Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

deina
5. okt 2010

@liana20 a co ta ta tvoja kamoska takto strasi? Este k tomu prvorodicku. 😒 O tom, zeby nedavali perinky, ozaj neviem, ved ich tam maju dost. Na ranajky sme mavali rozky s maslom a plus k tomu dzem alebo med, sladke pecivo, caj alebo kakao (ci co to bolo, nie som si ista, ale mne to chutilo 😅 ), bola som tam tri tyzdne a ranajky boli vzdy fajn (niekedy najlepsie jedlo pocas dna 😅 ). Sestricky pomahali, aj ked niektore nie su az take mile, s vacsinou som problemy nemala a ten vozik, to je ok. Nevidela som tam deticky ulozene v pyramide, aj ked sa ich tam zmestilo viacej. Ved aj maminy si ich same davaju do toho vozika, ked ich idu ukazat navsteve a ty predsa mozes ist na vysetrenie s dietatom brat si ho sama na rukach, parkrat som tak bola. Naozaj to tam az take hrozne nie je. 🙂

andika10
5. okt 2010

@liana20 ja som tam tiež rodila, aj perinky sme mali, jedlo bolo fajn, par dni sa tam dá určite vydržať, sestričky boli vpohode aj pomohli keď bolo treba a do tych vozíkov som aj ja dala moje deti, mala som dvojky, ale nevydelasom žeby ich tam davali viac 😉

deina
5. okt 2010

Ja som tam mozno tri deti naraz videla - ale pekne vedla seba, nie do pyramidy. 😅

katuskad
5. okt 2010

no ja som tam tiež rodila, aj ked už pred 2,5 rokom ale bolo to v pohode. na raňajky som sa vždy tešila najviac, mne veľmi chutili 😵 aj sestričky boli milé väčšinou, nemôžem sa sťažovať.

deina
5. okt 2010

@katuskad, presne, ranajky boli super (to ostatne uz pomenej 😀 ), ja som sa vzdy taaak napraskala. Vsak doma vzdy len tak po troske na ranajky a hentam som zlupla vsetko.

klaudialip
5. okt 2010

Esteze ste nas takto potesili,uz som mala naozaj strach,chcem rodit tu ale neviem ci sa mi to podari,bo ked to na mna pride budeme musiet volat sanitku a ta ma vezme ze vraj len do najblizsej nemocnice a ta je v Galante,a tam nechcem ist v ziadnom pripade rodit,ale asi nebudem mat na vyber

lubinka26
5. okt 2010

@klaudialip a preco musis volat sanitku? myslim, ze cez kompu ste raz dva v NZ.

deina
5. okt 2010

A nevies si zohnat niekoho na odvoz? Idealna nemocnica asi ziadna nie je, aj NZ ma svoje chyby a par ludom tam je co vycitat, ale co sa babatiek tyka, tak novorodenecke je vyborne, lekari takisto, ja by som uz len kvoli novorodeneckemu nesla inde (co som dobre urobila, kedze obe deti mam predcasne narodene a tim okolo Dr Bauera - no klobuk dole).

klaudialip
5. okt 2010

@lubinka26 mame totizto problemy s autom,a ak bude nejake zle pocasie tak nim nebudeme moct ist a preto budeme musiet volat sanitku.cez kompu to je nejakych 20 km + cosi navyse,ale ta chodi kedy sa jej zachce,podla toho aka je voda a iba do 20.00 co ak ma to chyti neskor?potom by sme isli cez Kolarovo,je to nejakych 40 km.no ale ved uvidime ako to bude s autom este dovtedy,mozno na posledny mesiac si poziciam od niekoho z rodiny lepsie.
A manzel chodi do roboty a to vzdy inde,takze ak nebude doma

lubinka26
5. okt 2010

@klaudialip aha... no tak potom jedine nejakeho suseda mat zajednaneho 🙂 pozeram, ze si prvorodicka, takze to asi tak rychlo nepojde. vsak uvidis 🙂 uz aby som bola aj ja, aspon kde ty 🙂 uz sa neviem dockat. nech uz je februar 😀

klaudialip
5. okt 2010

to ti verim,ale neboj,ubehne to ako voda,ani som sa nenazdala a uz sa to blizi 😀

stvura
8. okt 2010

Mno...vratila som sa v stredu z nemocky a musim povedat ze som velmi, velmi sklamana urovnou....ako prvorodicka pred dvoma rokmi co som rodila maleho som si nechla veci "lubit", ale teraz nie a veru sa mi niektory "mily cleni personalu" vypomstil na celej ciare.
Clovek by cakal ze za dva roky sa osveta okolo dojcenia zlepsi, no nie, ono sa to zhorsilo.
Vysvetlim - znova som mala stastie na zltucke babatko (ja som bola fit na druhy den, spontanny porod, bez sitia) a to bohuzial hned na druhy den po porode. Takze lampa, ozarovanie, prakticky nemoznost dojcit lebo bola v inkubatore s ozarovanim, aj ked som mlieko este mala, nakolko v den porodu rano som svojho starsieho kojila. Kedze som nekojila dva dni mi samozrejme odislo co bolo a nove este nebolo. Malu som mala od soboty rana, vsetci na mna tlacili, ze musim dokrmovat aby zltacka co najskor presla a ja som nechcela. Musim povedat, ze neschudla vela, len 5 percent, co je velmi pripustna hranica podla mojej mienky. Nakoniec jedna velmi aktivna sestricka zbuntosila Bauera a ten spravil vizitu zrejme len kvoli mne o pol jedenastej vecer...priam mi nakazal malu napchat UM a na izbu mi dotlacili lampu, sak nech sa v noci nenudim a polohujem si ju sama. Super noc, trapila som sa ako sa len dalo, lebo mala mi tam nechcela lezat {predtym v piatok mala infuzku a dali jej ako som sa dozvedela pri odchode i oblbovak aby tam vydrzala}, samozrejme dudel vypluvala a ja ho ani neuznavam, tak som jej ho silou mocou nedavala. Ciastocne som kojila, ciastocne dokrmovala, lebo ma chodili kontrolovat. Rano boli lepsie vysledky, tak uz lampa nebola, no poobede a noc sa mi vypomstilo to UM, lebo mala mi revala ako pavian a ked som vyskusala masaz bruska, pomohla rektalka a ukludnila sa. Nastastie som uz od pondelka mala dostatok mlieka, stare struktury nemali sluzbu a tak som si len kojila....
Pustili nas v stredu s porodnou vahou...super ze?
No, tak sa zda ze ked sa clovek stara tak sa mu to vypomsti...kocka co lezala vedla mna mala babo ktore jej schudlo viac ako 10 percent a nikto to neriesil, mamina so zltym babom ktore nestratilo na vahe sla na treti den domov...na kazdeho asi iny meter....

roza632
8. okt 2010

caw stura chcem sa spytat ako dlho ti trval porod a koho si mala pri porode tak sestricky su nanic to ti ani jedna nepomohla je to strasne a ten primar tada nemam slov ale uz to mas aspon za sebou a to za tu zltacku ti nedovolili kojit teda mne mala moja17-18 a kazali plne kojit ked som isla pre mlieko tak len frflalia v noci ani tie sestry nepomohli no neviem k comu to speje

stvura
9. okt 2010

@roza632 no sla som na blint, i ked som si povodne chcela zahovorit ako lekara DR. Goroga, lebo som ho mala i pri prvom porode a bola som velmi spokojna. Kedze vsak som bola 5 dni po termine a nic sa nedialo som nezajednavala, vo stvrtok som maleho rano o siestej este kojila, prisli mi tlaky na konecnik, do desiatej som cakala a reku ze brnknem ocovi, nech vezme maleho a pojdem pre istotu na prietoky a sono {bezne som chodila v piatok}. Tak 10.10 som prisla, hned ma prijali, nech ostanem, vypisali sme papiere, spravili prietoky a sla som sa prechadzat na chodbu {ani postel mi nedali, ale ani som nechcela}. O tej dvanastej som dostala klistir, volala s muzom, 12.15 mi odtiekla voda syto zelenej farby a tak nebolo co riesit a sla som rodit...samozrejme este oxitocin, nejaka injekcia na uvolnenie krcka maternice a 13.40 bola mala na svete, tatino dobehol akurat ked slo telo von {prvy porod nestihol vobec}. Velmi rychle, skor horsie bolo lezat este tie dve hodiny, lebo tie nove kozy su velmi nepohodlne. Mala som lekarku Halmosovu alebo ako sa vola...taka mladsia, pohodacka, a sestricku taku tmavu, tiez velmi prijemnu. Rodili sme tri baby skoro v rovnakom case, tak lekarka len lietala.
Rozi, boli i dobre sestricky, no z desiatich asi dve...velmi dobra bola Beatka ci ako sa volala a este jedna starsia blondinka. Kojit dovolili, len som musela dokrmovat, co som ja nechcela, nakolko mlieka som mala ked mi prislo dost, chcela som si ho rozbehat a nie dokrmovat aby mi neslo. Mi sme mali ale zltacku najprv 25, potom sa to znizilo na 15. To mlieko v noci bol fakt problem, jednak nebolo nikoho k zohnatiu a jednak na teba kaslali.

roza632
9. okt 2010

ked som ja rodila tak na tu blondinu si pametam ta bola fakt ochotna ked ti odtiekla ta zelena voda tak hned s tebou robili mala nebola pridusena a kolko vazila kolko si tam lezala ja 5 dni bol som po cisarskom len mala malo priberala kojila som do 5 teho mesiaca teraz davam nutrilon

adrioska
9. okt 2010

@stvura fuuu do kelu, to je hrozne...ja nechapem, ako ti doktori alebo sestricky, ked vidia, ze mamicka je ostrielana, vedoma si problematiky a toho, co chce pre svoje dietatko, tak sa pre nich hned stava nepriatelom cislo 1...je to hnusne a ked nemas nejake kontakty alebo Ti niekto MOCNY nestoji za chrbtom, tak nemas sancu uspiet so svojimi poziadavkami. To akoze fakt, ked sa raz rozhodnem pre druhe babatko, tak sa viac budem bat tej poporodnej starostlivosti ako celeho tehotenstva s porodom spolu... ☹ 😠 Tiez by som inak bojovala ako Ty. Ako fakt hrozne nieco. Esteze vam uz potom bolo lepsie a najlepsie je vam domka. Inak u nas v novembrovkach je jedna baba, co tiez teraz porodila svoje druhe dietatko, tiez malo zltacku - vysoke hodnoty, ale nedokrmovali maleho (rodila v Blave), ale si odsavala mliecko a to mu davali...to akoze u nas nie je mozne? 😖

adrioska
9. okt 2010

@stvura este som zabudla, gratulujem k malinkej Zuzanke! 😵

stvura
10. okt 2010

@adrioska dakujem, no fakt doma je uz pohoda, musim zaklepat, i ked starsi mi ziarli na krpatu.
Je to tak, akonahle sa starias, tak si nepriatel....malu som mala trojkilovu, sli sme na siesty den domov s vahou 2930g a u sestricky v poradni o styri hodiny neskor sme mali 2995g, tak neviem....s tym pridusenim, mala pupocnik hore okolo krku, vraj troska stenkala, ale kedze som tam nebola, tak neviem ci ju odsavali alebo davali kyslik...
Ja som mala vysoke hodnoty zltacky, no nie az take vysoke ako pri malom. Problem bol troska v tom, ze ona malo tahala, hoci som mala a mam dost mlieka {teraz uz trenuje a ide jej to lepsie}, maly sa mi hoci mal vyssie hodnoty zltacky hned prisal a pil...takze toho som nedokrmovala, tam mi sla vaha rapidne hore. Nehovorim ze pri malej nesla, akurat pri tej "milej sestricke" sme zrazu klesli o 30g a na druhy den stupli o 90g, co sa mi nechcelo verit, skor by som povedala ze mi naschval zaznacila inu vahu, lebo kazdy den stupala rovnomerne.
Nemala som cim odsavat, lebo rucna odsavacka toho tolko neponala co mi dali a elektricku sa mi uz na posledny den v nemocnici nechcelo kupovat....a apropo, myslim ze ju ani nepotrebujem, lebo starsieho som kojila dva roky a ani raz som pocas toho neodsavala.

benkovamartina
12. okt 2010

@stvura Ahoj, ležala si vedla mna, mna pustili s malým vo štvrtok po cisárskom a zretelne cez zatvorené dvere som počula, ako doktor na celú chodbu povedal, či Ty si tá mamička čo sa na neho sťažovala! To bolo úžasné! tolká profesionalita riešiť na chodbe a ešte mamičku po porode takto osopovať.
Ako prebiehal moj porod a pobyt napíšem ked bude viac času.
Mám na nich tiež ťažšie srdce.

stvura
12. okt 2010

@benkovamartina ...xixi...inac, myslela som si, ze len tak to nebolo ze robil o pol jedenastej v noci zrazu vizitu... 😉 a potom mi velkodusne dal dotiahnut sestrickami na izbu lampu na ozarovanie, aby som mala co v noci robit....troska chore, ale co uz, stara garda....obcas by si mali prestudovat i tu literaturu co davaju mamickam pri odchode domov....

tamka84
13. okt 2010

ahojte babenky a čerstvé maminky. chcela by som sa informovať, či ešte stále netreba do nemocky zobrať mydlo pre bábo, lieh a tuším aj krém na zadoček bol na každej izbe keď som rodila pre dvoma rokmi... Ako je to teraz s poštolkami? Bolo treba? začínam baliť pomaly tak preto sa pýtam. Ďakujem .

ericica
13. okt 2010

@tamka84 ahoj tamari,nie postolky vobec netreba ked som rodila ja a vytahovala som veci z tasky tak sestricka co obliekala malu mi povedala aby som postolky ani nevytahovala 🙂 a inac vsetko po starom na izbe mas vsetko,pre babo si ber len vecicky na oblecenie a plienky a vlhcene.....
inac podla mna super ze ides do nz,ja by som do ga nesla ani za svet ......

tamka84
14. okt 2010

@ericica jéééj ahoj Erika, ďakujem. No mne sa Novozámocká nemocka pozdáva viac ako Galantská, na tú sa veľa ľudí sťažuje, a nepáči sa mi vôbec že tam púšťajú na izbu návštevy 😖 Keď si predstavím, že by som mala nejakú spolubývajúcu tmavšej pleti a chodí za ňou celá rodina a robia tam krik...no ďakujem neprosím si 😅

ericica
14. okt 2010

@tamka84 noo presne moja rec,vsak aj ked andrea rodila tak tam bola cela cvarga vnutri a tusim niektorej mamine aj mobil zmizol 😝 😝 😝
uz sa ti to krati booze ako to zavidim ze si este tehu a caka ta porod,,ale len v dobrom a velmi rada by som si s tebou menila....sice po porode mi uz bolo na sestonedeli smutno za malou ale rychlo to ubehlo 🙂

klaudialip
17. okt 2010

ahojte,chcem sa opytat co potrebujem ake doklady alebo ake papiere ked chcem ist rodit do NZ?treba sem prist skor alebo staci ked to na mna pride?
a este som chcela vediet ci tam prepichuju dievcatkam uska alebo nie?dakujem

tamka84
17. okt 2010

@klaudialip ak si nechceš zajednať žiadneho lekára tak podľa mňa nemusíš ísť vopred. Načo? až keď to na teba príde. A áno prepichujú ušká, v deň odchodu z nemocnice.

klaudialip
18. okt 2010

@tamka84 dakujem,a nevies za aku cenu?myslim to prepichnutie usi

katuskad
18. okt 2010

@klaudialip myslím že v sk to bolo 100 sk, tak teraz to bude okolo 3,30€.

radka1188
18. okt 2010

Ahojte ja sa chcem spitat ci treba brat do nemocnice zavinovacku???lebo uz som pobalena ako na dovolenku 😕

benkovamartina
18. okt 2010

Ja som mala dve zavinovačky a urobila som dobre lebo ked som dostala malého k sebe, tak sme mali vždy jednu mokrú, ešte sa nám dobre nedarilo kojiť a dokrmovali sme so striekačkou, samozrejeme nešikovne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre