Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alzbet124
25. jún 2012

@katuskaaa29 nie, pamätám si jej meno kôli tomu, lebo mala vždy menovku: Michaela Sírková...ale možnože sa vydala 🙂 inak ja keď som rodila v septembri, tak dr. s menom Tarbajova som nezaregistrovala...

moncikg
25. jún 2012

Ahojte, ja som teraz lezala v nemocke - rizik.gravidita, takze vsetkych lekarov poznam a Dr.Sirkova tam urcite nie je, ale ak pisete, ze je Michaela, tak je to asi priezvisko za slobodna Dr. Tarbajovej ... na oddeleni su dve Michaely - Dr. Renckova a Dr. Tarbajova a cierna je Dr. Tarbajova...chudulinka, tenucky hlasok, taka mila...

adrioska
25. jún 2012

@katuskaaa29 Tarbajova je vysoka, aspon podla mna bola taka vyssia... 🙂

adrioska
25. jún 2012

alebo ani nie? 🙂

adrioska
25. jún 2012

ale su tam dve ciernovlasky...

alzbet124
25. jún 2012

@adrioska Sírková je drobunká...ja meriam 164cm a bola odo mňa skoro o hlavu nižšia...

adrioska
25. jún 2012

@alzbet124 obidve ciernovlase mi robili prietoky. ta ktoru ja myslim, ma dlhe cierne vlasy a ta druha cierno/hnedovlaska ich mala po plecia a vedela madarsky...neviem meno...

bambulka248
25. jún 2012

@crystalskye
@katuskaaa29
@alzbet124 dakujem vam kocky, toto som potrebovala - vediet ze nie pre kazdu bol porod traumatizujucim zazitkom 🙂 Ja sa uz strasne tesim na drobca, tak si to nenecham pokazit 🙂

timety13
25. jún 2012

Ahojte mamicky, a budúce mamicky!

Náhodou nevie z Vás niektorá, ze Dr. Halmesová ktoré dni má sluzbu? Viem, ze zvykne tam byt utorky, plus vo stvrtok zvykne mat nocné. Okrem toho?

katuskaaa29
25. jún 2012

@alzbet124 asi to bude ona, lebo aj ta Tarbajova je Michaela

katuskaaa29
25. jún 2012

@adrioska no kto ako to vezme pri mne bola nizka🙂

katuskaaa29
25. jún 2012

@bambulka248 toto je dobre zmyslanie, pre mna to bolo super, kludne by som isla aj zajtra znovu rodit keby bolo treba

sse
25. jún 2012

Doktorka Michaela Tarbajova sa koncom septembra vydavala ked som tam lezala🙂 Mala cierna dlhovlasa. a potom je tam Michaela Renckova a sestricky ich volali mala a velka Miska. 🙂

alzbet124
25. jún 2012

@sse Ja som tam ležala začiatkom septembra 🙂

sisi1986
26. jún 2012

čaute baby, ako tu čítam, niektoré z vás poznajú všetkých lekárov - pôrodníkov v NZ nemocnici. Je niektorí takí, ktorý je vyslovene nepríjemný za každých okolností a nechcela by ste k nemu/nej nikdy ísť? ... ja sa spolieham na náhodu a verím, že natrafím na toho dobré milého doktora/doktorku a pôrod pôjde veľmi rýchlo. Ja sa spolieham na to, že bude všetko OK a pôjde to tak rýchlo, že si ani neuvedomím a drobček bude na svete, myslím pozítívne v každom prípade a to je základ úspechu. Odporúčam to všetkým. Neviem posúdiť, kto je aký pôrodník, keďže budem prvorodička, ale u Dr. Halmešovej som bola na 4D teraz nedávno a bola naozaj veľmi milá. Ak je taká aj pri pôrode, tak si myslím, že sa to dá v pohode prekonať aj bez väčších obáv. Ja sa nebojím tak pôrodu ako potom tých vecí tam v pôrodnici, ten pobyt tam ma desí oveľa viac ako samotný pôrod. Pôrod je predsa prirodzená vec a príroda to tak sama zariadila, takže to zvládne každá z nás a pozitívne myslenie je iba veľke PLUS + 🙂. Majte sa spolubojovníčky a píšte vaše názory na pôrodníkov, ja vôbec neviem, koľko ich tam je 🙂

tomika
26. jún 2012

@sisi1986 Spominaju tu nejakého Zifčaka že ho velmi neodporučaju..Mne nemusi byť ani mily ani nič ten doki,len nech je dobry odbornik a porod aby bol v poriadku,a aby ma pekne zašil..nič iné si neprajem..

tinaa78
26. jún 2012

@rheia27 panebože,ževraj rodiť do KN?! Nikdy by som nechcela rodiť v KN,tiež som na tu nemocnicu počula len to negatívne...A to mám aj osobné skusenosti,v minulosti som tam ležala a bol to horor po všetkých stránkach... ☹ 😠 😖 Ale kludne vyskúšaj,inak neuveríš,ale neprajem nikomu 😖
V NZ som rodila 2x a bola som spokojná....

tomika
26. jún 2012

Kn je stará nemocnica,ajked čistota je aj tam,ale to všetko ako tam vyzerá..no ako v staroveku.A je tam ovela viac tych "nepriposobivich" mamičiek 😝 .A ani návštevi nemožu tak chodiť ako v NZ.Naozaj len v návštevnych hodinách..Potom to je zamknuté.Ale na lekárov počujem len dobré..A neonatologické oddelenie je iba v NZ,a ak su nejaké komplikácie s novorodeniatkom tak dieťa hned zoberu do NZ,a mamička može isť za nim až ked ju pustia z nemocnice.

bklaudia
26. jún 2012

Chcela by som sa ešte spýtať, či pri cisárskom obväzujú nohy?A keď hej, tak ja si mám priniesť obväz?(Švagrinej pri operácii žlčníka obväzovali a aj ona mala priniesť obväz)
Druhá otázka je, teraz sa ešte prebelujú bábätká na široko? (dnes som sa chcela ísť spýtať k detskej lekárke ale bolo tam veľa detičiek tak som si to rozmyslela - ale aj tak sa sňou musím spojiť, že čo mám kúpiť pre maličkéhoz. Pred 4,5 rokmi, mi odporučila na kúpanie detské mydlo, široké prebalovanie, krémik na zadoček.
Ďakujem za info!

bklaudia
26. jún 2012

No a zabudla som sa spýtať, dokedy buďem na infúziách po cisárskom?

katuskaaa29
26. jún 2012

@bklaudia ja so nemala cisarak, ale viem, ze kazdej ktora mala cisarak obvazovali nohy, myslim si, ze obvaz tam im dali, babatka na siroko sa uz nebalia, staci pamperska, nam detska lekarka odporucila na kupanie mydlo (do nemocnice som nebrala tam ked ich kupu tak maju oni nieco na kupanie) v nemocnici sme dostali ajkremik na zadocek

bklaudia
26. jún 2012

@katuskaaa29 ďakujem! To viem, že do nemocnice si nemusím brať pre malého mydlo a krém, len oblečenie a plienky.

gabuci
27. jún 2012

@bklaudia no teda obväzovanie nôh 🙂 podľa mna radšej si zober obväz.Pri prvom mi to nerobili,pri druhom to mi bolo aj do smiechu aj do plaču. ☹ Došla ku mne sestrička a hovorí,ukážte mi nohy,a ja že čo chce.No na jednu nohu mi dala obväz,na krajšiu,tam ani moc nebolo vidieť žily.Vraj aby som nedostala trombózu.Ukazujem jej druhú a s tou nič nerobíte?Pani nie,nemám druhý obväz,po čase si to dajte dole a dajte na druhú. 🙂 No to bolo ráno a poobede ich už nezaujímalo,potom mi aj vzali obväz.No to bolo x rokov dozadu,neviem či sa to obrátilo k lepšiemu,alebo ani teraz nemajú obväzy. 🙂 Všeličo sa deje aj v zdravotníctve.

zuzin78
27. jún 2012

@bklaudia ahoj
ja som druhu dcerku rodila cisarskym, na infuzkach som bola jeden den, po24 hodinach od porodu som sa musela postavit a uz potom som chodila sama aj na WC. nohy obvazuju, obvazy davaju oni.
deticky sa nasiroko nebalia v porodnici, a doma zalezi od teba ja som Zarinku nebalila a ked sme isli na kontrolu klbikov tak som ju zabalila na siroko, a potom po kontrole som jej to dala dole 😉 klbiky mame v poriadku
pre babatko si prines plienky, vlhke utierky a rovno si na vsetko napis meno, to si vypytaju hned ako ti pridu ukazat babo, asi 3 hodinky po narodeni, kupatho budes po 3 dnoch a to uz budete spolu na izbe . 🙂 oni maju svoju kozmetiku johnsons .
strava po cisarskom hroza aspon my sme mali taku. az na4 den som sa najedla .dovtedy som len pila ich caj, ten je super.
porodnice su vynovene pekne. akurat pred rokom prerabali 3 poschodie tak sme mali veselo...
😉 😠
ak mas nejake otazocky kludne sa pytaj.....

bklaudia
27. jún 2012

@zuzin78 ďakujem! No ešte pred 4 rokmi sme museli prebalovať na široko, teraz som zvedavá čo hovorí potom pani doktorka. Ja som s tým nemala žiadne problémy, len neviem či si mám kúpiť tie vecičky - čo sme vtedy mali tie sú už opotrebované... Je dobré že hovoríte tie vlhčené utierky, na tie som už úplne zabudla do nemocnice 😀 Doma ich mám stále používam ich aj na odličovanie 😉
Ja som s pôrodnicou ani s 3 poschodím nemala nejaké problémy, mikrovlnka, chladnička bola aj v tedy, ostatné ma až tak nezaujúmalo. Jedlo som mala vždy z domu, lebo čo tam varia to bolo hróza, paradajky, karfiol a pod. 😠

smile82
27. jún 2012

Čo všetko treba brať pre bábo do nemocnice? Dajú tam nejaké veci alebo úplne všetko z domu. Zavinovačku treba? Ďakujem!!!!!

katuskaaa29
27. jún 2012

@gabuci ja teraz ked som rodila tak bola so mnou jedna na izbe, uz rodila 4 dieta a rodila spontanne na druhy den po porode jej doniesli obvazy aby nedostala trombozu, som si myslela ze to robia len pri cisarskom ale nie, jej povedali ze preto to treba lebo uz mala 4. porod

katuskaaa29
27. jún 2012

@smile82 uplne vsetko z domu, zavinovacku sme mali, ale ked chces mozes si zobrat svoju

moncikg
27. jún 2012

@tomika Zifcak tam v sucasnosti nerobi, bola som tam teraz 3 tyzdne a nebol tam, nie je uvedeny ani na zozname lekarov na oddeleni, ale z nejakych reciciek som sa dopocula - neviem, ci je to pravda- ze ma nejake zdrav.problemy, takze zatial dlhodobejsie nepracuje...
@timety13 Dr. Halmesova okrem uvedeneho robi obcas - mozno raz za mesiac - cez vikend...ale ked bude obdobie dovoleniek, tak sa to mozno trosku cele nabura, ale ten utorok ma s Dr. Bezakovou a to je teda silny den...to sa rodi ako na pase🙂)))

tomika
27. jún 2012

@bklaudia podla mna obvezuju,ako pri kazdej operácii,a zvyknu poslat pacientov aby si zakupili obvez dole v lekárni..Takže radšej zober..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre