Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

evickapooh
29. okt 2010

@35slavka kazdy gynekolog je aj porodnik [vacsinou]to este neznamena ze chodi aj k porodom ze ma sluzby v nemocke ak dobre viem drBanyi nechodi k porodom

35slavka
29. okt 2010

aha tak to som nevedela a doteraz ma to nejak nezaujimalo pokim som nebola tehotna

adrioska
30. okt 2010

@klaudialip mozno to zavisi, aku ma naladu... 😀 Neviem, ja som mala 35 hodinovy porod, takze mna vysetrilo velke mnozstvo lekarov... 😀 a raz ma vysetril aj Zifcak, bolo to bolestive (ale z chlapov kazdy bolestivo vysetroval, doktorky boli jemne 😅 ) a bol v pohode. Potom ked uz dosiel moj muz k porodu, tak si ho zavolal do kancelarie a vysvetlil mu pekne vsetko, co sa bude diat, atd....takze moj muz mal z neho dobry pocit.. 😀 ...nebojte sa dopredu, nestresujte sa prilis, aby ste neublizili babatku a ani sebe...hlavne aby ste porodili zdrave deticky a aj vy ste zostali zdrave. 😉
A co sa tyka pobytu v nemocnici, aj ja nemocnice neznasam, ale skuste mysliet pozitivne, oddychnite si po porode(snazte sa), lebo, ked pridete domov, tak si tak lahko neoddychnete (starostlivost o babo+domacnost...)- ale stoji to za to, lebo ked sa na vas vase dietatko usmeje, tak clovek zabudne na vsetky strasti sveta. 😵 🙂

delilah1
30. okt 2010

@adrioska ak závisí ako ťa lekár vyšetrí od jeho momentálnej nálady tak je to dosť smutné až trápne 😔

adrioska
30. okt 2010

@delilah1 asi som to prehnala s tym smajlikom, ale chcela som trosku "povzbudit" Klaudiulip, aby sa ho tak nebala...ospravedlnujem sa... 😔

klaudialip
31. okt 2010

@adrioska ahoj,v pohode,vobec si to neprehnala so smajlikmi,ale aspon viem,ze to nie je a´teda az take strasne,no ale ved uvidime,pretoze kadzy ma inu skusenost

andrea2603
31. okt 2010

ja som asi divná 😅 , ale až na to, že by mohli doriešiť, aby oteckovia mohli chodiť na návštevy , tak sa to tam celkom dalo a aj na sestričky a lekárov som mala "šťastie".
Niektorá sa tu pýtala ako je to s priložením bábätka tesne po pôrode, Liv mi priložili okamžite, len plienočkou bola prikrytá a na dosť dlho, čo som bola milo prekvapená 😵 . A to či priložia nezáleží od MUDr. ale od detskej sestričky, teda mám taký pocit, lebo to sestrička sa ma opýtala, či chcem a celý čas ju ona na mne pridŕžala a popritom ju tak jemne tou plienkou utierala. A MUDr. neviem čo robil, len potom sestrička povedala, že už ju zoberie, nech si MUDr dokončí prácu 😉 .

andrea2603
31. okt 2010

dám aj foto, len trošku odrezané, nech nie je všetko vidieť 😉

delilah1
31. okt 2010

@andrea2603 krásne - tak to si mala fakt šťastie a určite aj krásny zážitok 🙂

@adrioska nemyslela som to tak... to bola iba taká moja úvaha....

jaja32
31. okt 2010

@andrea2603 ty si mala obrovske stastie 🙂 ja som malu videla len ked bola cistucka. Ani mi ju neukazali, ked sa narodila. No co uz....dolezite je, ze je medzi nami 🙂

adrioska
31. okt 2010

@delilah1 😎

klaudialip
3. nov 2010

ahojte,bude mi stacit 43 kusove balenie plienok do nemocnice?ak mam k tomu este aj separacne plienky

katuskad
3. nov 2010

@klaudialip ja si myslím že asi ano, na začiatku som pre malú potrebovala okolo8-10 plienok a v nemocke som bola 4x24 hodín, takže teoreticky ano, ako to bude prakticky tak uvidíš 😉 pri najhoršom ti manžel neskôr prinesie

baritus
3. nov 2010

@klaudialip Ahoj! Ja som akurát včera došla domov malou 🙂, nám stačilo 30 ks. Separačné nebudeš potrebovať.

klaudialip
3. nov 2010

@baritus a ako sa k tebe spravali?aky si mala porod?

tamka84
4. nov 2010

@baritus koľko dní si tam bola? bolo plné oddelenie?

baritus
4. nov 2010

@klaudialip Ahoj! Tak ten pôrod ani nebol taký hrozný, hlavne teraz keď sa pozerám na maličkú. Celkom rýchlo to išlo.Pôrodné asistentky a doktorka boli super,veľmi mi pomáhali.Mala som problém s vytlačeným ale pomohli.Bohužial manžel to zmeškal,tak rýchlo sa to rozbehlo,došiel už keď ma šili 🙂. Neviem ostatný ako,ale ja po pôrode som bola raz-dva fit. Hore na oddelení ženské sestričky boli veľmi zlaté,ale to isté by som nemohla povedať na detské sestričky,hoci našli sa ja výnimky.Nebola som sni my spokojná.Hlavne nič si neber na srdce čo ti povedia,a furt sa pýtaj,čo,prečo robia.Neboj rýchlo to tam ubehne a stojí to zato 🙂.

baritus
4. nov 2010

@tamka84 Malá sa narodila štvrtok večer 19:55 a pustili nás domov utorok( 4 x 24 hodín).

klaudialip
4. nov 2010

@baritus aspon ze tak a ty si mala zajednaneho dr.?alebo ze ked to na teba pride tak ta zoberie ten co tam je?prajem aby ste boli zdrave a stastne,uz sa tesim na foto :D
a manzela potom k tebe pustili?mohol si podrzat malicku?

baritus
4. nov 2010

@klaudialip Nemala so zajednaného doktora, a manžela pustili donútra, veď sme to mali vyplatené.Mohol aj trošku pomojkať malú.

moon1979
4. nov 2010

to, ze si otec moze podrzat dieta je SAMOZREJMOSTOU a nie laskavostou detskej sestry ze "dovoli" podrzat vlastne dieta ... v niektorych zdravotnickych zariadeniach mi to pripada ako v stredoveku ... 😠

ejka2
5. nov 2010

Ahojte baby, môj pôrod sa taktiež blíži, už je tu čo nevidieť. Som vám vďačná za príspevky, ktoré tu píšete, vďaka vám som vedela, čo si pobaliť do nemocnice. Musím povedať, že to vyzerá strašne keď sa na tie kufre pozriem 😀 😀
Ako vôbec rozpoznam, že už rodím? Počula som rôzne prípady a niektoré baby to ani nevedeli. Konkretne aj moja byvala spoluziacka este zo SŠ. Aj doktorka mi spomínala rôzne prípady. Každá to prežíva úplne inak.
Naša malinká sa otočila ešte len pred 2 týždňami, tak som rada, že nepojdem sekciou.
...ja rodím o týždeň a nemávam žiadnych poslíčkov, proste nič. Akurát, že mi pred týždňom opuchli nohy, ako také lopty 🙂, nehovoriac o tom, aké sú opuchnuté už teraz a začalo občasné mravčenie prstoch pravej ruky.
Baritus - počula som, že tie sestričky sú dosť nepríjemné, hlučné. Keď deti zaspia, oni začnú robiť hluk a pod.

tamka84
5. nov 2010

@ejka2 možno budeš aj prenášať preto ešte nemávaš žiadnych poslíčkov, aj keď určite ich nemá každá žena 🙂
Ja mám tiež takú skúsenosť že ženské sestričky sú milšie ako tie detské, aj keď samozrejme česť výnimkám, ja si pamätám na jednu takú silnejšiu, tá bola veľmi milučká, tak som tiež zvedavá ako to bude teraz keď pôjdem. A o ten hluk si nejak nerob starosti, čerstvým bábätkám to vôbec nevadí, skôr mamičkám ...naša malá keď som ju priviezla z nemocky som chodila okolo nej po špičkách, a po 2 tt som zistila že bola kludnejšia keď sa napr. zapol vysávač a pod.

ejka2
5. nov 2010

@tamka84 no veď práve to, mamičky potrebujú oddychovať a nie počúvať hľučné sestričky. Každá zo žien má iný pôrod, ľahší, či ťažší a potrebuje dostatočný odpočinok.
...kto vie, uvidíme 🙂 ...ja som na to sama zvedavá 🙂 ...ale už sa na to veľmi teším.
A rodiť budeš v NZ? Nevieš náhodou ako je to s návštevami? ...síce veď kto by ma prišiel pozrieť 🙂 ☹ ...nemám tu nikoho...nie som novozámčanka, ale z úplne opačného konca SR, mám tu len manžela, moju lásočku 🙂

danka135
5. nov 2010

ahojte chcela by som sa spytat ci niektora z vas ktora mala manzela alebo nejaku blizku osobu pri porode ci potrebovala potvrdenie od psychologa alebo staci ked to na vas pride aby sa ta osoba prihlasila ze ide s vami na operacnu salu a potom sa to len vyplati? myslim tym nemocnicu v novych zamkoch. dakujem vam za odpovede

danka135
5. nov 2010

a este somsa chcela kocky spytat ci neviete nieco ohladom toho ze od minuleho tyzdna nerobia vysetrenie prietokov v novozam.nemoc. hovorila mi to moja doktorka

katuskad
5. nov 2010

@danka135 my sme nepotrebovali žiadne papiere, manžel zaplatil, dali mu šaty na prezlečenie a potom prišiel za mnou na pôrodnú sálu.
ohľadom tých prietokov neviem.

moon1979
5. nov 2010

@ejka2 no ten hluk, buchot ako na stavbe isiel aj mne na nervy. ale ja som zavrela dvere. raz sa stalo, ze sestricka detska vtrhla do izby ako tankodrom, tak som sa zlakla ... mali ste pocut co ta odomna dostala ... pozerala sa ako blbec, ale nenechala som si to lubit ... co je vela to je moc. ak sa chce spravat ako v kravine tak nech ide robit do kravina a hotovo 😀

evickapooh
5. nov 2010

nepotrebovali sme ziadne potrvdenie

adrioska
5. nov 2010

@moon1979 mala by som ist k Tebe na kurz asertivity... 😀 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre