Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

adrioska
13. jún 2012

@amulienka ked som rodila prvykrat, tak vedla mna bola jedna, co mala zajednaneho Stanka a rodila normalne. Ale asi jej vyvolal porod-predpokladam, podla toho, co tu pisete, myslim, ze sme obidve lezali na porodnej sale od rana-tak asi jej to vyvolal...

adrioska
13. jún 2012

@marianna7 nechcem trepat sprostosti, ale nemusis patrit k nej, aby ti prisla k porodu, da sa to aj tak ako "jednorazovka" vybavit...ale radsej nech povedia baby, co s tym maju skusenosti, lebo nie som si ista... 😉

tomika
13. jún 2012

a to neni nebezpečné iba tak vyvolať porod-len preto aby tam bol zajednany lekár ???Ved naše telo a to dieťatko vije kedy sa chce narodiť,priroda to velmi dobre zariadila..Ked maju byť problémi,to budu tak či tak,a ked všetko je ok,tak bude všetko ok..nech je tam hocikto..

marianna7
13. jún 2012

@adrioska to neviem ale myslim si, ze bude lepsie ked budem u nej a bude poznat cely priebeh tehotenstva a aj ja jej budem viac dôverovat aspon ja si to tak myslim.

adrioska
13. jún 2012

@tomika to je pravda, ja som tiez toho nazoru, ze to treba nechat na prirodu, ale ja som ten stastlivec, ktory rodil v termine a sice mi pri prvom porode pomahali liekmi, aby sa to rozbehlo, ale to uz bolo treba(odtiekla mi plodova voda). Dokazem vsak pochopit, ak si niekto porod vyvola, najma u tych mamiciek, ktore uz povedzme 10 alebo 14 dni prenasaju. Ja by som si asi porod nechala vyvolat len na odporucenie lekara, urcite nie z vlastneho podnetu, ale to som ja a kazdy z nas zmyslame inak a mame ine dovody. 😉

@marianna7 to mas pravdu, ja kebyze nie som spokojna so svojou, tiez by som asi presla k nej, ak by sa dalo, vyzera byt strasne fajn... 😉

tomika
13. jún 2012

@adrioska ano,to sa dá pochopiť ked lekár odporuča,alebo ked už prenáša,ale iba tak pred terminom,alebo presne v termine...to by som sa bála..

adrioska
13. jún 2012

@tomika ja takisto... 😉 A inak ako sa mas? Dufam, ze Ta deticky setria a nechaju oddychnut... 😉

tomika
13. jún 2012

@adrioska dakujem,máme sa dobre.Deti nejako na večer su velmi aktivne 😖 ,mali ked spi v školke,tak večer sa mu nechce tak skoro isť spať..

adrioska
13. jún 2012

@tomika verim, ze mas toho dost...moj je tiez aktivny najma vecer...drzte sa 🙂

darinka.b
14. jún 2012

Baby ste tu niektora taka, ktora mala k porodu dohodnutu dr. Halmešovú? myslim dohodnutý vyvolaný porod, chcem sa nieco popytat cez IP- dakujem 🙂

bklaudia
17. jún 2012

Ahojte! chcela by som sa spýtať ako prebieha teraz (nie pred rokmi) sekcia v nemocnici v NZ? je to v úplnej anestéze? kedy mi ukážu maličkého? atď. ďakujem za info!!

1katkas
17. jún 2012

@bklaudia ahoj, sekcia je v uplnej anesteze... moj sa narodil o 13:00 a o 17:30 mi ho doniesli ukazat

janqa24
18. jún 2012

baby, co ste nedavno rodili - neviete nahodou, ako je to teraz s VIP-kou?

katuskaaa29
18. jún 2012

@janqa24 ahojko, ja som rodila pred mesiacom a pol, chcela som tu VIPku ale bola obsadena, je to tak, ze ked prides na prijem mas poprosit sestricku aby ti zistila, ci je volna ta VIPka, ak je volna tak tam mozes ist (resp. zarezervovat) ak nie tak ti poovie, ze dokedy je obsadena. Inak uprednsnuju VIPku tym mamickam, ktore rodia s cisarskym. To ze kolko to stojj to najdes na stranske www.nspnz.sk

bklaudia
18. jún 2012

@1katkas Ďakujem za info! a kedy si sa prebudila?

1katkas
18. jún 2012

@bklaudia tak to naozaj neviem ani som sa nepozrela na mobil kolko je hodin

katka_1983
19. jún 2012

@bklaudia
ja som rodila presne pred týždňom 11.6. tiež sekciou. prebúdzajú hneď. začali ma robiť o pol druhej, moj malý bol na svete tesne pred druhou a mňa potom priniesli na izbu o tretej. takže to trvá takú hodinku a pol.

sisi1986
20. jún 2012

baby ja ten svoj pôrod nechám na prírodu a na službu konajúceho lekára. Tiež si myslím, že je to o šťastí a o tom, kto má aký pôrod.

janqa24
20. jún 2012

@katuskaaa29 dakujem za info, takze sa nic nezmenilo od mojho prveho porodu 🙂
a predsa by som mala este jednu otazku - stale este neupustili od klystyru? 😖 pred mojim prvym porodom mi ktosi povedal, ze mam pravo ho odmietnut, ale sestricka na prijme mi nedala moc na vyber 🙄

adrioska
20. jún 2012

@janqa24 a Ty ho nechces? 🙂 Ja som bola rada, ze mi ho spravili, jednak mi to tiez urychlilo porod a aj by mi bolo trapne, kebyze sa pototo na porodnom stole. 😉

tomika
20. jún 2012

@janqa24 ten klystyr ináč pomáha,potom po porode sa ti lahšie pojde na záchod.Ked budeš nastrihnutá nebudeš mať problémi so stolicou.Ja by som klystyr neodmietla.Trocha neprijemné-ale až tak nie.A aj po klystyri sa može stať že "volačo vyskoči" ešte pred bábetkom 😀 ,ale to nič,to je uplne prirodzené,to nikomu nemusi byť trápne.Troška ťa opláchnu s dezinfekčnym volačom a ide sa dalej tlačiť 🙂 .

katuskaaa29
20. jún 2012

@janqa24 no tak ked to s tym VIP bolo takto uz aj davnejsie tak ozaj sa nic nezmenilo. Inak suhlasim s babami co sa tyka toho klystyru, pre mna to vobec nebolo neprijemne ved to je len minuta co ti to daju a potom pojdes na zachod ja som bola 2krat a je to. ked mas prazdne creva tak ti intenzivnejsie pracuju a tym ti masiruju aj maternicu, co ti ozaj urychly aj porod, ja by som to neodmietla to je iste.

katuskaaa29
20. jún 2012

@sisi1986 drzim ti palce aby ti to dopadlo tak ako mne, aj ja som to nechala na prirodu a na sluzbu konajuceho lekara a vobec to nelutujem!!! bolo vsetko v najvacsom poriadku

sisi1986
21. jún 2012

@katuskaaa29 ďakujem veľmi pekne Kati. Tiež poznám jednu babu, čo teraz nedávno rodila, tiež nikoho a nič nemala dopredu zaplatené, že vraj ju odrodil nejaký mladý doktor a bolo všetko v poriadku bez problémov. Neviem, akí sú tam doktory či doktorky, resp. pôrodníci, ja v tom nie som až taká zbehlá, keďže som prvorodička a na novorodenckom som bola max. na chodbe na návšteve pred 4 rokmi. Takže zatiaľ asi toľko moje skúsenosti s NZ pôrodnicou 🙂. Preto rada príjmem každú radu a názor.
Kati neporadíš mi prosím ťa, čo treba pre bábo do pôrodnice zobrať? čo je naozaj potrebné? ... lebo mám nejaký zoznam a tam sú aj košielky a kadečo, no čítala som tu aj niečo také, že body-nká či také overaly stačili. Pls ak môžeš, poraď. Ďakujem

katuskaaa29
21. jún 2012

@sisi1986 ahojko, raz som sem dala zoznam aj ja, ale na sto percent, ze kosielka by som teraz nekupila vobec sme ich nevyuzili, su neprakticke, lepsie su tie body, inak co sa mi velmi osvedcilo, tak to boli tie pyzamka z tesca co su balene po 3 kusy a stoja okolo 10 eur, aj teraz doma mame take, ale nie s dlhymi ale uz s kartkymi rukavmi a aj nhavicova cast je kratka. Neviem kedy budes rodit, ak cez leto, tak kludne si zober veci aj s kratkymi rukavmi a pod, lebo na izbach je dost teplo, na chodbe je sice klima ale to ti nepomoze. Ja som rodila zaciatkom maja a aj vtedy bolo dost teplo.

pitbullka
21. jún 2012

@marianna7 mozem sa spytat na meno lekara????

pitbullka
21. jún 2012

babenky a mozem este otazocku??tie papiere potrebne ako je sobasny alebo ten na urcenie otcovstva to kde im budem davat????

adrioska
21. jún 2012

@pitbullka pri prijme...

tomika
21. jún 2012

A ja som do 2 mesiaca využivala iba košielky + polodupky 🙂 ,potom už aj bodynká.Aj teraz som kupila košielky,a body s zapinanim v predu..Ajked je to moje tretie dieťatko trožka sa bojim tie body obliekať cez hlavičku novorodeniatkovi 😀 .

janqa24
21. jún 2012

@tomika
@katuskaaa29
@adrioska
pokial viem, su aj ine metody, ako pomoct crevam vyprazdnit sa, najma pri planovanych zakrokoch, ako to je aj v mojom pripade, kedze ide o druhu sekciu......nehovorim, ze mam dohodnuty presny datum, len som chcela vediet, ci sa nejako zmenil pristup....a nemam pocit, ze by mi ten klystyr nejako zvlast pomohol aj po porode, kym mi zacali creva normalne fungovat, chvilu to trvalo a aj som si pri tom poplakala od bolesti 🙂 ale tak za ten poklad v rukach to stoji 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre