Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

nany12
1. jún 2013

Ahojte takze pisem svoju skusenost z porodnice v NZ. Rodila som teraz 13. maja mala som velky strach ze ako to tam cele bude pretoze som nic dobre nepocula. Stale som si robila velku hlavu zo sestričiek ze ake budu a co ja viem co ale velke prekvapenie neviem z kade zobrali tie baby ze su tam mrchy . Sestričky boli velmi mile vzdy ochotne kedy bolo treba. Ja som tam lezala 10 dni mali sme tazky porod horsie to bolo so sestričkami ja JISKE tam to bolo pestrejšie ale zvladli sme to, Ja som nebola zastanca toho ze si zajednat lekara pri porod vzdy som hovorila ze ked sa ma stat nieco tak sa stane ale pochopila som ze to tak nie je, Ja som mala smolu na lekara rodila som 27 hodin mala sa pridusila nechali ma rodit prirodzene ked som bola otvorena na 6 prstov to mala byt sekcia no neodhadli to. Nevedela som ju vytlačit .Dufam ze to nebude mat nejake nasledky na malu aj ked v nemocke ma riadne vystrasili. Preto vam radim ak si viete zajednajte si lekara nech sa o vas postara ako ma lebo keby mam ja sekciu mam zdrave babo bez komplikacii.Teda pevne verim ze je zdrava ale ten strach tam je . Radsej sa ja budem dlhsie hojit ale viem ze mala by bola ok. Takto co mam ja z toho ze ja uz som fit ,

moon1979
1. jún 2013

@nany12 to si tlačila otvorená na 6 prstov? to sa dá? to si pri kom pre pána jána rodila?

adrioska
3. jún 2013

@nany12 prosim Ta prezrad meno lekara...ja som sa pri prvom pomaly otvarala, aj ked som uz mala tlaky, ale prisiel p.Dr. Stanko, spravil nejaky hmat a pomohol mi, mohla som tlacit bez nastrihnutia. Zlaty to clovek, ruky by som mu bozkavala. A vobec vdakabohu za moje dva bezproblemove porody a super porodnikov - mladych ale sikovnych (Stankova a Koprdova). Pani doktorku Koprdovu som stretla v sobotu na Gazdovskom dvore v Branove a srdce mi poskocilo, ked som ju zbadala. Aj jej som nesmierne vdacna. Taka mila osobka, zlata a profesionalka. Bodaj by takych bolo viacej. Drzim Ti palce,nech ste s babom v poriadku. Musite chodit k neurologovi? Vies ja by som si v NZ nevybavila lekara, lebo to nemozu robit oficialne, takze ked sa s rodickou dohodnu, vyvolaju jej porod,prip. naplanuju cisarsky. A to by som ja napr. nechcela. Kebyze zajednat, tak nech pride, ale nech rodim prirodzene, vtedy , ked sa babo rozhodne prist na svet, nie zbytocne vyvolavat a zasahovat, ked to nie je nutne.

nany12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrioska
3. jún 2013

@nany12 ak je to jeho chyba, podala by som na neho staznost...
Neviem,ci to je ten, na ktoreho sa zvykli mamicky stazovat, ze este aj arogantny...
ak ano, nech ide do prdele niekam si liecit komplexy...takyto nema co v porodnici robit... 😠 ☹

nany12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrioska
3. jún 2013

@nany12 ano viem, Zifcaka poznam, ale zvykli este na niekoho...ach jaj , ked je takyto znamy, tak dakujem pekne... 😒

seemani
11. jún 2013

baby koľko pred pôrodom zvyknú začať kontrakcie? myslím od úúplne prvých prejavov, že sa blíži pôrod a treba byť na pozore? Kamarátka mi spomínala , že už mávala kŕče 2 týždne pred pôrodom. ako to prebiehalo u vás? Mňa trochu desí predstava, že to príde rýchlo a nebudem stíhať, mali ste čas ešte sa v klude osprchovať a obliecť, keď to na vás už prišlo? ak sa vám chce, popíšte mi to trochu, som prvorodičky a asi veľa premýšľam :D

katuskaaa29
11. jún 2013

@seemani ja som cca 3 tyzdne pred som citila taky tlak na krize, no ale to nic nebolo, no a ja som sa v noci zobudila o 2.30 vtedy som mala slabe kontrakcie, cca kazdych 20 minut, som citila take slabe stahy no a p 3.30 mi odisla zatka, potom som sa osprchovala obliekla o 4.30 ma prijali v nemocnici, a porodila som poobede o 13.40

adrioska
12. jún 2013

@seemani ja is myslim, ze urcite budes stihat vsetko, najma ak si prvorodicka...to je len male percento zien, co strasne rychlo porodia...pri druhom porode som uz dva dni predtym mala kontrakcie, ale nepravidelne hocikedy pocas dna aj v noci a potom v den D sa zintenzivnili poobede cca o stvrtej asi kazdych 10 min. boli, tak sme sa nachystali do nemocnice, o siestej ma prijali a o deviatej som porodila malu. drzim palce! 🙂

adrioska
12. jún 2013

@seemani jaj a zatka ti moze odist aj niekolkodni predtym. Kamaratka zas mala taky porod, ze v noci asi o polnoci jej zacali pravidelne kontrakcie, rano asi o siestej isla na zachod a uz jej isla trochu krvicka, tak isli do nemocnice a asi o deviatej, desiatej porodila...A pri mojom prvom porode mi rano odtiekla voda a porodila som az na druhy den...takze je to strasne individualne u kazdej zeny...ja si pamatam z biologie zo skoly nam ucitelka hovorila, ze priemerny porod prvorodicky trva cca 12 hodin. Tak si myslim, ze budes stihat, ale tasku na Tvojom mieste by som uz mala teraz nachystanu, lebo ked to pride, tak budes asi v strese, tak aby si nezacala balit vtedy, aby si na nic nezabudla a zober si nieco pod zub a vodu najma, lebo ktovie v ktoru hodinu porodis, v noci ti nedaju jest, takze aby si mala nieco male po ruke....😉

seemani
13. jún 2013

Tak dik za info, na ja pevne verím, že u mňa to bdue také nejaké rýchle a pozitívne ako celé tehotenstvo. Samozrejme, že niečo si vytrpím, ale pevne verím, že nebudú nijaké komplikácie. Ale stým tam asi ide každá mamička :D . Npo dnes ma prvý krát chytili asi také 20 minutové kontrakcie, teda neviem, či to boli kontrakcie, pripomínalo mi to menštruačnú bolesť. Tak som sa aj trochu zľakla, že sa to začína, ale potom to prešlo. Inak sa ešte chcem spýtať, ohľadom pupočníkovej šnúri, ja nechcem aby ju prestrihli hneď ako to robievajú. Budú ústretový, ak ich požiadam aby nechali krv dopumpovať všetko do bábätka? Alebo si to mám zapísať do pôrodného plánu. Mali ste niektorá takúto požiadavku?

muriel293
13. jún 2013

čavte ja to už mám 5iaty týždeň za sebou pôvodne som mala ísť do Komárna ale veci sa skomplikovali tak nakoniec nz ale som spokojná vyfásla som dobrú lekárku a rodila som jediná sama v noci a dosť mi pomohli malého mi dali na brucho a aj ho priložili

muriel293
13. jún 2013

@nany12 sestry z jisky ach jaj tiež na mňa nezapôsobili.... 🙄

ivoninka
14. jún 2013

@muriel293 tak to teda ani na mna..zvlast jedna konkretna..

muriel293
14. jún 2013

@ivoninka ako vyzerala? nie taká špinavý blond cca po plecia??? neviem tá ako sa volá ale neskutočne ma tam nasrala! 😠 😠

ivoninka
15. jún 2013

@muriel293 nie, taka vysoka, pevnejsia s ciernymi vlasmi..a taka hroozne mudra..ostatne boli celkom fajn, len tato jedna bola neznesitelna..a kazdeho volala zlatko..

muriel293
15. jún 2013

@ivoninka čiernovlasá hnusná tam bola vtedy taká staršia brčkavá hento neviem ktorú myslíš na mňa sa tam osopili ako keby som si pýtala cudzie dieťa!!!! 😠

zuzulka772
29. jún 2013

Ahoojte chcem sa spytat ci nahodou mate niekto kontekt na pani sestricku....,ktora nosi babenka a aj popritom ponuka poistky z Komunalnej poistovne potrebovala by som surne na nu kontakt dakujem Vam velmi pekne.Niekde som ho zapatrosila :D

janesa1984
29. jún 2013

@zuzulka772
ak myslíš pani Janu Gajdošovú tak 0908 747 448

zuzulka772
29. jún 2013

@janesa1984 ano ano ta dakujem velmi pekne 🙂

deniroman
6. júl 2013

Ahojte, viete mi dat do ip, ake su ceny ked si chcem zaistit lekara? Dakujem

janinka84
6. júl 2013

@mishell23 Ahoj 🙂 Aj ja chodim k Halmesovej. Rodila som v januari a termin som si asi doslova vymodlila, lebo to na mna prislo v utorok rano a ona sluzi utorky v nemocnici. Skoncilo to sice neplanovane sekciou, ale aj tak som velmi rada, ze ma odrodila dr. Halmesova. Jazva krasna, hojenie rychle a hlavne, doverovala som jej. Podla mna sa jej musis spytat, myslim si, ze ti vyjde v ustrety.

zuzana2580
6. júl 2013

@deniroman aj ja by som chcela vediet ako to je...postup,cena a tak pls daj potom vediet 😕

lienka1983
19. júl 2013

@zuzulka772 ahoj .este potrebujes to cislo?

moncikg
29. júl 2013

@soni1 prosim Ta, citam tu, ze Dr. Tarbajova uz nie na gynde, odisla inde alebo otehotnela? nevies nahodou? je to uzasna pani doktorka...

kraskanz1
29. júl 2013

@moncikg To bola taka malicka a mala cierne vlasy?

kraskanz1
29. júl 2013

@moncikg ak mysilme na tu situ tak ona isla robit do blavy ona aj zije v blave len tam este nebolo miesto ci co tak sa zamestnala v nz..

moncikg
29. júl 2013

@kraskanz1

malicka, stihlucka a dlhe cierne vlasy...no wau system co sa tyka pristupu

moncikg
29. júl 2013

@kraskanz1

hej hej, viem, ze zije v okoli BA, len mi hovorila, ze by tiez chcela babätko, tak som uvazovala, ci je uz prec preto, alebo odisla pracovat do BA, no skoda, vidim, ze vsetci fajn akosi odchadzaju...a zostava ich uz len velmi malicko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre