Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

jana_jana
5. nov 2012

@mamiedi no ja som zas na komarno nejake chvalyhodne referencie nepocula, dokonca viem o viacerych pripadoch, ked zeny prisla radsej rodit do NZ alebo inde. ale epi mozno davaju

zankaj
5. nov 2012

@jana_jana NO ved to ja som NR nechcela a ani GA segra rodila obe deti v NZ a pochvalovala si. Skoda tej EPI ja som zvedava co bude moja lekarka mi vravi bud Epi alebo sekcia a nie normalny porod tak neviem sekciu som nechcela tak som skor za EPI ale kedze ju nedavaju tak netusim :(

mamiedi
5. nov 2012

@jana_jana urcite davaju a ja som tam rodila a vsetko v poriadku. Ja zas viem urcite ze mnohe chodia do Kn. Napr.nedavno tam prisla mamina z Ba. Kazdeho je to samostatny vyber ale ja osobne si myslim ze v Kn je nemocnica nic moc ale porodnica sa vyrovna aj tym velmi dobrym. Netreba teraz tymto brat do uvahy luxus ale pristup..

jana_jana
6. nov 2012

@mamiedi verim, ono je to o skusenosti, a je fajn, ked ty mas v KN dobru. ja to tam ma zbytocne daleko. a s NZ som bola fakt spokojna, ziadny luxus clovek nepotrebuje, ked je rad ze dycha po tom porode a nejak sa hybe, a tie sprchy a zachody sa proste uz nejak prezit dajuasi vsade 😀 aj ked v NZ by ,ma dost potesili, keby do sprch dali aspon zavesy, naposledy tam na mna nejaka nepricetna spoluobcianka civela cely cas, co som sa tri hodiny po porode snazila nejak osprchovat a dat dokopy a este sa vyskierala. ale tak zazraky neocakavam... ,
@zankaj ja som rodila prirodzene a poviem ti, ze by som teraz vcelku brala aj sekciu, aj ked by som sa bala a je to potom kopa starosti s tou jazvou a nevies sa poriadne hybat, je pravda, ze som dve hodky po porode bola vcelku fit a este som aj streckovala ze na ziadnom voziku ma na izbu viest nebudu 😀 ale zase ked sa mas trapit dlhe hodiny a je to fakt bolest a ked ti to ma sposobit dalsie problemy, tak by som sa urcite hrabala na sekciu. kym som ja rodila, spravili dve sekcie - baby zobrali na salu a o 10 min uz niesli dieta. ja som tam fucala jacala 16 hodin. takze myslim, ze aj sekcia ma svoje vyhody, ale to je tiez asi o skusenosti.poznam baby, co si to strasne pochvaluju, ale aj take, co sa stazuju. ale to mas aj pri normalnom porode.

mamiedi
6. nov 2012

@jana_jana K tomuto ti viem napisat len o sprche.. V KN maju zavesy 😀
A ja som sa nesprchovala tam sama, sestricka mi ochotne pomohla a este ma aj na voziku tlacila do izby. 😉
Malu mi prilozili, kolkokrat som len chcela a aj mi ju dali skor o den, ked som ich o to poprosila 😉
Takze ja som bola spokojna.. Nehovorim, samotny porod by som uz nevedela tak povychvalovat, ale to je u kazdeho ine.. 😒

zankaj
6. nov 2012

@jana_jana no to je pravda kazda to berie inak a aj preziva inak. no v prvom rade budem pozerat na malicku a ked mi doktor povie sekcia tak to beriem a ked povie porod normal tak aj to vezmem. Hlavne nech je mala ok ved nejako to dam budem musiet 🙂

holubok22
7. nov 2012

@szjanka staci prefoteni sobasny listz

szjanka
7. nov 2012

@holubok22
dakujem

adrioska
7. nov 2012

@jana_jana aj v NZ su zavesy v sprchach...CO sa tyka porodu, moj prvy trval 35 hodin, poslednych 8 hodin som musela lezat na porodnom stole, ale aj tak by som za ziadnych okolnosti nechcela sekciu (len ak by mi to lekar doporucil), takze som rada, ze aj druhy porod som mala prirodzene. Nielenze mas bolesti po sekcii,ale ani babo nie je s Tebou 24 hodin, takze najma kvoli tomu by som CS nechcela. A kedze som zazila aj operaciu, tak viem, aka bolest je to po nej. Nechci sekciu, po prirodzenom porode zabudnes na tu bolest raz-dva, aj keby si sa trapila neviem kolko hodin...

jana_jana
7. nov 2012

@adrioska no ja som rodila 16 hodin a po chdobe som nachodila aspon 10 km, lebo akonahle som si lahla, chcelo sa mi vracat 😀 aspon som tak zo kilo nechala... no ja sa na to divam tak, ze prirodzeny porod je dost blest, podla mna brutal, ja som sa este niekolko tyzdnov budila v noci s hrozou a v slzach, a to som vlastne rodila relativne normalne, ziadne komplikacie. zabudla som, ale v hlave mam kontrolku, ktora stale blika ze "su to len hormony, nedaj sa oklamat", takze viem, ze to nebude take v pohode ako by sa mi mohlo javit. navyse ma dost sili, a sice som behala v pohode, so sedenim to bolo horsie, ozvali sa hemeroidy a na pachanie nemravnosti s manzelom som teda pekne dlho ani nepomyslela a dost som sa toho hrozila. je to 20 mesiacov a stale jazvu citim, napr. ked sa meni pocasie.... tak si vravim, ze cisarsky je vlastne samotny zakrok viac menej bezbolestny, a sice ta to boli potom, ja som mala dost problemov aj po prrodzenom porode a dost dlho. takze vlastne z tohto pohladu je to jedno, rozdiel je v tom, ze prirodzeny porod odtrpis a sekciu ani nie, jedine by ma stvalo, ze sa naozaj nedokazes hned starat o to dieta. takze si vravim, ze nejak bude a co prinesie osud, to zoberiem, vsak co ine mi zostava. ale keby som mohla podstupit EPI, tak nevaham

gabuci
8. nov 2012

@jana_jana no ja som už rodila dávno,ale po pôrode hned ako ma vzali na izbu som sa išla osprchovať.Ráno o 5-ej sa mi narodila malá,po necelých dvoch hodinách ma brali na oddelenie(trocha sa ponáhľali aby sme to stihli pokiaľ bude vizita 😉 akonáhle sa ošetrovateľ vyparil z izby,som sa pozbierala a išla pod sprchu.No nikto ma neupozornil,že treba zavolať sestričku tak som sa sama osprchovala,ona sa len dozvedela,že som bola v sprche,ked som sa vrátila do izby.(Aj mi tak jemne 😉 vynadala,že hocičo sa mohlo stať)Pár minút pred pol ôsmou som už čakala v posteli na vizitu.
Bolo to pred 14-mi rokmi pôj prvý pôrod,ja neviem ale vtedy boli v sprche v NZ závesy.Ked som po dvoch rokoch rodila aj vtedy boli.Vtedy aká náhoda slúžila sestrička tá istá,tka som ju zavolala,no vtedy som rodila večer,7.10 sa mi narodila mladšia a pred pol desiatou som už bola v sprche.Závesy tam boli,ale setrička čerstvej rodičke nedovolila stiahnúť záves aby na maminku videla ked náhodou jej ostane zle,nieže odpadne...Je na tom trocha prevdy,že po prirodzenej pôrode na bolesť sa rýchlo zabúda,akurát vtedy nie,ked niekto je zašitá.Ja som druhýkrát nebola.
A dieťatko hned pri tebe vynahradí všetku bolesť.Sekciu som nemala,ale ako rozmýšľam ani mi nechýbala.Takže všetko má aj výhody ale aj opak,nevýhody.Ináč pri prvom pôrode sice som mala rýchly a dalo sa vydržať nie brutálny,ale tiež som nachodila dosť tých kilometrov.3/4 na tri ma prijali,od tretej do 3/na 5 som chodila po chodbe,sedieť mi nebolo dobré,stáť pri okne tiež nie,od tepla ako to išlo z radiátorov pod oknom mi zostalo zle,napínalo ma na vracanie,tak som išla na chodbu radšej,na posteli som nevydržala,všade ma to tlačilo,nevedela som nájsť pohodlie už..takže kilometre pribúdali.Potom ma pozrela sestrička zavolala doktora,išla som na stôl a behom 15-ich minút som porodila.Presne o piatej.Pri druhom som nemohla chodiť,išli sme na príjem tak 3/4 na 5 poobede,tak po tej šiestej ma dali na stôl,zobrali vodu,pichli oxytocín a o 7.10 večer bola slečna na svete.Ked sa takto pozerám tak pri prvom to bolo lepšie,že som tie bolesti mohla prechodiť,nájsť si polohu,pri druhom poležiačky to už bolo veľmi ťažké,ale to netrvalo dlho a samotný pôrod už netrval dlho.Takže mne tá sekcia veru nechýbala.Pri druhom ani šitie mi nechýbalo 😀

zuzanasala
12. nov 2012

Rodil Vás niektorú dr. Matuška? Aké máte skúsennosti?

evickatimi
13. nov 2012

ja som rodila v nz a mam na to hrozne spomienky..teda na ten pristup hlavne...lezala som tam 5 tyzdnov,takze to tam poznam naspamat 🙂 vtedy 2. poschodie,teda porodne saly boli prerobene,zrenovovane..ale na sestonedielke ,teda na 3.posch..katastrofa..tie sprchy horsie ako povojnovy stav..v kuse spinve a bola tam stale tma.ale to bolo pred 2r..teraz neviem ci s tym daco porobili.nadstandardne izby hlavne na 3.posch..boli velmi pekne a utulne.no ale doktory ma sklamali..mojho maleho odrodil dr.stanko spolu s este jednou doktorkou.neviem jej meno ale je to jeho priatelka.alebo manzelka uz 🙂 taka mlada..najlepsi je pan primar.je to naozaj vzdelany odbornik.a verte,ze naozj vie co robi..uplne fiasko je zastupca primara.taky pevny bradaty.neviem ci ho uz aj nevyhodili odtial,nakolko bol velmi nesikovny.a nezavidim tej ktora ho dostane ku porodu 🙂 nechcem tu na nikoho bonzovat,ale vela rodiciek sa stazovalo.dokonca im ohrozil zivot.neviem posudit nz porodnicu ako celok,ale aspon co ja viem a co som zazila a videla,tak to teda nieje nic moc..dokonca,keby mam tu moznost,tak uz tu nerodim.mala som mat cisarsky co mi povedal primar.mala som aj predoperacne vysetrenia.lenze som rodila o pol noci a neboli doktori,tym co boli sa asi nechcelo,tak ma nechali rodit priodzene,a nakoniec sa maly narodil za pomoci zvona,wakuovo..priduseny.a tyzden musel lezat na sedativach proti bolesti..proste zlihali..nehovorim,ze to tak je vzdy.boli aj take co mali super porody.a ani nevedeli ze rodili.takze sa nemaju na co stazovat.ale pri mne sa teda profesionalne nezachovali 🙂 ja vam zelam len vela stastia v nz porodnici 🙂

garnelia
26. nov 2012

Ahojte 🙂
Uz sem davno nikto neprispel tak nas posuvam trosku dopredu 😉
Maminky mala by som na vas taku otazku ci nepoznate alebo neviete nahodou o nejakej laktacnej poradkyni v Sturove a okolí?O tyzden by som mala rodit planovane a ked budeme mat problem s prisatim ako pri synovi,chcem byt pripravena a nic nechcem zanedbat...

dulkagabulka
28. nov 2012

Tehulky, ktoré idete rodit vaginálne, viete aké sú možnosti ochrany hrádze pri pôrode?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

zuzanasala
30. nov 2012

Takže už z vlastnej skúsenosti môžem povedať,že NZ pôrodnicu odporúčam.Rodila som v piatok 23.11. Super DR ,personal,všetko,nemám žiadne zlé spomienky na pôrod aj ked bol ťažký.Detské sestričky sa starali aj o maminy a vysvetlovali veci okolo kojenia,ako správne kojiť a pod.Pokiaľ to nešlo mamine,a miminko bolo aj na UM tak aj s tým pomohli.Ja som maximálne spokojná 🙂

zsuzsula
2. dec 2012

Dakujem za predchádzajuci príspevok.Už som celkom odhodlaná íst rodit do NZ,už nemám pochibnosti.Ked len trochu bude lepšie ako v LV tak sa to už oplatilo. 🙂 čo všetko mám pripravit do pôrodnice?

jana_jana
3. dec 2012

baby ja som rodila v marci 2011 a bola som maximalne spokojna aj s doktormi aj so sestrickami a co sa tyka kojenia, strasne pomahali a radili, nebola tam jedina neochotna. o par tyzdnov ma to caka zas a ked si mam tak vybrat porodnice naokoli, tak NZ vyhrava, skoda len toho ze nedavaju tie epiduralky, ale tak co si uz pocnem, nejak to zvladnem aj na druhyraz "nazivo"

meganka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
holubok22
3. dec 2012

@zsuzsula ahoj tak urcite nezabudni na tehotensku knizku,obciansky,karticku poistenca,prefoteni sobasny list,alebo potvrdenie o uznani otcovstva.A na sestonedelie pre teba kozmetika obycajne vlozky,alebo alwaysky,jednorazove podlozky,nosne kosele,nohavicky,papuce,zupan,odsavacku,mozes si zakupit klobuciky aspon jedno balenie tie najmensie S-ka.A pre dietatko nejake body,overal,jednorazove plienocky mozes si pribalit aj zopar textilnych,ciapocka,rukavicky,ponozky,dudlik,perinka.Dufam ze som nic nevynechala

zsuzsula
4. dec 2012

holubok22 Dakujem pekne za radu 🙂 .

jana_jana
4. dec 2012

@zsuzsula este mokre vreckovky n utieranie zadocka, krem na zapareniny pred 2 rokmi nebolo treba, ani perinku, ja to nebudem brat ani teraz, ledva som zapla kufor 😀

adrioska
5. dec 2012

Neviete, kto ma sluzbu v porodnici dnes?

gabuci
6. dec 2012

@adrioska Niekto ti ide rodiť z rodiny či kamarátok?

adrioska
6. dec 2012

@gabuci Ano, vcera rodila kamaratka, tak som bola zvedava, ze asi pri kom... 🙂

zsuzsula
9. dec 2012

Ahojte.Perinku musím brat vlastnu?nedaju taku erárnu? Aj nočné košele treba vlastné?Len preto lebo v LV dávali oni.

zuzanasala
9. dec 2012

@zsuzsula zober si svoju perinku,bábetká sa tam kúpu po 2 dňoch a to už mu dáš potom svoje oblečnie,a odporúčim ti poporodné vložky nie obyčajné,ja som bola s nimi max spokojná.Tie klobúčiky som si kúpila aj ja ale vôbec som ich nepoužila,bola som rada že kojím a nechcela som malú trápiť,a taktiež mi ich sestričky neodporúčali.

marianas
9. dec 2012

Babulky, poraďte. Prvého syna som rodila v NZ s Dr. Stankom a s Renčkovou (Stankovou). Bola to sekcia. O pár týždňov ma to čaká znova. Vraj Stanko už v NZ nerobí, odišiel do Komárna. Oplatí sa mi ísť rodiť do Komárna? Neviete, či tam rodia v spinálnej anestéze, myslím sekcie. A chce vôbec Stanko rodiť so spinálom? Vraj to niektorí pôrodníci odmietajú, chcú aby mamička spala a nič nevidela a nevedela. Počuli ste niečo dobré alebo zlé o Komárne? Radšej by som asi rodila v NZ, je tam dobré neonatologické oddelenie, keby boli komplikácie s bábätkom, pomôžu. Ale vraj v NZ stále nerodia so spinálnou anestézou a ja by som radšej rodila takto. Tak neviem, kam ísť rodiť.

adrioska
9. dec 2012

@zsuzsula Daju ti erarnu perinku aj koselu, ostatne pouzivaj vlastne. Ked prides na izbu po porode, tak ti okupu babatko a vypytaju si od teba oblecenie.
@marianas poradit neviem, ja som bola s NZ velmi spokojna a aj moji znami, len sa chcem spytat, ci aj Renckova/Stankova uz odisla do Komarna, nevies? 🙂

gabuci
9. dec 2012

@adrioska a to teraz ako bude,Stankoví budu mať ordináciu v NZ a v nemocnici budu v KN?Skus sa spýtať od Sandy,ani ona nevie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre