Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

elisadavinci
4. sep 2012

baby, tak tá sestrička bola aj u mna ... malý mal možno mesiac, mala som mesiac pred štátnicami, s nervami v kýbli, všade bordel, lebo dieťa a učenie bolo na prvom mieste, žehlenie dakde na konci zoznamu, čo spraviť, proste si nemala ani kam sadnuť a len tak sa objavila vo dverách. ja som mierumilovný človek, ale tak som sa vtedy naštvala, že som ju od dverí poslala kade ľahšie. možno by som ju aj pozvala dnu a pokecala s nou, keby bola aspon dopredu zavolala, nielen sa tak objavila z čista jasna 🙄

moon1979
4. sep 2012

@elisadavinci
hmm cez telefon ju kazdy posle do prdele, tak ma tu drzost objavit sa pri dverach ... neskutocne 😀

ondrisa
4. sep 2012

@nelina9 tak tú sestricku nemusím ani ja tú vysoku kučeravú, premávala sa tam v krátkej sukničke a bola strašne nepríjemná, ja mam tiež zlé spomienky ešte do dnes a už to bude rok čo som tam rodila

sisi1986
5. sep 2012

@dzsiuka to je úplne možné, že sa tam stretneme. Na kedy máš inak termín pôrodu presne?

sisi1986
5. sep 2012

Čaute baby, Katka mi písala, že v pôrodnici sa nahlasuje už aj meno a adresa pediatra.to sa dopredu chodí nahlásiť aj k pediatrovi, že tam chcete patriť a či vás vezme? ... kam nosíte vaše detičky vy? ... prípadne poraďte tému, kde sa dočítam o tom viac. ´dakujem

katuskaaa29
5. sep 2012

@sisi1986 ahojjko, uz mesiac pred terminom porodu by si mala mat dojednaneho pediatra, v nemocnici musis povedat ze ku ktoremu budes chodit s malou alebo malym. My chodime k pani doltrorke Kalinovej, ja som s nou zatial spokojna, ak sa jej nieco n nezda tak ta posle na dalsie vysetrenie (niekedy je to zbytocne, ale istota je istota). Jej som ja volala cca. mesiac a pol pred terminom poorodu, a prijala nas, bolo treba zaplatit poplatok tuim 16 eur a to bolo vsetko.

gabuci
5. sep 2012

@adrioska ja som Moniku sem nedala preto,lebo som sa s nou o tom nerozprávala a tak som chcela,aby sa ozvala ona ked pôjde domov. 🙂

adrioska
5. sep 2012

@katuskaaa29 Ahoj, a zaco si platila 16 eur, ak sa smiem spytat? My sme neplatili nic... 😕

kukku
5. sep 2012

Ahojte! Chcela by som sa spýtať, keď nemáte dopredu zajednaného pôrodníka a idete rodiť "len tak", dávate niečo dr., ktorý vás odrodil dodatočne, alebo už aj na to je cenník? Ďakujem

elisadavinci
5. sep 2012

baby, ktoré ste už po, prosím vás brali ste si sklenenú dojčenskú flašku (na odsaté mliečko), odsávačku, tie čo ste mali cisársky - obväzy na nohy vam dali, alebo ste si museli doniesť? a nepremokavé podložky? iné ma v rýchlosti nenapadá, mala by som mať hádam všetko v batohu 🙂

@kukku prvého som rodila bez zajednania, jednali so mnou normalne, v pohode, neplatila som ani pred porodom a ani po porode. ani teraz nemienim zajednávať lekára a ani platiť.

kukku
5. sep 2012

@elisadavinci OK, ďakujem 🙂 A k pôrodu Ti želám veľa síl a po pôrode veľa - veľa šťastia a zdravia 😉

dari226
5. sep 2012

no v zime tam vymenili babätka sestrina komoska dostala dieta na kojenie a pyta sa ci je to jej oni ze pravdaze,potom nakojila a ked isla prebalit tak vidi aha chlapec pritom mala dievcatko,nakoniec vysvitl ze pomylili izby a da druha si tiez nic nevsimla,nastastie maly ine pohlavia

elisadavinci
5. sep 2012

@kukku nemáš za čo, a ďakujem. ale je to individuálne, niekto ti možno napíše, že by bez zajednania ani nevkročil od nemocnice. alebo bude taký vďačný, že dá nejaký dar (finančný alebo materiálny). ja som mala pri porode 3 lekárov, lebo nastali komplikácie, a po porode som bola taka mimo, že ma ani nenapadlo a ktorému z nich som mala dať? všetkým 3 by bolo veľa a neviem posúdiť kto mal koľko zásluh.

gabuci
5. sep 2012

@dari226 to sa mi ani veriť nechce.Síce sa hovorí,že detičky sú rovnaké,ale baby si nevšimli ked im dali do ruky bábätko,že niečo nesedí?Však od prvého okamihu sa pamätám na každú maličkosť,ako moje vyzerali,na črty tváre,určite by som si všimla,že to nie je moje.No neviem,hned ako sa narodí,tak sa na niekoho podobá z rodiny určite...Nič v zlom,ale pripadá mi to neuveriteľné,nie,že sa pomýlili,ale,že maminy si to nevšimli.
Síce nepatrí to sem vôbec,ale u nás na dedine pred mnohými rokmi sa stalo tiež niečo.Bol to škandál.Zamenili zosnulých v NZ nemocnici.Doniesli domov,ale sa nepozreli,aj toho starého pána pochovali.Potom toho druhého do inej dediny ked vzali,tak ked sa pozreli,zbadali hned,to nie je ich.Potom nasledovala hanba,museli vybrať truhlu,vymeniť a znovu pochovať.Podľa mna mýliť sa je ľudské,ked aj to nie je príjemné,ale preto si treba dávať pozor.
takže hovoríš,že treba si v nemocnici všímať,aké bábo prinesú,aby mamina nedostala cudzie dieťa? 🙂

moon1979
5. sep 2012

@kukku
a preco by si im mala dávať peniaze? ved je to ich práca, dostávajú za to plat ...

moon1979
5. sep 2012

@gabuci
toto su neospravedlnitelne omyly a velmi vážne omyly !!!

kukku
5. sep 2012

@elisadavinci
@moon1979
Lenže ja mám dr., ktorý nerodí a neviem, ako by sa ku mne správali, keby ma videli 1x v živote. Možno by ma otočili a poslali do GA, keďže to mám bližšie k bydlisku 😀 Už som rozmýšľala, že keď otehotniem, zmením doktora a budem chodiť do NZ. Vedeli by ste mi niekoho odporučiť?

gabuci
5. sep 2012

@moon1979 hej,sú to vážne omyly,ale aj tak si to neviem predstaviť,že by som nespoznala vlastné bábo.Hned ako mi ho prinesú možno,že nie,ale ked už mám v náručí a kojím tak ja neviem fakt.Z tých mamičiek ani jedna.Keby boli rovnakého pohlavia?
Ked si si myslela ten druhý prípad,že je vážny,no k tomu toľko dodať,že ked toho dotyčného priniesli,tak jeho dcéra ked to prevzala sa vôbec nepozrela na svojho otca,či tam leží on,tak ho pochovali.A vidíš výsledok.
Poučenie,že človek furt musí mať rozum na mieste,vo všetkých situáciách,hoci to nie je vždy ľahké.

moon1979
5. sep 2012

@gabuci
suhlasim
... k tym babatkam ... si zober, ze kedze v NZ nie je mozne bežne spinalom mat cisarsky (co je uplny otras, pretoze spinal je ovela menej zatazujuci jak pre matku tak aj pre dieta,nehovoriac o tom, že ťa ako matku ukrátia o ten jedinečný zážitok a pocit počuť svoje dieťa prvýkrát zaplakať keď príde na tento svet a mne osobne trvalo mesiac, kým som rozchodila narkozu ...) tak kedy vidis svoje dieta? az ked sa uplne k sebe dostanes a to moze byt niekolko hodin a ak nemas stastie tak az dalsi den a aj to len max na 5 minút ... a to je jeden z dôvodov, preco už tu nechcem viacej rodiť ! napr.moj maly bol uplne vyniceny, vycerpany z porodu a opuchnuty, takze sa nepodobal na nikoho ... takze mnohokrat naozaj nemusis ako matka "spoznat" svoje dieta ...

no a k tomu pohrebnemu "zazitku" môžem povedať len tolko, že čo je veľa to je moc ... uf

moon1979
5. sep 2012

@kukku
ty máš zo zákona právo si vybrať ako lekára tak aj zdravotnícke zariadenie, ktorého služby chceš využiť ... nikto ti nemôže povedať, že si z GA tak musíš rodiť v GA ...

kukku
5. sep 2012

@moon1979 Právo síce mám, ale realita je iná - u nás v Šali, keď zatvorili úrazovú pohotovosť, jednoduchšie bolo ísť do GA a neraz sa stalo, že známych poslali do NR vetou, že pod GA nepatríme 😝 A ani ich neošetrili, síce to boli menšie úrazy ale aj tak 😠

moon1979
5. sep 2012

@kukku
hmmm, vypytala by som si potvrdenie, že ma odmietli ošetriť a teda poskytnúť mi zdravotnú starostlivosť a podala by som okamžite sťažnosť priamo na MZ SR ...

nikto sa nesťažuje, tak to potom aj vyzerá v našom zdravotníctve ... čo dodať ... netreba byť ticho a hájiť si svoje ústavné práva ...

adrioska
5. sep 2012

@kukku ja som bola na izbe s dievcinou zo Sale, takze myslim, ze by to nemal byt problem, ked tu chces rodit. Ved si to este pred porodom over v nemocnici.

elisadavinci
5. sep 2012

myslim si, že čo sa tyka porodnice, tak by nemal byť problem isť rodiť tam, kde si si vybrala. kamoška naklusala do Blavy a hotovo, pritom podla bydliska patri do zamkov. s pohotovostou je to už ine. ked som bola minule so synom, mali tam na dverach, če pohotovosť je podla bydliska, teda ak žije dakto v komarnanskom okrese, tak nehc sa pači tam na pohotovost, hoci bližšie to ma do zamkov.

katuskaaa29
5. sep 2012

@adrioska to bolo akoze "zapisne" no skratka za to, ze ju yaevidovala
@kukku ja som nic nedala, aj ja som mala doktorku ktora nerodi a bez problemov bolo vsetko spravali sa ku mne tak isto ako k ostatnym pacientkam

moon1979
5. sep 2012

@elisadavinci
to je hovadina ako mraky, ja by som sa odbit na pohotovosti nedala pokial ide o akútny stav ... a ked si na dovolenke na druhom konci republiky, tak potom co?

kukku
5. sep 2012

Ja sa ešte rodiť nechystám, bohužiaľ, ale intenzívne sa snažíme, aby sa to čím skôr podarilo 😀 Len sa informujem, aby som už bola na takéto veci pripravená a aby som vedela, ako to chodí v dnešnej dobe 🙂 Syna som rodila ešte v Šali pred 7 rokmi a dr. bol rodinný známy, tak to bolo úplne iné 🙂

moon1979
5. sep 2012

@kukku
to, čo platí dnes, zajtra už nemusí, takže sa nestresuj dopredu 🙂 máš ešte habadej času 🙂

kukku
5. sep 2012

@moon1979 Ja vieeeem 😅 Ja som už len taká, veď už aj kočík mám vybratý 😀

sisi1986
5. sep 2012

@kukku ak ti môžem poradiť, nerieš kočík a ani iné veci, kým nebudeš "v tom a za vodou" ako sa hovorí. Nechcem ti zle poradiť a ani to, aby si to to pochopila ako útok z mojej strany, ale .... je lepšie tomu nechať voľný priebeh a moc sa na to nesústrediť. A hlavne.... ak sa to nedarí, netreba to brať tragicky a extrémne to riešiť. Treba myslieť skôr pozitívne a hovoriť si, že najbližšie to už vyjde a uvidíš... príde to skôr ako sa nazdáš. Pamätaj na moje slová. Kočík a ostatné veci nechaj plávať, dovtedy bude x nových kolekcií a možno oveľa krajších. Však už pomaly prichádzajú na net kočíky kolekcie roku 2013 a možno tam nájdeš ešte krajšie veci ako si si teraz vyhliadla. Vravím, sústreď sa teraz na svojho synčeka a manželíka. Sex ber ako potešenie pre teba a pre neho a nie s tým zámerom, že cieľom je baby a uvidíš, určite sa ti to podarí . ... v každom prípade držím pršteky, nech je to čím skôr. Potom sa ozvi, čo je s tebou. Verím tomu, že čoskoro napíšeš, že čakáš baby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre