Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

klaudika81
25. jún 2010

@dajna11 tak najprv miniem ten eucerin co mam a ked budem vidiet ze pomaha ostanem pri nom...ked nie vyskusam to kakaove maslo 🙂
ale tiez si myslim ze je to v genoch a nie v kremoch 😠

@desszi hej planujem mat draheho pri porode, aj ked ja som povodne nebola velmi za...ani som mu o tom nehovorila...ale sam od seba to povedal, takze bude 🙂 a som rada ze pri tom nebudem sama 😵
juuuuuuuuuj uz sa tesim na malicku, akurat som prisla z tesca...mali akcie na decke vecicky, tak som kupila par ruzovuckych pre Emicku 😵 😵 😵

desszi
25. jún 2010

@klaudika81 velmi dobre si urobila, ze si sa tak rozhodla, ja som mala svojho pri sebe a teda poviem ti, ze to bolo na nezaplatenie, bol sice doskriabany do krvi, ale velka opora. a aj personal je mozno ustretovejsi, neviem to adekvatne posudit, lebo som este nerodila bez partnera 🙂 a uz ste boli na tej psycho priprave?

dajna11
25. jún 2010

@klaudika81 ono väčšinou pre dobrý pocit že niečo robím preto,tak sa baby natieraju....hovorím ja sa aj tak musím lebo by som si kožu doškriabala.....ale elasticita kože nieje iba o tehotenstve,to je aj dané,aj od veku záleží,aj od stravy a pod.a to roky roky do zadu treba o to dbať.

klaudika81
25. jún 2010

@desszi este sme neboli, chystame sa veresovej, ale pocula som, ze ked budes mat odporucenie od lekara, ze to stoji menej...tak najblizsie ked pojdem dr. tak si vypytam a uz sa konecne odhodlam tam zavolat...uz mi prihara pomalinky 😀

klaudika81
25. jún 2010

@dajna11 no ja som v tomto lajdak 😒 som leniva sa po kazdom kupeli ci sprche kremovat, jednu dobu som sa pravidelne kremovala, ani celulitidu som nemala vtedy, potom ma to prestalo bavit a sa vratila aj celutilida...a to som vazila nejakych 48-50...kto by povedal, ze taka chuda a ma celulitidu 😒 no a potom som len priberala, nezdravo sa stravovala, pohybu som mala malicko...lenivec jeden 😠
ale po porode a kojeni som si dala zavazok, ze so svojim telom zacnem nieco robit...tak hadam mi to vydrzi 😵

desszi
25. jún 2010

@klaudika81veru prihara, ja som mala termin 18. augusta a boli sme u nej nejako v juli. to som nevedela, ze ak mas odporucenie, je to lacnejsie 😕 joj celu som mala aj ja pri 48 kg a to som cvicila, a mam aj teraz, hoci vaha je ta ista, ale necvicim, iba ak sa behanie pri malom rata za cvicenie 🙂

dajna11
25. jún 2010

@klaudika81 vela štíhlych dievčat má celu...to je asi málo pohybu.... 🙂 práveže poznám málo ktoré ju nemaju....aj tie krémy na nu su obyčajne klamstvá. ale ked budeš behať za maličkou tak to pojde dolu.

moon1979
25. jún 2010

@klaudika81 len pozor aby sa nestalo, ze budete dve mamicky co budu chciet mat otecka pri porode - vtedy v NZ nastava VEEEEELKY problem ...

adrioska
26. jún 2010

Veru, ja ked som rodila, tak to tak tiez bolo...akurat, ze ja som chvalabohu manzela mala pri sebe a vedla rodiaca mamicka ani neviem preco nemohla mat, ci ho nechceli pustit alebo co(asponze ju odrodil lekar, ktoreho mala zazmluvneneho, aj to snad bola pre nu nejaka opora)...je to smutne, aj ked samozrejme prvorade je zdravie babatka, ale preco, ked si zelas mat manzela pri sebe, tak im to robi taky velky problem? Ved to je len jedna osoba navyse a ak ma v sebe tolko chapavosti, tak nebude na pritaz, ale sa bude snazit, aby pomohol tej mamicke...

moon1979
26. jún 2010

@adrioska vies v com je problem? oci navyse ... a to oni nemaju radi ... takto ked sa stane pruser, tak nemaju nezelaneho svedka ... nic ine

nivalis
28. jún 2010

Ahoj babenky 🙂 no musim sa vam pochvalit s mojou dnesnou "prijemnou" skusenostou z NZ nemocnice 😠 dorutila som sa tam o pol jednej (az v tedy som sa vymotala od gynekologicky) na sono v 20. tyzdni. vedela som ze robia do jednej, tak som rychlo vybehla na2.poschodie- na dverach napis ze uz robia na prvom poschodi- tak som utekala na prve, 20min som tam bludila, nikto mi nevedel povedat kde to sono robia, tak som sa vratila na druhe a zaklopala... povedali mi ze sa to predsa len robi na druhom, ze napis na dverach je stary 😒 podala som sestricke tehu knizku, a ona ze nech si pockam, ze doktor hned pride o 10min vysla a povedala ze musel ist este na obed ale ze urcite hned pride, prisiel o hodinu!!! zobral ma do vnutra, sestricka tam uz nebola... urobil mi sono- bez slova- a na moju otazku ci sme aspon v poriadku odpovedal len- "zodpoveda 20. tyzdnu" 😠 a ked som ho velmi pekne poprosila ci sa nemoze pozriet ci je to chlapcek alebo dievcatko, tak sa spytal ze co si o sebe myslim... a ja ze pri prvom tehu mi to povedali... on sa spytal ze kto bol ten dobrak, ja ze dr. havlas... tak chytil moju tehu knizku, podal mi ju a povedal-"tak si pridite vo stvrtok, ked robi havlas" a podrazdene odisiel 😠 no proste NZ nemocnica... 😒

deina
28. jún 2010

A kto to bol, by ma zaujimalo? 😨

moon1979
28. jún 2010

@nivalis vobec ma to neprekvapuje, ja som bola na toto sono v BA a lekar nam komentoval kazdu jednu kosticku a ukazoval vsetko na velkoplosnej obrazovke ... mala som moznost vidiet postupy robenia sono v 20tt v NZ ked som chodila na prietoky a tam mamickam nikto nic neukazal, nic nekomentoval, proste ako keby na to ani nemali narok. Ja by som toto oddelenie zavrela ... 😠

moon1979
28. jún 2010

@nivalis a mas moj hlboky obdiv ak sa aj druhykrat rozhodnes rodit tu ... su tam dvaja lekari co za nieco stoja a ktorych lutujem ze robia v takomto kolektive ...

nivalis
28. jún 2010

deina- bol to nejaky Risko, ci Riska ci jak sa volal... moon1979a to si si ako vybavila- teda to sono v 20tt v BA??? tiez uvazujem nad tym kde rodit! len si neviem predstavit ze by to malo byt niekde dalej a ja by som denne nevidela dcerku a manzela 😒 -to hovori pre NZ! vsetko ostatne hovori proti!!!! 😉

deina
28. jún 2010

Mne v 20tt robil sono Korcok ml a bol perfektny, tiez vsetko ukazal, okomentoval, dovolil mi aj manzela zavolat dnu (a pritom tam nebolo malo zien), aj jemu potom vsetko odznova poukazoval, vysvetlit... Potom v 30tt tam bola Renckova, ta bola sice rychlejsia, ale tiez vpohode, bola mila (a vtedy tam bol dost naval). S Riskom som skusenosti nastastie nemala. 😅

moon1979
28. jún 2010

@nivalis do BA mi odporucila moja gyn, bola som u najvacsieho odbornika na SK, chodia k nemu z celeho slovenska pacientky, ale ked nie si jeho pacientka tak sa plati 60 EUR, ale stoji to za to, fakt tak podrobne poukazuje vsetko ze az.

No s Riskom som mala tiez "skvele" skusenosti, mala som tu "cest" ze mi zavadzal tabletku na vyvolanie porodu ... myslela som, ze mi vyrve aj mandle. sadista ... a navyse hrozne arogantny aj na vizitach, nastastie na 600 nedeli sa s nim uz clovek nestretne ale na rizikovom ho vidis kazdy den a je ti na bliti ...

moon1979
28. jún 2010

@nivalis v BS sa mozes ubytovat s nimi na apartmane, tych 16 EUR stoji za to a je to od NZ 100 km, takze neda sa hovorit o nejakej extra vzdialenosti.

moon1979
28. jún 2010

@nivalis a ten doktor u ktoreho som bola na ultrazvuk sa vola Dr. Cunderlik - ak si ho das do googlu, vyhodi ti velmi vela pozitivnych referencii

dajna11
29. jún 2010

@moon1979 U CUNDERLIKA SOM BOLA AJ JA A MOZEM LEN A LEN VRELO ODPORúčAť,BOL úžASNý,MILý,VENOVAL SA NáM NA PLNO.

bubina1
29. jún 2010

@moon1979 ty si nejako velmi vysadená na NZ nemocnicu....
ja som si presla všetkými 3 oddeleniami... gynekologiu, porodne saly a 600nedelie a naozaj nemožem na nich vyslovene nič zle povedat.... ak to beriem globálne.... tiež boli sestricky, ktoré mi boli viac sympatické a menej sympaticke, ale snažila som sa so všetkými vychádzat...mala som čest dokonca aj k Dr. Riskovi... si myslím, že je uplne v pohode... ma svoj určitý štýl komunikacie, ktorý naozaj nemusi všetkým vyhovovat.... ale s tým som ja problem nemala.... ja som vyskusala aj lekarov v BA... a ich pristup je ovela formalnejsi a su ovela menej komunikatívny... niekedy naozaj až arogantny...ale to neznamena, že nie su odborníkmi....

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nivalis
29. jún 2010

andel7766 aj ja chodim vargovej 😀 si ma potesila ze ta robi ultrazvuk v 30tt!!! 🙂 ja chcem strasne vediet co to bude 😀 pri prvom mi to bolo jedno, ale teraz mi z toho sibe 😀
Baby- nemate niektora skusenosti s tym domacim testom na urcenie pohlavia babatka??? chcem vediet ci to funguje a kde sa to da zohnat???dik 😉

moon1979
29. jún 2010

@bubina1 no ja som az tak vysadena, ze podavam podnet na presetrenie postupov pri mojom porode ... viac asi netreba dodavat 🙂

moon1979
29. jún 2010

@bubina1 ... ale nehovorim, su tam dvaja lekari, co za nieco stoja aj po ludskej stranke nielen odbornej. Je smutne, ze si lekari myslia, ze su polobohovia a spravaju sa k ludom ako ku kusom ... Byt dobrym lekarom je vyslovene dar a poslanie, lenze mnohi to tak bohuzial neberu. Ja som velmi chcela byt zdravotnikom, ale nevyslo mi to, no ked sa pozeram na to, s akou neochotou a odporom niektori lekari pristupuju k svojej praci ... ze to nemaju zaplatene? a kto ma dnes pracu zaplatenu? kto si moze povedat, ze je spokojni - su taki, ale je ich malo ... o co je praca robotnika menej cenna ako praca lekara? kazda praca ma svoju vahu a opodstatnenie ...
tak len tolko ...
je skoda, ze potom na ukor takychto lekarov su ti poctivi a mili lekari hadzani do jedneho vreca ... skoda ...

ja som sa na svoj porod velmi tesila a bola som nan pripravena, ale skusenosti a spomienky su take ake su ... a to nepozeram na to, ci nejaka sestricka bola alebo nebola oduta ... to mi je fakt fuk

bubina1
29. jún 2010

@moon1979 nečítala som celu diskusiiu, neviem aky si mala porod.... podla mna je každy porod specifický, jedinečny... u niekoho je to zložitejsi proces, u niekoho jednoduchsi.... každe tehotenstvo a aj každy porod je rizikový svojim sposobom... ja sa na moj porod a ani zakrok nemožem sťažovat, aj ked mojim snom nebola sekcia, ale kvoli ohrezeniu plodu moj porod bohužial sekciou skončil.... podla mna každy lekar kona podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia a nemyslim si, že by si vzal na triko život matky alebo dieťaťa.... niektoré porody možu trvat aj 2 dni, lebo nie je v ohrozeni ani matka ani dieta, niektore treba ukoncit velmi rýchlo a razne....
inak nemala som s lekarmi taku skusenost, že by sa tvarili ako polobohovia... mne naozaj na všetko ochotne odpovedali, a ked som nerozumela celkom čo mi chcu povedat, tak som sa spýtala a vysvetlili... je sice pravda, že ja sa aj dost malo pýtam, ved to čo treba absolvovat, treba absolvovat, ked je vsetko ok tak je všetko ok a ked je problém tak aj tak sa lekar ozve a oboznamuje s problémom...

moon1979
29. jún 2010

@bubina1 napisem ti svoje skusenosti do sukromnej posty

kika86
29. jún 2010

Ahojte baby, ja som sice rodila pred rokom a pol ale prispejem svojou skusenostou. Mna do porodnice prijali o 19tej, urobili vsetky vysetrenia, sestricky tam boli take maximalne salamistky. Nakolko som bola prvorodicka, tak som sa dost bala co ma tam caka. Jedna sestricka na vsetko hovorila len, ze nech sa nebojim, ze to uz mnoho zien predo mnou zvladlo. Do 21 som sedela na chodbicke a citala Evu 🙂 Medzitym zacali prichadzat aj kontrakcie, tak som sa to snazila nejak "prezit" a cakala na manzela, lebo uz som sa tam fakt "nudila", lebo nikto so mnou neprehovoril ani slovo. ked uz prisiel manzel, tak sme presli na por.salu a tam som sedela cely cas na fit lopte. Sestricky som videla len ked dosli odmerat malej ozvy. Medzitym ma vysetroval fakt "uzasny" lekar, lebo lekarka, co mala byt pri porode bola pri sekcii. Ked ma isiel vysetrit poslednykrat, tak som chcela odtial ujst, lebo bol velmi neprijemny. Pri kontrakciach ma nenormalne boleli krize, tak som ledva chodila a ako som isla na kozu, tak mi hovori, ze ci si nemozem pohnut, lebo on nema cas 😠 To boli uz 3 hodiny rano, uz som bola fakt unavena z tej bolesti. A on hovori, ze skor ako na obed neporodim!!! A cuduj sa svete. On ma vysetril 3.05, potom prisla moja doktorka vysetrila ma 3.10 a 3.25 bola mala na svete 😵 Toho doktora by som nechcela uz v zivote stretnut!
Ale s doktorkou a sestrickou pri porode som bola velmi spokojna, obe boli velmi mile.
600nedelie sme prezili, bez vacsej ujmy 😝 Sestricky som brala jednym uchom dnu a druhym von, lebo inak sa to ani nedalo. Najviac ma hneal budicek na meranie teploty rano o 5tej, najma to ich uzasne zapinanie svetla 😒
Ale uz je to za nami 😀

ericica
29. jún 2010

@kika86 no toho budenia sa bojim aj ja a hrooozne....asi budem na nich zlaaa 😀

kika86
29. jún 2010

Eri, ja som nemala rada hlavne preto, ze laura vzdy zaspala okolo 3-4tej a ked som si konecne mohla pospat aj ja, tak oni zapli svetlo a zarevali na celu izbu. To bola hruuuza 😠
Jasne, bud zla, oni sa potom spamataju...Kamoska tam rodila v septembri a ked jej prvykrat taketo urobili, tak ich surovo vyhodila a potom uz chodili az ked vstala 😝
Eri, drzim palce pri porode a hlavne nech vsetko dopadne do najlepsie 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre