Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katika1
28. jan 2010

Ahoj Bubina.
V NZ si nemusíš, ale možeš vybrať nejakého. Môj názor je, že je to úplne zbytočné. Odrodia Ťa najlepšie ako vedia, aj keď nijakého nebudeš mať vybaveného.
😉

susurka
28. jan 2010

baby a to tie uska dievcatkam prepichnu len tak na jeden vpich,alebo tie ihly aj nahrievaju,aby sa dierka nezrastla??? 😝 😝 😝 😝 😝

tinusi
1. feb 2010

Bubi, Bratislava je uplne iny svet. Tu si nemusis vybavovat porodnika. Mozno, keby som mala planovany cisarsky, pouvazovala by som nad tym... ale takto... suhlasim s katikou, ze ta odrodia najlepsie ako to pojde aj tak...

luciamk
1. feb 2010

Ahoj babulky,
chcem sa spýtať, keď ste išli do pôrodnice, mali ste dohodnutého pediatra? Pýtali si od Vás kontakt na lekára pre drobca?

ptka
2. feb 2010

na meno pediatra sa pytaju, treba nadiktovat. Toho by si potom mala kontaktovat aj ked prides z porodnice, aby Vas prisiel pozriet. Aspon my sme to tak mali, doktorka prisla k nam na druhy den ako sme prisli z porodnice

luciamk
2. feb 2010

no ja to asi budem mať komplikovanejšie.. rodiť chcem v NZ, ale s manželom sme sa odsťahovali a bývame v inom kraji... ale po pôrode asi zostanem u rodičov v NZ na 1-2 týždne... ale chcem aby mal malý lekára tam kde bývame, nebudem ho predsa vláčiť zakaždým do NZ... no nejako sa dohodnem s dokim. Ďakujem ptka

devita
2. feb 2010

susurka to prepichnu injekcnou ihlou a do tej ihli vtiahnu sikovne nausnicku a potom to vytiahnu takze ta nausnicka je ihned v usku..potom to treba doma cistit benzinalkoholom.neviem ci si ten proces pochopila,ale ta injekcna ihla je znutra duta a do toho sa da vlozit nausnicka
.

bubina1
2. feb 2010

katika, tinusi diky za odpoved 🙂

jaja32
9. feb 2010

ahojte, pozorne citam vsetko co ste tu popisali a tesim sa, ze opat viem nieco nove. Ja mam planovany termin porodu 10.2. 🙂 Malinka sa este neotocila spravnym smerom (dobre sa jej sedka v brusku). Je to nase prve babo. Ake mate skusenosti s takymto pripadom? Daju mi po termine vymenny listok do nemocnice alebo budeme cakat. Neviem ako to chodi v NZ, vsade je to uplne inak. V NR planuju sekciu.

devita
10. feb 2010

jaja vymenny listok nezvyknu dat..aj tu by to mali riesit sekciou,no da sa porodit aj normalne...ale sekcia je lepsie rozhodnutie..kde budes rodit?tu v NZ ci v NR?

tinusi
11. feb 2010

Pokial ja viem, tak existuju nejake cviky, ktore maju napomoct tomu, aby sa babatko otocilo do spravnej polohy. Nic ti o tom lekar nevravel? Babatko sa moze otocit aj na poslednu chvilu, aj ked tam ku koncu uz nema tolko miesta...

andy1985
16. feb 2010

Ahojte!!!!
ja som rodila 3.3. 2009. chcela by som znova stretnut tie mamicky ktory rodili vtedy vecer okolo piatej jedna normálne a druhá s cisárskim po dlhom utrpeni.maminy napiste mi na andy.keleova@azet.sk, alebo aj sem.ja som uz napisala svoj porod tu v juli. malá mi stále nepretáca je hypotonická ale verim ze to bude lepsie 🙂

andy1985
18. feb 2010

mamicky neviete nieco o plávaní pre babätká, rada by som chodila s malou ked uz bude dobre pocasie!

tinusi
19. feb 2010

Vraj to robia po novom aj tu v NZ - niekde v Huberte... viac neviem.
My sme chodili do Patiniec a bolo to super. Baby si vsak pochvaluju aj Nitru, vraj je to niekde na zaciatku Nitry, netreba sa tmolit autom po meste a vraj je tam lepsie ako bolo v Patinciach...

ptka
21. feb 2010

aj ja by som chcela chodit s malym na plavanie...bolo by super, keby to bolo aj tu v NZ? neviete niekto nieco viac o tom Huberte? pozerala som to na stranke hotela, ale nic som tam nenasla

dajna11
26. feb 2010

ahojte mamičky!!! chystám sa rodiť do NZ nemocnice....asi no neviem sa rozhodnuť medzi NR a NZ.ktorá nedávno rodila v NZ žeby mi podala nejaké čerstve info???? díky,

ericica
27. feb 2010

ja by som si volila radsej nz....aj kamoska z nitry z chcrenovej si vybrala NZ... vlastne viac bab z nitry by si volilo radsej nz ale je to kazdeho osobna vec 😉
ty sa musis rozhodnut 🙂

dajna11
27. feb 2010

ericica...ja som už raz rodila v NZ...no bolo tak aj tak,podla toho aké ssestričky mali službu🙂)či lekari,a v NR nemocnici pracujem,preto viem o nej trošku viac...lenže v Nz nemocnici som rodila pred 10rokmi🙂))takže od vtedy sa isto vela zmenilo

desszi
27. feb 2010

ja som rodila v auguste - nemala som zajednaneho nikoho, ale moja zenska lekarka poprosila jednu dr. aby na mna prihliadala a nakoniec ma aj ona odrodila,ale vlastne vtedy mala aj sluzbu - s pristupom personalu na porodnici som bola velmi spokojna. na oddeleni sestonedelia boli sestricky velmi mile, az na dve vynimky, ale to sa asi najde vsade.

dajna11
28. feb 2010

desszi...no aj ja si to tak pamätám....dve sestričky boli hrozné a ked som videla že maju službu tak som oči prevracala...ale inak ostatne boli super. aj lekári boli ok....akurát ten čo ma rodil bol uhundraný ale svoju robotu urobil skvelo a malu šupom ťahal von lebo bola pridusena. no nechcem moc isť do NR ale mám tu aj gyndoša,tak mu to budem musieť vyvsvetliť že chcem inam🙂

ericica
1. mar 2010

dajna ja ti pisem iba to co som pocula 🙂 mam zopar kamaratok v nr a ani jedna by nesla rodit do nr...ale kazdy ma inu skusenost...
ja nehovorim ze nz je na jednotku ale mne sa tam pacilo vsetko ako vy pisete iba na par vynimiek(sestricky na sestonedeli) pri malej som aj plakala ale teraz si uz naladim bojovu naladu a pusti si hubu na spacir..... 😀
inac v piatok rodila kamoska co sme spolu nase kocky priviedli na svet v roku 2007 a ze sa aj odvtedy vela zmenilo tak som zvedava 🙂
a este jedno je to len a len tvoja vec kam pojdes rodit a nemusis to ani svojmu dr vysvetlovat 😉

dajna11
1. mar 2010

ericica...ja viem že je to moja vec kam pojdem. len mi ide o pristup.....lekárov či sestričiek. ja som rodila dávno a tak že čo sa zmenilo alebo je nové. napr.kojenie mi v porodnici vobec nevysvetlili....mám sa trápiť sama a takže toto mi vadilo...ale asi podla toho kto slúži lebo zas ja asi priťahujem také drzé typy....každý si na mna otvorí hubu....asi to otočím a budem si ju otvarať aj jA🙂)

ptka
1. mar 2010

aj ja som rodila v NZ a bola som spokojna...pristup celkom fajn. Hlavne sa netreba bat a pytat sa na vsetko, co ta zaujima, sestricky potom pomozu

dida81
9. mar 2010

Co sa týka toho plávania- teraz začali len prvy kurz ,, ano v Huberte... uvidime ako sa to tu v NZ uchyti...
Býva to 2x do týždna,spolu 8 stretnuti. /4 týždne/
Cena: okolo 100 E. je v tom sauna babatiek a masaž. /Ale to vsetko som len počula od iných mamičiek/ Aj my sa chystame asi v juni. Robi to chlap , na jednom kurze max 4 mamičky s detmi. A berie až min.pol ročne babatká.
ptka- ty nemas náhodou Olivera?

dida81
10. mar 2010

...toto asi patri do inej temy... 😅

Ja som bola tiež v porodnici spokojná ... a pacil sa mi najma pristup vsetkých pri porode. 😉

ptka
10. mar 2010

mam Olivera🙂)...pozname sa?

dida81
10. mar 2010

ptka- IP 🙂

monica271
29. mar 2010

Ahojte, ja osm rodila v NZ v oktobri minuly rok, bola som spokojna, lekar bol super a aj sestricky šestonedelie nekomentujem, niektore sestry super ine zas nic moc. a co sa tyka plavanie nesla by som s dcerkou nikdy.Zevraj dievcata su nachylne na infekcie močovych ciest ovela viac ako chlapci a žial aj poznam pripad ked jeden mesiac plavali a druhy uz mala ochorela, dostala zapal močovych ciest.Takze radsej to prezijeme bez plavania, aj ked verim ze to moze byt super pre babatka.Kazdy ako cíti samozrejme....

moon1979
11. apr 2010

NZ nemocnica dufam nikdy viac ... porod velmi tazky a dlhy, manzel nemohol byt vobec pri mne, len pri samotnom tlaceni, takze dlhe hodiny bolesti som musela absolvovat sama a nastal problem, ze zrovna sme rodili dve co chceli mat manzela pri sebe a miestnost je len jedna ... otrasne

navyse sestonedelie dalsi brutal, ziadny klud, ani pohodlie. vobec sa nerespektuje dieta a matka napr. situacia - matka koji svoje dieta, pride do izby p. doktorka so sestrickami - ze vizita, matka musi dieta odtrhnut od prsnika, aby p. doktorka pozrela vlozku a potom odide. vobec nerespektuju potreby dietata a matky. Neskutocne. Nehovoriac o tom aky hluk je na oddeleni pocas celeho dna, ziadny oddych a ani kludovy rezim.

ledva som cakala kedy pojdeme domov.

nivalis
12. apr 2010

ahoj🙂
Moon no ja som sa prave chcela opytat ci sa to tam uz zlepsilo... ako pozeram tak moc nie ☹ hoci moje skusenosti boli o cosi lepsie 😉 aj ked nalejme si cisteho vina- tiez som bola pri bolestiach sama, co sa v okamihu zmenilo po " vsimnom" pre porodnika 😠 ale co ma po peniazoch ked manzel zrazu mohol byt bez problemov so mnou!!! som len tak pozerala jak sa aj spravanie sestriciek zmenilo ked tam uz MM bol 😀 a na sestonedeli bola som na nadstandarde- co je super! no jeden den som tam bola bez manzela a hotova hroza- sestricky katastrofa, doktorka- presne ako hovori moon... 😒 potom som manzela donutila zostat a hned sa to zlepsilo... 😀
Nadstandart s manzelom kazdej odporucam, pre mna to bolo, ked aj za posledne prachy, ale bola to jedina cesta jak sa tam citit ako clovek a nie jak uplna chudera ktora je navyse totalne neschopna... aspon taky pocit sa snazia sestricky u mladych mamiciek vyvolat.... ☹
A tie co ste tam rodili v poslednej dobe- nic sa po prestavbe nezmenilo??? ako to teraz vyzera??? lepsia hygiena, viac nadstandartnych izieb- alebo aspon zachodov????( sorry ze sa to tak priamo pytam - tie zachody- ale u mna to bol dovod ist na nadstandart!!! ked som videla podmienky na druhom poschodi....tie co ste tam boli asi chapete 😒
prosim prosim- napiste ako to tam teraz vyzera?!dik!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre