Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

gabika783
18. jan 2013

@jajus18 teraz v stredu budem s dulou, tak sa jej príp. ešte popýtam na ďalšie možnosti. 🙂

jana_jana
19. jan 2013

ahojte baby, tak ja to mam uz za sebou, porodila som minuly piatok a musim povedat, ze vsetko bolo super! od nastupu do nemocnice az po odchod zo sestonedelia, sestricky boli strasne zlate, doktorky takisto, rodila som pri koprdovej a zsemelyovej a boli super. A aj tie vecka a sprchy na sestonedeli sa zlepsili, odkedy som tam naposledy bola. takze ziadne strachy, drzim vam vsetkym palce

1katkas
19. jan 2013

Ahojte baby, najde sa tu taka co mala prvy porod cisarsky a druhy prirodzeny v porodnici v NZ? rozdiel medzi porodmi budem mat 2 roky a mesiac a chcela by som skusit prirodzene..

alzbet124
20. jan 2013

@1katkas ahoj, ja keď som rodila, tak každej, ktorá mala prvý pôrod cisársky, tak automaticky mala aj druhý cisársky...a inak o novozámockej nemocnici je všeobecne známe, že je to tak :(

1katkas
20. jan 2013

@alzbet124 ked budem mat vsetko v poriadku tak cisarsky skusim odmietnut, nasilu bez mojho suhlasu mi ho nespravia.. rozmyslam, ci vobec pojdem rodit do NZ, ale na to mam este dost casu september je daleko

nanyka
20. jan 2013

v NZ zomrela moja krstná mama pri pôrode, neboli pri nej lekári, len sestra, lekári prišli neskoro (z istého nechutného dôvodu,ale to tu nechcem pitvať)
...mala 35 rokov, rodila štvrté dieťa ..
mimochodom v priebehu roka bola piata čo zomrela...
do tej nemocnice by som nešla ani na wécko...
bolo to ale pred 11 rokmi, snáď sa odvtedy polepšili...

gabuci
20. jan 2013

@nanyka Nechápem kde boli lekári,či sa to stalo vtedy,ked už len službukonajuci tam boli,či niekde boli vedľa...narýchlo ked som zbadala tvoj príspevok,som si myslela,že sa to stalo pred 18-mi rokmi,vtedy zomrela mamina pri pôrode druhého bábätka,bolo to aj v novinách,lenže otecko márne sa sťažoval,nevyhral.
ináč si myslím,v každej jednej nemocnici sa prihodí aj zle aj dobré.
Ja som tam rodila 2x.Možno,že som mala iba šťastie,ale nemôžem sa sťažovať.Druhýkrát pred 12-mi rokmi a lekári boli v pohode.Vlastne odvtedy sa veľmi veľa zmenilo,prišli noví aj odišli tí,ktorí tam dlhé roky robili.Či sa polepšili,či opak,neviem,lebo zas pred 3 rokmi moja bývalá kolegyna tam išla rodiť ale niečo sa prihodilo a tiež išla domov sama 😒 Kto bol na vine neviem.Napriek všetkému zlému tu vidieť aj príspevky,kde su žienky spokojné.Takže podľa mna ani teraz nie je tam všetko len to najhoršie.(Patrí to aj na iné oddelenia,nie len na gynekologiu.)

nanyka
20. jan 2013

@gabuci samozrejme, nechcem to zovšeobecňovať, len mám husiu kožu keď si na tú nemocnicu a celý prípad spomeniem...

janinka84
20. jan 2013

Babeny, prosim nepiste taketo horory, lebo my nastavajuce mamicky potom len rozmyslame nad zlymi scenarmi. V kazdej nemocnici sa vyskytne komplikovany pripad, ked jednoducho nie je pomoci. Je to smutne, ale ludia zomieraju na rozne choroby a podla mna v tychto pripadoch to neboli obycajne rutinne porody, ale islo o chore pacientky. To je uz jedno, ale prosiiim, nestraste nas, nicomu to nepomoze.

gabuci
20. jan 2013

@janinka84 nikto ťa nestraší,je to jednoducho pravda,v každej nemocnici sa môže stať aj dobré aj zle.treba to brať s rezervou ale načo klamať,ja si myslím,že každá z nás to prežije,ten strach z nepoznaného dopredu.A niekedy aj mladý doktor môže byť na stopercent dobrý,spoľahlivý.Niekedy aj ten najlepší ,najznámejší zazmluvnený môže schybiť,či skrátka sa mu prihodí niečo čím neráta.Tiež skúsenosti aj z iného oddelenia.Skúsenosti zo života.treba veriť,že všetko bude OK .
Každá si má užíívať tehotenstvo a nepripustiť zlé myšlienky.
Aj mna strašili veľakrát,že porodím skôr,lebo skoro som sa otvárala,našťastie sa to nestalo,treba v duchu veriť,že to bude v poriadku. 😉

adrioska
21. jan 2013

@janinka84 suhlasim s @gabuci ...nikto nechce strasit,len sa tu opisuju realne pripady...ak by si si precitala viac prispevkov, tak je tu aj vela dobrych...pesimista vidi pohar poloprazdny, optimista poloplny 😉 ...ale vo vseobecnosti si myslim, ze o gynekologii tu v NZ koluju skor dobre chyry, je tu uz vela mladych lekarov,vela starych odislo, ci uz dobrych alebo zlych...treba verit, ze vsetko dobre dopadne...

pede
21. jan 2013

Ja som rodila v NZ pred 7.rokmi. Komplikovaný prípad som, bola som tam prevezená z inej nemocnice, preto lebo majú špičkové výsledky na neonatologickom oddelení. Ležala som tam ešte dva dni v bolestiach a nakoniec sa doktor, ktorý mal nočnú, v nedelu v noci o 3 tej rozhodol pre cisársky rez, bála som sa lebo v iných nemocniciach som si už odžila nočné horory ...s max jedna sestra a lekár. A na moje prekvapenie ked som prišla na sálu, bolo tam do 20 ľudí. Jeden tým čakal na mimino a druhý na mna. Prežila som celkovo v tejto nemocnici s miminom 2,5 mesiaca, nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Samozrejme múdry človek pozerá na starostlivosť, na to ako vypiplali 900g bábo a nerieši pritom zariadenie a pod.

gabuci
21. jan 2013

@adrioska veru starí odišli,v strednom veku ich bolo tiež pár,otvorili ambulanciu vlastnú,súkromnu,no nájde sa pár takých mladých určite,koho baví tá ich práca a svedomite sa starajú o pacientky.Dokonca niekedy mladší viac sa staraju ,to tiež patrí aj na iné oddelenia,len starší majú zas viac skúsenosti.

katarinatibi
21. jan 2013

Kamaratka co teraz rodila mi pisala ze tam mala tiez manzela a nemali ziadnu predpripravu. A ze jej babetko dali az na izbe. ☹ No ja si budem moju pytat . A to jak je teraz s tym BFH, malu musia dat ihned ci do pol hodiny k maminke?

katuskaaa29
21. jan 2013

@katarinatibi ja som rodila v maji, mala som tam manzela, akonahle sa mala narodila mi ju prilozili na brusko na chvilku, potom ju zobrala detska sestricka utrela, spravila co treba to vsetko trvalo asi tak 5 minut zatial ma zasili, a potom mi ju priniesli, respektive priniesol ju manzel, on bol so sestrickou vo vedlajsej miestnosti, potom do takych 20 minut od porodu ju aj na prsnik prilozili, a potom lezala vedla mna v takej "postielke" boli sme takto na porodnej sale 2 hodiny on, manzel a ja

katarinatibi
21. jan 2013

@katuskaaa29 preco ma kazdy uplne ine skusenosti? Tak ako ty si to mala by som to tiez prijala.

gabuci
21. jan 2013

@katuskaaa29 však v takej postieľke som svoju mala aj ja 2 hodiny pri sebe pred 15-mi rokmi,rozdieľ len toľko bolo,že ked sa narodila ukázali mi ju,hned potom odniesla sestrička,tam vyšetrila doktorka a poutierala ju doniesli naspäť.tak 2 hodiny som na nu kukala ako som tam ležala.Boli sme len my dve,dcérka a ja,tíško som sa jej prihovárala,sestrička došla párkrát sa pozrieť na mna a potom nás vzali spolu hore.Akurát vtedy ešte nepriložili.Napriek tomu som sa cítila v pohode,nikto nás nerušil zbytočne,neotravoval,sestrička sa pýtala či je všetko OK,či mi nie je zima atd.
Pred 12-mi rokmi ten istý scenár.Bolo nám dobre,možno teraz by som si žiadala viac,ale vtedy to tak bola samozrejmosť.Nestačila som sa vynadívať na moju druhu lásku a medzitým som rozmýšľala ako moja staršia sa chystá spinkať do svojej postieľke ocinkom bezo mna.No bolo to také dojímavé ako v tej postieľke malé telíčko sa motalo,nejak s ručičkou stiahlo plienočku na seba..takže určite nebolo to stopercentné ako dneska si žiadaju maminky,ale môžem tvrdiť,že nič mi ku šťastiu nechýbalo.Aj postoj personálu bol príjemný.Ešte jedna vec.Ja si myslím,veľmi záleží aj na tom,ako sa správa pacient,taký je aj personál.Ku mne boli slušní.🙂

adrioska
22. jan 2013

@katarinatibi U mna to bolo tiez tak ako u @katuskaaa29 ... 😉

katarinatibi
22. jan 2013

@adrioska @katuskaaa29 kto vas odrodil?

adrioska
22. jan 2013

1.x Dr. Stankova, 2.x Dr. Koprdova 😉

dankamat
22. jan 2013

prosím vás ako je to s návštevami... bábätko sa ukazuje len cez sklo?

adrioska
22. jan 2013
gabuci
22. jan 2013

@dankamat ja som bola tiež pozerať bábätko,nechávalo sa za sklom v tom vozíčku a maminka mohla prísť von na chodbu.Ináč to je veľmi praktické,že sa pohybujete na chodbe s tým vozíkom maminy,ked ja som rodila,tak sme deti vláčili v náručí a ktorá bola po cisárskom či mala ťažší pôrod ledva chodila aj bez bábätka.

katuskaaa29
23. jan 2013

@katarinatibi ja si myslim, ze to zavisi od vela veci, ze preco ma kazdy ine skusenosti s porodom, poviem ti na rovinu, ze ja som sa toho velmi bala, moja sestra rodila vo februari ja som mala termin na maj, ked sme prisli za nou ja som tam dostala hystericky zachvat, ze ja rodit nechcem a podobne, no a potom som zacala chodit na pripravu pre tehotne k pani Kalmanovej a to mi vela pomohlo, tie prednasky s nou a cvicenia, no a pocas porodu som mala na mysli to co nam ona hovorila, ako dychat a podobne, podla mna vela robi aj psychika cloveka, takze ak clovek bude mysliet stale na to, ze to bude hrozne a neviem co tak to tak aj bude, ja som rodila u pana doktora Smolarika, a on mi povedal, ze vacsinou vysoke a stihle zeny nemaju velke problemy pri porode, a ze im to ide rychlejsie, no neviem, ja som sice vysoka pomerne aj stihla, ale ja si myslim, ze u mna vela pomohlo zo psychickej stranky aj to, ze som tam mala manzela, ze akurat pani Kalmanova mala sluzbu a mala som aj porodnicky gel dianatal

katuskaaa29
23. jan 2013

@gabuci suhlasim s tebou co sa tyka personalu, ako sa spravas ty k nim tak sa budu oni k tebe,

katuskaaa29
23. jan 2013

@katarinatibi mna odrodil pan doktor Smolarik

lienka1983
23. jan 2013

@katuskaaa29 možem sa ťa spytať na ten porodnícky gel Dianatal?o čo ide a kde sa to dá kupiť..diky..

lienka1983
23. jan 2013

@katuskaaa29 a ešte som chcela že si tam mohla mať manžela po celý čas?alebo až keď si rodila?

jajus18
23. jan 2013

ahojte.baby chodi niektora do rizikovej poradni ?

ivoninka
23. jan 2013

aDievcata, boli ste niektora aj na nadstandardnej izbe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre