Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 veruže nie 🙂 ani spinál, ani epi ... zastal čas ...

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 a možno sa lady pohli po dlhšej dobe čo sa týka aspoň spinálu (aj keď tomu moc neverím) tak sa treba poinformovať keď pôjdeš na poradňu, no som skeptická ...

snehulienka99
16. jan 2014

@moon1979 ty si tu kedy rodila?

moncs28
16. jan 2014

@moon1979 a je to chyba jedine primára 😖

snehulienka99
16. jan 2014

@moncs28
@moon1979 baby a ako je to v KN? viem, že tam maju epi, ale počula som niečo také že ju pichaju na 4 krat... možno to bola vynimka.. a spinal maju?

moncs28
16. jan 2014

@snehulienka99 Tak radšej NZ ako KN,tá nemocnica vyzerá ako z 19.storočia 😖, ale že vraj operačné sály sú vynovené

snehulienka99
16. jan 2014

@moncs28 ach jaj, to fakt človek nevie čo si má vybrať.. ja jednoducho nechápem ako v dnešnej dobe niekde nemaju epi a spinal.. 😠

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 epi ti "dopichávajú" aj na 4x 🙂 to je normálne, proste napichne ti hadičku na miesto do chrbta (vôbec to nebolí, nemusíš sa absolútne prípadnej epi báť) a pichne prvú dávku ... keď začneš pociťovať že sa vytráca účinok, tak ti prídu dopichnúť dalšiu dávku ale to už cez hadičku, ktorú máš zavedenú, takže nič sa na novo nepichá 🙂

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 myslím, že v NR spinál dávajú ... je tu téma na to, opýtaj sa, ale mám pocit, že som to svojho času čítala, keď som sa rozhodovala kam ísť rodiť druhýkrát .... no u mňa vyhrala BA

snehulienka99
16. jan 2014

@moon1979 no do NR nejdem isto, kamoška dostala trombozu po porode, najprv bola na inekciach a doteraz berie lieky..a to ma odradilo definitívne po tých všetkých hororoch čo som o tej nemocnici počula..

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 trombozu môžeš dostať v ktorejkolvek pôrodnici aj v NZ 🙂

snehulienka99
16. jan 2014

@moon1979 nohy ti kedy obvazuju? iba pri cisarskom, ci aj pri vaginalnom porode?

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 len pri sekcii ... ale ani to nie je záruka ... je to prevencia no nie 100% ... kamoška nedávno rodila a dostala plúcnu emboliu po pôrode ... takže jednoducho musíš to zobrať tak ako to je - kto sa má obesiť, ten sa neutopí 🙂
mysli pozitívne a vyber si pre teba tú najlepšiu pôrodnicu ... čas ešte určite máš 🙂

rheia27
16. jan 2014

@snehulienka99 v KN maju, ale v kazdej nemocnici sa moze stat ze sa nepodari ti dat spinal a budu musiet celkovu narkozu, epi je ine...inak v NZ pri porodoch nohy zafacuju (kvoli v tromboze) a v KN ti pichnu nejaku injekciu, tam mi nohy nezaviazali

snehulienka99
16. jan 2014

@moon1979 uf no plucna embolia a vykrvacanie je pre mňa neskutočný strašiak... 😒 .. je zdravá kamoška teraz ?

moon1979
16. jan 2014

@snehulienka99 musí brať lieky aj injekcie ... ale z najhoršieho je von ...
každý pôrod je rizikový a nielen pôrod ale aj samotné tehotenstvo, s týmto rizikom už do toho ideme 🙂 ale ako som písala, treba myslieť pozitívne a ako odmenu dostaneš ten najkrajší darček na svete 🙂

rheia27
16. jan 2014

@snehulienka99 v KN o spinale ci celkovej sa dohodnes s anezteziologom, samozrejme je to ine ked misia spravit akutny cs....uprednostnuju spinal, NZ netusim

rheia27
16. jan 2014

@snehulienka99 a inak v NZ su porodne boxy a v KN porodna sala, je pekne vynovena...stala ich rekonstrukcia 500tis e, maju to tam vycapene 😀

moon1979
16. jan 2014

@rheia27 no "stála ich" ... eurofondy určite 😅

zuzin78
16. jan 2014

@snehulienka99 ja som druhu dcerku rodila cisarskym a dali mi na vyber ci v celkovej alebo spinal takze v Nz robia spinla a zalezi od lekara ci to pacienke navrhne alebo nie . Ja som si vybrala celkovu nemala by som nervy na to pocuvanie co sa deje na sale

zuzin78
16. jan 2014

@snehulienka99 ak rozmyslas nad Nz alebo Kn radsej by som si vybrala Nz je tam super novorodenecke oddelenie , a aj lekari su super
Moj nazor

adrioska
16. jan 2014

@snehulienka99 spinal ti asi daju, ak by si bola napapkana...aspon som tu uz citala o jednej mamicke, co bola najedena, musel byt akutny CS, tak jej dali spinal....a tiez by som skor NZ ako KN kvoli neonatologii, ktora ma siroko daleko vybornu reputaciu aj s jej primarom na cele 😉

tinaa78
17. jan 2014

Tiež by som si 100-krát vybrala radšej pôrodnicu v NZ ...

zukana
17. jan 2014

@snehulienka99
Ja som rodila normálne (2008) a druhý krát cisárskym (2011) v NZ. Spinál sami od seba neponúkajú, musíš si pýtať. aspoň vtedy to tak bolo. Môj Dr. rodí v KN a chcel nech idem tam na spinál. Cisársky som mala plánovaný dopredu (síce sa to zbehlo v posledných 3 týždňoch, ale čo už, dovtedy som si myslela,že to bude prirodzený pôr.). Išla som však radšej do NZ a to tiež kvôli neonatológii. Hlavne aby bábo mala všetko čo treba. Bola som tam spokojná. Kamoška rodila v KN a bábo malo komplikácie a tak museli preniesť oboch do NZ. Tak preto, radšej nech je po ruke všetko čo môže bábo potrebovať. Inak čo sa týka pôrodného, určite treba byť strašne empatický, to jediné asi pomôže.

marianas
17. jan 2014

@snehulienka99 Ahoj. Ja som prvého syna rodila v NZ (2010) v celkovej narkóze - na výber mi nedali a pravdu povediac ani som nevedela o spinále. Keďže už druhý pôrod (2013) po prvej sekcii nechcú robiť prirodzený a ja som nechcela byť uspatá, išla som do KN, kde som si mohla vybrať a rodila som pri vedomí. Ale to som mala všetky výsledky v poriadku a bábätko vyzeralo byť zdravé. Ak by mali byť problémy s bábom, tak radšej do NZ. Je pravda, že KN vyzerá ako z 19. storočia, no lekári aj sestričky boli milší ako v NZ. Takže mi hodinová cesta do KN stála za to. Oveľa rýchlejšie som sa zotavila, bábätko som hneď videla o chvíľu po pôrode mi ho priniesli - v NZ to bolo takmer 24 hod. po pôrode. Toľko moja skúsenosť.

janan82
18. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa spýtať. Mala by som ísť rodiť do NZ, ale až v apríl 2015. Nemáte niekto náhodou zoznam potrebných vecí do pôrodnice, aj čo sa týka mamičky a aj bábätka? Ďakujem

zzuzulinka
25. jan 2014

@ossr Ahoj, aj ja som mala Uharčeka, ale mne robil sekciu..ale som spokojná, nešil mi ranu, ale svorkovoval a nemám tam ani veľkú jazvu..

eldiablo231
26. jan 2014

ahojte kocky,ja ssom rodila v NZ,a mala sekciu v rokoch 2003 a 2005 pri synovy mi neponukli spinal,ale v roku 2005 mi na chodbe pred salou ponukli spinal,ze mozem byt pri tom hore,ani som nevedela ze take nieco je🙂kebyze neponuknu🙂suhlasila som,podpisala a islo sa na to.len po spinale ma strasne moc bolela hlava,ani malicku som nevedela okupkat,horsie ma bolela hlava ako samotna rana po sekcii.tak sa cudujem na vase komentare ze ju neponukaju🙂

adulka1979
28. jan 2014

Ahoj dievčatá, je tu niektorá, čo rodila v poslednej dobe, v r.2013/14? Dnes som sa dopočula, že tom tam je katastrofa, hlavne ak si nezazmluvním pôrodníka.... bola by som rada, keby ste sem napísali nejaké info, ako to tam funguje... vraj sú tam samí mladí lekári a nejakí zahraniční....

lion13
28. jan 2014

ja som mala spinál v 2012. Mna hlava nebola vobec,sestricky mi odporucili pit vela coly aj som pila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre