Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

dajna11
2. júl 2010

@nivalis no ja som vedela od 20tt na isto že to bude chlap...takže po troche som si robila radosť...aj manžel sa pýtal či čakáme dvojičky..ale ked ja sa stále vytešujem z tých krásnych veci čo su.....no ja mám tiež spomienky na niič čo sa týka pristupu personalu,hlavne koli kojeniu lebo mi nikto nič nevysvetlil,skončila som so zápalom prsnika a malu som nevedelakojiť lebo som nevedela ako na to,a ona sa nevedela prisať.

nivalis
2. júl 2010

dajna11 - mozno neuveris ale ja som kojila len vdaka snahe mojho manzela! 😉 sestricky som prosila asi milion krat aby mi pomohli, lebo som mala ploche bradavky a mala sa nevedela prisat! vzdy ma len odbili s tym aby som si malu prikladala ale ze podla nich kojit aj tak nikdy nebudem 😠 ... bola som na nadstandarte a od druheho dna som si tam nastahovala aj muza 😀 a ten mi zo vsetkym pomohol- zhanal info (z kniziek, na nete, od jeho sestry...), dokonca pri mojich pokusoch kojit mi pridrziaval malu, otacal jej hlavicku... nakoniec som kojila 9mesiacov- potom sa mala sama odstavila 😀
a ako to ze si sama doma- ved mas uz 9rocnu kocku 😀 ta ti urcite pomoze? 😉
ja si stale v duchu hovorim ze tie obavy co citim- o to ako to budem zvladat- su pocas tehu uplne normalne a ze ked sa maly narodi, ze to nejako pride samo a budem to zvladat 😀 ved budem musiet! 😉

dajna11
2. júl 2010

@nivalis no ja kedže som mala opakovane zápaly,tak som to časom vzdala....asi tri mesiace som mlieko čo som mala odsávala a dávala malej,ale bolo homáličko...nevedela sa tiež prisať,mala som vpadle bradavky....a nejako v rodine mi nik nepomohol,to teraz ked to spomeniem tak som na vine ja hovorí moja mama,lebo hned som to vzdala...hoci ked som prišla z porodnice hned ma šikovala do lekárne kupiť umele mlieko aby dcera nehladovala. 😉 ale to už nieje pravda samozrejme.
a dúfam že dcerka pomože,snažím sa ju na to pripraviť. a manžel je stále v práci...už mám tohoplné zuby ako ani volno nemože mať ani nič.

nivalis
2. júl 2010

dajna11 - mam taky pocit,ze to mame dost podobne 😉 tiez som mala vpadnute bradavky a prve tri mesiace som pri kojeni plakala od bolesti, no ja som mala to stastie ze mna pri kojeni podporovali a dokrmovat mi zakazovali 🙂 tie zapaly ti teda vobec nazavidim!!! 😝 a odsavat by som ja nevydrzala ani tyzden a nie to tri mesiace 😒
dokonca aj s manzelom to mame podobne- moj chodi do roboty rano o siedmej, vracia sa tak o piatej az siestej a este aj potom sedi za pocitacom a vybavuje 😝 vcera som mala ist do BA aj s manzelom na sono 🙂 + mi nemal kto mat malu, no jemu nedali volno... 😝 som musela "kombinovat" celu rodinu a ti si ju posuvali kto kedy mohol.... 😒
ides si aj vybavovat porodnika, ci to nechas na nahodu???

dajna11
2. júl 2010

@nivalis ja som mala trhlinky na bradavkách,krvácalia bolo mi to hnusne dávať také krvave malej do úst....odsávačka mi nič nevytiahla takl som si musela ručne odstrekovať...hlavne ten zapálený,to ti poviem to bola bolesť,zaťaté zuby a ked mala spala tak som odstrekovala....denný kolotoč...ale bolo homáličko,tak som musela dať to umele aj tak.
moj manžel je tiež stále v práci,chodí domov po piatej,šiestej...víkendy trávi na stavbe....a ja stále plačem že na všetko som sama a nič nevládzem už...tri týždne mi slubuje že povysáva lebo ja sa mám šetriť...no toby bolo keby som čakala na neho.večer zaspí a ani sa nemáme kedy porozprávať.
porodníka nechám na náhodu,neviem to neikomu do vačku pchať peniaze...ty si niekoho vyberáš?

nivalis
2. júl 2010

no si rozhodne hrdinka, ze si to tak dlho vydrzala!!! ja som si odstriekavala len v noci, lebo mala prespala aj 5hodin a mala som potom moc naliate prsia... a uz to bola hroza, neviem si predstavit ze by som len odstriekavala a tak ju musela krmit 😒 obdivujem ta!!!
tak vidis, mne uz ani neslubuje ze povysava- zistil, ze to aj tak nikdy nesplni 😠 my mame mat tento vikend oslavu, mala by som piect, ale mam nonstop malu na rukach nema mi ju ani kedy zobrat, takze budem ponukat asi zmrzlinu a chipsy 😀 a tomuto hovoria materska DOVOLENKA?! 😝
zatial si neplanujem nikoho zazmluvnit, moc ich tam ani nepoznam... ale rodila som u zifcaka - ja som bola spokojna, ale citam tu ze ostatne na neho len nadavaju... 😒 ani sama neviem co je lepsie, ci zazmluvnit ci nie... ale tiez to moc neviem- teda pchat peniaze 😉

dajna11
2. júl 2010

@nivalis ale nie som hrdink,ja obdivujem tie čo to nevzdali,vydržali a kojili....možno keby som vedela ako správne na to mliekoby sa mi viacej rozbehlo,keby malá sala ako má.ked tu čítam ako i napriek viacerým komplikáciám to vydržali akojili...traz sa toho bojím či to pojde,či to zvládnem.bojím sa tej bolesti pri kojeni ked su bolave bradavky,prípadneho zápalu a tie teploty....rodičia sa starali o mn a aj o malu...mala som 40-tky.
niekde vravia že ked si niekoho zavoláš tak iný lekár po tebe ani neštekne...aj ked ja som nikoho nemala a tiež neštekli🙂)))iba taká mladá blondýnka lekárka bla zlatá....ni neviem jej meno:(

nivalis
2. júl 2010

dajna11- tych bolesti sa bojim aj ja, ak bude drobec ako jeho starsia sestricka tak to bude horor!!! 😲 mala len tahala, tahala- niekedy aj vyse pol hodinu v kuse 😝 doktori sice hovoria, ze sa nema kojit viac nez 10min z jedneho prsnika, ale ja som nemala to srdce odtrhat malej mliecko od ust 🙂 ja som mala taku teplotu len raz a nevedela som co so sebou (ja som sa triasla od horucky a manzel sa snazil mojim odstriekanym mlieckom nakrmit malu)- potom som pochopila, ze ak sa mi naleje prsnik musim bezpodmienecne odstriekat inak bude zle 😒 nakoniec sme sa celkom zohrali- mala sa naucila napapat sa za 10min- cez den, a noc prespinkala celu- vtedy som ja musela 2-3x vstat a ist si odstiekat 😉 a potom som si na to tak zvykla, ze ked sa zacala sama odstavovat, prislo mi to aj luto ☹ 😀

adrioska
2. júl 2010

@dajna11 neboj sa kojenia, mozno pred 9 rokmi nebolo tolko informacii, ako ich vies najst teraz...a najma cez net. Ak by si mala problemy, mozes poprosit o radu nejaku laktacnu poradkynu, tu je napr. nejaky zoznam, ktory neviem do akej miery je aktualny, ale keby aj nebol, tak cez net mozno najdes "cerstvejsi":
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=591305
Alebo sa mozes spytat aj tu na koniku napr. Annag, ma tu aj temu: Dakujeme Annag. Mnohym zenam velmi poradila aj mne a okrem bolavych bradaviek som nemala s kojenim chvalabohu ziadne problemy...

@nivalis aj moj maly na zaciatku tahal aj pol hodiny, niekedy som bola uz taka znudena, zvykla som si citat pri kojeni a tak...potom neskor, ked uz bol vacsi, tak sa napapal za 5-10 minut, takze asi je to normalne, ze na zaciatku sa koja dlho a potom uz nie...pre tie male babatka je sanie velmi vycerpavajuce, ved mnohokrat pri kojeni zaspia a tak... 🙂 ja este stale kojim a v tychto teplach napr. sa mi maly pri papani tak spoti od tej namahy, ze az... 😉

moon1979
2. júl 2010

no mne doktor hovoril, ze nekojit dlhsie ako 7 minut jeden prsnik, 7 minut druhy prsnik. ze dlhsie je to zbytocne, lebo ze potom sa babatko uz len hra 😀

dajna11
3. júl 2010

@nivalis no ved to som asi robila chybu aj ja že mala žužlala prsnik aj pol hodinu a potom som mala doriadene bradavky.ale ked som ju nevedela odtrhnuť od neho.....myslela som si že to tak má byť,nik mi nepovedal nič iné....nik sa nestaral.a ja vyplašená mamina som sa na nič nepýtala. asi sme to mali rovnké v tomto....ja som mala ale teploty asi tri krát a to somlen ležala a vzdychala,nevnimala okolie.

dajna11
3. júl 2010

@adrioska dakujem za povzbudenie.....už teraz časti čítam rozne rady ohladne kojenia v poradniach,tak neviem čo si z toho zapamätám.....vtedy ma doma nik nepodporil,prišli sme z nemocnice a matka hned že treba umele mlieko aby mala nebola hladná......potom to už bolo o ničom,aj ked fakt tolko liekov čo som brala na zápaly,potom už mi to bolo aj hlupe dávať to mliečko malej.ale fakt je že vtedy nebola osveta ako teraz,žiadne poradkyne, nemali sme ani net.
hlavne už nenechám malého na prsniku pol hodiny....to má ako cumlik a mne zničí bradavky.....

bubina1
3. júl 2010

baby .. ja za to, že kojim možem dakovat pani doktorke z NZ nemocnice... rodila som sekciou a mlieko prislo neskor, malu mi dokrmavali, alebo som si ju ja prikrmovala striekačkou... pani doktorka povedala, že mlieko mi prislo t, tak nech len kojim.... aj ked každu hodinu..... a nech už neprikrmujem.... ani v noci.... tak som to tak robila...dalsi den mi sestricka malu odvažila a hovori, pribrala len 1g...a ja že neprikrmovala som, len je na psniku.... tak mi na to povedala, že aspon na noc nech si ju prikrmim... prisla zase dokyna...som jej to zreferovala, že pribrali sme len gram a sestrička este odporuča prikrmovat... a ona na to, že v žiadnom pripade, nech len pekne kojim...to sa pekne rozbehne.... a rozbehlo...musim dodat, že zo začiatku ma prsniky dost boleli a sestričky mi odporučali kojit tak 5-7 min...dokyna povedala, že nech je na prsniku okolo 15 min.... viac nie.... doteraz kojim pomocou hodín, a mala pravdu...mala tahá tak okolo 10 min... potom sa už len hrá, cucka si, a na prsniku zaspava.... odpajat z prsnika sa babatka odpávjaju sposobom, že treba strcit prst babatku do ust pri bradavke...samozrejme ak babo nepusti bradavku do 15 min same...

dajna11
3. júl 2010

@bubina1 mne sestričky radili že ked chcem odpojiť,mám mu zapchať noštek.a ono pustí samo....ale to je také tvrdé....a moja malá mala noštek ako hrášok,ani som jej ho nevedela chytiť prstami.
a díky za rady...moc mi to pomáha....

bubina1
3. júl 2010

tak strčit prst do pusinky je asi šetrnejsie ako zapchat nos.... ide o to, aby si zrušila to vakuum 😀 , ktoré ti babtko vytvorí satím....

dajna11
3. júl 2010

@bubina1 no budem skúšať o dušu všetko.....tak mi držte palce

nivalis
5. júl 2010

dajna11 - drzime 😉 tento krat to urcite zvladnes! 🙂

dajna11
5. júl 2010

@nivalis dúfam. dakujem za podporu.všetko možné čítam a pozerám na nete,mám všetko nakupene tak snád to vyjde.

zanulienka
5. júl 2010

cafte,nahodou som natrafila na tuto temu a musim napisat,ze mam tiez negativny dojem z porodnice v nz.rodila som tam pred 11 rokmi a povedala,ze nikdy viac.mala sa mi narodila o 2 tyzdne skorek a brali ju ako skoro narodene,hned do inkubatora,kde ju nechali dehydrovat...no mala som dost.druhe dievcatko som isla radsej porodit do zeliezoviec,sice to bola starsia nemocnica,ale personal a vsetci ludia uzasny

melany_s
8. júl 2010

som z NZ, ale do tejto pôrodnice by som nešla ani omylom, rodila som radšej inde. a obdivujem moon, že podala ten podnet, konečne sa niekto odvážil niečo urobiť

ericica
9. júl 2010

caute tak uz sme doma z porodnice...porod prebehol v poriadku len bol trochu bolestivy nakolko mala Edinka mala skoro 4 kg ale dalo sa....manzel bol pri porode a na kurze sme neboli,,dr som mala zamluvneneho a on kazal sestrickam nech ho pustia dovnutra....
sestricky na porodnickom boli zlate a nestazujem sa ani na novorodenecke,mala bola prvy den hrozne zapecena s tou smolkou a doktorka mi ju v noci pomahala ukludnovat rektalnou rurkou aj sa jej ulavilo....a aj ked mi nechcela spat zobrali mi ju a doniesli naspet uz ukludnenu....bolo super.... 🙂 🙂 🙂

ericica
9. júl 2010

no aj som nieco pocula ze nejaka mamicka podala podnet ,takze si to bola ty moon.....co sa stalo ???ak sa ti o tom chce napisat mozes do ip rada si to precitam... 😉 😉 😉

berryvajt
9. júl 2010

Bože môj baby, normálne ste ma vystrašili....úplne som hotová z toho, čo ste napísali...ja čakám dvojičky a chcem rodiť v NZ len a len kvôli neoantologii, lebo máme najlepšiu neoantologiu na SR- hlavne aby deti boli v poriadku....doteraz som nad tým nerozmýšlala, čo bude a ako bude....ale teraz mám strach....nikto nemá žiedne pozitívum na pôrodnicu v NZ???? 😒 😒 😒

moon1979
9. júl 2010

@berryvajt ... teraz sa hlavne sustred na svojich drobcov, aby vsetko dobre dopadlo. Ak si sa rozhodla kvoli neonatologickemu oddeleniu tak si sa rozhodla spravne, pretoze to je super oddelenie a vyborny primar. Dokazu zachranit aj take deticky, co inde fakt zalomia rukami... Ako to vyzera na 600 nedeli to je uz ina vec, ale na to sa vykasli. Nejako to tych par dni vydrzis. A dvojicky zrejme budes rodit cisarskym, tak snad sa vyhnes neprijemnym zazitkom z porodnej saly. Pozri, kazda baba ma ine skusenosti, je vela takych co maju hrozne zazitky, ako napr. ja, ale su aj take, ktore povedia, ze by isli rodit hned aj zajtra. Nestresuj sa, ak nebudes s niecim spokojna tak sa stazuj, mozno ak sa prida viac zien, tak sa to tam trosku rozhybe k lepsiemu ...

tinusi
9. júl 2010

@berryvajt je tu kopec pozitivnych nazorov na NZ porodnicu, len si musis precitat aj prispevky par stran dozadu. Ja som mala super oba porody a velmi dobre skusenosti aj so sestonedelim.

moon1979
9. júl 2010

@ericica poslala som ti IP 🙂

deina
10. júl 2010

@berryvajt, neonatologicke je naozaj super, ja som tam mala obe deti, kedze sa narodili predcasne. Obe boli asi tyzden v inkubatore, potom na nedonoseneckom a stazovat sa nemozem. Na JISke boli uzasne sestricky aj lekari, takisto na nedonoseneckom boli doktorky skvele, bol tam aj primar Bauer, to je vynikajuci clovek a odbornik. Na oddeleni zachranili aj 500-gramove dietatko, mojou spolubyvajucou bola maminka, ktorej chlapcek sa narodil v 24tt, teda naozaj velmi skoro (mal nieco cez 600g), stravil vyse 2 mesiacov v inkubatore a potom boli este asi dlho na nedonoseneckom, ale starali sa onho vyborne, aj doktorka Dancziova jej vela pomahala. Naozaj sa nemas coho bat v pripade neonatologie. A ja som mala aj dobre skusenosti s porodnicou (2x cisarsky rez, predcasne porody, Smolarik a Bezakova).

Inac nic v zlom, ale ako sa da dieta dehydrovat v inkubatore? Ved je napojene na infuzie + pravidelne dostavaju mlieko.

berryvajt
11. júl 2010

Ďakujem za povzdbudenie, dúfam, že vydržíme aspoň do konca 36. týždňa....aj keď mám menšie problémy s krčkom (dvakrát som mala konizáciu kvôli predrakovinovému stavu krčky maternice), mám už o cm kratší, ale zatiaľ sa drží, nech nám vydrží celé leto.A aj keď ma musia zašiť, tak to hádam prežijem.Len aby bábiky boli v poriadku, tak dlho sme na nich čakali.... a dr. Bauer je fakt úžasný človek, poznám ho už dlhé roky a verím mu na 110 %.Ešte raz díky, podľa môjho milovaného, ak sa má stať niečo, tak sa stane, nevieme tomu predísť, porodiť aj tak musím ja a podĽa mojich schopností a možností si dám pozor na seba a na detičky, aby sme boi zdravé...
...ale je to úžasný pocit-nosiť pod srdcom dvojičky .... 🙂 🙂 🙂

moon1979
11. júl 2010

@berryvajt vela stastia, nech vsetko dobre dopadne a nech ste vsetci zdravi 🙂

zanulienka
13. júl 2010

deina-nebola napojena na infuzke,bola tam pre zltacku a v inkubatore bola vacsia teplota akoby mala byt...vtedy tam boli praktikantky,ktore sa zaucali a jedna z nich urobila chybu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre