu rozhodne ked sa dieta tlaci von,,ci je nastrih potrebny alebo nie treba nechat na lekar,,,ak budes trvat ze nechces nastrih moze sa kludne stat ze sa potrhas na franforce a budu ta šiť donekonecna co nema zmysel takto sa rozhodnut a hlavne potom po porode to boli jak svina,,ked sa poriadne potrhas tak to hojenie je nekonecne,,preto nastrih by som nechala na rozhodnuti lekara,,,on vidi co sa tam deje a podla toho sa zariadi,,radsej nastrih a trochu stehov ako potrhanie az pod krkom......to ked sa ti rana zahoji ani to vidno nie je tak zbytocne sa stresovat s nastrihom v tej chvili je to uplne jedno,,kontrakcie su take silne ze ine ani nevnimas.
drzim palce,,,prirodzeny porod sa da zvladnut ,,,cisarak je podla mna 100 nas.horsi uz len preto ze nemas dieta pri sebe aj 2 dni,,,co je pre mna uplne neprijatelne,,,ale kazdy ma na to iny nazor, drzim ti place

pitbullka
6. jún 2012

@katuskaaa29 jeeejo tak to je potom super...tak snad sa nam to podari, že bude Smolárik mať službu... bola by som rada, bo je ozaj super.... tak sa potom teším, ked po porode je to tam tak, ze budeme tie dve hodky spolu vsetci traja 🙂 takze teda iba tie plienky a utierky potrebujem ....

katuskaaa29
6. jún 2012

@pitbullka ano len to a este saticky inak ja som mala este dudel a flasku pre babo

katuskaaa29
7. jún 2012

no a zase nam nepreslo usko, kontrola o 2 tyzdne v nemocnici zas ☹

adrioska
7. jún 2012

@katuskaaa29 ☹ ☹ ☹

katuskaaa29
7. jún 2012

@adrioska no co uz moja, dufam o 2 tyzdne to uz ozaj bude OK, inak mala sa mi v kuse vrtela, mozno aj to bol problem, a niekedy mam pocit, ze keby to lekar robil a nie sestricka tak mozno ze by to bolo v poriadku

adrioska
7. jún 2012

@katuskaaa29 mna sa pytala sestricka, ze ci nemam pre nu dudlik, aby sa nevrtela. Hovorim nie, kedze nepouzivame. Moja bola taka rozospata, cize si to nechala robit.drzim palce, aby ste to uz o 2 t mali OK.

katuskaaa29
7. jún 2012

@adrioska aj mna sa pytala, no my sme mali, lebo uz aj v nemocnici sme pouzivali, lebo furt mi revala ked bola vizita a vtedy sestricka, ze mi donesie, no ale ja som mala vlastny, ale dudel nechcela, ani nechce len ked je velmi nervozna ale aj vtedy len na par minut a vypluje to, moja vrtela a strkala jej cumel, ,a vobec nechcela, tak som si zobrala cumel od nej, a bolo to, ved poojdem s nou o dva tyzdne a ked zase to bude zle tak pojdeme k usnej, hadam, ta mi aj nieco ine poovie okrem toho ze to je normalne a ze sa nemam znervoznovat.

adrioska
8. jún 2012

@katuskaaa29 Veru radsej ju nenauc na dudlik, ked netreba, nechce. Ak by ste isli k Sumskej, tak ta je velmi v pohode, neviem, ci ju poznas, s mojim synatorom si taaak pokecala... 😀

katuskaaa29
8. jún 2012

@adrioska ano ja som u nej uz raz bola, ked ma bolelo ucho a na podnet mojho svokra som dala do ucha cesnak, no nepytaj sa na vysledok blesti ako neviem co, vobec mi to nepomohlo, inak aj ja nad tym rozmyslam, ze ked bude treba tak k nej ju zoberiem, este mi hovorili Belicovu, ale ta ze vraj nie je az taka odbonicka na usi ako tato Sumska.

adrioska
8. jún 2012

@katuskaaa29 ja som bola u Belicovej so sebou teraz v tehu, neviem aka je odbornicka, ale pomohla mi s upchatym nosom, je velmi mila, prijemna, chodi k nej vela ludi a ma taku pidi cakaren.Inak co sa tyka bolesti ucha, tak mojej mamine sa upchalo ucho, ked mala nadchu,tak si nakvapkala kvapky, co mala doma a prislo jej neskutocne zle, mala zavrate, tak musela ist k Belicovej a vysvitlo, ze to kvoli kvapkam, ktore mali izbovu teplotu, ze ich treba zohriat na telesnu teplotu. Podrazdila si tu cast ucha, co zodpoveda za telesnu rovnovahu alebo co. Takze bacha aj na kvapky. 🙂

katuskaaa29
8. jún 2012

@adrioska no ano aj ja som vtedy mala aj kvapky a tie mi vystipali ucho z vnutra a potom este ten cesnak, no bolo mi treba experimentovat 🙂 inak belicova co sa tyka problemov s nosom hrdlom a hlasivkami je super.

fairynika
8. jún 2012

ahojte baby kupujete niektora z tejto stranky tovar?http://www.littlewoodseurope.com/basket/en/bask... je to zn ladybird no neviem aka je spolahliva su tam velmi lacne tie veci ako predavaju tu na shope a to o fakt dost euro

stvura
8. jún 2012

@katuskaaa29
@adrioska ako sa mate kocky? Princezne posluchaju? Mi sme soplavi...kedze dvaja starsi maju sopel, samozrejme ze i najmladsi mi chytil soplik...odsavat tak maly nostek, no parada...dufam ze sa to nezhorsi, lebo mat ako 3t sople...no dakujem. Inac som zistila ze mu vadilo na brusko KM, si predstavte...ako som ho vylucila tak je najspokojnesie miminko na svete (mozno preto ze som cele tehu km vobec nepila). Katka, a dali ste dudlik, ci nie? Moji su antidudlikovy vsetci, ja to ani neriesim, hoci svokra obcas podotkne ze by to bolo lahsie s dudlikom.

adrioska
8. jún 2012

@stvura Fiiha, ani nehovor, ja sa toho desim, ze Matusko tiez nieco prinesie zo skolky a mala to chyti... ☹ ☹ ☹ .Si robim nadeje, ze MM ju ochrani. Ale asi nie, ako pises. ☹ A mala z KM koliky? Lebo nasa sa tiez dost casto cez den puci, tlaci, chvilu pomrnci a ked sa vykaka je dobre. Kolko si pila KM? Ja si robim rano 3v1 a to si este zjemnim a ochladim troskou mlieka...aj to moze vadit?

adrioska
8. jún 2012

@fairynika nepoznam tu stranku... ☹

fairynika
8. jún 2012

@adrioska ale su tam super lacne veci co su tu raz tak nadcenene skoda jedna mamina mi uz pisala ze je dobra a kvalitna tak skusim vyzistit este inde

adrioska
8. jún 2012

@fairynika nuz ja som tiez radsej opatrna, ked sa mi nieco nepozdava, ze je to moc lacne 🙂 Skus vygooglit nejake referencie, ak si to este nerobila. 😉

fairynika
8. jún 2012

@adrioska tam na tej stranke je ich dost od kupujucich hodnotia tovar adt no este nieco skusim

stvura
8. jún 2012

@adrioska no mi to uz mame...pri malej ak sa dobre pamatam mala mesiac a pol ked tiez Alex doniesol sople zo skolky..teraz to stihol skor bohuzial. Predpokladam ze z KM, lebo odkedy som ho vylucila zo stravy je vsetko ok, az na tie sopliky. Cez den sa len zlostil, vobec nespal, stale som len dojcila, nosila a masirovala. Pila som jedno deci do Caro kavy, inac mi KM moc nepijem s muzom - deti nepiju vobec 😉

stvura
8. jún 2012

@darinka.b moj muz prvy porod nestihol, pri druhom sme rodili tri naraz, takze ho zavolali az ked bola hlavicka vonku, pri tretom bol so mnou cely cas - ale presne ako pisala adrioska, nikto iny vtedy nerodil...co sa tyka nastrihu, dohodni sa, mne prvy krat spravili, pri dalsich som nebola strihana a sita...inac jedine moje posledne dietatko mi prilozili, lebo prve dve boli po termine so zelenymi vodami (prilozili ho sami, bez nejakej ziadosti, tak som sa potesila ze sa to zmenilo k lepsiemu)

katuskaaa29
8. jún 2012

@stvura ahojko, dakujem mame sa fajn, rastieme ako z vody, ani sa necudujem, ved tolko mi spapa, no a aj ten nutrilon No co uz ked kojit neviem, a mliecko co odsajem jej staci na dve maximum tri razy, skusam viackrat odsavat, ale vysledok je to, ze nic mi neide a len zduria sa mi bradavky a potom je to horsie, esteze existuje nutrilon. Inak nasa je v poriadku, sice ma taky zlozvyk, ze aspon raz za tyzden mi vyvati prudom vsetko, teraz to robila tri dni za sebou. Ale to vsetko je pre to, lebo je strasne pahltna, jednoducho, aj ked uz toho ma dost, tak ona pije dalej potom ma plne usta mliecka ci vody a potom to chce prehltnut zabehne jej zacne kaslat a vsetko vyvrati. ze vraj z toho vyrastie no dufam, lebo niekedy je to ozaj hrozne, vcera ma takto ovracala u sestry, predvcerom a dnes doma ma takto ovracala. A predstav si potom sa usmieva ako neviem co, a je hladna dam jej, znova spapa 120ml a je pokoj, no a ja niekedy neviem co a ako. Co sa tyka odsavania, nechcela som veirit, ze odsavacka na vysavac je taka super vec, mala som z toho taky pocit, ze to je zase len nejaky marketingovy tah, no ale vobec nie som s tym velmi spookojna, ide to rychlo a bez bolesti, no a malu to aj bavi. S tym dudlikom sme tak, ze mame to v zalohe, ked je velmi nevozna, tak jej to dam, ale vypluje to tak to ani nesilim.

katuskaaa29
8. jún 2012

Nasa princezna je v poostielke, sice este nespinka, ale je ticho 🙂 podla mna o chvilku zaspi, a dufam bude tak spinkat ako v oslednych dnoch 7 hodin v kuse 🙂 manzel robi siup z visni, dotrepal sa domov z 10 kilami, tak nech to spravi, lebo ja teraz odmietam take veci robit 🙂 😉 idem si zarelaxovat aj ja pri knihe, kupila som si knihu Slepaca polievka pre dusu - Cerstve mamicky, je to celkko dobra knizka, je tam 101 pribehov o tehotenstve o porode a o vychove deti. Takze idem ciatat, prajem vam krasny zvysok dna a krasnu noc.

janett84
9. jún 2012

Ahojte,ja vas skor citam,ale teraz som sa rozhodla podelit sa so svojimi skusenostami s touto porodnicou a povzbudit buduce mamicky,kedze mna tu podaktore prispevky dost znepokojili pred porodom...ale dospela som k zaveru,ze sa niet coho bat,na novorodeneckom aj na sestonedeli su velmi prijemne a ochotne sestricky,lekarky su super..na mna bola neprijemna len jedna jedina sestricka na novorodeneckom,inak boli vsetky uplne v pohode..na porodnej sale takisto,ale je pravda,ze som tiez rodila,ked tam nikto iny nebol,po porode som sestricku poprosila,ci mi moze maleho pomoct prilozit a bez problemov mi ho prilozila.mne z toho celeho pobytu v nemocnici vyslo to,ze aka si ty k nim,taki su oni k tebe..takze tie,co to mate este pred sebou,nebojte sa 😉

gabuci
9. jún 2012

@janett84 no veľa je na tom pravdy,nielen v nemocnici,ale hocikde kde sa človek stýka s ľudmi,aký si ty,tak sa väčšinou aj k tebe chovajú.Samozrejme sú aj isté výnimky,ked človek sa môže snažiť málo to pomôže.Osobne ja som rodila tam 2x,síce už dávnejšie,tiež väčší problém som nemala.

katuskaaa29
9. jún 2012

@janett84 mas uplnu pravdu. suhlasim s tebou

amulienka
9. jún 2012

v nz porodnici su uplne super, vsetci strasne mili, na porodnom je jedna starsia sestricka, co jednej povedala, ze co place, vsak porod boli 🙂 ale inac fakt su uplne zlati a na novorodeneckom uplni anjeli. len s kojenim som neni spokojna, podla mna sa tam tomu malo venuju a mamicka, ktora fakt nic o tom nevie, tak mala by si to dopredu zistit poriadne ako a co treba. a este negativum je, ze rodit moze len sluzbukonajuci a to tiez nie je vyhra trafit takeho zifcaka.

zitka11
10. jún 2012

Ahojte, kedze o par tyzdnov aj mna caka porod v NZ porodnici, chcela som sa spytat ako ste isli zbalene, zobrali ste si so sebou vsetko naraz, alebo Vam popripade manzel doniesol neskor nejake veci? Vsetko mam uz nachystane, len sa mi to zda byt fakt dost vela veci, takze som rozmyslala ze si to zbalim do kufra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre