Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

baritus
22. okt 2010

@zebrasoma áno,prvé bábo a že vraj dievčatko 🙂 .A už sa na ňu veľmi teším

zebrasoma
22. okt 2010

@baritus aj my sme si veľmi priali dievčatko ale bude to chlapček.ja som o tom aj bola presvedčená, lebo u nás má každý prvé dieťa chlapca, takže pokračujem v tradícii 🙂

benkovamartina
22. okt 2010

Moj manžel spomína chlapíka čo s ním čakal na chodbe, tiež mu žena rodila, že už dva dni okolo 40 hodín a rodila 2.oktobra o osmej večer, je tu taká?

klaudialip
25. okt 2010

Ahojte,chcem sa opytat ako to bude v mojom pripade ako to bude prebiehat?O 2 tyzdne pojdem posledny krat k mojmu dr.na poradnu a potom budem chodit do NZ kazdy tyzden,tak mi povedal dr.ale ked nemam zajednaneho dr.ako mam vediet kedy tam ist a ako to vlastne bude?
sestricka mi povedala,ze sa nahlasim na prijme a ony ma uz niekam zaradia

kaja73
25. okt 2010

@klaudialip Ja som sa dohodla priamo s doktorkou z nemocnice a potom som chodila na kontroly už len k nej, vždy podla toho, ako sme sa dohodli .Mala so Bezakovu.Takto sa da dohodnut aj s inymi doktormi,vačšina je ustretova.Zisti si, ktory lekar robi kedy-viacmenej ide o ultrazvuky-,vyber si o ktoreho mas zaujem a potom sa s nim skus dohodnut.Alebo budeš chodit na "blint" a vyšetri ta ten doki,ktory tam prave bude.

klaudialip
25. okt 2010

@kaja73 Prepac ale co znamena na blint?

kaja73
25. okt 2010

@klaudialip Ze nebudeš s nikym dohodnuta.Aj tak ta musia vyšetrit. 🙂 Len nevieš, ktory doky to bude.

radka1188
25. okt 2010

podla vsetkeho tam budem aj ja ale len na pozorovani.

klaudialip
26. okt 2010

V akom obleceni budete brat babo domov?ked je teraz taka zima,poradte.
a ako je to s navstevami?na oddelenie maju zakaz a ked pride niekto za vami na navstevu tak ako to je?

tamka84
26. okt 2010

@klaudialip veď oblečenie v ktorom budeš brať domov bábo si len priprav a potom ti manžel prinesie, veď v novembri môže už aj zimšie byť ako teraz, ja keď som pred dvoma rokmi rodila v novembri tak snežilo.
A návštevy na oddelenie nemôžu, ale môžeš ty ísť von, buď ti zavolajú že sú tam a ty pôjdeš von, alebo zazvonia a sestrička ti zakričí 😉

klaudialip
26. okt 2010

@tamka84 a von ides sama,alebo ako?ak bude chciet navsteva vidiet babo?
ved ja chcem nachystat veci manzelovi nech ich prinesie,ale neviem ake?

evickapooh
26. okt 2010

no ja by som neisla von ani to nemaju radi sestricky ani lekari ,lebo s mozes zaniest najaku infekciu z vonkajsieho prostredia,oddelene sestonedela je mimoriadne chranene nie ako ostatne oddelenia v nemecnici.rozpravat sa mozes cez sklo cez telefon[lokalny co tam maju] a babo mozes ukazat cez sklo

tamka84
26. okt 2010

@evickapooh no neviem či ešte niekto používa tie telefóny, lebo keď som tam bola ja, tak normálne chodili mamičky von na chodbu. Tak to by ani sestričky a lekári nemohli chodiť von na chodbu aby nezaniesli nejakú infekciu na oddelenie 😀

@klaudialip normálne sú tam také vaničky na kolieskach kde dáš bábo a ukážeš cez sklo, a ty kludne môžeš ísť von. Buď bábo necháš na izbe a spolubývajúca ti na neho dozrie alebo nechávajú mamičky bábätká pod oknom a vidíš na neho z vonka.

evickapooh
26. okt 2010

tamka84

sorry ale lekari sa nestretavaju s ludmi ''z vonka'',idu na obed dobcchodu prip. na ine oddelenie
asi ma nejaky ucel resp. dovod preco je tam to sklo

adrioska
26. okt 2010

Ked som tam bola ja, tak tie telefony nefungovali, vlastne tam bol asi len jeden a je pravda, ze infekciu tam mozu zaniest aj lekari, aj z toho obchodu aj z ineho oddelenia... 😔
Sestricky s tym vobec nerobili problem, ked sme isli von...mozno by sa nemalo, ale nikoho to tam nezaujimalo a nikto nic nepovedal...

evickapooh
26. okt 2010

to bol len moj nazor,no ja som tam bola vlani v marci a vtedy sme -vtedajsie pacientky-to akceptovali ,no ja osobne by som neisla von ,nas sestricky vtedy nepustili von len na chvilku otvorili dvere aby nam mohli odovzdat co doniesli ,pripadne aby som im dala veci co nepotrbujem[spinave pradlo a pod.]

stvura
26. okt 2010

@klaudialip prines si komplet vsetko pre mimi= overalceky 2ks, ponozky 2ks, ciapka, rukavicky, svetrik tensi, perinku, vlhcene utierky, plienky

moon1979
26. okt 2010

@evickapooh to si myslela s humorom dufam, ze 600 nedelenie je chranene ... to ze ukazujes dieta cez sklo ako zvieratka v ZOO este neznamena, ze je oddelenie chranene ... to nema s ochranou nic spolocne, pretoze lekari a vseobecne personal nechodi na oddeleni v skafandroch, takze hociktory z nich moze doniest vselico z vonka ...

a co je absolutne neskutocne - na dnesne pomery a v dnesnej dobe aby si otec prvykrat drzal dieta po odchode z porodnice je absolutne neskutocne ... a zevraj BFH ... co je na tom priatelske k dietatu, ked k nemu pokrvny otec nema pristup ...

evickapooh
26. okt 2010

@moon1979 to je realita v NZ zatial je to tak ,ak sa ti nepaci mozes s to reklamovat v prislusnej nemocnici.mozno na tvoj navrh otvoria oddelenie 600 nedelia pre verejnost a mozno aj to sklo ostrania.

moon1979
26. okt 2010

@evickapooh tak to nehrozi ... ja mam nastastie porod uz za sebou ... to ze verejnost nema pristup k tomu az tak vyhrady nemam, ja osobne som prve navstevy doma prijimala az po 600 nedeli, ale ze nie su schopni vyhradit priestor aby aspon OTEC si mohol sadnut a trosku popestovat dieta tak to je sila ...

tamka84
26. okt 2010

@evickapooh veď vlastný názor mať môžeš, ale mi nevrav že lekári a sestričky nemôžu zaniesť infekciu na oddelenie, veď nechodia vonku v rúškach 😅 A predsa nikto chorý snáď nebude chodiť za mamičkami do nemocky. A je tam VIP izba a tam môžu chodiť návštevy a tiež tá izba je na 600nedelí takže keby veľmi chcel niekto aj tak by sa tam infekcia mohla zaniesť....ale to je jedno.

klaudialip
27. okt 2010

Mne to tiez pride cudne ukazovat cez sklo.naozaj by mal mat aspon otecko tu moznost si popestovat.a ako ste hovorili o tych telefonoch,tak mi to pride ako vo vazeni :D
ale je urcite dobre,ze nemozu ist k vam na izbu,bo bude aspon ake take sukromie,bo nikdy nemozeme vediet s kym sa ocitneme na izbe

moon1979
27. okt 2010

@klaudialip zakaz chodit na izby schvalujem, predsalen pri kojeni je fajn mat sukromie a na izbach nema co cudzi hladat, ale existuju ine moznosti ako spristupnit aspon otcovi vstup na oddelenie ... ved predsa pre dieta je dolezity nielen kontakt s matkou ale aj s otcom ... a ked ho prvykrat drzi najskor po 5 tich dnoch, ak su problemy tak aj dlhsie tak fakt je to sila ... ved ked je dieta v inkubatore tak maju k nemu pristup rodicia a dokonca si ho mozu aj podrzat nachvilocku tak nevidim problem na 600 nedeli ...

klaudialip
27. okt 2010

@moon1979 mas pravdu,a co sa tyka navstev,mne to velmi nevadi,bo pokial viem mna sa nechysta nikto ist pozriet.a manzel tiez nebude moct chodit,bo pracuje tak vselijako a dost dlho,ved tych 5 dni to bez neho vydrzim a doma si ho potom uzijem.aj tak by mu to bolo iba luto,kebyze nas pride pozriet a ani dcerku si nemoze vyobjimat

tamka84
27. okt 2010

@klaudialip a ty ideš rodiť cisárskym keď tam plánuješ byť 5 dní? ak budeš rodiť normálne tak po 3 dňoch ideš domov 🙂

klaudialip
27. okt 2010

@tamka84 ano?ja som pocula,ze sa byva v nemocnici 4 dni a ked je prvorodicka tak 5,ale asi vsade je to ine.nemam ist cisarskym,zatial mi nic take nehovorili.uvidime co mi povedia ked tam pridem na poradnu,ale nemam ho naplanovany

tamka84
27. okt 2010

@klaudialip no v NZ sa mi zdá že baby chodili domov po 3 dňoch, teda na 4 deň ráno, alebo doobeda. Ja som bola cisárskym tak som tam bola 5 dní. Nech ma opraví niekto ak si zle pamätám. A to už vôbec nedelili na prvorodičky a neprvorodičky.
Ja idem 2. novembra prvý krát do NZ na poradňu.

klaudialip
27. okt 2010

@tamka84 ja idem az neskor,este 8.novembra idem posledny krat k mojmu dr.a povedal ze potom budem chodit kazdy tyzden do NZ.a ty mas dohodnuteho dr.?

tamka84
27. okt 2010

áno mám dohodnutú dr. Bezákovú

moon1979
27. okt 2010

@tamka84

dieta MUSI byt 4 x 24 hod. hospitalizovane po porode, takze nemozes ist zakonite na treti den domov ... standardne teraz pustaju na piaty den doobeda, ak si rodila poobede, vecer, pripadne v noci tak az na siesty den rano ta pustia ... rodila som nedavno takze mam da sa povedat cerstve informacie ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre