Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
23. jan 2013

@lienka1983 tuto vies precitat o co ide http://www.dianatal.eu/slovakia/preco-dianatal-... ja som si to kupila v lekarni v aquariu, objednali mi to stalo to 106 euro, maju to len na objednavku ale aj tu na modrom koniku je o tom diskusia treba to vyhladat

katuskaaa29
23. jan 2013

@lienka1983 v NZ len vtedy tam mozes mat manzela ked rodis aspon v maji to este bolo takto

andy1985
23. jan 2013

@gabuci suhlasim stebou v nemocnici može sa stať hocičo.....
@janinka84 ale tie horory patria do života, može sa stať hocičo....fakt bohužial som stym prešla narodenie zdraveho bábatka po 3 dňoch sa prejavilo na nej getenická choroba čo sa nedalo skoršie zbadať, boj o život a potom až do oktobra všetko ako tak v pohode podľa možnosti a potom náhle v oktobry odišla medzi anjelikov.tá choroba nesuviselo s pôrodom(inak mnohí si myslia že ano) ale s pôrodom som nemala dobré skusenosti a ani so šestonedelím ale to bolo pred 4 rokmi.teraz keď budem chcieť mať dieťa tak musim isť do Ba rodiť aj som rada a ani nie....ale snáď na 2-krát všetko bude dobre. ja len to pišem kvoli tomu že musime pozerať na veci reálne nie len cez ružové okuliare ako som pozerala na svet vtedy ja...

lienka1983
23. jan 2013

@katuskaaa29 dakujem .,mrknem nato,.. 😉

marianas
23. jan 2013

@ivoninka Ahoj. Ja som bola na nadštandarde v máji 2010. Nedostala som sa tam hneď, ale až na 4. deň po pôrode, lebo izba bola obsadená. Ale malého som aj tak dostala až v ten štvrtý deň a prišiel za nami aj manžel a býval tam s nami. Mne to veľmi vyhovovalo, lebo som bola po sekcii, všetko ma bolelo a manžel mi dosť pomohol. Mala som pocit, že sestričky boli milšie, keď som bola na nadštandarde ako predtým na normálnej izbe. A návštevy mohli za nami chodiť neobmedzene priamo na izbu. To zariadenie nebolo nijako extra - malá chladnička, TV, rýchlovarná kanvica, najlepšia bola vlastná kúpeľňa s WC, a posteľ pre manžela bola hotová katastrofa - staré rozťahovacie kreslo. No hlavne, že sme boli rodinka pokope.

ivoninka
23. jan 2013

@marianas dakujem za odpoved..chystas sa aj teraz na nadstandard?

ivanaivana
24. jan 2013

@jajus18 my chodime k MUDr. Dancziovej.

ivanaivana
24. jan 2013

Ja mam pozitivnu skusenost najma s rychlym zasahom lekarov na porodnej sale pocas akutnej sekcie a naslednou starostlivostou na novorodeneckom oddeleni. Boli me taky akutny pripad, ze keby sme rodili v nemocnici, kde nie je novorodenecke oddelenie na takej spickovej urovni ako v NZ tak si dovolim tvrdit, ze by sme dopadli velmi zle, mozno az najhorsie. A to sme mali ukazkove tehotenstvo a aj ja som vymyslala ist rodit do stiavnice, lebo je to tam pohodlnejsie. Nakoniec som neskutocne rada, ze sme sa rozhodli pre NZ.

marianas
25. jan 2013

@ivoninka Nie, môj lekár (T.Stanko) odišiel do Komárna a ponúkol mi, že keď je to po sekcii, bude to aj druhá sekcia, a ak chcem, môžem ísť rodiť s ním plánovane do Komárna. Tam môžem rodiť v spinálnej anestéze, tak asi pôjdem tam. Teda ak sa niečo nezvrtne alebo neporodím pred termínom.

ivoninka
26. jan 2013

@marianas inak toto je aj pre mna zaujimave, kedze robim v nemocnici v KN (momentalne som ale PN) tak ja som aj nad tym uvazovala a hlavne ked viem ze lekari ktori robia epidural su fakt dobri (aspon kym som robila tak sikovni lekari ho len robili)..ale zase neviem ako je to tam s porodnikmi a v NZ je zase perfektna neonatologia, keby nieco..vidim ze ty mas zachvilocku termin, tak mi potom daj vediet ze co a ako... 🙂 zvedava som..heh

lenka_21
27. jan 2013

@jajus18 Ja som v nej bola raz .. stacilo 😀

@ivoninka Ja som bola, planujem sem dat aj foto ... uprimne ta izba za vela nestoji, ale mas vyhodu, ze tam moze byt niekto s tebou - ak by spal tak na starom rozheganom kresle (co podla mna primar vyhodil zo svojej ambulancie ☹ ☹ ☹ , mozu k tebe chodit navstevy a mas kupelku pre seba ... Ak chces nieco vediet pytaj sa (inac som sem davala dost dlhy clanok o porodnici) par stran dozadu ...

ivoninka
27. jan 2013

@lenka_21 no ja by som bola rada sama, lebo dost vela znamych bab ma termin v tom case ako ja a nie vsetky mozem, takze by som ocenila sukromie (no ale to je dlhy pribeh 🙂 )a tie navstevy mozu chodit v akom case?idem pohladat ten clanok..a kolko si za tu izbu platila?oplati sa to za tie peniaze?a nemam na mysli teraz to zariadenie...

katuskaaa29
27. jan 2013

@ivoninka
@lenka_21 co sa tyka tej izby, aj ja som tam chcela byt, ale nemala som stastie, totiz som rodila klasicky a tam uprednostnuju mamicky po cisarskom, takze smola, a taku izbu maju len jednu, nakoniec mi to ani nevadilo, bolo dobre, ze som nebola sama, no a nezabudnite, ze nadstandardna izba sa nerovna ndstandardnej starostlivosti, taku istu starostlivost tam dostanete ako na hociktorej izbe, aspon zname co mali tu izbu povedali, ze ten pristup od sestriciek a lekarov bol taky isty ako k inym mamickam

ivoninka
27. jan 2013

@katuskaaa29 a ty si kedy rodila?mne nejde o nejaku nadstandardnu starostlivost, ale o ten klud ked budem sama na izbe..aj ked niekde som citala ze pre prvorodicky je lepsie aby neboli na izbe same, vraj sa mozu od inych mamiciek na izbe naucit, ale tak ja by som uprednostnila keby som na izbe sama..no uvidim, este mam na to cas...a co sa tyka tej nadstandardnej starostlivosti - ja sama som zdravotna sestra a nikdy som nerobila rozdiel medzi pacientmi ktorych pribuzni nieco priniesli a tymi co nepriniesli nic..takze ja to tak beriem..hlavne by som chcela mat klud..

lenka_21
27. jan 2013

@katuskaaa29
@ivoninka Ja som rodila sekciou - planovanou kvoli zdravotnym komplikaciam. Izbu som mala prave preto, aby tam so mnou niekto bol a pomohol mi po porode (ale ja mam aj iny zdrav.problem takze preto). Nadstandardnu starostlivost som neocakavala, ale ta izba za tie peniaze nestoji. Mna len mrzi to, ze som za nu zaplatila dost vela a bola som sokovana, ze za take peniaze co si nemocka uctuje nevie spravit jednu normalnu izbu. Neocakavala som ziaden super kavovar, televizor ...atd. - to nepotrebujem, ale skor isiel o ten nabytok. Postel na kt.som spala bola velmi nizka, nedala sa polohovat, zrela na vyradenie. Bola tam stara rozpadnuta postielka pre babetko, pult na umyvanie babetka, kt.bol podlozeny vrchnakom od kavy, stara rozpadnuta skrina, rozlamane zaluzky takze na babetko prazilo slnko (na beznych izbach su dekoracky, kt.sa dali ako tak zatialhnut), lenze tu zaluzky chybali takze sme lepili s mm noviny. Balkonove dvere sa skoro nedali otvorit, lebo zavadzala skrina a na balkon chodil fajcit personal. ☹ Je tam sice klima, ale nevhodne umiestnena takze sa nedala zapnut. Ten gauc uz nekomentujem a jedna stolicka na sedenie z cias socializmu. Kupelka bola v pohode, akurat nefungovalo vetranie.
Vsetko co som ja od tej izby ocakavala bola poriadna postel (aj pre dalsiu osobu), jedna mila postielka pre babetko, kreslo napr.na kojenie, jedna/dve rozumne stolicky na sedenie, pultik pre babetko, normalna skrina na odlozenie veci a okno, kt.sa da zastriet a popr.vyvetrat izbu. To by bola moja definicia nadstandardu.

moon1979
27. jan 2013

@lenka_21 hlavne, že v nemocnici a v celom areáli je zakázané fajčiť ... a ty nemôžeš otvoriť ani okno, lebo ti nadymia dovnútra, nehovoriac o tom, keď taká zafajčená sestra vojde do izby, fuj ... 😠
no treba sa sťažovať, ak si za niečo platíš ... nikto sa nesťažuje, tak to potom aj vyzerá ... čo k tomu iné dodať ... v NZ majú zvláštnu predstavu o VIP izbách, aj keď pred niektorými oddeleniami klobúk dole ... sú dokonca oddelenia, kde všetky izby vyzerajú ako VIPky ...

lenka_21
27. jan 2013

@moon1979 Ja som sa stazovala, len hadaj kto je riaditelom a primar gynekologie 😠 😠 😠

hanulienka82
27. jan 2013

Ja som asi z Marsu 🙂)))) rodila som v Nových Zámkoch bez toho, aby som mala zabezpečeného nejaké lekára alebo nadštandardnú izbu. Rodila som prirodzeným spôsobom, sestričky boli ústretové, s lekárom som nemala žiadny problém. Sústredila som sa na to, aby som pôrod zvládla a po pôrode som sa sústredila na svoju dcérku a nie na to, aká je to izba a či tam mám chladničku alebo televízor. Možno som mala šťastie ale izba bola čistá a iné ma netrápilo. Nebola som v hoteli na dovolenke a tak som to brala.

katuskaaa29
27. jan 2013

@ivoninka ahojko rodila som v maji a aj ja som bola prvorodicka, najprv som chcela tu izbu aj ja, ale nakoniec osm sa tesila, ze som to nemala, aspon takto ked sme boli dve postrazili sme si deticky ked nam bolo treba na WC alebo do sprchy, alebo sme sa isli najest, bolo to super, aj sme sa porozpravali, a nemozem povedat, ze som nemala klud, jednu noc moja plakala a druhu jej plakal ale to bolo vsetko, no a pocujes aj to ked placu babatka na vedlajsej izbe takze asi takto

katuskaaa29
27. jan 2013

@lenka_21 no ja som tu izbu videla jedine z chodby a tak ako pises klasicka postel ako zo spalne aj mne sa zdalo, ze to nie je polohovatelne a ostatne veci tak isto ako pises, no a vtedy som sa tesila, ze som to nemala vybavene, totiz ked to tak beriem za toto si vypytat 33,16 eur ci kolko na jednu noc je nenormalne vela, napriklad v inych nemockach to mas za polovicu nechapem tuto preco je to take drahe. No a ako vidim zvysili aj poplatok pre oteckov pri porode v maji to bolo este 10 eur a teraz uz je to 20 eur no a tato suma podla mna je dost, hlavne ze partner nemoze byt pri tebe celu dobu len vtedy ked uz ozaj rodis.

katuskaaa29
27. jan 2013

@hanulienka82 plne s tebou suhlasim tak isto ako ty tak som bola aj ja

lenka_21
27. jan 2013

@hanulienka82
@katuskaaa29 Dievcata gratulujem a naozaj sa tesim, ze ste nemali ziaden problem. Lenze ja som mala velmi rizikove tehotenstvo, nebolo jedno kto ma odrodi, lebo okrem ineho mam problem s krvou ...atd. Opat je len skoda, ze sa neda dotycny lekar zaplatit oficialne. Ved kazdy pacient ma narok na vyber lekara. 😉
Ku mne sa spraval personal relativne dobre, ale prebudenie z narkozy nezvladli napriek tomu, ze mali 1000 papierov kde bolo napisane co mi je. Vsetci okolo mna riesili, ze mam infakrt aj ked som im dookola rozpravala, ze to tak nie ... a potrebujem injekciu, kt bola uvedena v mojich papieroch. Mne tym ich pristupom uplne zbytocne skomplikovali dalsie 2 tyzdne po porode ☹
A co sa tyka nadstandardnej izby, ja som si ju platila len preto, lebo bolo potrebne, aby tam niekto so mnou bol ...
@hanulienka82 ak by si dobre citala moju spravu tak tam bolo jasne napisane, ze mne neslo o kavovar, chladnicku, televizor ... ale zaplatili sme cca 50 ecok za jednu noc a tak si myslim, ze by tam mohla byt aspon slusna postel. Nevidim nic zle ked si niekto zaplati nadstandard ak ma o to zaujem ... podla mna je skor smutne, ze sa dvom ludom narodi dietatko a jediny sposob ako vedia byt spolu je to, ze si to zacvakaju ☹ ☹ ☹

lenka_21
27. jan 2013

A este jedna poznamka ... nechodim do tohto fora casto, ale nechapem preco sa tu odzudzuju ludia, ktori si alebo chcu zaplatiti nadstandard? Ja v tom nevidim nic zle, je to kazdeho osobna vec ...

hanulienka82
27. jan 2013

@lenka_21 A prečo si vzťahovačná? Ja ťa neodcudzujem, že si si zaplatila nadštandard.A keď nechceš pripustiť iný ako svoj názor, prečo diskutuješ? Ja súhlasím s tým, že je smutné, že rodine v najkrajšších prvých spoločných chvíľach je bohužiaľ umožnené byť spolu iba po zaplatení aj to keď je voľné. Ale to a môže stať aj inde ako v NZ a predtým, než by som si zaplatila 50e za noc by som si asi zistila, či to za to stojí ☹ možno do budúcna 😎 Ja som možno veľmi veľká realistka, ale beriem to tak, že keď majú nastať komplikácie nastanú, a je to veľmi individuálne, asi žiadna pôrodnica nie je bez chybičky. Čo pôrod, mamička, to iný názor na vec

lenka_21
27. jan 2013

@hanulienka82 Nie som vztahovacna, ale nepacil sa mi tvoj uvodny komentar ... a poznamka o chladnicke - o tom to vobec nebolo. Vedela som aky je nadstandard, ale ja som nemala na vyber - to som uz tiez napisala niekolko krat,ale asi si to prehliadla. Ak niekto ma tak som len chcela napisat, aby vedeli aka je realita. Mam nafotenu aj skutocnost a dam sem fotky.
Netvrdim, ze to niekomu nemoze ubehnut tak super ako tebe, tiez mam kamosky kt.to mali tak isto ako ty a rodili v NZ. Tiez som si zelala klasicky porod, ale nebola o tom ani diskusia (a to som pobehala zopar gynekologov). Bolo mi luto dievcat, kt.boli po sekcii tak ako ja a nemal im kto pomoct. Nastastie tam boli super baby a co rodili klasicky pomahali tym po sekciam ... i ked si myslim, ze to mal robit niekto ini nie oni. ☹

stut
27. jan 2013

@lenka_21 Lenka píšeš že nechápeš prečo sú odsudzovaný ľudia ktorí si priplatia. Lebo zase je to o peniazoch ako vždy. Jedny ich majú druhý nie okrem toho zdravotný systém je solidárny takže právo na ZS je rovnaké ale na ubytovanie nie. Ale myslím že rozdiel by mal byť len v tom ubytovaní a nie v prístupe. Ďalej v Zákon 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich sa uvádza že každý má právo na výber poskytovateľa ZS ale v prípade hospitalizácie sa tím myslí zdravotné zariadenie a nie konkrétny lekár priplacaním na výber lekára sa iba rieši to aby ten najlepší lekár nebol vkuse v práci a ostatný nemali čo robiť. No a zase sme pri peniazoch o peniaze ide aj vtedy keď o ne nejde. Aj ja by som si priplatil pre manželku aj keby boli posledné len horšie je keď nemáš ani tie posledné. Sú tu názory že nemocnica nie je hotel súhlasím , ale na ľudský a empatický prístup peniaze netreba ten želám všetkým rodičkám úsmev a porozumenie personálu určite nahradí kávovar aj chladničku. Veľmi by som si prial aby ten nadštandart bol štandart lebo niektoré nemocnice ako nadštandart uvádzajú partner pri pôrode a ešte sa za to platí čo je na tom choré. Vo Švédsku to bolo normálne už v roku 1958 .Určite sú na to nejaké náklady ale nie určite 30 euro ten papierový oblek toľko určite nestojí malo by sa to zrušiť alebo zjednotiť pre každé zdravotnícke zariadenie.

lenka_21
27. jan 2013

@stut Jooj tak toto je na dlhu diskusiu a my to nevyriesime 🙂 Bolo by to cele ine keby nase zdravotnictvo bolo na inej urovni ako je (a to je opat na dlhu diskusiu) 😀 Mna mrzi, ze aj ked to mozno nie je spravne, ale ked uz su priplatky za nadstandardne sluzby dovolene, tak by sa mali vztahovat aj zazmluvnenia si lekara pri porode. Bohuzial v NZ to nie je mozne a peniaze sa davaju priamom lekarom 😕 😕 😕
A suhlasim, co potrebuje rodicka? Nic ine len mily usmev, pochopenie, povzdbudenie, ze to robi dobre a vsetko bude v poriadku. Ja som bola dlhsiu dobu hospitalizovana v nemocke, kedze som mohla kazdu chvilu rodit (predcasne) tak som lezala na izbe hned vedla porodnych sal a vypocula som si tam vsetko mozne. Najviac ma mrzelo ked prisla sestricka ku mne s komentarom, ze to bude zas porod, ved tamta este len prisla a uz jajka a vzdycha ... potom isla okolo dotycnej baby s komentarom nech nevykrikuje a lahne si na postel bude to aj horsie. Dievcina stichla, videla som ako jej tecu slzy po tvari a pichalo ma srdce ked som to videla. 😖 😒 😖

stut
27. jan 2013

@lenka_21 Máš pravdu my to nevyriešime pokiaľ nezačne boj zdravotných zariadení o rodičku niečo podobné ako obchodné reťazce o zakazníka je to prirovnanie neadekvátne lebo ide o zdravie ale je pravdivé v nemocnici sa ťa nespýtajú :Ste spokojný s našimi službami??????? Ale aj tak ma veľmi potešilo že som reagoval na príspevok empatického človeka. Prístup lieči a to by mal chápať personál ale už to robia tak dlho že vlastne nezbadali že trpia syndromom citového vyhorenia ale samozrejme nesúhlasím aby sa všetci zdravotníci hádzali do jedného vreca lebo je veľa príspevkov s maximálnou spokojnosťou aj ja sa pripájam z vďakou zdravotníckym pracovníkom ktorí konajú LÉGE ARTIS NIHIL NOCERE !

liluka
27. jan 2013

Ahojte. aj ja budem rodiť v NZ v máji, som prvorodicka a mám jednu otázku. s priatelom sme sa tak dohodli, že ked budem rodit, nebude so mnou vo vnútri, lebo mu je zle, uz len ked vidi krv, ale by chcel so mnou byt pred tym, ked budem mat kontrakcie. je to mozne v NZ??

moon1979
27. jan 2013

@liluka na 99% nie, treba hľadať inú pôrodnicu ak chceš to, čo chceš ... tu je komunikácia v tomto smere doslova heroický výkon ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre