Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
10. dec 2012

@gabuci Sandy bola u mna ani ona to nevedela ja som jej povedala, ze odhcadzaju ci odisli. Ja som tak vedela, ze v NZ su uz len do konca oktobra, ze vraj Stanko bude uz len v ordinacii a Stankova aj v ordinacii a aj v nemocnici v KN. Neviem ci uz odisli, ale na stranke NZ nemocnice medzi lekarmi este stale figuruju ich mena.

marianas
10. dec 2012

@gabuci
@adrioska Áno, vraj Stankoví neboli spokojní v NZ nemocnici, tak odišli do Komárňanskej. Tak ja mám ťažkú dilemu, kam ísť rodiť 😀 .

gabuci
10. dec 2012

@katuskaaa29 No ja k nim nechodím,ale ja neviem tie ordinácie:však v Gratis-e propagovali,že otvorili dve ambulancie zvlášť aj Stanko aj Stanková,je tam tá adresa aká bola,dokonca aj rozširuju ordináciu na žiadanie aj cez vikendy aj na večerné hodiny.Že by okrem toho chodili aj do Komárna?By som sa nečudovala,lebo voľakedy Stanko tiež robil aj v NZ aj v Želiezovciach.Naraz.Neviem čo je na tom pravdy,ale aj sa hovorí,že je chorý.Každopádne to vyzerá tak,že všetci skúsení starší lekári odídu odtiaľ,dokonca aj mladé ako Stanková,ja už fakt tomu nerozumiem.Kde je chyba.
@marianas a je tam ešte niekto z tých lepších skúsenejších lekárov,ktorý je spokojný?

luszia
10. dec 2012

@zsuzsula Ahoj, čítala som od Tebe viac príspevkov, a pýtala si sa či bude niekto rodiť koncom februára. Tak ked sa malinka nevypýta na svet skôr, tak termín mám 21.02.2013 , tak možno sa tam stretneme 🙂

katuskaaa29
10. dec 2012

@gabuci no ja neviem, ja som toto pocula od jednej znamej co je s nimi za dobre, poznaju sa osobne, a pocula som to aj od Stankovej kamosky, takze asi takto. No a kde je chyba, ze odchadzaju dobri lekari, asi takto poviem, tak sa hovori, ze aj ryba smrdi od hlavy, no a kazdy si moze domysliet, ze co som tym chcela povedat.

gabuci
10. dec 2012

@katuskaaa29 určite smrdí od hlavy,keby nie,tak možno aj moja lekárka zostane v nemocnici a nemusím sa trepať za nou tak ] daleko ako takto. 😠 A dosť ich už odchádzalo dobrých lekárov) Ked som lekára meniť nechcela,tka mi iné nezostávalo,ako chodiť za nou kde má ordináciu.

holubok22
11. dec 2012

to mate pravdu ze dobry lekari odchadzaju a niektory sa vracaju

zsuzsula
11. dec 2012

luszia@ ahoj ja mám termín na 24.februára. 🙂 Zatial to vizerá zase na cisarák ,Doktorka my povedala že v Januári sa dohodneme na termín cisaráku a potom sa uvidí ako sa malá rozhodne.Bolo by super sa stretnut v nemocnici 🙂

gabuci
11. dec 2012

@holubok22 a vieš aj o nejakom dobrom,ktorý sa vrátil?

holubok22
11. dec 2012

@gabuci ale ano .vratil sa z pn-ky

katuskaaa29
11. dec 2012

@holubok22 ktory lekar sa vratil z PNky???

luszia
11. dec 2012

@zsuzsula No veď budeme v kontakte a uvidime, ci sa stretneme, a preco Ti planuju cisarak??

adrioska
11. dec 2012

@katuskaaa29
@holubok22 predpokladam, ze Zifcak...

katuskaaa29
11. dec 2012

@adrioska na toho som si myslela aj ja, ale ze on by bol dobry lekar no neviem, ja ho nepoznam, nemam snim skusenosti, ale nic dobreho som na neho nepocula, ja som len z toho mala nervy, ze ked budem rodit on tam bude, totiz mal nastupit 2. maja, ale nastastie vtedy nenastupil

zsuzsula
12. dec 2012

@luszia.ahoj ,cisarák budem mat zase preto lebo malá sa nechce otočit hlavičkou dole.Aj môj prví pôrod bol tiež preto cisarákom.Tak sa zdá že mašim detom sa nepáči dole hlavou 🙂 .Ale ešte sa uvidí.Dobre by bolo niekoho sa stretnut koho aspon troška poznám 🙂 .Ty berieš perinku na šestonedelie?Su tu odlišné príspevky .

luszia
12. dec 2012

@zsuzsula Ahoj,ale tak malinka sa ešte može otočiť, veď má na to ešte pár týždňov. Ja dufam, že moja malinka sa dobre otocí a budeme mat prirodzeny pôrod. No ja som si len teraz z netu objdenavála perinku, tak sa z nej vytesujem, do VIanoc, by mala prist 🙂 ALe do porodnice si zoberiem asi uz pouzitu, starsiu, neviem, nejak som nad tym este neuvazovala. A chcem sa spytat , uz si bola v 30TT na tom velkom UTZ?? to si bola tu v NZ alebo v LV?

zsuzsula
13. dec 2012

@luszia Ahoj,len preto si myslím že sa neotočí lebo s Bálintkom som bola tak isto .Ale uvidíme.Ja chodím do Zeliezoviec k Dr Bezákovej,predtím robila aj ona v NZ.Ale už od Septembra nie.Ešte ma neposielala nikde,ani na prietoky neposiela len ked má neaké podozrenie.Velké ultrazvuky robí ona.

luszia
13. dec 2012

@zsuzsula Veď necháme sa prekvapiť, či sa tie naše bambulky správne otočia, a koľko nás potrápia pri pôrode 🙂
Ja chodievam na veľké ultrazvuky do nemocnice, lebo môj gynekolog nema taký ultrazvuk. A už máš tašku do nemocnice pobalenú?

katuskaaa29
13. dec 2012

@luszia nechcem ta "strasit" ale ked prvy porod si mala s cisarakom, tak ako viem tak v NZ je to dovod na to aby si aj druhy mala bez ohladu na to ci sa babo otoci alebo nie. Ak dobre viem tak automaticky davaju aj druhy porod cisarakom ked si prvy tak mala.

elisadavinci
14. dec 2012

potvrdzujem Katuskaaa29-ine slová, ak bol prvý porod cisarsky, v Zámkoch bude na 100% aj druhý cisársky. ja som rodila pred 2 mesiacmi. pred 5 rokmi som mala cisarsky pre nepostupujúci porod a teraz sa so mnou ani nebavili, či chcem prirodzeny alebo cisarsky. ale zas aby ste si nemysleli že som pochodila bezbolestne 😝 oni si počkaju na prirodu. všetky baby čo sme boli na izbe, sme mali mať cisarsky. každu vzali až vtedy, ked začali porodne bolesti teda mali kontrakcie pravidelne a otvárali sa

zsuzsula
14. dec 2012

Noved uvidíme.Ja som kontrakcie so synčekom pred piatimy rokmy vôbec nemala ani ma nekontrolovaly či sa otváram,len som začala mierne krvácat,tak my na druhý den ráno (na mikulása) spravily cisarák.Milá @luszia už pokupené mám asi všetko ale tašku som si ešte nezabalila.Ty už máš?Po sviatkoch chcem všetko pekne vyprat a pripravit.Ked to bude cisarák nevadí aspon viem čo ma čaká. 🙂

luszia
14. dec 2012

@zsuzsula Ja už poprate vecicky mám, ale este nie som pobalena, tiez to nechavam po sviatkoch, ved máme este pár tyzdnov na to 🙂 Tak to ano, vies do coho ides, más taku vyhodu, kedze si druhorodicka. A teraz si doma s chlapcekom alebo uz pracujes? Kedy nastupujes na MD? ja 27. decembra, uz som aj papiere odovzdala zamestnavateľovi 🙂
A chcem sa spýtat, beries si do porodnice aj odsávačku na mliečko ?

holubok22
14. dec 2012

@adrioska presne tak

moon1979
14. dec 2012

@elisadavinci a to je čo za koninu čakať ak má byť druhá sekcia na pôrodné bolesti a rozbeh pôrodu prirodzenou cestou? aaaaach, ved vsade inde ak to má byť sekcia tak to riešia plánovaním minimálne týždeň pred termínom pôrodu, aby presne nedošlo k tomu, že sa pôrod naštartuje prirodzene ... zámky, no ... 😠

zsuzsula
15. dec 2012

@luszia Ahoj.Odsávacku beriem v LV som nemala, malý mal žltačku tak dlhé hodiny bol pod lampou.Ale nepodarilo sa my dlho kojit,síce na šestonedelí som ani vela pomoci nedostala.Bola to katastrofa.Ochota pri dojčení pomáhat to skoro žiadna,a to ako prvorodička by som najviac potrebovala,tak dufam že teraz to dopadne lepšie.Aj preto chcem íst do NZ.Aj synček pozbieral do očka zlatého stafilokoka a bojovaly sme s tím dodnes.Teraz to už bude asi konečne OK.Bálintko mal na mikuláša 5 rokov,tak sme stím bojovaly dost dlho.3Januára idem na kontrolu a vtedy sa dohodneme aj na materskej.Pracovala som,v ZSS ke,pri mentálne postichnutímy ludmy ale od septembra som sa dala vypísat na PN.A ty? Kde si pracovala?Bívaš v NZ?

luszia
15. dec 2012

@zsuzsula Ahoj, a aku odsávačku más?balonikovu, pakovu, ci elektricku? Ja som počula, že na novorodeneckom sú veľmi príjemné sestričky, tak snáď nám pomôžu pri kojení. Ono to vyzerá naoko, že je to jednoduchá záležitosť , ale realita je asi iná. Ja som bola od začiatku tehotenstva na rizikovom doma, kedže som aj špinila a brala som hormonálne lieky na udržanie, ale aj kvôli mojej práci, dochádzam 100 Km do Bratislavy, a pracujem na železnici, a áno bývam priamo v Nových Zámkoch asi 20 minút od nemocnice 🙂

zsuzsula
15. dec 2012

@luszia Vlastne ešte neviem aku odsávačku mám lebo zohnala my ju moja sestra a ešte ju nemám doma.Ja som tak isto bola s Bálintkom,špinila potom zase mala aj cukor zvísený čo som potom mala v poriadku.Teraz zase cukor je OK ale na zmenu musím brat lieky na štítnu žlazu.Aby sme sa nenudily. 🙂 Tak to máš pohodlne blízko 🙂 Dufam že aj my to vpohode stihneme.

luszia
16. dec 2012

@zsuzsula No ja som si myslela, že tehotenstvo nebudete take komplikované, tiež som mala 20TT nejake problemy, musela som isť na pohotovosť, a nemožem hocičo papať, lebo mi to dráždi žaludok, a potom mám problemy s dýchaním, čiže si nemôžem dať hocičo, na čo mám chuť , ale čo by sme pre tie naše malinke bambulky nespravili 🙂 A ako sa Ti v noci spí? ja asi2tyždne horšie spávam, lebo stále chodím na WC, alebo ked sa dobre uložím, tak v tom začne malá kopkať🙂

zsuzsula
17. dec 2012

@luszia Ahoj.No to už je len tak.Treba si vychutnat každú minútku tehotenstva aj stímy menej príjemnímy chvílamy. 🙂 Tak ríchlo to ubechne že ani si to neuvedomíš a pôrod bude zachvílu.S návštevamy wc to je už len tak a čím viac bude tlačit na mechúr tím častejšie treba íst.Mna zvikne aj kopkat do mechúra,nič príjemné. 😉 V noci spím kedy ako.poslední tížden celkom v pohode,ale mala som aj také obdobie že ked som sa zobudila v noci velmy taško som vedela zase zaspat.

zsuzsula
22. dec 2012

Prajem vám štastné a veselé sviatky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre