Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

mirusqa
9. okt 2009

ahojte,
ja som sa vratila vcera z nemocnice, mala som nejake problemy. ano, nemocnicu prerabaju a je to tam strasne. cely den vrtaju, buchaju, vsade je kopa prachu 😖 😖 😖 cisarske sa robia o poschodie nizsie. vidim, ze ste tu prebarali doktorku Zajacovu.... tak aj ja pridam moj nazor na nu: je to jedna arogantna zenska, kt. sa tvari akoby mala za sebou minimalne 30 rocnu prax. velmi necitlivo ma vysetrovala a ked som sa jej nieco opytala, tak mi vobec nevedela dat normalnu odpoved, len take vyhybave dristy. lezala som na CTG-cku a vypisovala tam nejake papiere a sestriciek sa vpytovala take veci, kt. by jedna doktorka mala vediet. nezaskodilo by v jej pripade trosku viac pokory a menej arogancie 😎
mali ste niektora dohodnuteho doktora Stanka? mozete sa mi prosim ozvat, mala by som na Vas jednu otazku. dakujem

janqa24
9. okt 2009

no, vidim, ze na dr. Zajacovu sa mozem tesit 😖 dufam, ze ju nebudem mat pri porode...

ericica
9. okt 2009

mirusqa ja som ho mala a je to aj moj gynd.... 😵 ak chces daco vediet posli ip

devita
10. okt 2009

mirusqa ja som na tom presne ako ericica..tiez som u neho rodila a je to aj moj gynekolog

janqa24
12. okt 2009

nejake novinky z prerabania porodnice?

dida81
12. okt 2009

nooo, vraj prerabka minimalne do jan- febr. 😒

deina
13. okt 2009

Veru, prerabat sa bude minimalne do januara, pustili sa do toho kompletne - cela porodnica a este aj na prvom sa uz pracuje, aj ked neviem, kde presne. Som sa odtial vcera vratila, jeej, aky klud, ziadne vrtacky, super. 😅 To kazdy den zacali rano o siedmej a sups v jednom kuse az do vecera do piatej. 😝

Inak ja som nemala problem so Zajacovou. Taka mlada, ale celkom fajn - nebola nejaka extra mila, ale nebola ani hnusna, taka vpohode. Este tam bola jeden, dva dni aj Renckova ako izbova lekarka, ta bola mila.

janqa24
13. okt 2009

do januara???? 😨 ja som naivne dufala, ze ked pojdem na zaciatku roka rodit, uz bude vsetko hotove.... ach jaj

mirusqa
14. okt 2009

deina, ty si uz po tom? 🙂 zavidim v dobrom slova zmysle. ja som si bola tiez polezat vyse tyzdna, no problemy sa upravili tak ma pustili domov.

perla200
15. okt 2009

čaute kočky...tak inak s tým pitím a jedením je to otras...ja som rodila v júli a vonku bolo 32stupnov a od rána od 9.h do večera do 20.40 som nemohla jest ani pit...skoro som odpadla...to bolo hroznééééééééé ale musíte vydržat...inak ako sestričky - pôrodné su super, detské hroznééééééééé!!!! ako nikdy viac tam asi nepôjdem rodiť....to nikto nič nepovie....neporadí a ja som mala sekciu a mala bola celú noc hore čo plakala a ja snou čo vam poviem....ako pôrodu sa nebojte baby čo príde potom to je iné kafé.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

deina
16. okt 2009

To je dobre, Mirusqa. 🙂 Hoci kebyze sa narodi teraz (kukam, ze si 37tt), uz by to bolo ok. 😉 A rizikove neprerabaju, iba porodnicu? To musi byt tiez blbe lezat tam a vedla vrtaju, buchaju...

juja2
16. okt 2009

Deina, dlho som nebola... Gratulujem! Nechala si maleho ockovat na 4 den?

deina
16. okt 2009

Nie, Juja, narodil sa mi predcasne a take deticky tak skoro ani neockuju. Takze som ani nemusela nic riesit.

mirusqa
20. okt 2009

deina, lezala som na 2. poschodi a prerabaju to tam. cely den vrtali, buchali...bolo to hrozne 😢
dnes som bola na poradni v NZ a vyzera to tak, ze bud. tyzden piatok idem rodit a straaaasne sa bojim 😕

martingyn
20. okt 2009

Zaujimave a krasne čitať tieto vase postrehy .... čo dodať .... 😲 su sice smutne ale aj vesele ....

juja2
21. okt 2009

Perla, pisala si, ze nepojdes do NZ nikdy rodit. Tak to teda ani ja nie. Ja som na porodnici vychitila hnusne sestry. Bolo mi na zvracanie a mysleli si ze vymyslam, no a ked to zo mna vyslo tak som dostala pucung aj za to ze som sa (s prepacenim) vyzvracala. Podotykam povinne som musela lezat na chrbte a hlavu som si nemohla ani vytocit do boku. No zo zdravotnickeho hladiska sa ma pacient v takomto pripade otocit nabok!!! No a nehovoriac o tej hlupani Dr Zajacovej- tak to je ale hnusna a neprajna bestia - ja jej prajem zazit to iste 10 nasobne, to co spravila mne! Verim, ze ju coskoro vyrazia, aby sa uz buduce mamicky nemuseli tak bat pri porode ako ja a so mnou rodiace mamicky! A este dnesni lekari cakaju do vrecka! Rozmyslam podat staznost na riaditelstvo, ale zatim som si nenasla cas pri mojom drobcovi.

juja2
21. okt 2009

mirusqa neboj sa, musis si na 100% verit, ziadne pochybnosti, zvladnes to! Drzim palce.

deina
22. okt 2009

Juja a koho si to vychytila? Hroza. ☹ Ja som mala zlu skusenost s Kalmanovou, neuveritelne, aka bola hnusna a ju vacsina bab chvali, ze aka je mila, zlata, vedie tu prepdporodnu pripravu - tak ja neviem, ci je mila len k tym, ktore k nej chodia a ostatne ju nezaujimaju alebo mala zly den - ale tak zly, ci dobry, patrilo by sa spravat pekne k pacientkam. Vsak ja kebyze mam aj zly den, koho to zaujima? Maju si to odniest deti (som ucitelka)? Uz vidim, aky zastup rodicov by som mala v kabinete...

juja2
22. okt 2009

Deina, menovite ani neviem (pri tych bolestiach ma to ani nezaujimalo) ako sa volali tie sestry (ale na meno Zajacova, teda nezabudnem), myslim, ze ked uvediem v staznosti datum ked som rodila, oni si to lahko zistia. A este ceresnicka na torte: Ups, dostala som penicilin - krasne rychlo do zily (teda dostali sme ho aj s malou), a ked sa sestricka zobudila, ze som ho nie ja mala dostat, tak samozrejme nasledovalo znehodnotenie dokumentacie a vystavenie novej, v ktorej ten uzasny penicilin nefiguroval! To je bomba, ze? Otazka, ci som alergicka? - ani nahodou! Na moju otazku, ze preco som ho dostala? - Mate bacila v tele. A to som si bola vedoma, ze som mala vsetky odbery - aj stery negativne!

deina
22. okt 2009

Tak to je dost hrozne. 😒 Mam taky pocit, ze sa tam nejako pohorsili... este pred priblizne dvoma rokmi som ich len chvalila (pri starsom synovi), teraz to bolo take, no neviem, niektore sestricky boli hrozne, nastastie lekari boli dobri, asi mam na nich stastie (na Smolarika konkretne).

dida81
23. okt 2009

Deina - Smolárik je ten mlady? Ak ano, som počula samé chvály 🙂 😉

martingyn
23. okt 2009

čitať tieto vaše postrehy je zaujimave ak sa možem pridať k diskusii ak by vam to nevadilo ... čitať tieto veci je zaujimave nakolko si neviem predstaviť čo vam take zle ty ludia urobili ... nebudem menovať ....
No ale to čo tu popisujete to nieje Gynekologicko - porodnicka klinika FNsP NZ ...
Ale proti gustu žiadny diškutat ......
Nechapem vela veci čo tu pišete ale važne nechapem prečo taketo veci píšete na ludi ktorých mam rad .

martingyn
23. okt 2009

Dr. Zajacova je mlada a inteligentna mlada žena gynekologička , Dr. Smolarík je velmi dobrý gynekolog . pani Kalmanova Diplomovana pôrodná asistentka je skusena sestra ktora vie svoju pracu na 100 % nechapem ake mate pohnutky proti tymto ludom . ktorý sa denne venuju vam ženam každy den aj noc aj rano nechapem čo vas vedie k tomu posudzovať ludi ktorý vam pomahaju a maju radi ... aj my sme len ludia nemyslite si že sme z ocele ........ mame aj my zle a dobré dni ........

andrea2603
24. okt 2009

martingyn, určite nevadí, že sa pridáš do diskusie.
Ja za seba môžem hovoriť len v dobrom na gyn.-por.odd.+novorodenecké v NZ. Síce som rodila už skoro pred 5 rokmi, ale všetci boli veľmi milí a ústretoví.
Deň pred pôrodom som ležela na gyn.,kde som sa vrátila aj na 1 noc po pôrode, lebo nebolo miesto na novorodeneckom /vtedy sa asi roztrhlo vrece s detičkami 🙂 /, kde sestričky boli úžasné. Na pôrodnici som ležela pia+sob a stretla som sa tam s MUDr. Korčokom /starší/, MUDr.Danysom, prišiel pozrieť aj primár a pri pôrode bol MUDr Korčok /mladší/, veľmi zlatý doktor. Pri všetkých menovaných som mala v tú chvíľu pocit, že ja a moja ešte nenarodená dcérka sme tie najdôležitejšie osoby na svete 😉.
Sestričky z novor. odd. boli fajn, keď bol čas obeda a maličká mi plakala, sestrička prišla a zobrala si ju kým na najem, chodili nás kontrolovať, ako nám to ide s kojením, stalo sa že večer sa ponúkla niektorá, že ak by veľmi moja malá alebo spolubývajúcej malý plakal, tak nech prídem. Boli milé a ochotné.
To sú moje spomienky s pred 5 rokov. Teraz vo februári ma čaká pobyt v pôrodnici opäť a ja dúfam, že odtiaľ budem odchádzať s príjemnými spomienkami.

perla200
24. okt 2009

martin - ale to je v poriadku...ale jednoducho tato diskusia je o tom, že si ludia vymienajú skúsenosti....proste niekto by nedal pôrodnicu v NZ za nič na svete a niekto nema dobré skúsenosti...viem, že aj vy doktori ste ludia...ale jednoducho my tam ideme pár krát za život porodiť svoje najväčšie poklady, bojíme sa strasne či to dobre dopadne a každý malý výkyv berieme osobne....tak možno preto to píseme....napr. čo sa týka gynekologii ležala som tam trikrát a sú tam fantastické sestričky a skvelí doktori...ale pôrodnica? nomožno nas tam bolo vela...ale jednoznačne na gynekologické sestry sa nemôžem stazovať...a to by muselo byt keby sa niekto stazoval...tie detské to bolo trošku horšie...tot moj názor

sz.zuzana
24. okt 2009

Dobrý,p.Dr.
Nechcete otvoriť novú tému...?Kde si možeme od Vás spýtať všeličo napr. o tehotenstve,...o porodu,...atď. 😉 Ďakujem.

melany_s
25. okt 2009

pán Dr.? asi ťažko... 😒
http://novypokec.azet.sk/martingyn

deina
26. okt 2009

Martingyn, ziadne pohnutky, piseme si len skusenosti. Kebyze lepsie citas, tak napr z tych lekarov, co si spominal, tu Dr Smolarika vsetky len chvalia, to je skvely lekar. 😉 Nanho nikto nic zle nenapisal, naopak. S Dr. Zajacovou mala bohuzial vacsina zle skusenosti... ja nastastie nie, bola ok. Zato ale nemam dobru spomienku na Kalmanovu, bohuzial, sama som tym bola prekvapena.

Dida, ano, Smolarik je ten mlady, naozaj je dobry.

Inac... Martingyn, nie si ty sanitar? Taky mlady, vysoky, inak celkom sympatak. 😉

sz.zuzana
26. okt 2009

oooooooooo pán martingyn.vážne nie je gynekolog... 😅 preáčte 😅

kika86
26. okt 2009

Martingyn...mozno ty poznas tych ludi osobne a travis s nimi viac casu, ale my co si prideme 1-2krat v zivote priviest na svet svoje poklady, vieme zhodnotit len to co tam prezijeme za tych par dni. Ja osobne som bola v nemocnici len 4 dni, ale aj to stacilo. Ako spomina Deina, ona nemala na Kalmanovu dobre spomienky a pritom ju ine mamicky vychvaluju do nebies... Co sa tyka Dr. Zajacovej, tej by nezaskodilo byt trosku milsou.
A co sa tyka lekarov na porodnickom, ja som bola velmi spokojna s doktorkou Kovacovou, aj s jej robotou a jej pristupom ku mne a aj ku manzelovi. Velmi zlata 🙂

Deinus, dodacne gratulujem k Matejkovi a prajem vela zdravia a nadherny zivot 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre