Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
10. okt 2012

@timety13 co si tam videla???

timety13
10. okt 2012

@katuskaaa29 na nástenke bol vyveseny novy cenník platny od 1. 10. 2012.

zzzz128
10. okt 2012

@timety13 ahoj,Dr.Halmešová má ordináciu v starej nemocnici,a keď je v službe v novej,tak má izbu tam za výťahmi,ako sú tie dvere...

katuskaaa29
10. okt 2012

@timety13 aha, lebo na nete to este eaju aktualicovane, co sa aj cudujem

adrioska
10. okt 2012

@timety13 No ty kokso, akoze nemam slov...to uz ako sa nechcu obohacovat? 😠 By stalo za opytanie, ze ked otecko porod nestihne, tak ci tych 20 eur vratia...lebo to je dost velky peniaz uz, aby clovek zaplatil a porod nakoniec nestihne (nehovorim, ze 10 eur je malo...) 😒

moon1979
10. okt 2012

@adrioska
ono je celkovo choré, že otecka pustia, až ked rodička vylezie na pôrodný stôl ... hlavne pri tých dlhých hodinách kontrakcií a čakania ho najviac žena potrebuje ... nielen ako morálnu podporu (ktorú ti tam nikto nedá), ale aj pomasírovať chrbát, zavesiť sa na neho v prípade kontrakcií a podobne ... takže niektoré pôrodnice majú zvláštny pohľad na vec "otec pri pôrode" ... pôrod má 3 fázy ... skús povedať, že zaplatíš len alikvotnú čiastku, lebo otecko nie je prítomný počas celého pôrodu 😀

adrioska
10. okt 2012

@moon1979 inak mojho pustili aj skor, pri prvom bol so mnou asi od 12.00, porodila som o stvrtej a pri druhom od siedmej a porodila som o deviatej...takze ja sa nemozem stazovat...ale viem, ze boli taki, co nepustili hned (neviem preco) a potom pripadne ani nestihli samotne tlacenie, lebo potom to na tu rodicku nejak nahle prislo, takze sup na stol a chudak otecko vonku... 😕 Asi som mala stastie, ze mojho pustili, neviem...lebo pri prvom bol frmol, rodili sme tri naraz, takze nervozita zo strany personalu tam bola a aj tak ho pustili a pri druhom som rodila sama, takze bol klud, lary-fary sa tam premavali, pohodicka...mozno treba byt otravni a trvat na tom, aby muza pustili-ktovie... 😅

moon1979
10. okt 2012

@adrioska no to bolo velice "skôr" ach ... ja som vyse 24 hodin šlapala po chodbe sama ...
nechápem, čo máš ty s frmolom ... ty riešiš seba a nie ostatné rodičky ... každá rodička je v samostatnom boxe a mne môže byť čum a fuk jedno, či tam má manžela alebo nie, mne to nijakým spôsobom nezasahuje do môjho "súkromia" a ani inej rodičke, takže nerozumiem ... ale tak vo veľa pôrodniciach "funguje" ešte takto sproste systém ...

adrioska
10. okt 2012

@moon1979 😀 nuz, ja som bola vdacna aj za to...Ked Ti mam pravdu povedat, aj tak mi nevedel pomoct, len tam pri mne stal (prvykrat) a ovlazoval mi pery, skor mi ho bolo luto, ked sa na mna pozeral, ako sa trapim, stonam, kricim 😅 alebo sa so mnou prechadzal (druhykrat), masiroval pocas kontrakcii, ale aj to mi vadilo, tak som ho stopla, radsej som si to vsetko odtrpela, odfucala sama...skor sa mi ratalo, ze tam bol s nami po porode tie dve hodiny, boli sme tam len my a nase male stvorenie a to bolo super... 🙂

timety13
10. okt 2012

ahojte!
náhodou neviete, ze kto bude mat sluzbu teraz sobotu 13. oktobra...?

timety13
12. okt 2012

Ste tu také, ktoré ste rodili v sobotu?

zsuzsula
12. okt 2012

Ahojte.Ja som tu nová,čakáme 2 bábo na koniec februára.Synčeka som rodila v Leviciach ale teraz by som chcela rodit v NZ.Aké máte skusenosti?Hlavne na 600 nedelí.Dakujem

tomika
12. okt 2012

@timety13 ano,ja 🙂

timety13
12. okt 2012

@tomika mozem sa spytat, ze ktorí lekári mali sluzbu cez víkend?

tomika
13. okt 2012

@timety13 V sobotu do rána 6:00 mala službu dr Tarbajová,a od 6:00 mal službu dr Smolarik.Rodila som ráno o 7:00..Obidvaja boli velmi dobri..

timety13
13. okt 2012

@tomika dakujem pekne za odpoved.... 🙂

darinka.b
15. okt 2012

ahojte pisem trosku neskoro ale maly sa narodil 2.10 s mierami 4970g a 52cm cisarskym rezom, robila ma dr. Halmesova, vsetka spokojnost. co sa lekarov tyka, potrebovala som po operacii transfuziu krvi tak okolo mna behali aj ini lekari - starostlivost 100%, co sa tyka oddelenia sestonedelia nemozem povedat krive slovo, najprv nas tam bolo dost mamiciek postupne poodchadzali domov a tych sestier je tam par a stihali to obehat, mali empatiu aj voci nam co sme po cisarskom ze sme ubolene ale starali sa fakt klobuk dole poviem, detske sestry tiez ok ci cez den alebo v noci, boli na mieste ked ich bolo treba, jedna je tam taka ze nemala nachystane mliecko pre deticky nikdy to bolo dost zle ked vam dieta hladne place na izbe a ona povie desat minut pockajte ale ostatne fakt super, ono niekedy sa stane ze vam nieco odvrknu ale za pol hodinu sa vam usilovne venuju aby vam pomohli nakojit dieta ked este s kojenim len zacinate, tot moje hodnotenie, kazdy ma svoj nazor moj je takyto, nesla som tam s ocakavaniami ze vsetci budu skakat okolo mna, sla som tam s tym ze sa mi narodi dieta, ked mi po operacii povedia vstat tak zatnem zuby a vstanem a budem sa usilovat domov - ucel to splnilo a este som aj spokojna bola 🙂

alzbet124
15. okt 2012

@darinka.b gratulujem 🙂 riadny valibuk 🙂 so super mierami 🙂

gabuci
16. okt 2012

@adrioska otecko pri pôrode 😉 asi máš muža,kto znesie poprípade všetko(tak ho aj pustili).Ja môjho by som ani nevedela nahovoriť na také veci. 😒 pravdupovediac som to ani neskúsila.Ináč môj mal zážitok.Raz sme boli za mojou doktorkou ked mala službu.čakali sme vonku na chodbe ako sú pôrody.Zrazu sa otvorili dvere,2 sestričky vyprevádzali mladého muža.Narýchlo som si myslela,že nejaký mladý ošetrovateľ.Ked som bola s doktorkou potom,pýtala som sa jej čo to má byť.Ona ,že no mladý pán,manžel to nezvládol,skoro odpadol tak ho kázala vyprevadiť.Bol bledý strašne.
Môj to videl a síce my sme už detičky mali na svete,no určite by nechcel na sálu ani on,najmä po tejto udalosti.Cestou domov mi aj pripomenul:Načo sa tam teperí taký človek,kto neznáša také prostredie,aby mali starosti aj s ním? ☹
Ináč ked ja som rodila,vtedy to zaviedli,že môže byť ocino pri pôrode,ale ja som ho nechcela,ja moc nemusím aby ma videl blízky človek ked sa trápim.to ale uznám,komu to prispeje,že má blízku osobu pri sebe v najťažších aj potom najkrajších chvíľach svojho života,nech idú spolu na sálu.

adrioska
16. okt 2012

@gabuci nuz neviem, ci znesie vsetko, ale napr. uz chodi darovavat krv, tak je mozno odolnejsi...a ked Ti poviem uprimne, stale si nie som 100% ista, ci je dobre mat muza pri porode alebo ci to bol dobry napad v nasom pripade...nehovoril nic take, ani sa nezmenil nas vztah k horsiemu, to len ja tak premyslam... 🙂 Ale to som si ista, ze bolo super, ze tam bol s nami po tom porode, uz aj preto, ze sme tie prve chvilky stravili takto spolu a aj kvoli tomu, ze potom maleho aj malu videl dalsich 4-5 dni len cez sklo, nemohol si ich chytit az doma...

tomika
16. okt 2012

@gabuci
@adrioska moj mužik bol pri porode ked som rodila syna.A velmi krásne spomienky máme.Len to dobré a pekné chvile si pametáme.Je to niečo velmi krásne neopisatelné ked sa to malé narodi-a sme tam spolu a vidime ho,pusinkujeme..My sme tam išli tak-že je to uplne prirodzené a normálne že sa takto rodia deti.Ved on ťažko pracuje aby nás uživil,a ja budem rodiť s bolesťami-a nech to vidi-a aspoň bude mať viacej ucti k matke svojim detom.A vidi že materstvo nie je "dovolenka"..Ale bol iba pri mojej hlave-keby bol inde tak by som ho odtial vyhnala 😀 .A je mu velmi luto že porod dcérky nestihol-a ani teraz nemože byť snami-ale ked je/ bude doma tak od malej ani nepohne 🙂 lebo sa na nu nevie vynadivať 🙂

gabuci
16. okt 2012

@tomika krásne si to napísala,ja to viem tiež,že len pri hlave a tam moc tých ...nevidí,ale môjmu stačí oveľa menej.Stačilo mu,že mi začala odtekať plodovka,stačilo,že mi trhali zub a doma znovu začalo to krvácať,bral ma naspäť aby mi tu ranu zašili ale taký bol nervôzny.Deti ke su choré tak hned aby som robila ja niečo.A prečo tá horúčka neide dole,či dobre dávam obklady atd.On vypadá na silného muža,ale ked sa niečo deje také,tak by najradšej zatvoril oči.Vtedy asi sa cíti tak,že nič nepekné,riskantné sa nedeje.Ked som došla domov z pôrodnice,ani on sa nepohol od malej.Aj ju popestoval kým som sa osprchovala,ale to by som ja neriskla,aby tam na sálu došiel. 🙂 Ináč aj ja som takej povahy,že ked sa trápim,vlastne ked dopredu neviem do akej miery ma niečo bude bolieť,koľko znesiem,tak radšej nech ma nikto z tých najbližších nevidí.Pôrody som vlastne mala ľahučké,rýchle,tak ked sa pozriem naspäť,kľudne by to mohol so mnou absolvovať.Pri druhom už som s tým rátala tak asi do čoho idem,vtedy som sa ho spýtala,či by nechcel...no radšej nie.Zostane s malou doma,tak som ho nenútila do toho.Uznám tých,ktorí sú pri tom spolu,je to ako v rozprávke.Dojatí rodičia,sladko spinkajúce bábo,krása.Ja som vystačila s tým neopísateľným pocitom,ked sa mi narodila prvá dcérka a ako som tam ležala tie 2 hodky,nestačila som sa na nu vynadívať.No vtedy by tam mohol byť 🙂

gabuci
16. okt 2012

@adrioska no to cez sklo.dokonca ked som rodila ja,tak aj mna mohol vidieť potom len cez sklo.veru,to nie je bohvie čo.Aspon,že teraz už mamina môže von.

adrioska
16. okt 2012

@gabuci ano, to je dobre, ze mamina moze von, ale...je to take na hlavu postavene, otecko nemoze k babu, lebo virusy a bakterie, co je sice pochopitelne...ale nieco moze preniest na maminu alebo ta pride zvonka uz nakazena, nehovoriac o personale, ktory beha po celej nemocnici, atd., aj tie doktorky, co chodili vysetrovat babatka pocas vizit, chodili z detskeho oddelenia, kde sa to len hemzi virusmi, takze...no neviem...ako nestazujem sa, len ked sa clovek nad tym vsetkym zamysli...

gabuci
16. okt 2012

@adrioska no ano to je druhá strana mince,že mamina vyjde von,môže sa nakaziť.Ked ja som tam bola pred 12-mi rokmi bolo treba prosíkať sestričku nech otvorí dvere aby mohli veci dať.Vlastne ani nie veci pre bábo či pre maminu,však v tej dobe všetko dala ešte nemocnica,len to bolo treba,v čom sme išli domov,ale návšteva priniesla všeličo a to tiež sa nedalo cez sklo.A lekári ja neviem,chodia z detského nie z novorodeneckého?Však vtedy som tých tam videla.No hcodili samozrejme lekári gynekologovia z troch poschodí.Vtedy boli na štvorke,dvojke a trojke.Vlastne oni chodili aj po chodbe aj do svojich ordinácii atd.A to si predstav,že u susedov ako sme boli za maminou v nemocnici naspäť 15-20 rokov sa mohlo normálne na izbu kde boli čerstvé maminy,ako na inom oddelení.Ony nikdy nechápali prečo u nás je to inak.Ale jedno viem iste.Ked som bola čerstvá mamina,tak sem nemohli jedna druhej na izbu ani náhodou.Stretli sem sa len na chodbe,či pri obede,alebo pod sprchou.
Ked som ako tehotná ležala tam,tiež na izbu sme mohli jedna druhej ale nesadnúť si na posteľ,výhradne len na stoličku.
Moja dcérka ako 13 ročná bola tri dni na detskom,našťastie nechytala nič,hoci bolo tam plno detí s črevnou chrípkou.Pred dvoma týždnami bol 16 ročný syn mojej kaderničke na detskom,vážny stav,nejaký zápal uzlín,hnis pri mandlí...jeden den ho liečlili,trocha sa polepšil,druhý den dostal tiež črevné problémy a zvracal tiež.Tak ja vlastne neviem nechápem ako tomu zabrániť,aby virusy sa nešírili,však človek tam pôjde aby mu bolo lepšie a pozbiera ešte viac 😠 Fakt najlepšie je and tým ani nerozmýšľať....Východisko sa ťažko nájde.

moon1979
16. okt 2012

@gabuci z každého pobytu v nemocnici trvá, kým sa dá človek dokopy, tam nachytáš aj to, čo by si bežne nechytila ... nepoznám jedného človeka, ktorý by z hospitalizácie prišiel ako rybička

gabuci
16. okt 2012

@moon1979 práve som to zdôraznila,že sa mi nechcelo veriť,že moja tam pribudla od pondelka do štvrtka,vtedy ju poobede pustili a našťastie nič nemala,nedostala od druhých a nebola sama na izbe,2 dni s jedným dieťatkom a jeho maminou a ostatné dni na druhej izbe tiež s jednou mladšou slečnou a jej maminou.Vieš si predstaviť ako som bola rada!To bolo tak,že v pondelok mi ráno išla do školy,vrátila sa že nie je jej dobre.Išli sem za pediatrom.Dal nám lieky a večer sa to zhoršilo,tak sme ju vzali.Nechali ju tam dali jej infuziu,ona nemala črevnu chrípku,mali podozrenie na slepák alebo na žaludočné šťavy,pálenie.Daľší den jej dali ešte infuziu spravili vyšetrenie,mala hadicu prehltnuť a vo štvrtok poobede ju pustili.V piatok bola doma a v pondelok už normálne do školy.
Ináč ani ja som počas pobytu 11 týždnov,nechytila ani len nádchu na gynekologii a to bolo v zime.(2.január -13.marec).Pritom ja som háklivá na hrdlo,mandle od malička,ale stala sa taká vec,že jedn den som bola na priepustke doma.Večer som sa vrátila,ženy mali hnačku,ale nie len na gynekologii ale aj na iných oddeleniach.Dokonca aj môj otec tam ležal v tej dobe.Totiž mali na večeru rybaciu nátierku a kto z toho zjedol skončil na WC.Určite bola nakazená.Takže,kto má trocha šťastia,nechytí nič,ale samozrejme ked je človek od choroby oslabnutý,väčšinou nie je ako rybička ked sa môže vrátiť domov.

moon1979
16. okt 2012

@gabuci mne sa nemocnicne prostredie strašne hnusí, bola som vyzbrojená samými dezinfekčnými prostriedkami, či už som išla na wcko alebo som len klučku chytila... mne sa toto prostredie neskutočne hnusí

mata211
18. okt 2012

baby prosim veelmi pekne ...nasla by si niektora cas, ktora by mi napisala ze co si treba zbalit do porodnice do NZ ......pre mna a pre babo ???? ...velmi by ste mi s tym pomohli dakujem

timety13
18. okt 2012

ahojte!
chystá niekto na porod este tento tyzden? 🙂
nadstandardnu izbu kedy treba vyplatit? pri príjme, alebo pri odchode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre