Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

kaja73
7. nov 2010

@ericica ved aj ja som mala,ale musi to ist bez jeho vedomia inak je problem na svete.Ofice sa to nesmie.

evickapooh
7. nov 2010

@kaja73 Ten mudr je pan Primar ,vsak?

@ericica ja som mala tiez dohodnuteho aj pri 1. aj pri 2 porode tohot isteho ale spokojna som bola len na 90 percent,ty si mala koho ak sa mozem spytat?

ericica
7. nov 2010

@kaja73 ved hej v tom mas zas pravdu 😅 ale je to pekne nefer.co uz 😝
@evickapooh do ip

tamka84
8. nov 2010

@ericica ale ty si bola dohodnutá len s tým doktorom, ale myslím si že mamuli má na mysli skôr nejaké zazmluvnenie oficiálne, že ktoré by šlo cez nemocnicu a nie len po dohode s lekárom, tam potom je normálne v zmluve uvedené koľko musíš zaplatiť za daného lekára....či nie tak si myslela @mamuli?

Ale súhlasím s tebou určite by sa to osvedčilo aj v NZ nemocnici, veď mamička by išla rodiť spokojnenšie a nie stresovať ešte aj nad tým ktorý lekár tam bude a bude to brať ako jeden z mnohých pôrodov ako na bežiacom páse, ale keď si dohodnutá s nejakým tak predsa len inak to berie, keď vie že za to bude finančne odmenený
Ja idem zajtra už konečne na prvé vyšetrenie do nemocky, dúfam že to bude ok, a že si ma tam hneď nenechajú na sekciu... 😖 ešte aspoň 2 tt nech vydržím. Aj keď už som dosť opuchnutá .

ericica
8. nov 2010

@tamka84 dufam ze si dobre dopadla aj my sme dnes behali po doktoroch......drzim ti palce aby si tie dva tyzdne vytiahla a aby potom slo vsetko lahko 😉

klaudialip
8. nov 2010

Tak a ja od zajtra zistim ake su tam sestricky a doktori,ideme pekne lezkat do nemocnice do kludu bo vysoky tlak.dnes posledna noc doma,dufam,ze budem dobre spat :D

danka135
9. nov 2010

ahojte kocky bola ste niektora tento tyzden na prietokoch v novozam.nemocnici?

mamuli
9. nov 2010

@tamka84 Ano tamka, presne tak som to myslela, že oficialne si zazmluvnim lekara - pre moju vnutornu istotu. Normalna zmluva - oficialna - právny akt. Taká sa podpisuje v iných pôrodniciach - sú tam podmienky aj oficiálna cena a hotovo. Lebo vraj sa darmo dohodneš s niekym neoficialne, ked ideš rodiť napr. v noci, tak lekara čo nema službu by tam nemali pustiť, lebo on nemá právo vstupu na salu, ked nema službu... Keby sa nebodaj niečo zomlelo, tak na súde by bola prvá vec - že čo ste tam vlastne robili, ked ste nemali službu? To by bol totálny pr..... ser pre celé oddelenie. Na základe zmluvy by mal právo vstupu - lebo má podpísanú zmluvu s rodičkou, v ktorej by to bolo zakotvené a všetko by bolo košer. A ja by som pokojne spala, že budem mať určite pri sebe niekoho, komu verím a pri kom sa budem cítiť bezpečne. Ale ešte to tu v NZ asi nedozrelo - musíme chvíľku vydržať - oni na to snáď prídu, že rodia takmer všetky ženy, na tomto oddelení takmer každá žena leží aspoň raz v živote, nie ako na iných oddeleniach. V podsate sa pôrodnícke oddelenie týka každej rodiny v meste a okolí - malo by fungovať najdokonalejšie so všetkých oddelení - lebo sa ako jediné týka úplne všetkých obyvateľov mesta.

tamka84
10. nov 2010

@danka135 ja som bola včera na prvom vyšetrení a myslela som si že mi budú robiť aj prietoky, ale doktorka mi vravela že sa už po novom nerobia, lebo že zistili že je to vlastne zbytočné a robí sa to len v prípadoch keď je na to nejaký dôvod zdravotný. Takže niekto to tu už písal, áno potvrdzujem je to pravda, už sa v NZ nemocnici nerobia bežne prietoky ako sa robievali niekedy.

Predbežný termín na sekciu mám na budúci week....tak už začínam aj stresovať 😅

moon1979
10. nov 2010

@tamka84 no tak to je sila ... ze sa prietoky bezne nerobia

adrioska
10. nov 2010

No to je "super" 🙄 , ze sa uz prietoky nerobia, podla mna to nebolo vobec zbytocne, prave naopak, ale vsak oni vedia, ked sa nedajboze stane nejaky pruser, tak sa mozno zobudia... 😠 😠 😠 Si to vymysleli, poistovna im nechce dat asi na to prachy ci co, tak si myslia, ze nas ogabu takymito recickami...hruza som sa nastvala znovu... 😠 😠 😠

evickapooh
10. nov 2010

nie som tehotna ale som rada ze mam lekara ktory je dobre vybaveny a v posl. mesiaci pravidelne -1 x krat tyzdenne- robi prietoky

danka135
10. nov 2010

tak ja som bola dnes na tych prietokoch a nastastie vsetko v poriadku, ale od novembra je nove to ze iba zeny rizikove podstupuju tieto prietoky a to najprv musite absolvovat sedenie v rizikovej poradni ktora je tiez v nemocnici.

ericica
10. nov 2010

aj podla mna je to tiez hlupost ze uz prietoky nerobia....a ked je napr plod malo vyzivovany a pridu na to neskoro 😖 koho budu vinit ???matku???
chvalabohu ma moj dr v ambulancii pristroj na tie prietoky a robil mi ich posledny mesiac pravidelne 😒
@tamka84 budem na teba mysiet a silno drzat palce 🙂 🙂 🙂 aby bolo vsetko v poriadku 🙂

orchidea1980
11. nov 2010

Ahojte tehulky-mamicky, chodi alebo chodila niektora z Vas na predporodnu pripravu ku Kalmanovej? Kde to je a oplatilo sa?
Ako to tam prebieha? V ramci kurzu boli ste aj v porodnici?
dakujem

tamka84
11. nov 2010

@ericica ďakujem, dúfam že bude všetko v poriadku.

tamka84
11. nov 2010

baby a mali ste niektorá aj notebook v nemocke?

evickapooh
11. nov 2010

ano mala som ale len 2 dni muz sa bal ze sa strati resp ze ho ukradnu a zobral ho radsej domov-bol '"cerstvo""kupovany .

tamka84
11. nov 2010

a sestričkám to nevadilo? nikto to neriešil?

adrioska
11. nov 2010

@orchidea1980 ja som chodila, bolo to v MC za Socialnou poistovnou, ale to sa uz zrusilo,ak dobre viem, takze neviem, ci Kalmanova este ten kurz robi a ak ano, tak kde. Oplatilo sa tam chodit aspon podla mna, kazde sedenie bolo na inu temu ci uz ohladom tehotenstva, porodu alebo starostlivosti o babatko, bolo ich 6, ak sa dobre pamatam plus 2 sedenia s oteckami, ak si si priplatila.Pred kazdym sedenim sme si najprv pocvicili. Bolo to super, pacilo sa mi.Ak chces mozem Ti napisat do IP cislo na Kalmanovu a spytas sa jej, ci to este robi a kde.V ramci kurzu sme v nemocnici neboli.

mamuli
12. nov 2010

Momentalne kurz robi Kalmanova na Bitunkovej škôlke - za poštou 3. Každý pondelok od 10-13hod doobeda a od 15-18 hod poobede. Plati sa 35 eur, v cene je asi 7(neviem presne) návštev. Robia sa dychove cvičenia potom je prednaška na nejaku temu vyživa, porod, dojčenie a tak. Stači prisť a pridať sa. Inak v gynekologickej ordinacii podaju informacii aj telefonne čislo na Kalmanovu daju, aby sa maminky mohli spytať čo a ako. Vraj si kurz maminy veľmi pochvaluju.Do nemocnice na "exkurziu" sa nechodi - aj ja som sa na to pytala sestričky u gynekologa.

stvura
12. nov 2010

@orchidea1980 ja som chodila ku Kalmanovej pred dvoma rokmi, velmi dobry kurz, fakt sa mi pacil. Cvicenia boli tiez vyborne, zoznamis sa s maminami, ja sa z niektorymi doteraz stretavam. V nemocnici sme boli na exkurzii - niekto ti pisal ze nie, ale ja osobne som bola. Dohodli sme sa kedy mala pani Kalmanova sluzbu a sli sme. Videli sme aj saly na druhom aj izby na tretom {aj nadstandartnu izbu}. Tych sedeni je 7-8, no na cvicenia som chodila ovela viacej, nejako to nikto nepocital.
Este jednu pripravu robi psychologicka co je pri Tatrabanke, no to je len kratke sedenie, u pani Kalmanovej sa to oplati viacej. Jej pristup je uplne super, bude sa ti pacit.

@tamka84 neviem ci na klasickom sestonedeli to niekto mal, no na NeoNato maminky notebooky mali. Ked je tam clovek niekdy i mesiac -dva, tak si vezme.

evickapooh
12. nov 2010

@tamka84 tak daala sm s pozor aby to nevideli.-ani sestry ani osetrovatelky ci doktori-...mojej"'SPOLUBYVAJUCEJ'; to tiez nevadilo

tamka84
12. nov 2010

@evickapooh no spolubývajúcej to nemá čo vadiť...skôr sestričky aby nehundrali že im tam budem míňať elektriku 🙂
Ale rozmýšľam nad nadštandartnou izbou, tak tam by to snáť nemalo vadiť nikomu...

evickapooh
12. nov 2010

nie s elektrkou problem nebude ale skor aby im nevadil ze vyrusuje ostatne pristroje co tam maju
mam na mysli monitor dychu -konkrtene

orchidea1980
12. nov 2010

@stvura, @adrioska, @mamuli,
dakujem, uz som vyhladala jej cislo. Tak som sa rozhodla, ze budem chodit na jej kurz.
pekny vecer

moon1979
12. nov 2010

@evickapooh monitor dychu nie je ovplyvnovany notebookom, ani mobilom ani nicim inym. a nevidim dovod preco by si si nemohla zobra notebook so sebou, ale na 600 nedeli nan ani nepomyslis a zase aby ti ho ukradli, to asi tiez nechces 🙂

tamka84
13. nov 2010

tiež si nemyslím že notebook by nejak vadil monitoru dychu, ale @moon1979 evickapooh si ho nechce brať, to ja si ho chcem brať na 600 nedelie, lebo aj pred dvoma rokmi keď som tam bola som sa tam strašne nudila, a takto môžem komunikovať s bllízkymi. Idem rodiť sekciou, takže mi bábo dajú až na 3tí deň a aj potom mi bábo prespalo celé dni takže som tam nemala čo robiť .-))))

moon1979
13. nov 2010

@tamka84 tak to ta obdivujem 🙂 lebo ja som po sekcii bola dva dni mimo a ostatne dni som prespala s babom 🙂 a bola som najstastnejsia matka na svete ze mi dieta prespinka cele dni a noci, lebo som mala extremne bolesti a cely cas som bola na analgetikach aby som vedela ako tak existovat ☹ takze na notebook by som ani nepomyslela 🙂

tamka84
13. nov 2010

no bolesti som mala tiež, ale tým že som sa nudila sa mi strašne vliekli dni 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre