Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

susannz
12. máj 2010

tak to je fajn.. ja som u stanka nebola pomaly rok, ešte nebol čas na ročnú kontrolu.. ale on je fajn lekár

daykaaa
13. máj 2010

ericica pri podhajskej byvam. ty?

ericica
13. máj 2010

ja zas v Tvrdosovciach...tak sme ani neni daleko od seba 😉

roza632
13. máj 2010

daykaaa chcem sa spytat chodis ku gynekologovi na podhajsku ja tam tiez chodim

radka1188
13. máj 2010

Roza632 a kolko fotiek si mala?Ja som sa uz davno rozhodla ist s Stankovi na 4D.Aj ked je trosku daleko. 😒 No ale prechadzka nezaskodi 😵 Ozaj pocula som ze tam ma aj obchod kde predava teh.veci a tiez teh.pasy za dobre ceny.

roza632
14. máj 2010

ja som mala 2 fotky jednu v 24 tyzdni a druhu v 35 tyzdni tam bolo vidiet tvaricku ako v skutocnosti bolo to nadherne potom mi spravili aj cd a doma sme pozerali na dvd chceme si ju aj zaramovat vtedy som si vedela predstavit svoje dietatko maju tam aj obchod vsetko tam predavaju tehotenske oblecenie a pre deti tiez

roza632
14. máj 2010

radka este som zabudla kolko fotiek budes chciet ona ti ich vytlaci alebo si mozes vybrat a to cd sa tiez oplati je to krasna pamiatka

tinusi
15. máj 2010

Na Zivcaka som aj ja pocula, ze je neprijemny, ale ja som nemala nikoho zajednaneho - mala som vsak stastie pri oboch porodoch: Bezakova, Smolarik - lepsie som si ani nemohla zelat... 😵 😵 😵

radka1188
16. máj 2010

Mna najviac zaujimalo kolko fotiek dava za 53e vratane DVD.Lebo niekto dava 4fotky az 6fotiek zalezi od gynekologa.Tak ma to zaujimalo.Diky za odpoved.

ericica
17. máj 2010

radka ja som mala 6 fotiek a jedno dvd polhodinove 😉

zuzaxa
17. máj 2010

Ericica Renčková a Stanko sú fantastickí!!!!!
A za to, že som u nich vďačím iba Tebe cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk!

ericica
18. máj 2010

zuziiiiiiiiiiiiiiiiii diky a tesim sa ze si spokojna 😀

eravera26
24. máj 2010

Ahojte.
Čitam tu vaše prispevky na NZ pôrodnicu 🙂 . Ja som tam pracovala ako pôrodná asistentka pred materskou. Bohužial ako to tam vyzerá , personál určite nemôže, to je naše Slovensko , kam by bolo treba investovať tam peniaze bohužial nedajú, teraz po oprave aspon už na pôrodnej sále sprcha a toaleta niako vyzerá.
Ale myslim si, že tých pár dní sa dá vydržať - pre toho malého bezbranného človiečika, určite.....

ericica
25. máj 2010

eravera moja rec 😉 😉 😉

dajna11
25. máj 2010

ahojte mamičky....poradťe čo treba do NZ porodnice pre bábo a pre mna?

ericica
25. máj 2010

dajna ja beriem pre babo len vlhcene utierky,bavlnene plienky 6ks,papierove plienky,3-4 ks kosielok 2 ks bodyniek dlhorukavovych. ponozky tri pary .jeden par rukavicek aby si neposkriabala tvaricku,dve ciapocky.....kremik na zadok ti daju aj zavinovacky,svoju si zober len na cestu domov...
pre seba: nocnu koselu (jedna staci lebo prve dva dni som pouzivala ich aby som nespinila svoju 🙂 ) zupan,nohavicky sietkovane,nohavicky normalne,podprdu na kojenie,tampony do podprdy.vlozky aj hrube aj normalne,sprchovy,telovy,krem na tvar,zubnu pastu a kefku hreben dalej prezuvky na izbu ,prezuvky do sprchy,sampon,nejaku mineralku key si bola smadna,ja si beriem aj hroznovy cukor dodava energiu.,a este som si dala do tasky aj caj na tvorbu mlieka,bo s malou sa mi spustilo az na treti den...
dufam ze som na nic nezabudla ak ano tak to tam dolozim 😉

ericica
25. máj 2010

zabudla som malej este dupacky,alebo polodupacky.....a veci na cestu domov 🙂

dajna11
25. máj 2010

juj ved to aby som šla s lodným kufrom 🙂

dajna11
25. máj 2010

ale dakujem ti,lebo ja som rodila pred 10rokmi tak neviem čo treba teraz,

tinusi
25. máj 2010

Len doplnim eri: uterak, osusku, toalet.papier, mozno sa zide i mala lyzicka - niekedy sme mali pri ranajkach zabaleny puding na desiatu. A ja som v porodnici precitala celu jednu knihu, tak aj nieco pre pripad, ze babo je dobrunke.
A ja som si vzala aj dudlik pre babo - mala sa pri nom pekne ukludnuje - hoci synator dudlik nikdy nechcel.

dajna11
25. máj 2010

díky tinusi...ten toaletný si pamätám lebo som ho vtedy nemla a bolo zle:(

ericica
25. máj 2010

no tinus diky akurat ma to napadlo 🙂 vsak aj to tam mam nabalene 😀
a este pre malu dudle,ortopedicke nohavicky,a vacsiu plienku na utieranie po kupani a pre seba bepanten krem na bradavky keby daco....
tinus aj som sa ti minule chystala pisat ze co este do porodky ale potom som to nasla na nete...a brala si aj vacsiu deku na zababusenie ked ste isli domov???myslim malej???

tinusi
26. máj 2010

Nie, to som len prichystala muzikovi a ten priniesol - ja som mala teplucky overalik a len tenku deku. Inak, to som len tak napisala ten toaletak a uteraky - to si asi samozrejme kazdy zabali 😀 , a je jedno na ake ide oddelenie... ozaj a ortopedicke nohavicky netreba, teda len ak chcete, lebo malej ich sestricka ani nedala, aj ked som ich mala.

klaudika81
26. máj 2010

ahojte baby
tak po celodennom citani tohto fora mam zmiesane pocity...kym som si neprecitala tvoj nedavny porod tinusi, som bola toho nazoru, ze v NZ rodit nebudem 😀
a samozrejme aj ericica ma ukludnila 🙂
stale vsak trocha vaham ci tu rodit alebo nie 😒
a mam aj dilemu ci klasicky porod alebo cisarsky
chcem sa vsak spytat, ak si zajednate nejakeho lekara, kolko mu priblizne treba dat do obalky? ja v tomto nemam ziadny prehlad...a ani netusim sumu ktora by bola primerana
poradite mi? 🙂

ericica
26. máj 2010

klaudika posielam ti IP...

ericica
26. máj 2010

@ tinus ja viem ze si to napisala len tak 😀 u mna ucinkuje ehu demencia a vsetko zabudam samozrejme ja to mam pobalene ale som to sem zabudla napisat 🙂
pocuvaj a flasky si kupila malej ?mam si aj ja prichystat?

tinusi
26. máj 2010

Flasky som nekupovala, mam este dve v zalohe, co som mala prichystane pri Matkovi, lebo on pouzival len jednu na mlieko aj tu od cca 15.mesiacov. A keby nahodou potrebujes v nemocnici dokrmit, tak tam ti flasku daju. Len asi dudlik na nu by si mala mat svoj. Ja som mala mlieko pri Zuzanke hned a dost, ale pri Matkovi nie, tak som dva krat na noc dokrmila, ale to lyzickou. Zatial mi pri Zuzanke flasku nebolo treba, ja som Matka plne dojcila celych 6 mesiacov - teda bez vody a cajika a tak by som chcela aj teraz... uvidime, lebo je uplne ina ako on.
Klaudi, ak nemas nejake zdravotne tazkosti, a ani babo nie, tak podla mna klasicky porod je naj z viacerych hladisk. Babo mas hned pri sebe, hned ti ho daju na prsnik, zotavovanie po porode je jednoduchsie a pre mna osobne su oba moje porody-klasicke, kraaasnym zazitkom, rozhodne najemotivnejsim zo vsetkych... 😵 😵 😵

maja22
27. máj 2010

@klaudika81 Podľa mňa sa nemusíš báť rodiť v NZ, myslím si, že všade je to dosť podobné (myslím prístup lekárov a sestier, závisí od toho, na koho momentálne v danej situácii natrafíš... ), ale keby bolo niečo s bábom, tu novorodeneckému oddeleniu veľmi verím, že urobia, čo sa dá a čo je v ich silách 😵 A tiež ako tinusi odporúčam klasický pôrod, pokiaľ lekári kvôli zdravotnému stavu nerozhodnú inak... Držím palce 😉

klaudika81
28. máj 2010

tinusi, maja dakujem 🙂 zacinam byt kludnejsia
nad tym cisarskym som roozmyslala len skrz toho, lebo sa nechcem tam dole roztrhat 😒 pocula som o vela pripadoch, ze sa tam dole veeeeeeeelmi roztrhali a dlho sa to hojilo 😨
a ja som dost malinka 😕
patri niektora k havlasovi a aj s nim rodila? popr. len rodila s havlasom? 🙂

tinusi
28. máj 2010

Klaudi, v pripade, ze hrozi natrhnutie, lekari volia epiziotomiu, teda ta nastrihnu, co v danej situacii vobec necitis a potom sa to hoji velmi dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre