Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

sveronika94
18. okt 2016

@menox ahoj,ja mam teraz termin v novembri 6...

amyamyamy
22. nov 2016

Ahojte, pridáte niekto čerstvú skúsenosť z pôrodnice v NZ? Hrozí mi predčasný pôrod a i keď na neskoršie štádium tehotenstva mám vybratú inú pôrodnicu (TO), ak by sa mi nepodarilo udržať, rozhodujem sa medzi NR a NZ, kde majú inkubátori. Prvé dve deti som porodila prirodzene v Nitre a neboli to úplne ideálne skúsenosti (najviac mi prekazalo, ze mi skoro vôbec nedovolili hýbať sa a skoro celý čas som prelezala na ctg). Sú v NZ fitlopty, na ktorých je možné skákať? V akých polohách sa dá rodiť? Koľko hodín z prvej doby pôrodnej musíte ležať na "pásoch"? Pichajú rutinne vyvolavacku? Po tom, čo mi pichli pri druhom pôrode oxytocin, bolesti boli neznesiteľné, úplne peklo (prvý mi neurýchľovali a bolo to neporovnateľné). Ďakujem za info 🙂

zuzana1710
22. nov 2016

@amyamyamy ahoj..ja viem dat info z pred roka..fit lopty boli na porodnych salach,alebo na vzdycharni..rodi sa len klasicky na koze,ale su moderne porodne stoly,na tu prvu dobu porodnu ti neviem odpovedat.mne na pase praskla voda.a vyvolavacku mi nariadil primar,ale tabletku vkladaciu,nie do zily.3hodiny treba lezat na porodnom stole a napojena na ctg.inak vyvolavacky nedavaju rad radom..u mna musela ist kvoli predchadzajucemu porodu.ja som Nitrancanka,ale do Nitry by som si ani leukoplast nedala zalepit..

amyamyamy
22. nov 2016

@zuzana1710 Ďakujem za informácie 🙂 Ja som si v Nitre poležala aj v tomto tehotenstve a v zásade sa nemôžem sťažovať; predčasný pôrod mi našťastie pekne zastavili; takých 70% personálu ok, dve deti mi v predchádzajúcich rokoch pomohli porodiť a sú zdravé, ale skrátka verím, že na sále by to mohlo byť aj lepšie. 🙂 Tak ak otestujem Zámky, dám vedieť budúcim mamičkám, či to stálo za to.

zuzana1710
23. nov 2016

@amyamyamy ja som lezala mesiac v nz pre porodom..ale tam fitlopty nemali na rizikovom..ani mi ich nechceli pozicat,lebo ich maju len na porodnych boxoch.drzim palce a nech to dobe dopadne 😲

soulmejtka
9. dec 2016

kocky, mam ist teraz na ultrazvuk v 20. tt do nemocnice v NZ, vraj to robia len utorky usim medzi 10,00 a 11,00. Neviete mi povedat, aky doktor tieto ultrazvukove merania robi a kolko sa za to plati? dakujem.

zuzana1710
9. dec 2016

@soulmejtka ked som sa ja na to opytala ci sa tam chodi na merania,tak mi povedali,ze oni nic take neumoznuju,ze robia to iba tym,co tam pridu ako rizikove,alebo co tam lezia na rizikovom.mne to robili ako kedy,kto ako mal sluzbu.

patkak
14. dec 2016

Co sa tyka predcasne narodenych deticiek tak Nove Zamky su tou najlepsou volbou....je tak neonatologia na velmi vysokej urovni a prenasaju tam aj velmi rizikove predcasniatka nie len z okresu.....! Ja mam 3 deti porodene v NZ a ani jeden porod nebol horor....ked sa takto na to pozriem tak som bola spokojna aj so staroslivostou aj s pristupom....a to bez kupovania lekarov pri poslednom som musela mat cisarsky kedze maly bol stal hlavou hore... tak mam otestovane aj to a aj nadstandard som vyskusala pri poslednom...ze.ved si doprajem do tretice 🙂 a aj to splnalo ocakavania....🙂

lia09
8. mar 2017

baby mate niekto neake nove info ohladne porodnice? Co je tam noveho, co sa tam zmenilo alebo je to stale na bode mrazu?

amyamyamy
10. mar 2017

@lia09 Ja som rodila v decembri (2016) a neviem si vynachváliť. Prístup na jednotku. Dovolili mi skákať na fitlopte prakticky až do 5 min pred tlačením (neskutočne mi to uľahčovalo kontrakcie). Ctg muselo byť, ale nie ako v Nr, že hodinu ťa nechajú v neprirodzenej polohe zvíjať sa, 10 min pre kontrolu oziev a zas sa môžeš prechádzať, sprchovať, čo ti vyhovuje. Personal bol top! Ja som od odtoku plodovky čakala tri dni a každý deň som presne vedela, čo so mnou bude, aký liek mi podávajú, na čo mam upozorniť a pod (pre porovnanie: v NR som sa informácie nedozvedela, ani keď som sa vypytovala, primár mi odpovedal sarkasticky, že som si pripadala ako posledný idiot; v NZ mi vysvetľovali všetko automaticky). V závere ma držala pôrodná asistentka za ruku, v jednej fáze mi napríklad utrela čelo mokrým uterákom (chcem tým povedať, že fakt starostlivé), mali so mnou nekonečnú trpezlivosť, hoci ja som sa uz na konci dosť opúšťala. Novorodenecké taktiež dobre. Čo mi vadilo - malému (predčasnému-nebol so mnou) dali fľašu, hoci som s tým dôrazne nesúhlasila (bola som ochotna chodiť ho kŕmiť striekačkou, ale oni asi majú svoje postupy). Toto nám dosť pokazilo kojenie. Dva mesiace sme s tým potom bojovali (po fľaške sa nechcel prisávať, hoci hneď prvý deň cuckal príkladne). Teraz sa už výhradne dojčíme, ale bol to veľký boj. Asi by som si na toto dala pozor a presadila si dokrmovanie inak ako fľašou za každú cenu, keby môžem vrátiť čas ;) My chodíme aj na kontrolu k rizikovým novorodencom a máloktorej mamičke zle prisávajúceho sa bábätka sa podarilo po pôrodnici rozkojit (podľa mňa je to kvôli tým fľaškám - prečo by si bábo cuckalo z bradavky, keď mu hneď ukázali, že existuje oveľa ľahšia cesta). Za mňa - odporúčam všetkými desiatimi. ;)

moncek88
17. máj 2017

Ahojte.. Viete mi prosim poradit ci ma v NZ odrodia normalne ked mam prvu sekciuva rozdiel je 3roky?
Dakujem 😘

deina
25. júl 2017

Kto robí v súčasnosti v NZ cisárske? Čítala som tu, že štyria lekári... Zaujíma ma kto, v ktorom tt väčšinou, asi sa predtým treba aj dohodnúť? Hm, už je to dávno, čo som tam ja rodila. 🙂

marianna_
4. nov 2017

Ahojte ako je to s predporodnou pripravou? Byvam v Nr ale po zistovani detailou asi planujem ist rodit do NZ. Staci sa nahlasit na predporodnu? A potom tam mozem ist rodit?

marianna821985
5. nov 2017

@marianna_ je jedno kde mate predporodnu. v nz ju robi p. kalmanova je to lepsia priprava ako v nr. staci ked budete chodit naizvy pred porodom donz a odrodia vas

marianna_
5. nov 2017

@marianna821985 dakujem za info ;)

lamey
5. nov 2017

@marianna_ kvôli pôrodu nie je potrebné sa hlásiť na prípravu. Samozrejme pokiaľ nechceš. Ja som tiež regionálne patrila pod NR, ale nechcela som tam ísť. Keď mi praskla voda manžel má odviezol do NZ a nikto nič neriešil. Prijali ma ako hocijakú inú pacientku. Osobne som bola veľmi spokojná so starostlivosťou aj na gynekológi, aj na šestonedeli. Ak sa podarí ďalšie dieťatko tak jednoznačne pôjdem opäť do NZ

marianna_
5. nov 2017

@lamey a stihli ste to v pohode? Nr-Nz?

daakotaa
5. nov 2017

@demodia Dobry vecer,
aj tento rok chystate stretnutie?

lamey
6. nov 2017

@marianna_ jasné, vzdialenosť od bydliska je skoro rovnaká aj do NR alebo NZ. Okrem toho, voda mi síce praskla ráno, ale malý sa narodil až pred druhou v noci. Takže času a času... 😉

lydia1989
7. aug 2018

@moncek88 žiaľ je pravdepodobnosť veľmi malâ. Ja si práve riešim vbac v ružinove, keďže bližšie takú možnosť nepodporujú...😐

timi40
16. okt 2018

Dobry den poprosym vas velmy surne napiste my kto rodil v novych zamkoch 2011.oktobry 15.teho velmy vas poprosym dakukem

timi40
16. okt 2018

Dobry den.Poprosym vas kto rodil 2011 oktobry 15 ho v novych zamkoch napiste my surne potrebujem dakujem

timi40
16. okt 2018

Mozte my aj sms napisat 0940 634589

anitka116
7. mar 2019

Ahojte, chcela by som sa spytat na cerstve skusenosti z novozamockej porodnice. Zaujima ma hlavne pristup personalu k rodicke, pomoc pri dojceni, priebeh samotneho porodu, napr. ci sa casto pristupuje k nastrihu, atd. V maji sa chystam na svoj druhy porod a zvazujem tuto nemocnicu, kedze sme sa sem nedavno prestahovali. Prvy krat som rodila v Komarne pred skoro piatimi rokmi a toho casu som o porodnici v zamkoch pocula skor negativnu kritiku. Preto by ma zaujimalo, ci sa odvtedy zmenilo nieco k lepsiemu. Budem vdacna za kazdu spravu.

marianna821985
26. mar 2019

@anitka116 ja som mala síce sekciu ale s dojčením to nepreháňajuu...chcete dojčiť dojcite keď nie tak nic

anitka116
27. mar 2019

@marianna821985 Vdaka za info... a ako je to so sestrickami na oddeleni sestonedelia, je vacsina z nich naozaj taka nevludna ako sa hovori, alebo je to skor o (ne)stasti natrafit na neprijemnu?

erika198911
28. mar 2019

@anitka116 mne tak hovorili , že je to o šťastí sú tam aj také nepríjemné ale aj také normálne... aj ja tam mám ísť rodiť v polovici apríla tak uvidím čo ako...

anitka116
29. mar 2019

@erika198911 ja kvôli tomu dosť rozmýšľam, že pôjdem opäť rodiť do KN, keďže tam som už raz bola a bola som spokojná. Prípadne, ak budeš môcť, mohla by si mi dať vedieť, ako to dopadlo, budem rada. Ja mám termín až v polovici mája.

erika198911
29. mar 2019

@anitka116 jasne dam ti vediet ☺☺

sisike86
24. apr 2019

Ja som v Nz rodila 23.12.2017.top pristup.top sestricky.aj na sale aj na odd.sestonedelia .aj .keby som byvala v Kosiciach by som sem prisla....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre